Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomozcie prosze

wielkośc płodu

Polecane posty

Gość patrynia88
ja mialam usg robione tydz.temu czyli w 7tyg. i mialo wymiar 18mm lekarz stwierdzil,ze wszystko jest ok. wiec jak widze tu na forum kazde dziecko inaczej sie rozwija i nie ma czym sie przejmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miii
Dziewczyny ja byłam w 6tyg i 5 dniu ciąży u jednego lekarza aby potwierdzić ciążę i płód miał 8,1 mm dzisiaj (7 tc 6 dzien) byłam u swojego lekarza i powiedział, że ocenia płód na 6 tydzień (9 mm). Ja mówię, że to już 7 tydzień i 6 dzień ciąży a on na to, że dziecko się bardzo powoli rozwija. Co teraz?? Strasznie się wystraszyłam :_(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhhhh
a moja byla mierzona wczoraj w 6 tyg i 6 dniu i ma jedynie 1 mm:( ale lekarz powiedzial ze wszystko jest ok, serduszko tez bilo.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
płód 1mm i było widać serducho? jak ja byłam na usg w 8t6d (miałam długi cykl,bo 37dniowy) to wg usg płód był wielkosci 11mm i odpowiadał na 6t6d ciąża przebiegała prawidłowo i urodziłam zdrowe dziecko najważniejsze,że maluch rośnie,ma swoje tempo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhhhh
no kurde moze zle przeczytalam zdjecie, juz sama nie wiem, pisze jak wol 1 mm.. teraz zaczynam sie bac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhhhh
na zdjeciu sa takie 2 malutkie linie a zarodek midzy nimi, i tam jest 1 mm.. czyli ze chyba dobrze rozumuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhhhhh
i jeszcze jedno, myslalam ze ciaza ma 6 tyg i 3 dni , a usg pokazalo ciaze 3 dni starsza..i tyle 1 mm hmmmmmmmmmmmm zesz cholera teraz sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajaaaaaaaa1212121
A dobrze sobie zobaczyłaś?? Na zdjęciu przy CTR masz wielkośc płodu i powinnas mieć (ale nie koniecznie) prób głędu (np. +/- 7 dni). Może masz młodsza ciążę albo dziecko mniejsze - ale przecież wszystko nadrobi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja dzidzia
miała 4mm w 6tc i 1 dzień. Ponoć jest ok. Serduszko słyszałam. Lekarz nie miał zastrzeżeń do rozmiaru. U ciebie też napewno bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natura lub płatać figle
do 7,2tc lekarze nic nie widzieli a miałam robione 3 razy usg; dostałam skierowanie do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej na zabieg; poszłam, na izbie przyjęć badał mnie inny lekarz niż dzień wcześniej (w tym samym szpitalu) i znalazł pęcherzyk o wymiarach 6,4mm!!! uznał, że jest mały w stosunku do wieku ciąży ale odesłał mnie do domu; mam przyjść za tydzień i wtedy zobaczymy czy i jak rośnie i zdecyduje co dalej... wniosek jest taki, że trzeba badać się u różnych lekarzy niestety a dodam tylko, że czekałam na tę ciążę 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iziak
Byłam wczoraj na wizycie, moje maleństwo mierzy 12,3 mm a ja jestem w 7tyg3d ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szysz24
Hej dziewczyny! Mam problem byłam ostatnio u ginekologa na badaniu i stwierdził że podejrzewa iż ciąża nieprawidłowo się rozwija, bo jestem w 8tygodniu ciąży, a rozwój mojego maleństwa zatrzymał się na 6tygodniu:( nie wiem co myśleć :( czy może okazać się że wszystko ok??? serduszko bije:) z góry dziękuję za odp!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanka99
Podobno jeśli serduszko bije to nie ma znaczenia wielkość płodu. Każde dziecko rozwija się w innym, swoim tempie. Ja teraz miałam robione usg w 6t6d; wielkość - 6mm - i widoczne serduszko :) staram się nie denerwować żadnymi 'normami' - jak wynika z wieeelu już przecież relacji mam - ile dzieci, tyle norm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koki261
Dziwi mnie jedno ;że nikt nie złapie takiego konowała za jaja i nie wywali z gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krimi
hej, ja byłam dwa razy u ginekologa, za pierwszym razem w 5 tyg. 4 d na usg było widać płód o wielkości 4mm. Lekarz mnie wysłał na badanie bHCG, wyszło mi 1480. Wczoraj również byłam u gina na usg (6 tydzień) lekarz znalazł płód 6,71mm, ale powiedział, że jest podejrzenie o nieprawidłowy rozwój albo ciążę pozamaciczną, że dzidzia jest za mała.... :( jutro idę do szpitala na badania, cholernie się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze ,że dla lekarzy to jest rutyna ,nie potrafią wczuć się w sytuacje matki.Jak byłam w 4 m-cu ciąży ,zaczęłam plamić ,strasznie się bałam ,a lekarz na to ....jak będzie miało pójść to pójdzie:( myślałam,że go zakatrupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makulinda
Oferuję przegrywanie kaset VHS na płyty DVD. 10 zł sztuka (niezaleznie od dlugości filmu) Usługę wykonuję przy użyciu profesjonalnego sprzętu (nie używam tanich wideograbberów). Nagrywam na płyty DVD o wysokiej jakości - SONY DVD+R. Przegraj swoje filmy z wesel, komunii, chrzcin lub innych rodzinnych imprez. Płyty DVD nie zajmują tak wiele miejsca na półkach przez co są wygodniejsze w przechowywaniu. Ponadto DVD jest praktycznie nieśmiertelne. Przy większej ilości (powyżej 10) kaset udzielę rabatu. Możesz zebrać kasety od znajomych lub rodziny i przegrać większa ich ilość a otrzymasz ode mnie bardzo korzystny rabat. Osoby zainteresowane mogą dostarczać kasety osobiście lub nadsyłać pocztą (cała Polska). CENA - 10zł za jedną kasetę VHS niezależnie od jej długości. malwina.wolczyk@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co jest ?
Ja jestem w 8 tyg ciazy w 6 bylo 15mm w 7 bylo 18mm a teraz jade za ddwa tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny, pomocy ! Jestem w 4 ty ciąży, byłam u ginekologa we wtorek- lekarz zrobił mi usg przy wypełnionym pęcherzu przez brzuch i powiedział, że płód jest bardzo mały w stosunku do terminu zapłodnienia. I być może sam zacznie się wchłaniać. Dzisiaj byłam u pani ginekolog, która powiedziała, że na tym etapie to niewiele można powiedzieć, a tym bardziej zobaczyć na usg. I poleciła spokój i kazała zrobić podstawowe badania oraz przyjść za 2 tygodnie. Po wtorkowej wizycie przepłakałam całą noc, po dzisiejszej- ulżyło, chociaż tak naprawdę to dalej mam mętlik. P.S Koleżanka natomiast zdziwiła się, że na tak wczesnym etapie ciąży- lekarz zrobił mi usg przez brzuch, a nie przez pochwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzx
Ta druga lekarka mówi z sensem. Ta pierwsza jakaś dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie poczekaj! Na tym etapie duże znaczenie ma jakość usg a przez brzuch to jakiś bez sens teraz robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejszaz
za wcześnie poszłaś do lekarza. Ja w pierwszej ciąży też byłam w 4 tygodniu i na usg, przez pochwę oczywiście było tylko jajo płodowe a że się nie znałam, nie wiedziałam, że jeszcze zarodek by się przydał chodziłam szczęśliwa i spokojna do kolejnej wizyty. W drugiej ciązy do lekarza poszłam w 7 tygodni, bo chciałam zobaczyć serduszko. Bądź spokojna, wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to moja pierwsza ciąża, w dodatku niespodziewana ... Ojciec dziecka pracuje w Anglii, zostałam sama w czterech ścianach z myślami. Mimo, iż wszyscy są ze mną na telefon- to.... ech... Ten pierwszy lekarz- o którym pisałam- kazał mi przyjść na kolejne badanie usg za tydzień- znów bedzie robione przez brzuch. Zupełnie nie wiem, czy iść, a moze zaufać tej drugiej pani ginekolog- i przyjść poprostu do niej za dwa tygodnie... po tym pierwszym usg tak mocno się zdenerwowałam, że miałam niewielkie plamienia, które szybko ustały i więcej jak do tej pory się nie pojawiły. Nakręciłam się... boję się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj maluszek ma 4 tyg i 2.9mm boje sie ze jest za maly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4tyg. czyli 6tc licząc od ost. okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×