Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolorowaa

,,przymusowy urlop macierzyński

Polecane posty

Witam, mam taki problem, jestem w ciąży, termin porodu 15.07. Od połowy maja jestem na zwolnieniu - teraz dostałam zwolnienie tylko do początku lipca i lekarz ginekolog poinformował mnie, że nie dostanę już więcej zwolnienia, tylko mam iść na urlop macierzyński na 2 tygodnie przed terminem porodu. jestem załamana, mogę urodzić nawet 2 tygodnie po terminie i wtedy stracę miesiąc pobytu z moim maluszkiem! Wiem, że lekarz nie powinien mnie do tego zmuszać, no ale jak ja mam się z nim kłócić! Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazaaaa
niestety mi tez gin wyspila urlop 2 tyg wczesniej... a dlaczego nie chce Ci wiecej zwolnienia zapisac? mojej kolezance gin zapisal pierwszy raz zwolneinie, na poczatku kwietniado samego konca-czyli do dnia terminu a ona po 5 dniach urodzila i nie miala problemu z tym zwolnieniem-tzn nalezalo jej sie z powodu za wysokiego cienienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze pojdz do rodzinnego
albo do innego gina prywatnie. @ tyg. przed terminem to powinnas w domu siedziec, w kazdej chwili mozesz urodzic. Ale co jemu zalezy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni tak robią, ale to nie wynika z żadnego zapisu, powiedz mu że masz jeszcze prawo do zwolnienia i zażądaj, żeby Ci wypisał, a jeśli nie chce to idź do lekarza pierwszego kontaktu i on Ci wypisze...niektórzy ginekolodzy to bałwany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz mu, że w takim razie wracasz do pacy, może nie będzie chciał ryzykować, bo jak coś się stanie to on będzie odpowiadał...ale nie jestem pewna czy to podziała...amusić go niestety nie możesz do wypisania tego zwolneinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa sytuacja mi gin wypisal zwolnienie bez zadnej laski (to bylo moje pierwsze zwolnienie w ciazy) 3 dni przed porodem :) tzn wypislam mi je chyba 5 kwietnia do konca miesiaca a 9 urodzilam idz prywatnie i pogadaj z nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza..
Idz do lekarza ogolnego.Berz zadnego problemu powinien Ci wypisac zwolnienie.Przedstaw sytuacje, powiedz ze jestes 2 tyg przed terminem i czy moze Ci wypisac na razie 2 tyg.zwolnienia.Moje kolezanki bez problemu tak wlasnie zalatwily te sprawe.Poza tym ginekolog prywatnie takze powinien Ci wypisac zwolnienie.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady! może dodam jeszcze, że nie chodziłam prywatnie, więc może to też miało jakiś wpływ... Lekarz stwierdził, że już nie widzi wskazań do zwolnienia, no chyba, że powrócą moje problemy z ciśnieniem albo będzie się coś innego poważnego działo. A zresztą, jak dodał, zawsze tak robi (tzn wysyła na te macierzyńskie). ja nie wyobrażam sobie teraz powrotu do pracy, cała puchnę i silnie boli mnie mój wieeeelki brzuszek :) A odnośnie tej rady, żeby pójść do rodzinnego - czy ktoś to wypróbował? jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o przepraszam, nie doczytałam dokładnie,że już ktoś korzystał z tego rozwiązania. czytałam, że na takie postępowanie lekarzy wpływ może mieć ZUS (dla ZUSu korzystne jest, jeśli przyszła mama już przed porodem jest na macierzyńskim) Gdybym wiedziała, że lekarz tak mi zasunie na sam koniec, to na pewno nie chodziłabym do niego :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U rodzinnego to tak samo zależy na jakiego trafisz. NIestety nie ma na to żadnych zapisów, dla ZUSu to wygodne, zaoszczędzą 2 tyg na każdej ciężarnej i mają troche kasy w kieszeni :-) Próbuj u innego lekarza, obojętne czy u gina czy u rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqrzona
skoro nie widzi wskazan do zwolnienia to jak ma ci je wystawic?nie jest głupi i nie chce sie podkładac za ciebie wracaj do pracy albo zwolnij sie jak ci sie pracowac nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babo
Lekarz stwierdził, że już nie widzi wskazań do zwolnieniato do roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqrzona
nie licz na zwolnienie bez wskazan teraz jest nagonka na lekarzy i lewe zwolnienia WRESZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważacie że dwa tygodnie przed terminem nie ma przeciwskazań? Chyba w ciąży nie byłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttttt
termin porodu to 15 lipca wiec jakie dwa tygodnie? --to po pierwsze a po drugie nie ma przeciwskazan skoro lekarz tak powiedział ciaza to nie choroba w Anglii nawet polki zapieprzaja w ciazy i zadna nawet o zwolnieniu nie ma co marzyc CIAZA NIE JEST CHOROBA kazda moze sie zwolnic jak praca jej nie odpowiada albo pracowac sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SabinaS
jaki przymusowy? wcale nie musisz brac teraz tego urlopu Wroc do pracy i ciesz sie ze problemy z cisnieniem sie skonczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SabinaS
cała puchnę i silnie boli mnie mój wieeeelki brzuszek A co ty myslałas ,ze ciaza to takie nic sama nazwa CIAZA mowi ze kobiecie CIAZY brzuch i takie tam inne rozne przypadłosci to sa własnie uroki tego odmiennrgo stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin 15 07 ale dopiero 2 tyg przed mam iść na urlop - to po pierwsze, a po drugie - do pracy mam n i e wracać - więc proszę czytać uważnie, a nie bzdury wypisywać. Poza tym porównywanie osoby w ciąży do osoby nie będącej w tym stanie jest chyba głupotą jakąś. Mam wrażenie, że ostatnie wpisy pochodzą od osób, które stan ciąży znają tylko z filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta jeśli lekarz uzna, że mogę pracoiwać - wolę wrócić do pracy niż tracić i tak krótki macierzyński. A nie każdego stać, żeby iść na wychowawczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza..
Wredne małpy!!Nie byłyście w takim razie w ciązy i to jeszcze w 9 m-cu latem, jeżeli wysyłAcie dziewczynę cytuję:do pracy albo zwolnić sie ma , bo pracowac się nie chcę".Okropne,okroooooooopne baby!!Zero empatii.Obyscie Wy nigdy nie mialy takiego problemu jak ta dziewczyna.Szkoda w ogole pisac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topiku
mysle,ze powinnas pojsc prywatnie do kogos innego i przedstawic swoj stan: tzn., ze zle sie czujesz, ze puchniesz itd. Mysle,ze nie bedzie robil problemu. A wy co napadacie na autorke: zobaczcie jak szybko ida na zwolnienia politycy, gdy cos sie dzieje, nie mozna z nikim porozmawiac, bo jest na zwolnieniu lekarskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak kolezanka chodziła do przychodni i miała dokładnie tak jak Ty...ja chodziłam prywatnie i od razu mi moja pani dr powiedziała ze nawet jak przenosze to mi zwolnienie przedłuzy. Radze isc prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mammmmm
a prywatny gin moze wypisac L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczyny za zrozumienie:) naprawdę nie staram się wykorzystać sytuacji, znam wiele kobietek, które szybciutko uciekały na zwolnienie, a ja pracowałam do połowy 7 msc - dopóki nie trafiłam do szpitala, więc to nie chodzi o to, że jestem leniem czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktycznie straszne
lekarz czeka aż mu dasz w łapę. I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×