Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anka_23

Wpis dzieci do paszportu rodziców

Polecane posty

Czy można to jeszcze zrobić? Za 2 tyg chcę wyjwchać z nimi a nie mają paszportów. Jak to zrobić by przekroczyć granicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno juz sie tego nie robi... ja mam 6 tygodniowego synka i musze mu wyrobic osobny paszport.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma chce jechać w wakacje z dziećmi do Włoch i musiała im wyrobić albo paszporty albo tymczasowe dowody, żeby mogły przekroczyć granicę. Musiała na to czekać jakieś 2-3 tygodnie (po złożeniu wniosku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy koś wie może coś więcej o tymczasowych dowodach od którego roku życia są wydawane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma innej mozliwosci tylko wyrobienie paszportu. Takim maluchom wyrabia sie najpierw paszport tymczasowy, (przynajmniej w UK), dowiedz sie ile to moze potrwac. Zaden inny dokument sie nie nadaje, raczej odwolaj wakacje jak nie zdazysz zalatwic paszportu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia od jakiego wieku są wydawane dowody tymczasowe, ale chyba najlepiej się przejść do urzędu miasta i zapytać o wszystko, a w Twoim przypadku przede wszystkim o czas oczekiwania!!! I najpeiej dzisiaj, bo teraz każdy dzień się liczy, myślę, że jak dobrze pogadasz z kobietką w urzędzie to może zrobi ci to szybciej:) powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna juz wpisac dziecka do swojego paszpotu Paszport dla dziecka kosztuje 30 zl ale czeka sie dlugo bo miesiac Slyszalam ze mozna napisac podanie o przyspieszenie ale nie wiem do konca jak z tym jest Dowod tymczasowy mozna zrobic dla malenkiego dziecka Ja pytalam jak moj synek mial 3 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Anka_23
To sie obudzilas! Za 2 tyg chcecie wyjechac a Ty sie teraz tym zaineteresowalas? gartuluje Twojej odpowiedzialnosci, jestes super zorganizowana. Synkowi wyrabialismy paszport jak mial niecaly misiac. Nie bylo wpisywania do naszego tylko ma swoj paszprcik dzieki ktoremu moze przekraczac granice naszego pieknego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO \"Do Anka_23\" Autorka zadała konkretne pytanie i nie rozumiem po co Ją oceniasz - nota bene nie znając ani Jej, ani powodu dla którego zadaje to pytanie na 2 tyg przed wyjazdem - takie komentarze są złośliwe i niepotrzebne! Może Ty jesteś z gatunku \"Mam idealnych\" ale to nie znaczy, że możesz się w ten sposób wypowiadać o osobie o której wiesz nic albo niewpodróżele. ANIU Ja dowiadywałam się ponad miesiąc temu w straży granicznej jak sytuacja wywozu Dzieci za granicę się prezentuje. Udzielono mi informacji, że Dziecko musi mieć własny paszport, na takowy od złożenia wniosku czeka się 4 tygodnie. Nic nie wiem o dowodach tymczasowych - więc się nie wypowiem. Dziecko może także przekroczyć granicę na podstawie aktu urodzenia, ale podróż na podstawie tego dokumentu ogranicza się do odległości 30 km od granicy. Można zaryzykować i wybrać się w dłuższą podróż, ale nigdy nie masz gwarancji, że Cię puszczą dalej z Dzieckiem na następnej granicy (mam na myśli to, że można liczyć na \"machanie ręką na przejściu), ale jak dla mnie to zbyt ryzykowny krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się :) paszport tymczasowy załatwić na 29 czerwca normalnie czeka się 2 tyg dzięki wielkie wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×