Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolorkowa

WYPRAWKA DLA MALEŃSTWA

Polecane posty

Witam wszystkie mamusie, przyszłe mamusie i te które mamusiami planują zostać. Chciałabym w tym temacie prosić Was o przykładową wyprawkę dla dzidziusia. Nie chodzi mi tu o rzeczy podstawowe np. wózek, łóżeczko, ubranka,ale o takie o których należy pamiętać a których może nie brałam pod uwagę, które może przeoczyłam...czyli coś co wam się już przydało i to polecacie a z czego można zrezygnować bo jest to zbędne:) Dzieki wielkie za wszystkie propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam aspirator do nosa frida zamiast gruszki - rewelacja (ok 25 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki za pomoc... wiem ze wiele dziewczyn, przyszłych Mam przesadza z ilością zakupów, np. ubranek, ja chciałabym tego uniknąć, bo jeśli nie ma potrzeby tyle kupować to lepiej sie skupić na czymś bardziej przydatnym... Jakby wam coś jeszcze wpadło do głowy to zapraszam...np takie cosik jak ten aspirator:) Super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem młodą przyszła
mamą i dlatego pytam bo niewiem ... po co jest lewatywa? Znaczy nie po co ( bo to wiem:P) tylko po co jest przyszłej mamie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdkdhfgkfhgk
zeby nie osrała połoznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daj spokój
No sorki ,ale te rzeczy są zbędne: lampka nocna torba z przegródkami na spacer(napewno będzie w komplecie z wózkiem) plastikowy pojemnik na brudną bieliznę 2-3 ręczniki( po co tyle???) 40-50 pieluch tetrowych(chyba będzie korzystała z pampersów) poszewki na kocyki(no sorry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kupić tylko to co niezbędne ( czyli potrzebne od razu jak pojawi się maluszek) a resztę dokupić potem. Nie żyjemy na pustyni więc zawsze można coś dokupić a w ten sposób zaoszczędzimy na bezsensownych zakupach. W praktyce się okazuje co jest nam faktycznie potrzebne. Np. kupiłam laktator a okazało się , że nie będę karmiła piersią,kupiłam pościel (poduszka i kołderka) i do tej pory nie użyłam, dla mnie super sprawa sterelizator dla innych zbędna rzecz, inni nie obejdą się bez przewijaka dla mnie był zbędny, dla mnie super są ręczniki z kapturkiem inni uważają że wystarczy zwykły, duży ręcznik i tak można mnożyć przykłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koralik zgadzam się z Tobą całkowicie...wszystko wyjdzie w praniu i nie ma co przesadzać i kupować wszystkiego, co nam się \"może przydać\"...jednym coś się przydaje a drugim nie...chociaż uważam że bez wielu rzeczy obejść się można, np. bez przewijaka...(mam go tylko dlatego, że dostałam od szwagierki), jakoś bardziej mnie przekonuje przewijanie na stoliku albo na łóżku:) A co do ręczniczków z kapturkiem to jestem za...wystarczy mi jeden taki i ewentualnie 1 lub 2 duże zwykłe, zobaczymy co się sprawdzi...jak coś to racja - na pustyni nie żyjemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale lewatywe trzeba
samemu kupić czy w szpitalu sami robią jak to jest bo ja kompletnie niewiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listy podpowiedzi przydadzą się w 100%...i wielkie dzieki za nie:) na pewno z każdej listy cosik wybierzemy dla siebie i maleństwa - MY przyszłe mamusie:) A z tą lewatywą to nie wiem...myślałam że o to zadba już szpital, ale jak ktoś wie to niech nas poinformuje:) Pewnie jeszcze się wiele muszę dowiedzieć więc proszę o wyrozumiałość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do lewatywy to zależy od szpitala, w niektórych(coraz rzadziej) robią ją obowiazkowo, w niektórych jak soboie rodząca życzy. Sa też takie, gdzie trzeba sobie samemu kupić w aptece zestaw do lewatywy i oni przed porodem ja wykonują. Należy sie w szpitalu dowiedzieć , jak u was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to jest bardzo
bolesne, ta cała lewatywa... jeju boje sie tego i całego porodu i woggle juz mam dość:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaaa
mi sie wogole nie przydaly rożki mialam dwa i zadnego nie uzylam bo synek byl na niego za maly, a pozniej wygodniej mi bylo bez rozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaaa
lepiej miej duzo ciuszkow niekoniecznie nowych bo przynajmniej moj synek czesto sie osikiwal no i mu sie ulewalo bywaly dni co w ciagu dnia 4 razy zmienialam mu kreacje:P jak nie wiecek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaaaaaaaaa
a i jeszcze dla mnie zbednym wydatkiem bylo kupywanie koldry i poscieli, poniewaz synka przykrywam jedynie kocykiem , a ta koldra jest duzo wieksza jak łóżeczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie kosmetyki
tzn jakiej firmy ?? balneum ? olineum? nivea? johnson? sudocrem? ??????????????????????????????????? :( co tak naprawde się sprawdza ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do pielegnacji uzywam: do kapieli oliwka bambino lub linomag - plyn do kapania, do smarowania pupy linomag zielony, raz jak sie odparzyla dupcia to posmarowalam sudokremem ktorego probke dostalam ze szpitala i krem do buziaka bambino tyle a i puder ale to tylko pod paszki do osuszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×