Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beznadziejna pani domu

perfekcyjna pani domu oglądacie ten program???

Polecane posty

ja też ostatnio farbowałam za jasne refleksy... miały być rude... a wyszły jakies dziwne... farbe nakładam bez czepka .. i tak mam ciemne włosy i na pozostałych nic nie widać :D.. i musze sie sprzątanie zabrać... bo znowu bałagan sie wkradł... eh najgorzej u mnie z systematycznością.. no i z chęcciami też ostatnio mizernie... no ale trzeba nad sobą pracować... :) ja mam ogromny problem z najmniejszym pokoikiem w mieszkanku.. jestmalutki a stoi w nim szafa szafka z ubraniami( strasznie malutka nic mi sie nie mieści) biurko z komputerem , dość duże i deska do prasowania no i ogrmny kosz z niewyprasowanymi rzeczami .. normalnie nie wiem co z tym zrobić... może mi ktoś podpowie... bo ja narazie mam 2 opcje 1) wszystko wyrzucić :P 2) zamkąć i zapomnieć o jego istnieniu... ale jak sami widzicie nie są to zbyt dobre rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Szybciutko się witam!!! I lecę, bo roboty full Całuski!!! Dzięki za kliki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj miałam łazienkowe sprzątanie.Przy okazji wiercenia dziur na haki na szafkę na ręczniki ( W końcu udało mi się znależć jakąś tanią :) ) odkurzyło sie porządnie łazienkę i pozmywało... Nawet zrobiłam sobie zapaszki do ów szafeczki. To chyba też był pomysł Perfekcyjnej Pani Domu... Kiedyś kupowałam jakieś produkty w pobliskiej mydlarni i pani dała takie malusie kosteczki mydełek gratis, więs starłam je na tarce i wióreczki powsypywałam do starych rajstop. Obwiązałam taką ozdobną słomą i teraz pachnie w szafce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Aniunitka//:) Masz szuflkady, ale chyba jakąś półeczkę znajdziesz... Ja mam kosmetyki w porządnej kosmetyczce. Z tą ,,porządną,, to chodzi mi o to, że jest porządnie zrobiona, z przegródkami w środku i jeszcze ma taki fajny rozkładany pas z przegródkami pod przykryciem. Nie jest jakaś wielka, ale i nie mała i głeboka. Chodzi mi o to, że trochę może kosztowała, ale uważam to za udany zakup, bo wszystko w niej mieszcze, absolutnie wszystko: kremy, lakiery, kosmetyki... każde w swojej przegródce. Zaletą tego jest też to, że mogę ją wziąć i przenieść się z nią w każde miejsce, nawet jak wyjeżdzam gdzieś, to po prostu wkładam ją do torby czy walizki i nie muszę się martwić, że czegoś zapomiałam. U mnie stoi w łazience na póleczce, zamknięta, a że jest z ładnego materiału i ładnie zrobiona, to dodaje tylko uroku... wygląda jak takie pudełeczko obszyte materiałem :) Polecam, co jak co ale kosmetyczkę każda kobieta powinna mieć ,,porządną,, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meqa//:) hejka:) axxk//:) Pare miesięcy temu miałam dokładnie taki sam problem co Ty, też mi się nie podobało, inni mówili, że fajnie... musiałam się przyzwyczaić. perfekcyjna pani domu//:) Skoro ten mały pokój i tak jest obecnie mało używany, a być może zagracony ciężkimi meblami. To może warto go przerobić na garderobę, co? Wywalić z niego wszystko, jak ma okno, to super, prościej przewietrzyć będzie szafy. Wmontować mu szafy od góry do dołu, będzie miejsce też na duże lustro. A w tych szafach umieścić wszystko.Ubranie, buty, deskę do prasowania, ręczniki, obrusy, szmatki itd. Niby stracisz pokój ale odciążysz resztę mieszkania w którym już szaf czy komód nie będziesz potrzebować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namówiłaś mnie. Zacznę się rozglądać za porządnymi kosmetyczkami.A co do obklejania pudełek po butach papierem to nie wiem jak wam ale mnie się to kompletnie nie udaje. Zawsze wychodzą jakieś zagięcia i w konsekwencji tragicznie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) co do koloru wlosow to jak sie zmienia dosc znaczaco to jednak potrzeba czasu zeby sie oswoic z nowym wizerunkiem w lustrze ja blondina z natury kiedys zrobilam sobie ciemny braz z jasnym balejazem i tez potrwalo kilka dni zanim sie przyzwyczailam lo mamo!! szafki w lazienkach!! musicie miec duze lazienki tez bym chciala ale jest za malo miejsca :( no i jednak mieszkanie nie moje wiec za duzo sama tez przerobic nie moge i nawet nie chce (nie bede wydawac kasy na czyjes mieszkanie :P ) pozostaja mi \"ruchome\" rozwiazania ktorych jednak jest tak malo :( szukam tez czegos pod umywalke mysle o czyms metalowym (polka ze szklem ma szkielet metalowy) jakas poleczka czy cos takiego szyje na maszynie wiec moglabym zrobic do niej jakas zaslonke pasujaca do zaslony prysznicowej i nie byloby widac co tam lezy nie poddaje sie i ciagle szukam :) a jak mowa oporzadnej kosmetyczce to sa tez takie fajne \"profesjonlane\" kuferki plastikowe ,metalowe, gdzies widzialam tez przezroczyste tez z przegrodkami i mozna ladnie wszystko posegregowac no i latwe do utrzymania w czystosci ze wzgledu na \"nieprzemakalnosc\" ja mam dzis do umycia okno w kuchni na zewnatrz pajaczki urzadzily sobie domek 😠 i jakies takie zapackane mi sie wydaje :o moze z nudow zrobie cos jeszcze (poza codziennymi pracami) bo pogoda nie specjalna na wypady chocby na ogrod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regularnie czytam ten topik, chociaż to dopiero moja pierwsza wypowiedź:) Dowiedziałam się tutaj o sposobie na wyczyszczenie mikrofalówki przy pomocy cytryny. No to wkroiłam pół cytryny do miski z wodą, i na 2min do mikrofalówki na 800W. Potem wystarczyło jedynie przetrzeć szmatką i wszystkie zaschnięte smugi jedzenia i inne paskudztwa zeszły łatwo niczym w reklamie cifa:-D I do dzisiaj ładnie pachnie w środku cytrynką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
też testowałam cytrynę do mikrofalówki i jestem zadowolona z efektu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfekcyjny pan domu
Moje miłe perfekcyje panie domu! Wziałem się za porządki w szufladach, postanowiłem być bezwzględny dla niepotrzebnych rzeczy. Wyrzucam wszystko co się da. Nie ma litości dla "zapychaczy" szuflad. hahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj zaczełam sprzatac z 1 szafki rzeczy to nazbierał sie worek ubrań do wyrzucenia i mam juz wór papierow do wyrzucenia a tak pozatym to czym zajmujecie sie dziewczynki? pracujecie gdzies? tak sie zastanawiam bo wiele z Was pisze w dzien ze idzie sprzatac myc okna itp no i cały dzien dostep do kompa:) ja jestem rasowym urzednikiem wiec wiadomo komputerek cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja w swoim mieszkanku mam teraz bałagan bo był robiony remont w łazience.Zamiast wanny mamy prysznic i chyba nie do końca jestem zadowolona jak i moi rodzice bo są w starszym wieku-tylko synowie są zachwyceni:).Jeszcze zrobimy fugi ,światło i zawiesimy lustro i łazienka skończona:)jeden plus to mam więcej miejsca i mogę pomyśleć o pojemniczkach.W pokoju też bałagan bo kupiłam nowy segment i mam mało miejsca ale pocieszam się tym że mi się podoba:):):) Jak uporam się z bałaganem porządkami to napiszę parę domowych sposobów z które mam w jednej książce. Pozdrawiam...buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
axxk. Ja nie mam ambicji zadnych karierowych wbrew temu co pisza ostatnio feministki. Mam ambcje aby dzieci zdrowe byly i miare dobrze wychowane, a dom taki jak byc powinien. Kariera to cos tak irraconalnego i smiesznego dla mnie i rozum do niczego. Ja rozumiem ze sa kobiety ktore czuja sie spelnione w karierze. I nic do nich nie mam, kazdy robi co lubi. Nie mniej niektore z kobiet uwazaja ze one lepiej wiedza co potrzebuja kobiety, ale to im sie tylko zdaje. Bo ja istnieje i mam prawo do takiego a nie innego swiatopogladu. Insza inszosc ze chcialabym isc od pracy, zwyczajnie zarobic jakies pieniadze, ale w moim wieku nie za bardzo chca przyjac... Poniewaz zaczynaja sie pojawiac to tu to tam ogloszenia i karteczki ze przyjma do pracy, nie rezygnuje i pytam. A nuz w koncu komus nie bedzie przeszkadzal moj wiek. A poki tej pracy nie ma ucze sie sama dla siebie bo zawsze sobie jakies zajecie znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arenika
Dziewczyny ja do mikrofalówki mam specjalne przykrycie, żeby jedzenie nie pryskało podczas falowania:) ale z cytrynka tez wypróbuje. Możecie przypomniec jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Czy panie i panowie robią przetwory? Ja zrobiłam dziś korniszonki. Uffff! Ulga nie samowita zapisać to w czasie przeszłym! :) Z satysfakcją patrzę na mój oczyszczony z rupci regał. Szklane półczki są puste! ale narazie mi się to podoba. Musz jednak na szybcika kupić łózko bo spanie na narożniku w dużym pokoju kiedyś się musi skończyć. Wersalak skrzypiąca- ap!!! A poniewaz cierpię najwyraźniej na bezsenność to wymyśliłam, że tam gdzie śpię muszę zainstalować ciemne zasłony. Teraz mam jedynie żaluzje i rankiem jest widno a jak świeci słońce to wybudzam się i o czwartej i o piątej a o szóstej to normalka. Chciałabym spać nieprzerwanym snem choćby do wpół do siódmej jak wrócę do pracy. a teraz to i do siódmej. Ale nie da rady! Więc nowe łóżko i ciemne zasłony to jest zadanko dla p. pani domu na ten miesiąc. :) Jak kiedyś pudełko na buty ozdobiłam materiałem, a szybko go połączyłam z pudłem za pomocą zszywacza. :) Pudło stało wysoko na szafce. Więc spisywało sie dobrze. Niżej warto chyba postarać się o coś lepszego. Ja na wejściu mam na komdodzie z z lustrem- wciąż nie odnowione lata siedemdziesiąte- poprostu pudło na buty. Jest wąskie zielonkawe i jak zadużo kremików wyjedzie na komódkę to ciach i już sprzątnięte. :) Ale poprawię się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie macie pomysły na kąpielowe zabawki dla dzieci? Mam plastikową półeczkę na wannę, ale to nie miejsce na zabawki. Kiedyś jak jeszcze miałam na czym powiesić, to miałam zabawki w takiej siatce jak się nieraz kupuje cebulę - moja była mniejsza i po jakiś zabawkach. Dobra była ta siatka, bo ładnie z niej woda skapywała, ale kłopot był przy wyjmowaniu. Teraz mam takie pudełeczko jak w hipermarketach są pakowane owoce. Fajne jest, bo ma dziurki od spodu i też woda ładnie spływa, ale małe jest i nie wszystkie zabawki się mieszczą. No i stoi na tej półeczce plastikowej... chciałabym jednak coś bardziej estetycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mitulko:) Moi rodzice nie są już zbyt młodzi-tata ma 79 a mama 70.Mama ma problemy z chodzeniem i chory kregosłup ale mam prysznic z brodzikiem płytkim.Jeśli będą mieć trudności z myciem to ma się dzieci i wnuki:)które pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w lodówce pojawi się nieprzyjemny zapach,trzeba włożyć do środka połówkę jabłka albo spodeczek z proszkiem do pieczenia.Można po umyciu lodówki przetrzeć ją wodą z octem. Aby szmatka lepiej zbierała kurz,wystarczy dodać do wody,w której ją płuczemy,trochę gliceryny. Jeśli coś wykipi i w mieszkaniu roznosi się woń spalenizny,wystarczy posypać blat kuchenki solą,która pochłonie nieprzyjemny zapach. Zabrudzone sitko do mąki należy spłukać zimną wodą,gdyż pod wpływem ciepłej wody zakleją się dziurki. Jeśli termos nabrał od herbaty lub kawy brunatnego koloru,należy rozpuścić w ciepłej wodzie torebkę proszku do pieczenia i roztwór wlać do termosu.Po dwóch godz.termos będzie czysty. Przepisałam to z książki\"499porad\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stosuję się do jej rad, na razie nie były mi potrzebne ale motywuje mnie do sprzątania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W książce są następujące rozdziały: Kuchnia-rady ogólne Meble i dywany Okna i podłoga Szkło,porcelana,sztućce Łazienka Tajniki kuchni WypiekiNapoje Zamrażanie żywności Przetwory Odzież-rady ogólne Buty i skóra Pranie Prasowanie Tajniki szycia Wywabianie plam Wszystko dla zdrowia Tajniki pielęgnacji włosów,skóry,dłoni,paznokci Biżuteria Rady dla majsterkowiczów W podróży Kwiaty i ogród Jeśli zrobiłam śmietnik z informacjami to przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meqa - śmietnika nie zrobiłaś, bo takie info są bardzo przydatne, napisz proszę dokładniej co to za książka - jakie wydawnictwo i ile kosztowała - przydałoby się coś takiego dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) Chyba chodzi o ta ksiazke http://www.wysylkowo.pl/ks20019.html Ja w tym tygodniu rzadko bywam w domu, pracuje zawodowo, pozno wracam do domu i czesto zabieram jeszcze prace ze soba. Tak wiec wieksze sprzatanie tylko w weekend niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 na karku:) Jak pisałam jest to 499 porad-dla Ciebie,domu i rodziny wydana przez Świat Ksiązki w Warszawie w 2003r.Jak pamiętam to była dołączona do gazety\"Przyjaciólka\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba jej nie dostanę ;) może i dobrze, bo powoli wpadam w paranoję sprzątania - ale to pewnie przez urlop - za półtora tygodnia mi przejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ta książka aktualnie nie jest dostępna w naszej Księgarni Internetowej (wyczerpany nakład, brak nowej dostawy itp.). Zapraszamy na naszą stronę główną - tam każdy znajdzie coś dla siebie. - to napis z tej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i pacham dziisaj mam jeden dZIen wolny wiec biore sie za robote ide myc szkla wszelkie a potem je pakwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×