Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Haris Pilton

co sadzicie o noszeniu naturalnych futer?

Polecane posty

jestem przeciwna - i tym naturalnym i tym sztucznym :O to co robią ze zwierzakami to po prostu potworne a produkcja sztucznych futer zanieczyszcza środowisko kiedyś widziałam taki przelicznik: decydując się na sztuczne futro zabijasz 1.000.000 motyli w Amazonii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem przeciwko naturalnym i sztusznym futrom. ci, którzy nie szanują zwierząt nie szanują ludzi i nie powinni żyć na tym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość backspace
ja jestem za!!! a nawet przeciw.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem (nie potrafię nie jeść) i jestem świadoma tego że giną z tego powodu zwierzaki ale dlatego tez (choć może się to wydać komuś nielogiczne) nie kupię futra naturalnego - żeby choć kilka zwierzęcych istnień ocalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem mięsko, ale niedużo posiadam kilka akcesoriów skórzanych futra to sie jeszcze nie dorobiłam, ale tak z ciekawości chciałam wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jakie akcesoria ci chodzi? ;) :P ja w zasadzie ze skóry noszę buty torby już nie - przeważnie jakieś sznurki, sztruks, płótno lub sztuczna skóra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem mięso, chodzę w skórzanych butach, ale futra nie założę. Świnie i krowy zabija się głównie żeby je zjeść, jedzą je ludzie, jedzą nasze domowe zwierzaki. Nikt normalny nie zabije lisa, norki czy szynszyli na mięso. Podobnie jak jagniąt na karakuły. Wyjątkiem może byłyby króliki. Królicze mięso podobno znakomite, nie wiem, nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZEKAM NA ZLINCZOWANIE
No coz...przede wszystkim jadam mieso...wiekszosc moich butow jest ze skory ...........mam kutrke skorzana, kilka torebek - w tym z krokodylej skorki i pare wezowych drobiazgow - etui na okulary, portfel, torebke. Mam tez futerko "lamb shearling". Sztucznych futerek nie mam , bo mi sie nie podobaja. CZEKAM NA ZLINCZOWANIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZEKAM NA ZLINCZOWANIE
Ananke - krolicze miesko jest niezle zwlaszcza w sosie smietanowym ...Achhh mam tez futerko-bezrekawnik z krolika w kolorze kiwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kwestia
wrażliwości, świadomości, wiedzy itd. ktoś kto obojętnie przechodzi wobec cierpiących kotów, psów na 100% nie pomyśli o zabijanych na futra foczkach, lisach, szynszylach itd. To strasznie przykre i przerażające ale ludzie są próżni i myślą tylko o własnych przyjemnościach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nosze futerko na cipce
zupelnie natzralne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznieta
futra nie. jeszcze zrozumiem zabiajanie zwierzat na mieso i wykozystanie ich skór. z futrami wiaze sie najwieksze cierpienie tak jak i z eksperymentami na zwierzetach. ludiom wydaje sie chyba ze zwierzeta nie czuja bolu. zobaczcie jak sie skaleczycie czy przetniecie norzem jak to boli a takie podcinanie gardla jak musi bolec? czy inne zabiegi wykonywane na zwierzetach, futra to tylko kaprys bogatych pan. nie wiem co w tym ladnego nosic cos z martwego zwierzecia to jest jego futro a nie czlowieka. jak baba chce miec takie to niech sapusci wosy pod pachami i na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma futra jeszcze.... ;) może kiedys się dorobię tak z ciekawości pytałam zmarznięta - wiesz jak wygląda proces produkcji futer? guzik wiesz, tak samo jak te wszystki oszołomy z organizacji PETA i czemu ktoś pyta o mój rozmiar stanika????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznieta
fiem jak wyglada proces produkcji futra. jestem zootechnikiem i wetrynarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nikt wam nie powiedział, że zwierząt nie obdziera się na zywca? nie podcina się im gardeł? sa zabijane gazem - zasypiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznieta
podcinanie gardel bylo do krow i innych zwierzat. co do gazu raczej tego sie nie robi bo taniej i latwiej zabic pradem. lis dostaje elektrode w tylek i do gardla nikt nie zwrca uwagi czy czegos przypadkiem mu sie nie przebilo. szynszyla ma skrecany kark albo wali sie nia o pieniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teżcoś
"to nikt wam nie powiedział, że zwierząt nie obdziera się na zywca? nie podcina się im gardeł? sa zabijane gazem - zasypiają" - chyba oficjalnie. A ludzie, których nazywasz "oszołomami" robią filmy ukrytą kamerą w wielu miejscach, gdzie zwierzęta są zabijane dla futer. Polecam obejrzeć - potem wygłaszać teorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×