Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolorkowa

CO ZABRAĆ DO SZPITALA A CZEGO NIE...

Polecane posty

Dziewczyny wpisujcie proszę, co brałyście ze sobą do szpitala do porodu... Wiem że czasem bierze się za dużo, a czasem mąż musi latać i przynosić, bo czegoś tam się zapomniało... Chciałabym być przygotowana wcześniej więc...dzieki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona26
ja wzięłam 2 koszule w tym jedna rozpinaną aby łatwiej karmić dziecko, podkłady na łóżko, 4 paczki takich duzych podpasek, kapcie, szlafrok ale nie założyłam go ani razu bo rodziłam w czerwcu i było gorąco, wode niegazowana, kosmetyki, 2 ręczniki, a dla dzidzi tylko pampersy i chusteczki nawilżane bo ciuszki dawał szpital. Poza tym sztućce musiałam mieć swoje, talerzyk i kubek ale tak jest chyba wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
izbe przyjęć, szpitale przeważnie wywieszają liste rzeczy które musisz mieć ze sobą, na pewno dokumenty i kartę ciąży, poza tym pieluchy dla dziecka, w niektórych szpitakach chcą żeby mieć i ubranka, w niektórych nie, więc najlepiej zorientować się w tym w którym chcesz rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co racja to racja...tylko że teraz ten strajk...wejść się do szpitala da ale się tak dziwnie patrzą jakby nie wiem o co chodziło...mam na szczęście jeszcze trochę czasu:) No i zastanawiam się też nad szpitalem, bo jeden mam pod nosem, ale tu podobno obsługa i wszystko straszne...warunki, porodówka i w ogóle personel...drugi natomias jest dalej, sporo dalej ale podobno suuuper:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.pamiętaj o płynie do higieny intymnej,odciągacz pokarmu,woda,dokumenty osobiste,wkładki laktacyjne.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirkeeee.....
kilka ciuszków możesz zabrać do szpitala ,bo u mnie np.szpital nie dawał i nigdy nie słyszałam aby tak było ...pieluszki -mały rozmiar,sudokrem dla dziecka,dużo wody mineralnej n.g. dla ciebie,dużo podpasek, a tak w ogóle to możesz zadzwonic do szpitala i zapytać o te ciuszki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona26
pomocny jest tez stanik do karmienia piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy Wy wszystkie używałyście odciągacza pokarmu ?? Jeśli tak to jakiego ??? I jaki jest przybliżony koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
o wkładkach laktacyjnych u mnie w szpitalu nie napisali, mąż dokupił ;) ciuchów dla dziecka nie miałam, bo szpital zapewniał, pożyczał oczywiście ;) ubranka przywiózł mąż na wypis ze szpitala majtki jednorazowe takie oddychające też sie przydadzą i podpaski w końskim rozmiarze :D bepanthen - krem do kupienia w aptece, na sutki, które na początku strasznie bolą, można nim smarować sutki między karmieniami i nie trzeba myć przed podaniem dziecku koszule możesz mieć swoje, ale ja korzystałam ze szpitalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
laktator miałam elektryczny, dojarka taka, bardzo przydatny, ale jeszcze nie w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi...jakby coś wam się jeszcze przypomniało to zapraszam...już sobie robię spis potrzebnych rzeczy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorkowa jak ty sobie radzisz w zyciu skoro nic nie wiesz nie wiesz jak załatwic akt urodzenia nie wiesz co zabrac do szpitala a co wiesz ? napisz wszystko co wiesz nie bedzie tego za wiele zdaje mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terri chyba zapytać o wszystko można...:) Co do szpitala zabrać wiem...ale może akurat któraś z mamuś napisze coś, o czym warto pamiętać a co mogłabym zapomnieć... Zawsze dobrze jest być poinformowanym:) A to że ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć to chyba nic wielkiego... A poza tym nie znasz mnie więc nie osądzaj tego co wiem a czego nie wiem...Ty z pewnością wszystkich rozumów też nie pozjadałaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe...ja pewnie też...ale w tej dziedzinie jestem nowicjuszką więc dlatewgo pytam...:) A poza tym mam trochę problemów, bo jestem zameldowana gdzie indziej, mieszkam gdzie indziej (inne województwo) i dlatego pytam o to wszystko, żerbym potem wiedziała i nie była zaskoczona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
jeszcze mi sie cos przypomniało - miękkie kapcie, najlepiej większe niz masz teraz bo nogi mogą napuchnąc na kilka dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
mi też nie puchły, a potem na gwałtu rety mi kupowali kapcie bo nie miałam w czym chodzić :D spuchły mi jak balony aż się pytałam lekarza czy to zejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
no i bawełniany solidny stanik, większy również, lekarze krzyczą na obchodach jak się bez stanika siedzi ;) jak sobie cos jeszcze przypomnę to dopiszę 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki, dzieki za wszystkie porady...:) Kurcze, a ja chyba bym wolała bez stanika...tak wygodniej...w domu chodzę też bez...:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej zoajrzyj na
szanuj cycki kochana, mogą nie znieść dobrze nagłego powiększenia objętości :D noś stanik po porodzie, ja miałam tyle mleka, że nawet w nocy nosiłam, bo inaczej mnie po prostu bolały, zdejmowałam jak juz sie laktacja dostosowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kirkeeee.....
a i zabierz ze sobą zwykły termometr,bo ja za każdym razem miałam swój nie lubię jak pielęgniarka stoi i czeka aż zmierzę temp.:O a zawsze rano przed obchodem mierza a jak masz własny to tylko pytają jaka była temp. i faktycznie kubek dla siebie ,talerz ,sztućce,jakąs ściereczkę bo tez rarytas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem...szanuję cycusie...na szczescie moj rozmiar nie jest duzy a w ciąży trochę większy ale nie aż taaaak wiele, przynajmniej narazie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po porodzie trzeba często wymieniać podpaski ,oraz podmywać się,myć ręce,zmieniać wkładki laktacyjne.Jestem pielęgniarką,mamą 2 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się...dlatego staram się tu zebrać wszystko to, co przyszłej Mamie w \"tej\" chwili może się przydać:) W razie czego zawsze można dokupić to czy tamto...w sumie to nigdy nie wiadomo coż może się przydać...jak np. te kapcie czy termometr...słuszne uwagi, prawda??? A Ty Matylda, używałaś laktatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obowiązkowo,zwykły ręczny odciągacz z taką gumową gruszką,łatwy do wyparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×