Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Jak nic nie pokaże, tzn. że Arthryl zadziałał hahahah :D A tak na poważnie to zostawiłam im do opisu rtg, poprzedni rezonans i usg to może coś zobaczy ten radiolog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinnaś im niczego ułatwiać ani podpowiadać. Ok, muszę wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam dziś wynik MRI i normalnie zgłupiałam. Wyszło: 1. chondromalacja kłykcia bocznego i przyśrodkowego KOŚCI PISZCZELOWEJ (na udowej niby ok, w usg chondro III st.!), niestety nie podali stopnia 2. uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej stopnia I 3. jak zwykle płyn w zachyłku nadrzepkowym i w jamie stawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jest napisane, mi już po prostu ręce opadają. Chyba tylko artro jest w stanie odpowiedzieć na pytanie co jest w tym kolanie nie tak :( a wnioski są po łacinie: 1. Chondromalatio condyli medialis et lat. tibiae sin. 2.Laesio cornu posterioris menisci medialis genu sin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety masz rację, pewnie nie wszystko to MRI pokazało, a to co pokazało może być czystą bujdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mówiłam lekarzowi, że bez sensu robić to MRI :P teraz będzie jeszcze większe zamieszanie niż przed :/ Chyba zrobie jeszcze raz USG, zobaczymy co tam wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy ostatnim USG lekarz zrobił mi w sumie 10 zdjęć z czego chyba z 6 było obrazowaniem chrząstki pod różnym kątem i powiedział, że ona wszędzie jest taka cienka i zniszczona, a on jest naprawde bardzo dokładny i specjalnie natrzaskał tych obrazków, żeby sprawdzić w różych miejscach. a w MRI: "poza tym chrząstki stawowe prawidłowej grubości, jednorodnego stgnału, o gładkich zarysach zewnętrznych, bez ubytków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie mam ochoty na artro, tym bardziej diagnostyczną. Chce być w końcu naprawiona i pozbyć się tego bólu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli faktycznie kilka rzeczy jest uszkodzonych, to bez artro się chyba nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokaże jutro ten rezonans na rehabie, może oni mi coś doradzą. W każdym razie jedno badanie zaprzecza drugiemu, więc któreś na pewno pokazuje nieprawdę albo niepełną prawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No planuje, w przyszłym tygodniu u reumatologa, a za 2 u orto. Tyle że teraz to znowu będzie gdybanie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiedziawszy jestem skłonna zostawić to tak jak jest. Jestem już po prostu zmęczona tym wszystkim. Dziwi mnie też fakt posiadania chondro na k. piszczelowej, bo w sumie tam chyba stosunkowo rzadko się umiejscawia, a nie posiadania jej w miejscach typowych. I bądź tu człowieku mądry i decyduj się na jakieś leczenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowy błąd to to, że nie masz klarownego opisu sytuacji po tamtej artro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama na pewno nic nie wymyśle, musze poczekać na opinie bardziej kompetentnych w tej kwestii. Może wynudze szybszy termin wizyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinnaś zażądać szczegółowych wyników tamtej artro. Masz prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w opisie śródoperacyjnym na 100% nie było nic o chondro, bo mój "lekarz prowadzący", z którym nie miałam styczności, miał to i mówił, że nic tam o chondromalacji nie wspomnieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinna być kaseta, ale nie wiem ile oni trzymają takie rzeczy, w końcu minęły już prawie 3 lata. Poza tym teraz to chyba już niezbyt istotne, bo przez te 3 lata wiele się mogło zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×