Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfeta88

KPA P

Polecane posty

Łokcie też nie najlepiej, ale dostałam złotą rade: "musisz nauczyć się tak żyć" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej nie powiedział już, że jak będę ćwiczyć to mi się rzepka ustabilizuje ;) to byłoby chyba nie na miejscu heheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłam. Rano w poradni powiedziano mi że będzie mój lekarz przyjmował i jeszcze jeden i okazało się że ja do tego drugiego trafiłam. Na początku nie byłam z tego zadowolona bo młody lekarz to myślałam że wyśle mnie na fizykoterapię i tyle. Ale gdy weszłam tam (strasznie długo czekałam na to aż wejdę do gabinetu bo ciągle coś przeszkadzało w tym :P ) lekarz obejrzał całą moją historię i wziął się za badanie kolana i stwierdził że lewa rzepka jest mniej ruchliwa na boki i podejrzewa że może być trochę przyparta do boku i jeżeli tak to możliwe że będzie trzeba jakąś operację jeszcze przeprowadzić. Więc skierował mnie na rtg osiowy rzepki w 30st i 70st. Na rtg te babki nie wiedziały jak zrobić to zdjęcie i ile to jest 30 i 70 st. no ale tak na oko zrobiły. Odebrałam zdjęcia i lekarz powiedział że to zdjęcie jest dziwnie zrobione i bez rewelacji. Ale te zdjęcia wgl były jakieś dziwne (nie wiem czy dziwne było dla niego to jak te zdjęcie było robione czy to co tam wyszło) ale zawołał na konsultacje drugiego lekarza (tego mojego) no i też obejrzał kolano i zajęli się tym moim dziwnym miejscem. Lekarz powiedział że tu jest jakaś zmiana no i kolejny RTG takie przybliżone tego miejsca. Chociaż lekarz od razu powiedział że wyrośle nie zawsze wychodzą na RTG. Poszłam zrobić kolejne zdjęcie i znowu mieli problem z tym jak zrobić to zdjęcie i też im chyba to zdjęcie cienko wyszło. Ale nie wiem co na temat tego zdjęcia mówili bo sami siedzieli w gabinecie i oglądali. No i w końcu wyszedł ten lekarz i powiedział że da skierowanie na MRI żeby zobaczyć co tam się dzieje. Jeszcze zabronił mi zginać kolano powyżej 80st., kazał wzmacniać mięsień czworogłowy bo jest zanik i do tego kazał mi ograniczyć chodzenie po schodach a przede wszystkim schodzenie. I mam na razie brać glukozaminę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie jakaś sensowna decyzja, chociaż z MRI różnie bywa jak już zdołałam się przekonać na własnej skórze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe mam nadzieję że robiąc MRI Ci lekarze będą wiedzieli jak to zrobić a nie tak jak na RTG. :P Na razie muszę znaleźć miejsce gdzie zrobię bo chcę jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi rtg osiowe rzepki babka zrobiła w zgięciu jakieś 140-150 stopni, ciekawe od czego to zależy. A co do MRI to sprawź sobie na stronie NFZ listy oczekujacych na świadczenia medyczne, zobaczysz ile się czeka w danej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki wielki :) Mnie rozwaliło to że mam starać się nie zginać nogi powyżej 90st. i że siedząc nawet mam starać się prostować nogę. Przez co to? Przez to że mam mało ruchliwą rzepkę czy przez tą możliwą wyrośl... ? a bo chyba nie napisałam że to co mówiłam gdzie mi wystawało oni podejrzewają wyrośl chrzęstno- kostną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie znam się na tym :) Na twoim miejscu zainwestowałabym w dobrą rehabilitacje i problem być może sam się rozwiąże. Fizjoterapeuci generalnie lepiej się na tym znają, a ortopedzi najchętniej wszystko kroją mimo że czasem wystarczy dobra rehabilitacja. Np. wg statystyk tylko 10% pacjentów wymaga operacyjnej korekcji bocznego przyparcia rzepki, reszcie wystarczyłaby rehabilitacja, to mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najchętniej chciałabym nie mieć bocznego przyparcia. Już wolę tą wyrośl. Ale jak będę miała wyniki MRI to się może coś troszkę wyjaśni. Mam nadzieję że jeszcze uda mi się umówić MRI w wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem. Ale pewnie teraz nikogo nie ma ale mam pytanie. Bo ortopeda kazał dodatkowo robić takie ćwiczenie że stojąc uginam kolana tak jak bym miała zrobić przysiad ale tylko lekko je mam uginać ale jak ja to ćwiczenie robię to mnie to miejsce dziwne boli (tam gdzie może mam tą wyrośl) i bok rzepki mnie boli :/ i nie wiem czy mam robić czy je sobie odpuścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na rehabie kazali robić takie półprzysiady a w wersji hard półprzysiady na "jeżu" do ćwiczeń równoważnych i mimo że bolało to ćwiczyłam dalej. Najlepiej idź do jakiegoś fizjoterapeuty, nie zapłacisz Bóg wie ile a przynajmniej dobierze Ci odpowiednie ćwiczenia. Albo przynajmiej kup taśme do ćwiczeń oporowych, bo izometrycznymi to daleko nie zajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą taśmą to jest dobry pomysł... nawet taką ostatnio gdzieś widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam ostatnio w carrefourze za 17.90 zł, tylko nie wiem jaki miała opór, bo znam się tylko na tych z thera bandu, ale one są dużo droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio coś nam pisanie ciężko idzie :P Mam termin rezonansu magnetycznego na 4 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak sądzę. Chociaż ja to już bym chciała mieć :P ale zawsze tak jest :) nawet bym powiedziała że 4 wrzesień to bardzo dobry termin bo jak mi ostatnio powiedzieli że nie ma zapisów na ten rok albo że na listopad ew. koniec października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×