Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eternity1302

nabijaczki ze starego topiku-teraz tutaj

Polecane posty

toz ty Lena dzisiaj wszystko zgarniasz :) i jeszcze jednego masz 🌻 za niedlugo zbankrutuje przez ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, ciagle mi po glowie chodzi zeby zapytac: co to za herbata czerwona? Ja mam taka Rooibos Tea, to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wstawialam swoja krotka kurtke zimowa,czarna z H&M na ebay:D Jeszcze mam jedna,a´la bojowka,ale jakos mi jej szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nagle cisza... a tu przepis na gulasz, naprawde przepyszny!!!! :) Mięso powinno być chude, zbyt dużo tłuszczu zepsuje gulasz. :) Pokrojone i doprawione (sól, pieprz, sok z cytryny) mięso wrzucamy na bardzo gorący olej, tak aby pory w mięsie zamknęły się. Dzięki temu nie ucieknie nam z mięsa tłuszcz i kawałki mięsa bądą soczyste. :) Gdy mięso jest dobrze wysmażone wrzucamy drobno pokrojoną cebulę i, przed dodaniem innych warzyw, smażymy całość kilka minut. :) Do gulaszu wyśmienicie pasuje papryka we wszystkich kolorach, czosnek, cukinia, pomidory, kabaczek, zioła, suszone, a i świeże grzyby. Do wikwintniejszego czerwone wino. Z ziół i przypraw : ziele angielskie, kolendra, liść laurowy, jałowiec, majeranek, pieprz, chili, rozmaryn, tymianek - kierujmy się smakiem. :) Dobry gulasz powinien się długo dusić, tak żeby sos zgęstniał bez dodawania czekogolwiek (patrz: punkt następny) :) Dodawanie mąki w celu zagęszczenia sosu to dla mnie zdrada ideałów gulaszu :)) :) Warzywa powinny dodane być w takiej ilości, aby woda którą puszczą wystarczała do odpowiedniego uduszenia mięsa. Innymi słowy: Warzyw na tyle dużo żeby nam się całość dusiła a nie przypalała bez dodania wody. :) Zioła jako dodatek wybierzcie sami kierując się gustem i smakiem. Podpowiem, że mięta, która na pierwszy, teoretyczny, rzut oka nie pasowała mi gdy robiłem gulasz z linka powyżej dodała wyśmienitej świeżości i była bardzo, bardzo cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dea:) Taki sam gulasz robie i ja;) Dokladnie z warzywami i dusze bez pozniejszego zasypywania sosu maka:) Ale ja nie gotuje prawie nic z przepisow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×