Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marta19841

Zoladex

Polecane posty

Gość KASIA191
Tosiu, bardzo się cieszę że Ci się udało ;). Następna będę ja i oby dla mnie też się to dobrze skończyło ;) Ciekawi mnie jak długo trwa taki zabieg? I czy robią to w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym? Ty miałaś ten zabieg prywatnie czy na NFZ? oraz czy bardzo Cię teraz boli? Ciekawska troche jestem ;) Pozdrawiam gorąco i miłego wypoczynku życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu bądz dobrej myśli musi się udać .Mi na początku lekarze dawali bardzo małe szanse że operacja się uda ,więc jezdziłam od lekarza do lekarza.W końcu trafiłam do Krakowa . Mój zabieg trwał 2 godz. Ale nie ma reguły bo każdy przypadek jest inny .lekarz mówił że może trwać tylko chwile a może i ze 2 godz. tak też było w moim przypadku . Miałam pełną narkoze .Wyboru mi nie dali tylko sami zdecydowali. Samo wybudzanie jest nieprzyjemne , ale najgorzej jest na początku i z każdą chwilą coraz lepiej. Pytasz o zabieg to ja mogłam miec na NFZ tylko musiałam zrobić prywatnie bo zależało mi na czasie . .Po zakończeniu kuracji zoladexem mięśniak rósł by z podwojoną szybkością a na NFZ są długie kolejki .Za zabieg płaciłam 3700.Do dwóch dni po zabiegu byłam na środkach przeciwbólowych to nic nie czułam. Potem nic nie musiałam zażywać .Nie czuje żadnego bólu tylko trochę ciągną szwy ale da się wytrzymac .Nie wolno nic dzwigać więc jestem uzależniona od innych (co najbardziej mnie denerwuje). jak coś będziesz chciała zapytać to pisz śmiało.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA191
Dzięki za odpowiedź ;). Czytałam opinie o Twoim lekarzu, bardzo dobry, mój też podobno dobry. Przez 3 lata chodziłam to innego, który tylko mnie straszył że może być ciężko z usunięciem. I tak co 3 miesiące jak chodziłam na kontrole płaciłam i wysłuchiwałam stale to samo. Trzeba było podjąć męską decyzję albo tak albo tak. Za 3 tygodnie musi się udać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia bardzo dobrze że zmieniłaś lekarza , bo jak na początku mówił ,że może być ciężko z usunięciem to znaczy że nie jest dobrym fachowcem . Mi na początku też mówili że mam małe szanse uratowania macicy .Tak wiec chodziłam od lekarza do lekarza aż wreszcie trafiłam do Krakowa .Lekarz ten nic mnie nie straszył .Powiedział ,że takich zabiegów wykonują mnóstwo . No i się udało . Tobie też się na pewno uda .Trzymaj się i daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Tosiu bardzo dziekuje za wyczerpujace informacje na e-maila :) Bardzo sie ciesze, ze zabieg sie udal i ze bedziesz mogla powrocic do realizacji swojego marzenia:):) Ja dopiero jestem w polowie 3 zastrzyku, lekarz chce zebym wziela 6 na endometrioze, ale tak sie zastanawiam, dlaczego inni lekarze przepisuja krotsza ta terapie, np. 4 czy 5 zastrzykow. Obawiam sie troche o kosci, bo czuje takie jakby swedzenie w kregoslupie...no i te uderzenia goraca sie nasilaja.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina79
Cześć! Mnie również czeka operacja mięśniaków bo mam spore. Mam przepisane 3 zastrzyki Zoladexu. po dwóch dawkach trochę się zmniejszyły, ale nadal są duże. Boję się tej operacji, bo lekarz twierdzi, że grozi mi nawet usunięcie macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia191
Witam.... ja już po zabiegu ;). Wszystko OK. Udało się laparoskopem wyłuszczyć mięśniaka. Mojego lekarza mogę polecić na 100 %. Przez kilka lat lekarze straszyli mnie że mogą usunąć cała macicę, w końcu zmieniłam lekarza i udało się. Teraz rekonwalescencja. Jestem bardzo szczęśliwa ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina790
Cieszę się, że udało ci się usunąć tego mięśniaka, Kasiu czy możesz mi podać inicjały tego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA191
Witam, kiedy powinnam spodziewać się okresu po 3 dawkach zoladexu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
Kasiu ja pytalam swojego lekarza o ta kwestie i mi powiedzial, ze miesiaczka wraca od 1 - 3 miesiecy po zaprzestaniu dzialania leku.:) Co innego z plodnoscia, bo przed pierwsza miesiaczka mozna sie juz starac zajsc w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia191
Dzięki, jestem miesiąc po zabiegu a dwa miesiące po ostatnim zoladexie i na razie cisza. Starać się o dzidziusia na razie nie mogę, gdyż mam rozległą ranę i muszę czekać ok pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosia 2000
Kasia ja okres dostałam od ostatniej dawki (a było ich 4 ) za 2 miesiące i jeden tydzień . Mi lekarz powiedział ,że starania można zacząć za 3 miesiące po zabiegu . Za miesiąc idę na wizytę kontrolną i wtedy zobaczymy . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziaponczoszanka
Hej dziewczyny, ja jestem po zakończonej kuracji (5 dawek zoladexu). Miałam nadzieję, ze po zoladexie nie będę musiała się od razu faszerować kolejnymi lekami hormonalnymi :( bo przy ostatniej dawce miałam okropne bóle głowy... Niestety, gin przpisał mi duphaston i clostibegyt. Czy któraś z Was zażywała? Miałyście jakieś skutki uboczne, bo ulotki mnie przeraziły .... Jak Wasze samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska 2000
Fizia duphaston to nic innego jak progesteron bierze się go również w ciąży (zażywałam go na podtrzymanie ale skutków ubocznych chyba nie miałam ) a clostibegyt po prostu wspomaga owulację .przypuszczam ,że dostałaś to po to żeby zwiększyć szanse zajścia w ciąże .A skutki uboczne ma każdy lek ale nie zawsze one występują . A jak duży jest teraz twój mięśniak ?po kuracji zoladexem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiziaponczoszanka
Tosiu mój mięśniak zmniejszył się o połowę teraz ma ok 8x10. Duphaston dostałam na wywołanie miesiączki, żeby powoli rozruszać organizm, bo pojawiły się pęcherzyki, ale nie rosną. A żeby nie dopuścić do nawrotu endometriozy i rozrostu mięśniaka, lekarz zdecydował się zastosować leki. Co do skutków ubocznych boję się jedynie bólu głowy, bo przy zoladexie były straszne .. Resztę da się przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
ja juz dziewczyny czekam na okres po odstawieniu zoladexu (bralam ostatecznie 5 x ), ostatni zastrzyk wzielam 16.10. Niech sie dzieje wola nieba :D jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki p 29
Hej dziewczyny jestem po laporoskopi w październiku po1dawce dostalam krwawienie,teraz jestem po 2dawce Zodilax. Czasem pobola mnie kosci jednak wybuchy ciepla sa straszne zwlaszcza w nocy i zmienne nastroje. Najbardziej jednak jestem zmsrtwiona napietym brzuchem jak bemben nie wiem co o tym myslec bo nic o tym nie pisza. Mial ktos cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina7901
Miałam te same objawy tj uderzenia gorąca w nocy, bezsenność. Miałam przepisane 3 dawki zoladexu. W październiku wzięłam ostatnią.Niestety to hormon, więc tak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
hej Malwina, ja tez bralam ostatni zastrzyk w pazdzierniku (w polowie), powiedz jak to u Ciebie teraz wyglada, bo u mnie narazie 7 tyg po ostatnim zastrzyku i mam jeszcze uderzenia goraca czasami :( czekam az jajniki rusza do pracy, ale czuje sie juz o niebo lepiej niz w trakcie tej kuracji.:) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia191
KIKI, jesteś już po laparoskopii ?? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina790
Na początku listopada miałam wyłuszczane mięśniaki. U mnie uderzenia gorąca minęły dość szybko zaraz po operacji.Obecnie czekam na miesiączkę. Ale z opinii mojego lekarza ten lek często rozregulowuje układ hormonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki p 29
Kasia Tak jestem po laporoskopi lewego jajnika (endymotrioza) ,odbyla sie ona w Pazdzierniku wraz z wypisem wreczono mi recepte na Zoladex gdyz na prawym jajniku zaczyna tez mi sie robic. Aktualnie jesyem po 2 dawce i przechodze to masakrycznie wybuchy ciepla ,zawroty glowy, spadek lipido bol kosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miedzynamikobietami
Jeżeli macie jakieś wątpliwości odnośnie mięśniaków macicy to możecie zadać pytanie dobremu ekspertowi prof. T.Paszkowskiemu na stronie miesniakimacicy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antoninka27
czesc dziewczyny, jak tam u Was? U mnie teraz wystapil okres po 87 dniach od ostatniej dawki zoladexu...jak zawsze bolesny.. a mialam nadzieje, ze moze te bole sie troche zlagodza po tym leczeniu, albo w ogole nie przyjdzie...no nic, trzeba nabierac sil i walczyc dalej...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka05
Hej dziewczyny tyle sie juz na ten temat oczytalam ze nie wiem w co mam wierzyc i jak zyc ta choroba mnie dobija do konca kiedy jest radosc zaraz jest smutek.O oendo dowiedzialm sie w sierpniu 2013 we wrzesniu mialam juz pierwsza laparo nastempnie przeszlam leczenie 3 dawkami zoladexu i w grudniu kolejny zabieg.Zoladex odtstawialm 26 listopada no i czekam bo w grudniu 19 mnie operowali do tej pory jeszcze nie mam okresu.Zadnych skutkow ubocznych.Wspolczuje wam wiiem jakie sa koszta tych lekow ja mialam lek refundowany gdyz mieszkam zagranica i tutaj mnie operowali.endo mam 1 stopnia.lekarz mi dal czas do 3 miesiecy ze powinnam zajsc normalnie biore juz kwas foliowy i wszystkie witaminy tylko czekam na owul no i okres no i zobaczymy.Miejmy nadzieje ze wszystkim nam sie uda.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki p29
Ta choroba niszczy mi życie ciało i małżeństwo. Spadek lipido na maxa. Po wizycie u ginekologa dowiedziałam się że lek działa a moje jajniki pomniejszyły sie (komentarz lekarza ...to dobrze ale to tez powoduje spadek lipido) jeszcze 2 dawki przedemna i ciekawe co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia38
Przyjmuję zoladex ze względu na przebyty nowotwór piersi.Biorę go juz ponad rok ,przytyłam juz ok 10kg,jest swietny ale rośnie się po tym okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endowojowniczka
Cześć dziewczyn, Mówiąc szczerze to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum :) ale musi być ten pierwszy raz ;) od 1,5 roku staramy się z mężem o dzidziusia i ok 2 miesięcy temu okazało się ze mam na lewym jajniki ponad 6 cm torbiel. Podejrzenie endometriozy. Jak się dowiedziałam to wróciłam do domu i się upilam a potem rozpoczęliśmy swoją walkę. Lekarz który mnie prowadził od lat zaproponował próbę zmniejszenia torbieli tabletkami przez 3 miesiące ale miałam świadomość ze przy endo mogą być tez zrosty i niedrożne jajowody wiec od razu zdecydowałam się na laparoskopie. Poszłam do lekarza którego znałam i mam do niego duże zaufanie i dobrze zrobiłam bo jestem teraz 8 dni po zabiegu i wszystko dobrze się goi. W 6 dobie miałam gorączkę i doktor wprowadził mi antybiotyk i leki przeciwzapalne ale wiem ze to moja wina bo za szybko chciałam wracać do normalnej aktywności. Ogólnie czuje się swietnie. Operacja trwała prawie 3 h bo miałam usuwana torbiel i mnóstwo zrostow. Po zabiegu szybko wracałam do siebie ale zapomniałam ze rany wewnętrzne potrzebują więcej czasu :/ teraz już się oszczędzam. Teraz stoję przed dylematem. Mój doktor zaproponował mi teraz roczna terapie hormonalna aby ugasić pozostałe ogniska endo ale wiem ze coraz częściej stosuje się laparoskopowe wycinanie wyszystkich ognisk endo bez hormonów po zabiegu. Nie wiem co lepsze. Mogę przejść druga laparoskopie bez problemu ale to zawsze operacja a tu czytam ze większość dziewczyn niezłe znosi zolandex. Czy któraś z Was brała coś dodatkowo na wyrównanie poziomu enstrogenow żeby czuć się lepiej albo stosowała dietę bo wiem ze to może zmniejszyć skutki uboczne... Czy któraś z Was miała usuwane wszystkie ogniska endo w laparo czy tylko wygaszane hormonami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×