Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Czerwone policzki to chyba dzieciaczki mają bo moja też miała a z rozmazu krwi wynika, że nie ma tego czegoś mówiącego o możliwej alergii więc może to jakiś objaw anemii albo coś... tu kombinuje więc nie traktujcie tego jako pewnik. No i z tego co mi wiadomo podobno normalne jest że dzieci ok 6 miesiąca powinny mieć robioną morfologię tylko niestety rodzic powinien się upomnieć, bo to obciąża kasę chorych itd.. i jak ktoś nie chce to nie robią a no i zasadniczo dzieci karmione mieszankami mają z reguły wyniki ok podobno bo mieszanki są wzbogacane o przyswajalne składniki tylko dzieciaczki na cycu mogą mieć braki więc tym mamom które karmią cycem polecam zrobić morfologię. Lida może dlatego że Laura jest objęta moim służbowym ubezpieczeniem medycznym w prywatnej klinice Enel-Med a z racji tego mogę zrobić tu pełną diagnostykę nawet ze skierowaniem od państwowego pediatry a są lepsze warunki super kobietki w zabiegowym no i dbają raczej i przy większości badań profilaktycznych informują o nieprawidłowościach i zalecają kontrolę u lekarza no chyba że z karty wynika że pacjent jest pod stałą opieką lekarską jak ciąża na przykład... A jak wyniki u Ola bo chciałabym porównać?? moja ma RBC - 3,99 HGB - 9,8 HCT-29,90 W kwestii spania u nas też jakaś porażka.. przesypiała ładnie całą noc a teraz się budzi przynajmniej ze 3 razy ;-( może wyczuła że chcieliśmy ją eksmitować do drugiego pokoju a sypialnie mieć tylko dla siebie ;-) No i dziwne to trochę bo ok 19 dostaje kaszkę i się budzi a jak kaszki nie dałam to też się tak samo budziła więc to chyba taki okres, tyle że ciężka się robi na potęgę ostatnio i waży już 9 kg ;-) A kremem kurcze muszę ją zacząć smarować bo zapominam ciągle... moja wstawać jeszcze nie wstaję zresztą nawet sama nie siedzi ale co tam ma dziewczyna swoje tempo i tyle. za to w łóżeczku się namiętnie przewraca na brzuszek i przez to nie potrafi zasnąć ostatnio doszłam z nią do kompromisu i śpi na boczku ;-) No i pytanie z innej beczki.. czy wy robiłyście sobie morfologię jakoś ostatnio???? Ja mam leukocytozę wg morfologi tzn białych krwinek mam 15 tyś a norma jest od (8 do 10 tyś) a pozostałe wyniki generalnie w normie no i OB jeszcze mam 16 (norma chyba do 14) ale lekarz mówi że to nic nie znaczy. A u Was jak tam??? może przy karmieniu to normalne??? wiecie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka, my dzisiaj rano bylismy wszyscy na morfologii, to jak po poludniu beda wyniki to ci napisze, jak u nas to wyglada, z tym, ze ja karmie sztucznie, to moze te wyniki tez beda inne, w kazdym razie, dam znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm oj tez musze sie wybrac jednak na te badania. jestem ciekawa wynikow Adasia, ale tez swoich. ostatnio jak on taki jeczacy, to nie mam czasu i nawet ochoty na przyrzadzanie porzadnego jedzenia i prawde mowiac odzywiam sie beznadziejnie...przydaloby sie sprawdzic czy jakos sie trzymam w srodku :) wczoraj łobuziak zasnał przed 1, a i tak pobudka była przed 8! jak on malo spi! myslalam ze takie dzieciaczki to 12 godzin przesypiaja jak nic! a tu mniej potrzebuje ode mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wróciłam 2 dni temu i nadal nie mam czasu siąść do kompa :(. Wczoraj znaleźliśmy szczeniaka podobnego do owczarka niemieckiego, ma ok 4 miesięcy. Siedzi teraz w tym moim kojcu koło komputera (Agoosia wie o czym mówię). Muszę się go jak najszybciej pozbyć, bo cudny jest a my sobie na 2 psy nie możemy pozwolić. Fotka jest na NK. Ogłoszenia rozwieszone, na razie szukamy starego właściciela ale jestem przekonana, że potrzebny nowy. Do schroniska nie oddam bo za bardzo kocham psy. Mamy dom wariatów :(. Pyry się właśnie przypaliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja CC, piesio śliczny. Mam nadzieję że znajdziecie mu dobry dom. My też mamy dom wariatów, pies, królik, dwoje dzieci i aktualnie brak auta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mam wyniki badania, wszyscy zdrowi:) wyniki mlodej dla porownania wbc: 7,3 rbc: 4,12 hct: 29,4 hgb: 12,2 a tu link zeby sprawdzic normy u niemowlakow, bo troche sie roznia od tych \"doroslych\" http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79375,2906759.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!!bylam napoczcie chcialam zobazyc tego pieska i nie ma go na poczcie czy juz znalazl dom i sobie poszedl? ;)Ale ja mam dwa wtym jednego wlasnie owczarka niemieckiego piekny pies ale ile po nim sprzatania siersc jest poprostu wszedzie My dzis skonczylismy cwiczenia szkoda ze to jest tylko tydzien bo Oliwia fajnie zaczela wszystko lapac a tu koniec ale ogolnie jest ok.tylko trzeba jej pare rzeczy pokazac nastepne cwiczenia mamy dopiero na luty. Wy pszecie o wynikach a mi nawet przez mysl nie przeszlo zeby zrobic a tak sie zle czuje szok.. Moja Oliwia wczoraj takie nam dala przedstawienie wieczorem jakie zaczela robic minki i gadac do nas ze bylo pelno smiechu .Ja smaruje kremem ZIAJA i jest ok. Denim -ja gotuje to samo co Ty tylko nie dawalam jeszcze szpinaku jutro podam pierwszy raz brokuly. Ai na deser dam niunce kisiel i biszkopty a teraz ide sama cos zjesc bo tesciu dzis robi rybe mniam mniam A Ola -moja Oliwia je tyle samo co wczesniej A teraz pytanie dziewczyny co ile godzin Wy karmicie?przeciez takie dziecko nie powie ze jest glodne A i jeszcze macie moze jakas dobra firme rajstop ktore by sie nie mechacily mam ze smyka,mam z 5 10 15 i jedna pare z kapala i chyba to te sa najlepsze bo reszta po 2praniach sa straszne a te z bazaru to juz wogole tandeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroliczka
Ja też ma termin na kwiecień. Fajnie,nie bede sama . a dokładnie to na 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroliczka to gratuluje ale My juz urodzilysmy a ja wlasnie urodzilam 18:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliczka gratulacje :) Pigi, ja kupilam mlodej rajstopy w jakims sklepie u nas w miescie, ale zadne \"firmowe\" i jestem zadowolona. ja karmie co 3 godziny. tak mloda jadla w czasach noworodkowych, potem tez i teraz tez tak daje, czasem sobie pozwoli na dluzsza przerwe, jak sie bawi albo prfzespi pore jedzenia, ale generalnie widze, ze po ok. 3 godzinach sama sie dopomina, jest marudna, za herbatke dalaby sie pokroic a jak dostaje jesc to od razu sie uspokaja dobra, zabieram sie za wypelnianie wnioskow na paszporty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) my dziś pediatre odwiedzilismy bo maly ma kaszel a teraz doszedł katar...lekarz stwierdził że wszystko ok a kaszel od nadmiaru śliny może być przy ząbkowaniu...więc teraz czekamy czy sie nic nie rozwinie...ja też kicham i mam katar, głupia pogoda.. Byliśmy dziś na spacerze, u nas słoneczko świeciło i było zimno ale ładnie..mały marundny już któryś dzien...aż boję się nocy.. To ja CC, Aniu zazdroszcze, ja myślę że jakby do mnie się przybłąkał to musiałabym wziąć:P a tak to nie mogę..2 koty, 2 zółwie i nasza trójka...już jest ciasno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha co do jedzenia..dziś nie mialam nic przygotowane i się spieszyłam to dostał ryż ze szpinakiem i żółtkiem, ogólnie jadł już schab, wołowinę(udało mi się taką ładną dostać) buraka(tylko zmiana koloru kupy a bardzo mu smakował) nie próbowałam jeszcze nic z kapustą a już może...ale jakoś muszę zrobić, aha i chcialam teraz coś z zielonym groszkiem zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Pigi ja karmie tak własnie podobnie, to wychodzi co 3..jak wstanie to cyc, potem do uśpienia cyc(po ok2.5-3h) potem ok 13-14 obiad, ok 17 cyc, 19 deser/kolacja i butla lub cyc na noc...mój je teraz mniej troche...szybko smoczek odstawiasz..ciekawe jak Wam pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Agosia odstawiam ten smoczek dlatego bo logopda stwierdzil ze Oliwia za bardzo wystawia jezyczek i faktycznie tak jest i musimy jej masowac ten jezyk zeby nie by zawiodki a smoczek tylko w tym utrudnia i dlatego odstawiam w sumie dzis caly dzien bez smoka zobaczymy jak dalej pojdzie oby nie zaczela ssac kciuka bo tego bym nie chciala . Dzis Oliwie wykapalam w duzej wannie ale nozkami chlapala jutro ide kupic kaczki bo mamy zolwia do kapania co niby ma plywac a jakis len. A teraz ide na pizze A i jeszcze Agoosia moja Oliwia tez ma taki kaszelek od kilku dni ale jest pogodna a i wypieki teraz wrocily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! wysłałam pare zaproszeń na NK-więc jeśli nie bedziecie wiedziały kto to-to bedę ja Motka:) Kogo nie znalazłam-proszę o znalezienie mnie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki !!!!!!!!!!! Nie moge doczytać do końca tak piszecie i piszecie a mnie zabrakło kochane mam tak przerąbane ze nie mam na nic czasu na nic naprawde ale postanowiłam napisać bo kurde sie obrazicie wiec tak u nas w nowym mieszkaniu straszna wilogoć wlazła i walcze z tym bo kurde w sypialni weszła nam pleśń od tyłu na szfy i kurde roboty z tym po drugie mój mąż na delegacji i jestem sama Adaś nie skończył marudzenia więc teraz średnio od 19 śpi do 23 i później co 1,5 godziny pobudka a ja już padam na pysk Boże ile to jeszcze potrwa Nadal karmie cycem i nie wiem jak to skończyć a w styczniu do pracy karmie go teraz na śniadanie i kolacje no i w nocy dla świętego spokoju go zatykam bo nie mam sił kołysac non stop :( Ja karmie małego co 3 godziny najpierw cyc później kaszka deserek obiadek kaszka cyc mniej więcej tak je juz wszystko schab wołowine kurczaka i takie tam co popadnie Kurde o badaniach nawet nie pomyślałam robiłam w 10 tygodniu po porodzie były oki a teraz pewnie masakra bo źle sie czuje i ogólnie do dupy mam humor :( co tam jeszcze adas jeszcze nie mówi i nie raczkuje narazie zatrzymał sie w rozwoju hihihi ale za to wcina gazety hihihi bardzo mu smakuje papaier i musze wszystko chowac a tak rozrabiaka taka straszna podeśle zdjęcia zaraz Dziewczyny pocieszcie mnie też macie takie humory gorsze niz w ciąży !! bo ja tak i ogólnie jak patrze na siebie to nie moge wytrzymac taka zaniedbana chuda baba Dziewczynki a jak tam rzucanie cyca ????????? no kończe obiecuje wysłac zdjęcia Buziole piszcie kochane ja czytam na bierząco tylko czasem zabraknie mi czasu odpisac ale jak mąż wróci odsapne troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEzuu laski...oglądałam właśnie na tvn24 program Polska i Świat i był wątek urlopów macierzyńskich dla mam wcześniaków....i były pokazane te maleństwa...ale się spłakałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej olcia!!!! Ja tez mam takie humory-tyle że ze mnie zaniedbana "gruba" baba:):) wydaje mi sie że te humorki to ze zmęczenia i niewyspania-nasze dzieciaczki są cudowne ale czasami baaaardzo męczące..... Dziewczyny na pocztę wyślę pliki z książkami "każde dziecko może nauczuc sie spac" i "usnij wreszcie" to dla mamus takich jak ja niewyspanych sterroryzowanych prze swoje wiecznie ssające dzieciątka:):) -podobno w 96% przypadków widoczne trwałe efekty sa najpóźniej po tygodniu.....zobaczymy czy na mojego ssaka to zadziała:) w każdym razie daje mu jeszcze niecałe dwa tygodnie (poczekam aż skończy 8 miesięcy) i zabieramy sie do roboty-odzwyczajamy sie od wstawania za pomocą metody 3-5-7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia ja odkąd Nikoś jest na swiecie też nie moge ogladac takich rzeczy płaczę prz tym jak bóbr.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi no tak to się nie dziwię że próbujesz zrezygnować...mój używa tylko w nocy albo jak sie przebudzi i chcę go "dospać" ale ostatnio był tak marudny że znów nie zasypia sam tylko przy butli lub cycu..będę musiała za jakiś czas powalczyć znów...ale póki co sie w to nie bawie bo nie dość że ząbkowanie to jeszcze katar jakiś nam się pojawia.. Olcia ja planuję karmić do ok roku, jak widzę w ciągu dnia nie będzie problemu z odstawieniem bo walczę z nim żeby chciał jeść..no chyba że do spania..gorsze będą noce ale mam nadzieje ze do roku pobudek nie bedzie lub bedzie mniej wiec zastąpię to najpierw butlą a potem herbatką czy coś..zobaczymy..póki co cieszę się karmieniem choć pewnie stąd te nocne pobudki są..a Ty jak masz problem z tym to sie nie stresuj póki co i najwyżej początkowo będziesz go karmić rano i wieczorem...przed i po pracy...a powoli odzwyczaisz..podobno to jest tak że musisz poczuć że definitywnie masz dość karmienia..i wtedy się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motka znam tę metodę..nie wiem czy dam radę ją kiedyś zastosować..ja będę go od nowa przyzwyczajać za pomocą metody Tracy Hogg czyli podejdź, podnieś i uspokój i odłóż i tak do skutku...ale czekam aż ząbkowanie ostre sie skonczy...a i jeszcze jedno..to że sam będzie zasypiał niestety nie oznacza że od razu bedzie całe noce spał..przynajmniej u mnie tak nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie ma problemu z zasypianiem ,Niko od zawsze zasypia sam tzn. w dzień zasypia bez żadnej pomocy, w nocy niestety aby zasnąc potrzebuje cycka i tego chcemy go oduczyc... bo wydaje mi się że nocne karmienie nie jest mu juz potrzebne-bywały noce gdzie przesypiał 6-8 godzin bez żadnego problemu...więc jest w stanie wytrzymac bez cycka dłużej niż 3 godziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach dziewczynki jesteście kochane zawsze pocieszycie a i jestem winna wyjaśnienia pracujw w szpitalu przy sporządzaniu radiofarmaceutyków czyli łatwym słowem ;) to promieniuje dlatego musze kończyć cyca definitywnie bo nie będe mogła karmić a nie chce iść do biurka tylko juz do normalnej roboty bo pamiętam prace w papierach w ciąży masakra jednak wole robić to co lubie stąd musze kończyć A jak tam mój Adaś ?? podoba sie Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczności🌻 cudowny chłopczyk:) widac że mały łobuziak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia jasne że się podoba :) jakby zeszczuplał cały..i ma łobuzierską minkę :) Motka a od dawna tak ma?? bo to może być ten lęk separacyjny...ale to powinno max miesiąc trwać..mój też tak ma że się teraz częściej budzi..kiedyś potrafił spać na luzie od 20-3 czy 4 a kilka razy i dłużej bez cyca..a teraz dostaje i kolacje i potem mleko i i tak się budzi jak jest dobra noc to 2 razy...ale ostatnio duzo częściej..już mu 2 razy smoczek wtykałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agoosiaa od około 3 tygodni-może ciut dłużej:( daje mu jeszcze dwa tygodnie potem będziemy próbowali coś z tym zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też jakoś tak się porobiło..tylko ja wlasnie wieczorem to masz siłę go "uczyć" zasypiać ale jak jest np 2 czy 3....to często po prostu dla własnej wygody daję cyca..choć ostatnio i to czasem nie skutkuje jak o 5 moje dziecko uznaje ze dzien wstał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×