Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Gość olcia00
hej laseczki !!!! :) Ale sie rozpisałyście !!! ja też pościel zamawiam na allegro oczywiscie moja mama zakupiła juz 2 komplety ;) ale musze zamówic taka z wypełnieniami o tej myslałam : http://www.allegro.pl/item296186602_12cz_zestaw_120x90_135x100_rozek_i_podusia_gratis.html A tak kochane to prawda też nie wiem juz co ma mnie niepokoic w tej ciąży mnie tez sie stawia ten brzuszek teraz jak pisałam juz mniej ale i tak ide na konsultacje do lekarza w piątek bo po pierwsze to moja pierwsza ciaza i naprawde nie wiem co jest ok a co nie a po przykładzie ali-cji to widac nie wiadomo nic :( buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, zapraszamy na nasze forum:) dopiszcie się dziewczyny do tabelki i może napiszcie coś o sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! byłam dzis na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia:) prowadziła je superowa połozna:) ogólnie to szkoła zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i cieszę sie że poszłam bo dośc długo sie wahałam.... pigi17 dziękuje za zdjecia super wyglądasz🌻 na tym forum zresztą same fajne laseczki.... Jeśli chodzi o stawianie się brzuszka to miałam to dosyc często:( na szczęście okazało sie że w moim przypadku to nic groźnego nie powodowało to skracania szyjki,tylko malutki tak mocno sie rusza że powoduje twardnienie macicy która \"trenuje\"juz do porodu,ale jak mówi mój gin.zawsze takie stawianie trzeba skonsultowac pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Alicjo-dobrze,że jesteś w domu.Szpital rzeczywiście może dzialać przygnebiająco.Ja przed urodzeniem Natalii należałam się troche,bo profesor kazał mi sie zgłosić tam 27 lipca(mialam termin na 1 sierpnia),a moja córeczke urodziłam dopiero 12 sierpniaTe kilkanaście dni czekania wspominam koszmarnie,ciągle płakałam,miałam depresję.Dziewczyny dziwiły się mi,bo wiedziały,że ja czekam na zdrowe dziecko,a one miały różnie...Ale ja miałm dość. Trzymam kciuki,by Twoja Malutka grzecznie mieszkała jeszcze w Tobie i zanadto się nie spieszyła. A w kwestii zębowej-znieczulenie miejscowe jak najbardziej-i mój poprzedni ginekolog,i obecny,i poradniki-nie widzą żadnych przeciwskazań,zwłaszcza po zakończeniu 1 trymestru,no i Motka również pisze,że można.Mi \"grozi\"znieczlenie ogólne i tego się boję.Dziś właśnie znów zaliczyłam wizytę u dentysty,bo muszę wyleczyć wszystko do rozwiązania,a sprawa tej ósemki na razie nie wyjaśniona.Jutro bedę w końcu u ginekologa,to z nim porozmawiam. Witam nowe dziewczyny! Kobiece kształty-precz z przesądami! Lepiej mieć wszystko wcześnije niż później kupować w pośpiechu,odrywając się od karmionego na żądanie maluszka. Motka-cieszę się,że podoba Ci się w szkole rodzenia. Ja dziś się zestresowałam,bo gdy wracałam od dentysty,przedzwoniłam do męża i usłyszałam w tle straszny płacz córeczki.Okazało się,że upadła na brzeg stołu,przecinając sobie górną wargę,dziąsło i wbijając kawałek ząbka do środka.Tak się zetresowałam,że do domu prawie biegiem i aż mnie zaczął brzuch boleć. Ach,dziewczynki cieszcie się,że możecie jeszcze wypoczywać,spać o każdej porze! Do: to ja cc: dzięki za odpowiedź o chustach.Oglądałam dziś film z Zawitkowskim-\"Co nieco o rozwoju dziecka\".No i istotnie poleca on chusty,pokazuje jak nosić w nich dziecko.Chyba się skuszę. Wkrótce wyśle Wam fotki.Też mi się wydaje,że mam duży brzuch.Ważę już od jakiegoś czasu więcej niż tuż przed urodzeniem Natalii,ale ponoć druga ciąża bywa większa.Z Natalką przez całą ciążę przytyłam tylo 9 kg.I kształt brzuszka inny-taki brardziej na boki \"rozlany\",a wtedy miałm taki do przodu,\"piłkowaty\". Pa.odezwę jutro po wizycie u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agosia - o tą pościel właśnie mi chodziło, też chcę niebieską - zakochałam się w niej, szkoda, że nie ma większych rozmiarów, bo sama bym sobie pospała w takiej słodkiej pościeli :). A dużo bardziej intensywny jest ten niebieski kolor ? Jak będziesz miała okazję, to prześlij proszę te fotki Właśnie a jaki rozmiar łóżeczka jest najlepszy, najbardziej optymalny ? może w przyszłym tyg. pojadę kupić Coś ostatnio ciągle mi coś się przytrafia, ostatnio zrobiło mi się tak słabo, że myślałam, że zemdleje - w uszach mi się zatkało, przed oczami zaczęło mi wirować, spociłam się w minucie - straszne uczucie . Na szczęście był mąż i pomógł mi się położyć, otworzył okno i przeszło A dziś leżę w łóżku i nagle tak zaczęło mnie jakby uciskać w klatce piersiowej (jakby pod piersiami, czy na ich wysokości), że musiałam wstać z łóżka i chwile pochodzić, no i przeszło, aha i stwardniał mi przy tym bardzo brzuch - może to być coś złego ? cholera ciągle coś a z moją pamięcią jest tragedia, notorycznie robiąc pranie daje tylko proszek a o płynie czy calgonie nie wiem jak, ale zapominam Idąc po zakupy, kupuje wszystko tylko nie to po co w sumie poszłam, takich przykładów jest pełno - aż zaczyna mnie to martwić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......24.........02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......30........02 . 04........+6,6kg..N adamisia.......Asia........... 26......30......03.0 4... ...+11 kg..Karolek marysia78......Justyna........29........30........03.04. .. .....+3kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...30.... .. .04 .04.......+12 kg..DZ Ola31..........Ola...........31..…....30...... .. 07. 04..... +12kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......30.........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......27........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka.........Ania............28.......29.....14.04..... .….+9kg..Nikodem Renia905.......Renata........27.... .30..... 14.04.......+8kg CH Konrad pigi15...........Dorota.........28.. … 28.......16.04. ....….....+10kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.........18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..25.......20 .04.........+9kg viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............25........27.......23. 04........+6 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......27 ....... 27.04.........+6,5 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny ja jestem na etapie prania pościeli zestawu po córci zobacze jak wszysko wygłąda a póżniej zobaczymy co trzeba zmienic a co kupić. Jak moja była mała to używałam Cokolino nie wiem czy jest jeszcze na rynku.A tak wogóle przygotowuje ją do tego że będzie jeszcze ktoś kto potrzebuje więcej uwagi oglądamy kasety jak ona się urodziła i opowiadam o zajmowaniu się maluszkami troche się boje jak to będzie .Miłego dnia ja mam kolęde dzisiaj a mojego męża nie bedzie straszne pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie, ja dziś urywam się z pracy... strasznie boli mnie głowa:( Pół nocy nie spałam, bolał mnie żołądek i było mi niedobrze... Nie wiem co się dzieje:( Jadę... położę się... Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Isa-to nie ja od pościeli:P mnie jeszcze czeka kupno zawartości i jednego kompletu powleczeń..co do tych słabości..mam to samo, już 2 razy ostatnio mi się to zdarzyło a że byłam na zajęciach to modliłam się żeby nie zemdleć i nie paść....było ciężko...ale to normalne, albo skoki ciśnienia, albo maluch naciska na przepone i mniej tlenu do Ciebie dopływa..z tym drugim też tak mam...takie uczucie ze bym chciała na chwilę zdjąć brzuch położyc obok i głęboko odetchnąć...podobno ważne żeby przy siedzeniu np być wyprostowaną i nie utrudniać już samej sobie oddychania.... trzymajcie kciuki dziewczyny..zaraz idę na egzamin:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Dziewczynki, mnie tez stawia sie coraz bardziej ten brzuszek. Wczoraj az lekko bolal:( On robi sie wtedy taki dziwny jakby ..kwadratowy!! ciesze sie, ze podajecie linki z posciela, bo jest w czym wybierać a nie powiem, cena dla mnie tez jest wazna. gosiek69........Gośka...........38.......24.........02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......31........02.04........+8,5kg..N adamisia.......Asia........... 26......30......03.0 4... ...+11 kg..Karolek marysia78......Justyna........29........30........03.04. .. .....+3kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...30.... .. .04 .04.......+12 kg..DZ Ola31..........Ola...........31..…....30...... .. 07. 04..... +12kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......30.........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......27........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka.........Ania............28.......29.....14.04..... .….+9kg..Nikodem Renia905.......Renata........27.... .30..... 14.04.......+8kg CH Konrad pigi15...........Dorota.........28.. … 28.......16.04. ....….....+10kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.........18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..25.......20 .04.........+9kg viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............25........27.......23. 04........+6 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......27 ....... 27.04.........+6,5 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, o pościeli miałam napisać do Adamisi - mam nadzieję, że po porodzie moje szare komórki wrócą na swoje miejsca :) Teraz tak juz chyba będzie, że będziemy czuć coraz większy dyskomfort - ale jaka nagroda czeka na końcu :))) Moja mała Wiercipięta ostatnio coś się bardzo uspokoiła a w szkole rodzenia była jeszcze mowa, że słabe ruchy mogą oznaczać coś niepokojącego, więc ja zaraz po szkole poszłam do położnej, żeby mi zrobiła KTG, bo jakoś słabiej się dzidziuś rusza. I jak tylko mnie podpięła, tak Mała zaczęła szaleć ! zrobiła z mamy wariatkę :)))) ale co tam, wolę sprawdzić (a naprawdę była bardzo mało aktywna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja słyszałam, że maleństwo bierze od nas to co najlepsze ;-) bez pamięci ciężka sprawa...ale może wróci a ja cały czas sie zastanawiam nad pościelą.. Słyszałam że bardzo dobra jest pościel feretti http://www.feretti.pl/PL/ a w związku z tym, że sama jestem alergikiem i astmatykiem zastanawiam sie, czy jednak nie lepiej wydać parę złotych więcej ale mieć \"lepszą\" pościel. Podobno tez bawełna jest świetna, mięciutka, trzyma kolory w praniu i ogólnie jest bardzo dobra.. a komplety są np takie: http://www.piotruspan.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=28_71&products_id=3743 są może mniej \"ozdobne, ale łatwiej prać i prasować ;-) a baldachim dodatkowo niestety http://www.piotruspan.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=28_29&products_id=3797 ale sama już nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajla23
agoosia-to idz na ten sobie egzamin,to sie ucz,to idz na kolokwium,to sie ucz ,to idz na egzamin,to sie ucz,to idz na kolokwium,to idz na egzamin,co ty chcesz dziewczyno zeby ci wszyscy codziennie brawo bili??Czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki444
dzięki za odpowiedź, wstrzymam sie z tą szczepionką do porodu mam nadzieje że w razie czego te dwie które przyjełam będę wystarczą pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie witam nowe dziewczyny piszcie dużo i często i prosze dopieszcie się do tabelki U nas wszystko ok ale ostatnio jestem strasznie zabiegana przyszły meble do pokoju maluchów i teraz robimy remont :) a z dobrych wiadomosci to muszę się pochwalić : mój synek wygrał konkurs organizowany przez Nivea Bay i tym sposobem zdobyłam praktycznie wszystkie kosmetyki na początek jak i dla wiekszego malucha cieszę się ogromnie !!!! Dziewczyny a wy uważajcie na siebie wiem wiem łatwo mówić ale sama też szaleje za twoje ale groźba przedwczesnego porodu to już nie przelewki z jednej strony to już tak niedługo ale z drugiej każdy dzień to dla naszych maluchów dużo Chciałam wam polecić przybornik na łóżeczko niektórzy sprzedawcy sprzedają takie w kolorze pościeli u mnie sprawdził sie super bo wszystko było zawsze pod ręką TPM starszne z tym zębem oby tylko udało sie jak najlepiej załatwić tą sprawę, ale szczerze ci powiem, że chyba spróbowałabym jeśli tylko można przetrzymać i załatwić to po porodzie trzymam kciuki, żeby pomyślnie rozwiązać ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruche_ciacho
Hej Mamusie :) dołączam się do wszystkich kwietniówek, termin na 19.04. i jestem lekko przerażona oraz zdecydowana na zzo. Moim problemem jest jedynie waga.Jestem zdolowana swoja masą a na każdej wizycie lekarz dowala mi stresów: prosze uważac z jedzeniem! W 28tc mam +12kg a jem tak jak przed ciążą. Zero słodyczy, tłustych miesiw itd. Jestem wysoka (177cm) i przed ciąża bylam szczupła a teraz mimo racjonalnego odżywiania mój organizm kieruje sie wlasnymi prawami i rosnę, rosnę, rosnę! Mam już schizę na punkcie jedzenia, liczę kalorię i mam stres przed kolejna wizyta u gina. Czuję się jak foka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Kruche-ciacho witam w klubie foczek:) ja co prawda mam tylko 170 cm wzrostu ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem jak sie to skończy:) do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu ale myśle że+12 kg będzie spokojnie.Niedługo lepiej mnie będzie przeskoczyc niż obejśc hihi...ale trudno o wage będę sie martwiła po porodzie teraz najważniejsze aby dzidzia była zdrowa🌻 zresztą popatrz na tabelkę sporo dziewczyn tyje tak samo....Witam wszystkie Nowe dziewczyny dopiszcie sie do tabelki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się mogę \" pochwalić\" wagą 12kg na plus:( chociaż przez ostatni tydzień zamiast tyć to schudłam 1 kg. może to jedzenie szpitalne;) a tak na serio, napiszcie, czy dokuczają wam czasem bóle w nadbrzuszu? ciągle czuję się wzdęta, mimo, że coraz mniej jem:( mam wrażenie, jakby żołądek miał zaraz eksplodować. skóra napięta do granic możliwości. w nocy z boku na bok trudno się przekręcić nie płacząc prawie z wysiłku:( może przynudzam moimi dolegliwościami, ale jestem teraz bardziej przewrażliwiona. z krążeniem chyba dobrze, nie puchnę, serce też nie dokucza, ale ten żołądek:( koszmar!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Alicja ja czuję że mam mniejszy żołądek często zjem nawet niewileką porcję a czuję sie jakbym słonia wsunęła...jedyną metodą często a niewielkie porcje tylko trudno tak sobie to poustawiać i pamiętać bo w sumie po 2h jak jestem zajęta to nie myślę o jedzeniu no i potem jem jak jestem głodna więc wiecej a potem cierpię...no i czosnek...bardzo lubie ale cały dzień potem go czuje...no ale niedługo nam już zostało...więc damy radę:)) Witam nowe koleżanki...wagą nie ma się co martwić...10kg gubi się od razu a potem sukcesywnie podczas karmienia dalej...więc się nie martw i nie mysl o tym..pamiętaj ze to ostatni czas na jakieś przysmaki bo jak bedziesz karmić piersią to niewiele tak naprawde mamy do wyboru do jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja nie jesteś sama mnie też pobolewa w podbrzuszu, skóra napieta na maxa a dodatku małą wypych kolanko w okolicy żeber i boli aaaaa nie żebro ale to wypychanei coraz częscie też naciska na szyjke bo się rozciaga i aż czuje takie kłucie w szyjkę. Jedzenie dla mnei teraz moze wogóle nie istnieć wręcz zmuszam się do jedzenia małą naciska na żołądek a jeszcze jak nabiegam się z małym to jedyne czego chcę to wody!!!!!!!!!!!!! pocieszam sie tylko ze w nocy małą uspokoiła sie z tym kopaniem i ja też nie wstaje na siku co najwyżej do synka stan mojego niewyspania trwa bezprzerwy od 2 lat mam dość wczoraj pocieszałam mojego męża że wyspimy się na emeryturze a jak pomyślę o nocnych karmieniach to mi słabo .... ale cóż kochamy nasze dzieciaczki i bardzo się cieszymy, że zaraz będzie kolejne do kochania :D:D:D Czy już zaczęłyście odliczać ile do porodu ?? bo ja zawsze sobie powtarzam jeszcze tylko 12 tc .....hihihihiihihih ale to jest piekne w naturze tak kobieta się zmeczy ciążą, że jedyne czego pragnie to urodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję dziewczyny za wsparcie. może to zabrzmi dziwnie, ale dobrze usłyszeć, że nie jest się samym w tych dolegliwościach. kupiłam sobie rennie. napisane, że mogą zażywać kobiety w ciąży. ma ponoć eliminować te dolegliwości w nadbrzuszu. przetestuję i wam napiszę. wczoraj zrobiłam dzień pracza i prasowacza. oczywiście prasowałam NA SIEDZĄCO. a teraz z radością patrzę na tą słodką gromadkę śpioszków, kaftaników, bluzeczek i czapeczek:) nie pozwoliłam jeszcze dziś tego schować do szafki. muszę się napatrzeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......24.........02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......31........02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia........... 26......30......03.0 4... ...+11 kg..Karolek marysia78......Justyna........29........30........03.04. .. .....+3kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...31.... .. .04 .04.......+12 kg..DZ Ola31..........Ola...........31..…....30...... .. 07. 04..... +12kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......30.........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......27........09.0 4.........+6kg CH Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka.........Ania............28.......29.....14.04..... .….+9kg..Nikodem Renia905.......Renata........27.... .30..... 14.04.......+8kg CH Konrad pigi15...........Dorota.........28.. … 28.......16.04. ....….....+10kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.........18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..25.......20 .04.........+9kg viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............25........27.......23. 04........+6 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......27 ....... 27.04.........+6,5 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ waga w szpitalu poszła o 1kg w dół, ale pewnie zaraz nadrobię, więc nie zmieniam. witajcie nowe koleżanki:) Evika, podobne przejścia ze szpitalem za nami. dobrze, że u ciebie też już lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Wreszcie sie przestałam bać porodu...Podobno jak się optymistycznie nastawisz do wszystkiego to wszystko pójdzie łatwiej...Już sie przestałam bać tego bólu....pocierpię trochę ale najważniejsze,że zobacze swojego syna :)Zostało mi do porodu jeszcze tylko 10 tygodni....Mam nadzieję że szybko zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......24.........02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......31........02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia........... 26......30......03.0 4... ...+11 kg..Karolek marysia78......Justyna........29........30........03.04. .. .....+3kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...31.... .. .04 .04.......+12 kg..DZ Ola31..........Ola...........31..…....30...... .. 07. 04..... +12kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......30.........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......27........09.0 4.........+6kg CH Evika87.........Ewa.............20.......29........09.04.........+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka.........Ania............28.......29.....14.04..... .….+9kg..Nikodem Renia905.......Renata........27.... .30..... 14.04.......+8kg CH Konrad pigi15...........Dorota.........28.. … 28.......16.04. ....….....+10kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.........18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..25.......20 .04.........+9kg viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............25........27.......23. 04........+6 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......27 ....... 27.04.........+6,5 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ Dziewczyny wpisałam się do tabelki jak by co mam nadzieję że nic nie pomieszałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki dzisiaj u nas narescie świeci słońce ja czuje sie zaraz zdecydowanie lepiej ja też nie mogę sie doczekac porodu ale tak sobie myśle byle jeszcze 6tygodni od 36 ciąża jest donoszona miłego dnia ja biore sie za sprzatanie miłego dnia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj lida74, z tą bezsennością to tak bywa :(. Ja od 3 dni dobrze śpię :) czyli tak od 1 do 8. Nareszcie czuję się wyspana, i w dzień mi też przeszło zasypianie na siedząco. Evika, witaj! Też się oszczędzaj jak Alicja i powinno być dobrze! Kruche ciacho, będzie dobrze, masz w sobie tyle siły, że na pewno uda ci się ładnie urodzić i zrzucić wszystkie kg! Marysia, Wiktor to piękne imię. Tatuś się przyzwyczai. Renia, Konrad też piękne. Mi Ignacy też chodził po głowie. To są dla mnie takie silne męskie imiona :). Viki, nie przejmuj się tą 3 dawką, weź po ciąży. Te 2 dawki już cię zabezpieczają, i nic się nie stanie jak o 3 miesiące później weźmiesz przypominającą. Przykład może nie będzie się wszystkim podobał ale np. psy szczepi się przeciw wściekliźnie co roku a szczepionka na pewno dziala dłużej niż 2 lata (wg. danych z artykułów naukowych, info od znajomej dr. lek. wet.). Olcia, gratuluję udanego zakupu. Ja wczoraj zamówiłam używany Quinny Y2K, trójkołowy z gondolą i spacerówką. Dokupię fotelik maxi cosi i będzie tanio wszystko co potrzeba a pieniądze zostaną na chustę elastyczną :). Agoosia, z laktatorem to różnie bywa. Często się nie przydaje, u koleżanki i kilku znajomych przeleżał. Kupić chyba łatwiej niż np. ładną pościel. Wybierz sobie model jakiś i wyślesz męża do sklepu jak się okaże przydatny. Nam na szkole rodzenia też odradzali pakowanie się w takie koszta bez potrzeby. Jak egzamin? Alicja, cieszę się że tak dobrze się wami zajęli w szpitalu i że udało się odesłać was spowrotem do domu jako 2w1. Który to już tc? Każdy dzień to lepiej dla maleństwa. Znam zdrową dziewczynkę urodzoną w 28tc, mój brat też wcześniak ale taki z 8 miesiąca, też mądry i zdrowy. Dawaj znać, co u was bo będę się o was martwić. Osłonki na piersi odradzała nam w środę konsultantka od karmienia piersią na szkole rodzenia. Dziecko uczy się nieprawidłowo ssać (jak z butelki a nie brać cały sutek z otoczką daleko do buzi) a do tego ma cieżej z ssaniem. Sutek się robi delikatniejszy i już z nich trudno zrezygnować. Kupiłam książkę \"Piersią spoko\" Okrzesików. Polecali nam na szkole rodzenia, fajnie się czyta. Alex, nie strasz mnie z tym o jedną miseczkę większym biustonoszem :(. Gdzie ja znajdę 70E??? Pigi, jak dostaję te wasze fotki to trochę się zaczynam martwić moim brakiem makijażu, fryzury i stylem ubierania jak u przeciętnego studenta geografii (sztruksy, polar i buty na vibramie). Być kobietą, być kobietą pragnę ciągle będąc dzieckiem... Kobiece kształty, chłopa ochrzań za skąpstwo i odbieranie ci rozrywek (choć wiadomo, że się przejął przesądem). Mój tata nie pozwolił mojej mamie przez jakiś przesąd włosów ściąć. Mój brat się urodził w 8m-cu bo mama delikatnie usiadła w szpitalu podparta poduszkami żeby sobie rozczesać włosy długie do pasa. Pielęgniarki takich rzeczy nie chciały robić a ona już miesiąc leżała na płask w szpitalu i miała dosyć czesania się na leżąco. Przesądy są szkodliwe! Suzake, witaj! Normalnie się za tobą stęskniłam. Vincent, znam jednego :) b. miły, ciepły człowiek. Ola, mam nadzieję, że ci przejdzie czybko. Ja wczoraj zrobiłam głupotę, zjadłam pół pomidora na którego mam uczulenie. Ech przed ciążą nie miałam takich strasznych objawów a teraz cierpię jak niemowle z kolką (ale nie płaczę). Alergie pokarmowe są straszne. Wzdęcia też mam normalnie, bez takich szlaeństw jak pomidory i też mi się czesem wydaję, że eksploduję. Już chyba nie mogę leżeć na plecach, wczoraj zobaczyłam \"gwiazdki\" jak się tak położyłam :(. Jak urodzę to kładę się na brzuchu i tak leżę ile się da... oj jak mi się śni łóżko z dziurą na brzuch! Minimisia, gartuluję wygraniej w konkursie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......24.........02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......31........02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia.......... .26..........31.....03.0 4.....+11 kg Karolek marysia78......Justyna........29........30........03.04. .. .....+3kgCh ali-cja...........Ala.............36...…...31.... .. .04 .04.......+12 kg..DZ Ola31..........Ola...........31..…....30...... .. 07. 04..... +12kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......30.........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......27........09.0 4.........+6kg CH Evika87........Ewa.............20.......29........09.04 ......+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka........Ania............28.......29.....14.04..... .….+9kg..Nikodem Renia905.......Renata........27.... .30..... 14.04.......+8kg CH Konrad pigi15...........Dorota.........28.. … 28.......16.04. ....….....+10kgDZ. gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.........18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..25.......20 .04.........+9kg viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............25........27.......23. 04........+6 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......27 ....... 27.04.........+6,5 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ Pozdrawiam slonecznie! Moj Karolek ma wlasnie czkawke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja cc: uśmiechnęłam się pod nosem czytając,że marzysz o położeniu się na brzuchu po urodzeniu..dlaczego?? też kiedyś myślałam,że się położę i ZONK..potworny ból piersi..cycki jak kamienie,nadwrażliwe na na dotyk i każde uciśnięcie na dłużej powoduje przytykanie się kanalików,skutek--guzki i ściąganie ręczne pokarmu:D:D:D nie poleżysz,przynajmniej jeszcze jakiś czas od urodzenia... ja na szczęście nie mam jeszcze problemów ze spaniem na plecach,mam wrażenie,że jak kładę się na prawym boku to mała się wścieka i mocniej kopie ale to pewnie skutek tego położenia miednicowego ,czasem mam wrażenie,że nawet w poprzek się układa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja całe życie spałam na plecach albo na brzuchu.. a teraz na brzuszku nie można a na plecach tez już nie za bardzo, bo ogólnie jakoś źle to znoszę: albo mi słabo, albo mi nogi drętwieją. ;-( A najwygodniej mi jest leżeć na prawym boku, na lewym koszmar.. tylko sie martwię, bo podobno w szpitalu jak podłączają KTG itd.. to układają na lewym.. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Może można sobie wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
układają na lewym ze względu na położenie żyły brzusznej i innych narządów..u większości kobiet tak jest to umeblowane w brzuchu,że lewy bok jest wygodniejszy i to ułożenie nie zaburza krążenia .....jeśli jest ci wygodniej na prawym to po prost nie daj sie położyć inaczej..ja leżałam na KTG na plecach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×