Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

hej wieczorową porą ;) dopiero prawie wróciliśmy z usg...wyobrażacie sobie usg na 21?? a za nami jeszcze pełno ludzi ale ci ginekolodzy zachłanni :P i oto proszę państwa stał się medycznie małoprawdopodobny przypadek : nereczka naszego synka nie tylko się nie powiększyła (dzięki Bogu) ale nawet zmiejszyła się z 9mm do 6mm! :) pani doktor była zdziwiona bo wcześniej mówiła ze raczej nie możliwe żeby się zmniejszyła, a tu proszę :) maluch się dużo rusza i wcale nie jest taki duży...ok 2200 (a martwiłam się że będzie wielkolud ;) ) no i generalnie wszystko ok..poza tym że próbę glukozową mam jednak za dużą :( wiecie jakie są normy?? ja mam około 150 ...:( no i musze powtórzyć to super przyjemne badanie :/ Ja też nie jestem przyzwyczajona do takiej ograniczonej ruchliwości , nie mogę się doczekać aż pobiegam do 7 potów albo pojeżdże porządnie na rowerze ;) ale to już niedługo . no włąśnie. jak dziś się źle czułam i nawet przez chwile myślałam ze to \"już\" to czułam się taka osłabiona że wogóle chybabym nie miała siły na ten poród. mam nadzieję że z prawdziwym będzie energiczniej :P Kolorowych snów i jak najmniej dokuczliwych pobolewań. ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny! na samym początku chciałam wszystkim podziękować za słowa otuchy i troskę, jesteście kochane wirtualne towarzyszki brzuchatej doli i niedoli... Ola31 (kwiat) 1967 (kwiat) Isa22 (kwiat) agoosia (kwiat) alex81 (kwiat) Suzanke (kwiat) TPM (kwiat) ali-cja (kwiat) marysia78 (kwiat) pigi15 (kwiat) Motka (kwiat) Brzuchata (kwiat) minimisia (kwiat) no i oczywiście duża bużka dla wszystkich!!! ale ja najdałam się starchu, boziu przepłakałam całe piątkowe popołudnie i noc,najbarzdiej przytłaczało mnie to że w żaden sposób nie jestem w stanie tego zmienić co sie działo z moim ciałem, bałam sie o Kubusia, o jego życie, dzieciaki też przeżyły taki stres...moje kochane \"dorosłe\" dzieci...przez trzy dni byłam w szpitalu na obserwacji i takie różowe plamienia na tym etapie mogą nam sie przytrafiać ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w przygotowującej sie do porodu szyjce macicy,a skrzepki były rezultatem mikro pęknięć ścianek pochwy, u mnie było to związane z makabrycznym ciśnieniem ( bali się że łożysko się odklei ) i silnym stresem którego jak wiecie ostanio mi nie brakuje. Tak się przestraszyłam wizją wcześniejszego przyjścia na świat Kubusia, że wczoraj jeżdziłam po sklepach i dokupywałam wszystko co potrzebne, prócz pampersów... mam nakaz leżenia i zakaz ruszania choćby małym palcem ;) wizyty u ginekologa mam teraz co tydzień, no i byłam zapisać się do pani psycholog bo sama sobie ze sobą nie daję rady, nie potrafię tego szystkiego ogarnąć jakoś logicznie... tak więc dziewczyny pomimo tego iż jesteśmy na finiszu proszę dbajcie o siebie, każdy dzień malucha w naszym łonie jest na wagę złota dla dobra Skarba... życzę wszystkim miłego, pogodnego i spokojnego dnia!!! raz jeszcze duża bużka dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam WAM posłać kwiatki w podziękowaniu ale jakoś mi to nie wyszło.... no cóż zawsze miałam antytalent plastyczny ( kwiatek )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kamień z serca..ufff...ale nas wystraszylaś,z takim ciśnieniem to jednak nie przelewki:O fajnie,że się zdecydowalaś na wizyte u psychologa,na pewno nie zaszkodzi a duzo może pomóc dużo zdrówka dla ciebie i Kubusia:) zmień nawiasy,to wyjda kwiatki na takie---> [ ] mysiczka!!:jeszcze tylko ty nie dajesz znaku zycia,napisz co tam u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu, dobrze,że jesteś cała i zdrowa...i w \"dwupaku\" :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchata, ja też ciągle kwękam i stękam przy wstawaniu..:) jeśli cię to pocieszy w jakiś sposób.:) no więc mama.. - no, to odetchnęłaś z ulgą po tym usg.:) tak, jak ty, marzę o rowerze. mąż mi zapowiedział, że wiosną jeździmy razem. tej zimy przytyliśmy oboje. oczywiście ja więcej... Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, dobrze, że już jesteś... Dobrze, że mamy już końcóweczkę, nawet jak coś się będzie działo, to każde z naszych maleństw jest już bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja wczoraj sie chwalilam ze dobrze znosze ten trzeci trymestr a dzis mnie brzuch boli jak tylko wstalam . Aniu-dobrze ze juz jestes w domku odpoczywaj ,popieram 1967-ze dobrze zrobilas idac do psychologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-wielka ulga...trzymaj się i dbaj o siebie... Ja po wczorajszym bieganiu dziś postanowiłam zwolnić tempo, dopiero wstałam, zjadłam śniadanie..wszystko na spokojnie...teraz jeszcze się trochę polenię z książką a potem na drobne zakupy..wieczorem na szkołe rodzenia..buziaki dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia00
hej mamusie :) Aniu dobrze, ze wszystko ok !!!!!!! trzymaj sie i byle do przodu.... Dziewczyny tak sobie myśle jak to zleciało dopiero co topic zakładałysmy a zaraz będzie trzeba tematyke zmienic, mnie jakos bóle przeszły mialam pod żebrami i miednicy a teraz cisza moze mały schodzi bardziej w dół ... zobacze na USG w czwartek Dziewczyny kupujecie smoczki, ja niby kupilam bo pamiętam ze przyjaciólka miala ten uspokajacz od samego początku, wogóle mamusie ze stażem doradźcie jak to z tymi smoczkami Buźka kochane nie przemęczajcie sie .... choc wiem jak łatwo mówic mnie ostatnio jakies doładowanie akumoulatorów dopadło i tez cały czas mam ręce zajęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia..nam na szkole odradzali, ale tego się spodziewałam..myślę ze narazie nie kupię, ale jeśli zajdzie potrzeba to nie będę walczyć tylko kupuję i daję...zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam kupilam smoczek majatek nie kosztuje a zawsze lepiej miec w zapasie.Ale nie wszystkie dzieci chca smoczek. Dziewczyny ustalmy wlasnie z tym nowym topikiem wlasnie moze lepiej jak bedziemy sie dalej tu spotykaly a nie zakladaly nowy latwiej nam bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu może leżeć tak jak Pigi pisze---nie kosztuje majatku jak widać,że non stop marudzi,wkłada rączki do buzi pomimo tego,że nakarmione i jeśc nie chce,to ma silny odruch ssania i lepiej dać niż ma potem paznokcie obgryzać dobrze zastanówcie się nad modelem,bo maluch się przyzwyczaja do jednego i potem jak będzie nieosiągalny na ryku,to głowa będzie bolała od wrzasku lepiej kupić kilka takich samych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu- buziale dla ciebie,ciesze sie, ze wszystko ok!! ja byłam wczoraj na wizycie u innego lekarza i dostalam skierowanie juz do szpitala bo .. do 2 tygodni urodze!! lekarka powiedziala, ze najlepiej zebym skonczyła 36tc, wiec musze jeszcze leżeć przynajmniej tydzień. wczoraj płakałam na samą mysl o porodzie, zeby z Dzidzią było wszystko ok, teraz wazy ok 3500g!! główka jest nisko, szyjki pozostało minimum... dobrze, ze jestem juz spakowana i wszystko mam kupione. Dzis mam male przyjecie, w dniu dzisiejszym koncze 27 lat:) nic nie szykuje wszystko zrobi moj maz i mama, bo maja przyjsc dziadkowie i tesciowa. powiem wam, ze teraz to jest mi dopiero ciezko, spojenie lonowe boli jak cholera, przewrot z boku na bok wywoluje u mnie lzy:( ale juz niedlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do smoczka, ja mam jeden bo slyszalam, ze na oddziale jak dziecko placze to wkladaja smoczki a jest ich malo i wole miec swoj w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, Alex, to będziecie z Alicją pierwszymi topikowymi mamami:) Nie martw się... napewno wszystko będzie dobrze! Trzymam kciukasy!!!! Co do smoczka... ja kupiłam choć jeśli nie będzie potrzebny to schowam... Nie jestem zwolenniczką smoczków, ale jak pisze -1967- czasem nie ma innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierdoła ze mnie:) 100 lat Alex, wszystkiego najlepszego w dniu urodzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex: w szpitalu,to ja widziałem lepszy obrazek: smoczki od butelki,zakorkowane pieluchą i tak noworodki ciągną:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex - najlepszego a przede wszystkim szybkiego i lekkiego porodu :) Dziewczyny, macie też tak, że Wasze Maluszki nagle zaczynają się bardzo energicznie ruszać - jakby je coś normalnie ugryzło ? Trochę mnie to niepokoi, bo w szkole rodzenia mówiły położne, że zbyt gwałtowne ruchy nie są niby dobre, ale moja Maja ma tak już od dawna, że nagle zaczyna się tam jakby trzepotać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Dla wszystkich po 🌼-u Dla alex duzo 🌼-ów i latwego porodu dla-1967-😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff Ania, dobrze, ze dobre wiesci :) trzymam kciuki zeby Ci wreszcie wszystko udalo sie poukladac... Alex81 - no niezle! powodzenia rowniez. Bedziesz to juz miala za soba :) Wszystkiego najlepszego!!!!! jestesmy w tym samym wieku, ja 4 marca koncze 27 :) co do smoczka, to tez na razie nie kupilam. Wolalabym sie bez niego obejsc. Polozna nam mowila, ze nawet lepiej jak dziecko ssie palce, bo do pol roku to powinno przejsc, bo sie zaczyna zajmowac dziecko czym innym, zaczyna miec swiadomosc w ilu innych celach mozna uzyc raczki :) a od smoczka potem trudniej odzwyczaic i dluzej go dzieci ssa. podobno wiele osob kupuje w koncu smoczek zeby dziecko nie plakalo, ale babka radzila, zeby sprobowac wytrzymac, bo jak dziecko ma wolne usta, to lepiej cwiczy gaworzenie i inne miesnie jamy ustnej niz przy smoczku i szybciej zaczyna wyrazniej mowic i latwiej jest nauczyc potem dziecko jesc lyzeczka, bo nie wypada mu jedzenie bokami. nie mowiac juz o wadach zgryzu przy smoczku itd... nie wiem jak to bedzie w praktyce, ale napisalam Wam co slyszalam w szkole rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa22 - u mnie tez jest cisza, a tu nagle czuje jakby mial jakies drgawki, rwie sie pare razy i znowu cisza...ale to tak w miare krotko trwa. Bylam wczoraj u lekarza, ale nie pytalam czy to cos moze byc nie tak. nawet mi sie tak nie skojarzylo...w ogole te ruchy to tak z tygodnia na tydzien sie zmieniaja. ciagle jakos inaczej czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu śl suuuper że wróciłaś🌻 bardzo sie martwiłyśmy o Ciebie,przetrzymaj Kubusia tak długo jak tylko się da:) Aleks81 100 lat 100lat niech żyje zyje nam,niech żyje naaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🌻🌻🌻 Aleks troche Ci zazdroszczę że już za dwa tygodnie zobaczysz sie ze swoja dzidzią...ja jeszcze tyle czekania...i doskonale rozumiem twój strach ,mysle ze kazda z nas sie boi...będzie dobrze nie martw się🌻 Ola 31 ja też nie jestem zwolenniczką smoków:) ale kupiłam i w sumie mam 3 sztuki(jeden dostałam gratis przy jakichs dzieciowych zakupach) Adaś mojej szwagierki ,urodzony w grudniu ma taki odruch ssania że bez smoka ani rusz:) gdyby nie smok to musiałaby siedziec cały dzień z gołym biustem hihi...bo on cały czas musi miec cos w buzi:) więc lepiej niech w domu jest,wcale nie musi sie przydac hihi.... Isa22 też tak czasami mam jakby go osa ugryzła w tyłek:) w takich momentach wydje mi sie że zaraz wyjdzie przez brzuch tak skacze:) mój mąż mówi że ma trening piłkarski....po chwili sie uspokaja i wierci sie jak dawniej... Ja mam w czwartek wizytę i już nie mogę sie doczekac bo po cichutku licze na \"widzenie\" z Nikosiem🌻... Pozdrawiam serdecznie 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex-wszystkiego najlepszego-co najważniejsze zdrowego maluszka i szybkiego porodu...już niedługo będziesz miała swojego maluszka ze sobą..ja też zazdroszcze..jeszcze narazie odliczam dni do 37tc a potem to już mogę rodzić:) Tylko kiedy my się dowiemy że urodziłaś?? zanik znajdziesz chwilę na forum to my tu oszalejemy z ciekawości..coś trzeba by wymyślić żeby mieć szybciej info....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka.........38.......32.......02.0 4 . .......+9kg Dz Alex81...........Ola.............26.......35.......02. 04........+10kg..N adamisia........Asia.......... .26.......34......03.0 4.....+13 kg Karolek okol. Lublina marysia78......Justyna........29........34......03.04. .. .....+4,5kgChKępno ali-cja............Ala.............36...…...35.... . .04 .04.......+14,5 kg..Alicja......Krakow Anna_śl...........Ania............29.......33........04. 04......+9kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......35..... .. 07. 04........+14kg...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......35........09.04. . ......+4,5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........30..........10.04.........+10kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ Motka..............Ania...........28.......31........14. 04.. ..…+12kg..Nikodem...Bytom Renia905.........Renata.......27.... .34....... 14.04.......+11kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....33.......16.04... . ..+11kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......30.......18.04... ...+12kg...Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..33.......20.04...........+12 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..31..…...22.04...... ... +6,5 kg CH olcia00...........Ola.............26........31.......23. 04........+7,5 kg CH Adaś .... Kraków aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa...........30......32 ....... 27.04........+11 kg DZ Maja pikpik............Kinga...........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......28.......30.04. .... .. ....+10kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......30........30 .04.........+14 kg DZ Laura Warszawa Brzuchata.......Baśka..........26........33........20.04 .. ......+ 12kg CH . Wrocław Asiulek81.........Asia........27.....30..........27.04.. ....+13kg CH....Kacperek... Oława k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex-ja tez zycze wszystkiego naj naj najlepszego i spelnienia najskrytszych marzen Buziale. Moja Oliwia tez sie wierci mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam,że tylko mnie dopadają ostatnio schizy o tym wierceniu, brzuch mi rozsadza jakby trenowała boks lub kopie po pecherzu w rytmie jazdy na rowerze moja młodsza przyłożyla kiedyś rękę do brzucha i oderwała z przerażeniem w oczach:)mamo--to nie boli!!??? podobno z takich aktywnych w brzuchu ,rosną super-aktywne w domu już się boję jak to będzie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu dobrze że już jesteś ...a teraz dbaj o siebie Alex wszystkiego najlepszego i widze że juz niedługo bedizesz miała skarba przy sobie ....ależ ci zazdroszcze :D Ja smoczek kupiłam dla małej dla synka też miałam na początku nie chciał ale miał strasznie silny odruch ssania i żeby nie wisiał cały czas przy piersi to dawałam smoczek a oduczyłam go w jeden dzień jak miał 7 miesięcy :D teraz nie wie do czego to służy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×