Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

beybe29

olbrzymie bole kręgosłupa w 3 trymestrze jak sobie radzicie?

Polecane posty

Prosze o pomoc bo juz nie wyrabiam, zaczełam 3 trymestr ciąży, a bole kregoslupa sa tak mocne ze nei daje sobie z nimi rady, zarowno w nocy nie moge znalezc pozycji do spania jak i w ciagu dnia..czy jakies farmaceutyki? masci? cwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola.1981
hejka ja tez jestem w 3 trymestrze i tez mam problemy ze spanie itp mnie kregoslup akurat najmniej boli ale mam inne dolegliwosci (bole w pachwinach, bole jajnikow itp) mam jeden sprawdzony sposob na wszelkie dolegliwosci: ciepla ( nie goraca !) kapiel. banalne- ale pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wziełam włąsnie kapiel jest ciut lepiej,a le cały dzien nie bede w wannie siedziec:( kurcze jak to usniezyc... i wytrwac jeszcze 2,5 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie pomagało kiedy stawałam na czworakach na kolanach, i zgiętymi rękami opierałam się o sofę ( a mamy niską), w ten sposób ciężar brzuszka mi schodził na chwilę w dół i kręgosłup odpoczywał, ale najbardziej mi pomagały delikatne masaże całych pleców, najlepiej po kapeili, tylko tak mi się udawało zasypiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nicola.1981
a w jakiej pozycji spisz??? moze warto pomyslec o innej. ja np spie z pdglowkiem miedzy nogami( nogi ugiete). wtedy ( tak mi sie wydaje) nie obciazam kregoslupa, no i macica nie uciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdej mozliwej spię tzn wchodzi w rachube tylko boczna prawa lub lewa.. na plecach nie umiem oczywiscie z noga zwinieta na kołdrze, dodatkowej poduszce i zgietej w kolanach, chodze niewyspana i zmeczona wciąż Ciepłe masaze laaaloo to jakie? moze dzis bym poprosiła o taki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję beybe29, w I ciązy też tak miałam. Ale teraz jest lepiej, bo czy chcę czy nie to muszę się gimnastykować nad niespełna 3 misięcznym synkiem. A gimnastyka na pewno pomaga. Kladę się często na łózko z głową na wysokiej poduszce i rzucam :) nogi na ścianę do góry (krążenie się poprawia), biorę ciepłe kąpiele. Polecam masaże z oliwką (obowiązek męza:) Tylko żadne kremy i plastry, bo wszystkie te rzeczy, jak mi powiedział mój lekarz, zawierają sterydy. A, i siadać prosto. Mam tydzien do porodu, ponad 20 kg do przodu i plecy mnie nie bolą:) Życzę wytrwałości!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, co ja napisałam, synek ma niespełna 3 LATKA:) A śpię na boku z poduszką pod kolanem, to też pomaga kręgosłupowi odpocząć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe30
u mnie na bole kregoslupa i krzyza pomoglo regularne plywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie jutro basen ( poza Zg) i sprobuje w tygodniu rowniez tylko w Zg po 6 osob na torze porazka z pływaniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ból kręgosłupa niestety dopada prwie wszytkie ciężarne ja chodziłam na basen ( teraz już nie bo termin mam na 20. 08 ) i mąż masuje delkiatnie i pomaga trzeba dużo leżeć wiem za dużo pozycji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze jest zaopatrzyć się w porządny materac do sypialni, to bardzo ważne ponieważ 1/3 życia przesypiamy, a zły sen może skutkować zmęczeniem, brakiem chęci do życia no i bólami kręgosłupa. Także, powtórzę - materac ma znaczenie! Ja teraz mam materac Viscotherapy i jestem zadowolona. Mówię to z własnego doświadczenia, bo niestety to i mnie się przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StevBick

Baclofen Commander Taking Old Amoxicillin Buying Tretinoin In Singapore Kamagra Deal Of The Week

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też 3 trymestr. Też miałam bóle ale ustały. Polecam rozciąganie się. Mi akurat ciepłe kąpiele nie pomogły ale polecam te plastry rozgrzewające czy jakoś tak. Pytałam się mojej położnej i ona też je poleciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×