Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość .....torbiel.....

Torbiel włosowa

Polecane posty

Gość zizix
no wlasnie nie wiem skad , bo tylko widzial ja z wierzchu nie mialem zdjec robionych ...mowil ze wieksze wycinal ,no to sie zgodzilem .ja wiem ze to nie jest proste duzo o tym czytalem ...ale mysle jesli mam to male to tez nie bedzie chyba glebokie , mysle czym wieksze tym glebsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..aleks1337...
A macie przetoki? W rowku miedzy posladami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
ja mam na tym guzie tylko jedna dziurke i nic wiecej , nie robi mi sie nic obok tylko jak nakluje i wyleci mi ropa z tego to tak dopiero po 5 dniach nachodzi mi znowu ....wiec nie mam przetok chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_opo22
zależy jak miałeś to długo, mi się wydawało, że też nie mam... z twojego opisu wynika, że mam podobnie co ty. tyle, że ty masz mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
Witam Wlasnie wrocilem z 3 operacji . Bol narazie maly bede pisal jak tam wyglada proces gojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_opo22
bobas dla przypomnienia i pewności napisz jaką metodą ci to zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
do michał_opo22 no mam maly ten guz ,przekol mi to w srode i do tej pory nic mnie nie boli i nie narosla ropa znowu, wiec to chyba jest male ....ale okaze sie w poniedzialek po zabiegu ech...pozdr dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
a mam to od 2 lat cos takiego ,czulem ze mam tam guz ale wogole mnie to nie bolalo ani nic z tym sie nie dzialo , nic nie pekalo wogle spokoj dopiero jakos 2 tyg temu mi to wyszlo i bylo zaczerwienine mocno ale tez nic z tego nie lecialo dopiero jak poszedlem do chirurga to nakowal mi to 4 razy i za czwartym razem powiedzial ze to torbiel ....powiedzial juz w sumie ze pierwszym razem ze moze byc to torbiel ale mowi ze traktuje to jako czyrak i zobaczymy co z tego bedzie no i dowiedzialem sie ze to torbiel za 4 razem jak u niego bylem i powiedzial ze zrobi mi to na miejscu ot cala historia z tym gownem za przeproszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
Zrobili mi to metada zaszycia z zostawieniem przerwy ( szpary ) na calej dlugosci rany. Czyli zaszyte sa tylko brzegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech.. chciałam tu tylko dodać, że najgorsze co mogłam zrobić po diagnozie to wejść na to forum.. Zdygałam się jak nigdy:) Współczuję wszystkim, którzy trafili do niedouczonych lekarzy, ale w większości to schorzenie to nic poważnego i nie jest AŻ TAK uciązliwe. Ale zapomnijcie o wycinkach w małych gabinetach:D To nie jest wyrwanie zęba. U mnie np się okazało ze torbiel była dużo większa niz sie wydawało. Przy operacji (znieczulenie ogólne i dzięki Bogu, świetnie się potem śpi:) było dwóch chirurgów, anestezjolog i pielęgniarki.. Miałam operację 30 listopada. W połowie stycznia jeszcze na wszelki wypadek zakładałam sobie małe opatrunki, ale już byłam w stanie wyjechać za granicę na wycieczkę (z wielką kosmetyczką;) Co mogę poradzić: upierać się przy jak najszybszej operacji lub szukać terminów w innych szpitalach. Znaleźć dobrego chirurga, mogę polecic w KRakowie i Olsztynie. Piszcie na maila. Dopilnowac, żeby stan zapalny został wyleczony. U mnie po operacji zostawiono ranę poprostu samą sobie, a inny lekarz złapał się za głowę jak się dowiedział, ze nie pobrano wysiewu po operacji z rany. Pobrano więc wysiew, wykryto oczywiscie silne zakazenie bakterią (i jak to się miało niby goić!!!:D ) dobrano antybiotyk i wyleczono.. Rana się pieknie zagoiła. Czasem jeszcze mi się niekomfortowo siedzi jak twarde siedzenie ale to juz naprawde nie ma na co narzekac. Aha, po operacji rana była częściowo (w większości) zaszyta. Po 3 dniach nauczyłam się sama sobie robic opatrunki (potrzebowałam tylko lustra więksego) i juz nikomu innemu nie dałam zmieniac bo tak miałam pewność, ze wszystko na sterylnie i dokładnie zrobione. I jeszcze jedna SUPER RADA. Zanim miałam pobrany wysiew, sama czułam ze cos jest nie tak. Zakupiłam, dosc drogi, ale warto, miód MANUKA. (przez internet) On słynie z pomocy w gojeniu się ran. I raz dziennie dawałam ten miód na gazik , to na ranę i leżałąm na brzuchu min. 30min. Po pierwszym takim okładzie po raz pierwszy nie czułam takiego "obrzmienia" w ranie.. (jak się przewracałam z boku na bok to jakby płyn mi się tam przelewał;) A te opatrunki to likwidowały. potem się okazało ze to uratowało rankę, zanim był wysiew i antybiotyk. Pozdrawiam i nie przejmujcie się tym! A co do lekarzy, to warto znaleźć kogos kto sie w tym specjalizuje i nie mowi Ci na wejsciu ze masz przej... A z jego historii pacjentów wynika, że sie goi ok. W tym często najlepsi chirurdzy zawodzą, bo są świetni np w onkologicznych sprawach, szkolą się itd i na takie "małe piwo" nie mają czasu.. A najgorzej własnie, jak to potraktują jako 'guzka' do wycięcia. A zakażenia bakteryjnego nie da się wyciąć! :) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
mysle ze u mnie nie bedzie tak zle ,jestem dobrej mysli ,najwazniejesze jest to zeby nie przygniesc sie ta chroba bo pozniej sie tylko o tym mysli i nic innego nie chodzi po glowie jak tylko to ...ja podchodze do tego pierwszy raz i mam nadzieje ze ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
ZIZIX: Przemysl to jeszcze raz. Powaznie. Popros lekarza o wycinek do analizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
NO to dzisiaj ten dzien ....wszystko napisze co i jak po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobas84
No to w takim razie czekamy. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrzegorzBB
Witam. W czwartek miałem zabieg na torbiel. Ogólnie lekarz po zabiegu powiedział, że było to większe niż się spodziewał (wyciął ok 10cm). Przebywałem w szpitalu do soboty (z założonym drenem). Dziś jest poniedziałek, co prawda rany nie widziałem i nie wiem zbytnio jak wygląda ale jestem dobrej myśli. Jutro na kontrol do kliniki ide więc dowiem się coś więcej. Siadać moge ale delikatnie i nie na długo leżeć na plecach nie za bardzo, chodze powoli ale bez bólu więc mysle, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
no i bylem na zabiegu...ale nie mialem robionego . Powiedzialem mu ze wczorj mialem caly mokry opatrunek od ropy prawdopodobnie a on spojrzal na to i powiedzial ze za dobrze to wyglada , przemyl mi ta rane i nasmarowal mascia jakos ciemno brazowa i kazal przyjsc w srode bo chce zeby mi to wyszlo od tej masci prawdopodobnie ale poprosilem go o skierowanie do szpitala to powiedzial ze jesli w srode okaze sie ze to jest male to nie warto isc z tym do szpitala a jak bedzie inaczej (oby nie) to do szpitala mi da skierowanie....a przy peknieciu nawet nie czulem tego nic mnie nie bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ja p.. KOLEŚ! Uciekaj od tego lekarza, on to traktuje jakby to był zwykły czyrak! (wtedy się ściaga ropę tą maścią) Nie rozumiesz, że to Ci cały czas rośnie wgłab?? Przetoki się dalej robią. Idz do normalnego lekarza i do szpitala na operację, to nic strasznego ale to mus!! Rany boskie, co za pomyłka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
tak mysle sobie ze moze jest to stadium ze zaczyna mi to zanikac i przeszkadzac i boje sie ze pojawi sie to znowu za pare miesiecy :( bo tak mialem pojawialo sie i znikalo i nic mnie przy tym nie bolalo ...sam juz nie wiem co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
moze masz racje nie wiem w srode jak nadal bedzie watpil to biore skierowanie i ide do szpitala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_opo22
To ja mam gorzej. Jest to już dość duże i boli, a na zabieg muszę czekać miesiąc! Byłem z tym u 5 chirurgów i kicha, każdy traktuje to jak pryszcz. Gdyby trafiłbym na prawdziwego specjalistę to miałbym to usunięte już 6 lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
michal wspolczuje ci , mnie to nie bolalo a jak bolalo to 3 dni i przestalo ale to tylko na poczatku jak sie wybija ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinPaulinPaulin
Cześć, też miałam torbiel, a tak to było u mnie: w połowie stycznia wyczułam "guzek" między pośladkami (bardziej na lewej stronie, jak widzę u większości osób), w przeszłości takie coś mi się już zdarzało, więc się nie przejęłam, ale kiedy po kilku dniach guzek bolał coraz bardziej, miałam problemy z siedzeniem, leżeniem na plecach, spaniem, poszłam do rodzinnego, a stamtąd trafiłam do chirurga i następnie do szpitala. Tam lekarz zdiagnozował stan zapalny i torbiel/ropień, nie był pewien, bo przez ból ledwo dawałam się dotknąć. Dostałam 2 antybiotyki, leki przeciwbólowe i nakaz leżenia. Po ok. 1,5 tygodnia było po stanie zapalnym i wtedy okazało się że to na 100% torbiel włosowa. Lekarz powiedział, że najlepiej to jak najszybciej wyciąć, póki są tylko dwa gniazda i się nie robi kolejny stan zapalny, i tak operację wyznaczono mi na 13.02. W ten dzień poszłam do szpitala, pobrali krew do badania, dali kroplówkę. Przed 17 zawieźli na blok, narkoza, wycięcie i w sumie po krzyku ;) Na drugi dzień pielęgniarka usunęła sączek czy jakoś tak (jedyna chwila strasznego bólu) i zmieniła opatrunek; na obiad byłam już w domu ;) Teraz mija trzeci dzień po wycięciu. Rana nie krwawi, nie ropieje, jest czyściutka, lekarz powiedział że wystarczy kilka razy dziennie zmieniać opatrunek i przesadnie dbać o higienę, a będzie wszystko dobrze. Mogę siedzieć, leżeć jak chcę - oczywiście nie za długo, ale jest to możliwe. Nic mnie nie boli, jestem tylko trochę słaba i wciąż przemęczona, ale to podobno skutki po narkozie. Także polecam wszystkim jak najszybsze wycięcie tego badziewia! Po co się męczyć, a operacja nie jest wcale straszna i bolesna! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak paulinko niejest straszna i po co sie meczyc no masz racje ale zobaczymy jak bedizesz sie wypowiadac jak ci sie to niebedzie chcialo gojic.. i wtedy zaczniesz sie męczyc z tym ale zycze powodzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinPaulinPaulin
To czy mi się zagoi szybko czy nie, to już zależy od reakcji mojego organizmu, a poza tym wierzę lekarzowi, który się na tym zna i mówi że nie powinno to trwać długo w moim przypadku. A nawet jeśli - wolę przez kilka tygodni chodzić z opatrunkami, niż mieć chociaż jeden taki nawrót stanu zapalnego jaki miałam, kiedy to leżałam i ryczałam z bólu. Mimo wszystko nastawiam się pozytywnie. Co będzie to będzie - napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 lekarz tak samo mi mowil ze lajt bedzie 2 tak samo zesie zagoji ladnie sie goji ale no zagoic sie niechce rezultatu niema. ale jeszcze mam ostatnia nadzieje bo pojade do innych" lekarzy" jeszcze. wiec trzymam kciuki za ciebie paulinko do bobas: 2gą operacje mialem tak samo zszywana jak ty 3 miechy temu i do dzis niechce sie zagoji rana (nieobwiniam lekrzy bo lepszych juz nieznajde tylko to jest takie gowno i tyle niechce mi sie tu rozpisywac bo by mi to zajelo godziny ale zobaczymy..moze ci sie zagoji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dexter
Witam wszystkich. Pytanie co maja za soba to wszytsko. Mam juz sciagniete szwy za 2 tygodnie mam isc to skontrolowac opatrunki na szczescie zmieniam w domu nie trzeba latac nigdzie. Mam pytanie co to jest to biale na zdjeciu link do zdjec znalazlem na forum a konkretnie te zdjecia mnie interesuja http://s649.photobucket.com/albums/uu218/nicole_1987_2005/ z dnia11,12 i dalej gdzie jest to " biale" moze banalne pytanie ale... I drugie nie do konca mi zroslo sie ciecie i na dole jest tak jakby "zwinieta" skora nie wychodzi nic ze srodka nie krwawi ropa nie leci nie boli mnie to tylko po jednej stronie ciecia zrobilo sie zgrubienie cos powaznego czy poprostu tak sie zrosnie? wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinPaulinPaulin
Buxux, być może stąd Twoje problemy, że miałeś zszywaną ranę, a rana w takim miejscu i po torbieli powinna zostać otwarta i sama się zamknąć. Ja mam tak właśnie zostawioną, szwy w takiej sytuacji więcej szkodzą niż pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizix
no i bylem dzisiaj u niego znowu i co sie okazalo ze jest to w stanie zanikania juz i skierowania mi nie da do szpitala bo to by bylo smiechu warte ,fakt ze mnie nie boli to od jakiegos tygodnia ale sam fakt mogl na poczatku mi juz dac i bylo by po klopocie ...ech....a wiec nic mi nie pozostalo jak czekac na obcego powrot .... wiecie jak czesto to sie pojawia i znika wiem ze u kazdej osoby inaczej bo przeciez nikt rowny nie jest ale tak ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michał_opo22
nie czekac tylko iść do innego specjalisty. dziś nie można się ograniczać tylko do jednej metody rozwiaząnia problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinczeko ja rane mialem otwarta i szwy mialem te rozpuszczalne ale sciagali mi je tampo 2 szwy po 3 jak same pękaly juz a rane mialem otwarta i to zalezy napewno od rany wielkosci rany (bo niewydaje mi sie zebym niemial tego zszytego skoro bardzo gleboko mialem to wycinane )chyba w skrajnych malych wwycieciach nietrzebaszwow zakladac a pozatym gdzies za meisiac pojade do innych lekarzy i juz sie dowiedzialem ze mi to bez operacyjnie sproboja wyleczyc.bo napewno 3 raz tylka niedam sobie ciać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×