Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

U mnie wybila polnoc! Mowie Wam dobranoc ostatni raz w tym roku! :D 👄jeszcze tylko doba i......... NOWY ROK przywita nas! ❤️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO____________niestety oddalilam sie od BIESIADY! Mam nadzieje,ze jutro spotkamy sie na skype! OK ??? Trafiony! Zatopiony! Mowilam Ci,,,i co,mam racje? DOBRANOC JARZEBINKO! DO JUTRA! PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRABKU____________przepraszam za spoznienie👄 Spotkanie z Monika,,,,, ❤️❤️❤️ - Boże, ja chyba zbyt szybko pochwaliłam się, że opanowałam obsługę komputera - zmartwiła się Monika. - Będziesz miała mnóstwo czasu, żeby to nadrobić - pocieszył Iwo. - A tu coś dla was - Iwo wręczył Giowanniemu elegancko zapakowany, prostokątny pakunek. - W prezencie ślubnym z najlepszymi życzeniami na nowej drodze życia. - Miało nie być prezentów - zaprotestował Giovanni. - Dla nas miało nie być - sprostował Iwo. - Wy nie robiliście żadnych zastrzeżeń, o ile sobie przypominam. Kasia niecierpliwie rozdarła papier. Uważnie oglądała pudełko z ciemnego drzewa. - Co tam jest? - spytała - Otwórz. Na widok dwóch kielichów w środku krzyknęła z wrażenia. - Nie do wiary. Giovanni, popatrz. Giovanni ostrożnie wyjął jeden z nich. Przez chwilę podziwiał kunsztowną robotę. - To musi być bardzo stare - zauważył. - I mają bardzo długą historię - dodał Iwo. - Płynęły sobie w szesnastym wieku na hiszpańskim galeonie. Wrak statku odkryli zupełnym przypadkiem poszukiwacze podwodnych skarbów. Ja natknąłem się na to zaraz na początku mojej służby na statku. Nie wolno sprzedawać znalezionych skarbów, jak wiecie. Poszukiwacze dostają nagrody od rządów państw, na terenie których dokonano znaleziska. Ale prawo prawem, a życie życiem - westchnął. - Kupiliśmy tego trochę we trzech. Kapitan, ja i pierwszy oficer. Trochę sprzedaliśmy od razu, kilka rzeczy zostało. Potem jeszcze kilkakrotnie miewałem takie okazje. Do tych kielichów mam szczególny sentyment. Może dlatego, że były pierwsze w mojej kolekcji. Etui jest dziełem współczesnego plastyka - dodał. - Kielichy przeleżały lata w sejfie mojego przyjaciela. Nie, nie - roześmiał się - teraz już są legalne. Nawet mają certyfikat. Jest tam pod spodem - pokazał. - Mój przyjaciel kolekcjonuje takie rzeczy. Zna się na tym świetnie i dba o takie szczegóły jak legalizacja przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Teraz postanowiłem, że czas, aby te owiane historią przedmioty trafiły w godne ręce. No i okazja nadarzyła się znakomita. Poza tym, te kielichy wyszły z pracowni w Mediolanie, czyli tak jakby wróciły do właściciela. - Wspaniały prezent, nie wiem jak mamy wam dziękować - Kasia oglądała kielichy z zachwytem w oczach. - Kasiu, to ja jestem i będę twoim dłużnikiem - Iwo nachylił się w jej kierunku. - I masz we mnie najlepszego przyjaciela, pamiętaj o tym. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noc sylwestrowa - święto obchodzone nocą z 31 grudnia ,,,,,,, Pierwszy raz święto obchodzone było uroczyście w roku 999, kiedy papieżem był Sylwester II. Wedle wcześniejszego proroctwa Sybilli w 1000 roku miał nadejść koniec świata, stąd mieszkańcy Rzymu (podobnie jak innych miast Europy) 31 grudnia 999 roku powitali z wielką obawą. Kiedy jednak dzień minął i obawy związane z nadejściem końca świata okazały się bezpodstawne, w chwilę po północy ludzi ogarnęła wielka radość, zaczęto się bawić i świętować, a Sylwester II udzielił pierwszy raz w historii błogosławieństwa urbi et orbi ("miastu i światu"), które od tego czasu każdego pierwszego dnia nowego roku udzielane jest przez papieży. Do Polski tradycja świętowania nocy sylwestrowej trafiła w XIX wieku i przyjęła się początkowo w miastach wśród najzamożniejszych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------------------------------------------------------------------- Wierzenia i przesądy sylwestrowe,,,,,, Sylwester czyli ostatnią noc w roku, tradycyjnie żegna się hucznie na balach i prywatkach. Potocznie mówi się, że "jaki sylwester, taki cały rok". Z tą wyjątkową nocą związanych jest wiele zwyczajów i przesądów. Oto kilka z nich. Jeden z nich mówi, że należy pozbyć się starych problemów, aby nie wchodzić z nimi w nowy rok. Jeśli chcemy się uwolnić od przykrych wspomnień, w sylwestrową noc warto spisać zmartwienia na czerwonym papierze, żeby później móc je spalić. Może to być również kosmyk włosów, bilecik, albo list miłosny. Noworoczny płomień unicestwi raz na zawsze pamiątki po niemiłych wspomnieniach Wszelkie długi i pożyczki najlepiej uregulować jeszcze przed sylwestrem, żeby nie wchodzić w nowy rok z długami i w najbliższej przyszłości nie stać się ofiarami niesłownych dłużników. Żeby nie cierpieć na brak pieniędzy, 31 grudnia do portfela warto włożyć łuski z wigilijnego karpia Pewien przesąd mówi też, że warto w dzień przełomu włożyć na siebie nową bieliznę, koniecznie z metką, a tego dnia szczególnie zadbać o piękny wygląd. Wróży to powodzenie u płci przeciwnej w następnych miesiącach W Sylwester zdecydowanie nie wolno sprzątać, bo "wymiata się" szczęście z domu. Gospodynie dawniej dbały, aby spiżarnia nie straszyła pustkami; to odganiało biedę w następnym roku Pomyślność przynosi nakręcenie zegarów tuż po północy. Kiedy zegar wybije północ, wówczas najstarsza osoba w rodzinie powinna szeroko otworzyć okno lub drzwi; w ten sposób zaprosi do środka Nowy Rok i życzliwe domowi duchy, a to co stare szybko opuści cztery ściany Rozwiedzione kobiety i panny, które chcą dowiedzieć się, jakie będzie imię ich przyszłego wybranka, po północy powinny pilnie nasłuchiwać prowadzonych dookoła rozmów. Pierwsze męskie imię, które usłyszą będzie prawdopodobnie imieniem przyszłego męża Kolejny sposób na poznanie przyszłości to wróżba z bąbelkami w kieliszku z szampanem. Duże bąbelki, chaotycznie poruszające się w kieliszku zapowiadają rok przemian, wypadków i romansów. Eleganckie, drobne i unoszące się równymi łańcuszkami do góry, zwiastują zdrowie oraz pogodne dni w życiu rodzinnym. Jeśli łańcuszki krzyżują się, to nie należy szastać pieniędzmi i przede wszystkim zadbać o zdrowie Ponieważ w sylwestrową noc również gwiazdy zapowiadają przyszłość, warto zwrócić uwagę, co dostrzeżemy na nocnym niebie. Jasne i piękne gwiazdy, a rankiem nad horyzontem promienne słońce na bezchmurnym niebie, wróżą bardzo pomyślny rok Warto poznać polskie tradycje i zwyczaje sylwestrowe, bo dzięki nim zabawa może być ciekawsza i bardziej tajemnicza niż zwykle. Wszelkie wróżby potraktujmy jednak z przymrużeniem oka, a jeśli się sprawdzą, to tym większa i milsza będzie niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------------------------------------------------------------------- Przysłowia sylwestrowe,,,,,,, W Księdze Przysłów nie znajdziemy zbyt wielu bezpośrednio związanych z tematem Sylwester. Ale i tutaj mądrość ludowa okazała się wielką skarbnicą wiedzy. Oto parę z nich - przysłowia sylwestrowe: Czy rok był suchy, czy było błoto, nigdy w Sylwestra nie będzie padało złoto Dzień Sylwestrowy pokaże czas lipcowy Na święty Sylwester mroźno, zapowiedź na zimę mroźną W noc Sylwestrową łagodnie, będzie kilka dni pogodnie Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok, aby Was nie bolała głowa ani bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby Sylwester był niezapomniany ,,,,,, Oto przepis jak przyrządzić wspaniałego drinka o nazwie "Sputnik". Potrzebne produkty to: wódka i Sprite. Sposób przyrządzenia drinka: - wlewasz do szklanki pół na pół wódkę ze Spritem nastepnie: - wypijasz połowę... dolewasz do pełna wódki... - wypijasz połowę... dolewasz do pełna wódki... - wypijasz połowę... dolewasz do pełna wódki... - wypijasz połowę... dolewasz do pełna wódki... itd. Czynnosci te powtarzasz, aż do usłyszenia wyraźnych sygnałów z kosmosu ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN 🌻 DOBRY 🖐️ BIESIADO!👄 JODELKO! spij smycznie i snij o przyjemnosciach! 👄 Kochane Drzewka ! Ostatnie godziny dziela nas od Nowego Roku, powiew Wam tak: :D :D :D POPROSTU BADZ SZCZESLIWA!:D Sposób na szczęście: :D \"Niech Twoje serce będzie wolne od nienawiści, a umysł od zatroskania. :-( Żyj prosto nie oczekuj wiele, dawaj dużo.🌻 Napełniaj swoje życie miłością.❤️ Rozsiewaj słoneczny blask.:D Zapomnij o sobie, myśl o innych. Postępuj z innymi tak, jak chciałabyś, żeby z Tobą postępowali. Spróbuj tego przez caly ROK, a zdziwisz się.\" ❤️👄❤️👄🌻❤️👄❤️👄 Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 \"Kalendarz pełen radości\" Nowy Rok. Dwa krótkie słowa - i wszystko będzie od nowa: styczeń, luty i marzec: Bałwanki, sanki, sasanki, ciepły wiatr wydmie firanki - i już się wiosna pokaże. Powrócą ptaki z południa las się rozśpiewa jak lutnia: kwiecień, maj - dwa pachnące miesiące. A potem stanie przed domem czerwiec z koszykiem poziomek, czerwiec promieni jak słońce. A lipiec przysiądzie na lipie, miodowym kwiatem posypie, zapachnie żniwem i żytem. Potem nad sadem rozbłyśnie sierpień rumiany jak wiśnie, sierpień okryty błękitem. Srebrny od nitek pajęczych wrzesień dzwonkami zadźwięczy: - Dzieci, już pora do szkoły! Ech, pora kolorowa, błyszcząca, kasztanowa, październik, październik wesoły! Listopad - wiatr jak latawiec i biały szron na murawie i chmury śniegiem pachnące. Grudzień z choinką i w szubie. Lubię choinkę i grudzień, lubię cały rok - wszystkie miesiące! Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROGIE BIESIADNICZKI! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Zycze szalenstwa sylwestrowego,szampanskiego humoru! W Nowym Roku pozytywnego nastawienia i radosci! Zycze przed wszystkim zdrowia! A o polnocy postarajcie sie uslyszec moja dedykacje: Słyszycie? Północ już bije, Rok stary w mgły się rozwiewa, Jak sen przepada... Krzyczmy: Rok Nowy niech żyje! I rwijmy z przyszłości drzewa Owoc, co wiecznie dojrzewa, A nie opada. Rok stary jak ziarnko piasku Stacza się w czasu przestrzenie; Czyż go żałować? ...../A.Asnyk/ Niech Nowy Rok bedzie dla nas lepszy i radosniejszy! 🌻❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzebinko! Jesli uslysze dzisiaj dedykowana nam piosenke (Anny Jantar),to z pewnoscia wykrzykne twoje biesiadne imie.👄 Bawcie sie dobrze! Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANA BIESIADO___________NAJDROZSZE MEMU SERCU BIESIADNICZKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zycze wszystkiego najlepszego!❤️ Niech ta nasza biesiadna przyjazn trwa i trwa,,,,na wieki! Bawcie sie ,smiejscie sie,radujcie sie____________niech nam sie darzy w Nowym Roku 2008!! Mlodym drzewkom zycze spotkanej milosci___________niech napelnia Wasze serduszka.❤️ Starszym drzewkom zycze pielegnowanie naszej wypracowanej drogi zyciowej.Niech omijaja nas smutki,niepowodzenia!❤️ Pamietajcie____________bawcie sie szampansko! Jestem z Wami i sercem i myslami!❤️👄❤️ O polnocy wzniose toast_______________za BIESIADNA PRZYJAZN! ZA WAS,ZA WASZE ZDROWIE I POMYSLNOSC W 2008 ROKU! DO SIEGO ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przytulam kazde drzewko! Szumcie,,,,dzisiaj szampansko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekazuje najcieplejsze zyczenia noworoczne Waszym bliskim!!! Zdrowia,pomyslnosci i spelnienia marzen w Nowym Roku! ❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_______________DZIEKUJE W IMIENIU WLASNYM I CALEJ BIESIADY______ ZA TWOJE KARTKI,ZYCZENIA I LINKI, A PRZEDE WSZYSTKIM,ZE JESTES Z NAMI!!! GRABKU_____________SKARBECZKU__________❤️_____BAW SIE I NIE OSZCZEDZAJ SIE W TANCU! dZIEKUJE ZA ZYCZENIA! Gdzie jestescie kochane biesiadniczki???? DO SIEGO ROKU!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×