Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WITAM i POZDRAWIAM! Czy wiecie...? Dla Europejczyków tai-chi to gimnastyka odprężająca i wzmacniająca ciało i psychikę. Prawidłowo ustawia kręgosłup, wzmacnia siłę mięśni, poprawia równowagę ciała i koordynację ruchową, uczy skupiania się na wykonywanej czynności. Są też ćwiczenia oddechowe. Dla Azjatów to sposób życia. Codzienne poszukiwanie harmonii i doskonałości we wszystkim, co się robi, w pracy i w czasie wypoczynku. W Chinach tai-chi jest obecne w poezji, sztuce, architekturze, medycynie, filozofii, sztukach walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*** Wierzę we wszystko, co piękne i święte, W przyjaźń wierzę, w miłość wierzę; W to, co nad rozum wyższe, myślą nie ścignięte, Co nie ze świata początek swój bierze I nie kończy się na świecie. Wierzę w promień natchnienia zsyłany poecie, Wierzę w każde serca bicie; Nie w jedno, ale w setne, nieskończone życie, We wszystko, czego głodna dusza łaknie, Za czym tęsknim, co nam braknie. I wierzę, że gdy dwie się napotkają dłonie, Dwa serca, w których jeden ogień płonie, W których jednym się ogniem ideały palą: Serca się kochać będą, choć dłonie oddalą. " - Józef Ignacy Kraszewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ziołowa płukanka ---Z MYDLNICĄ PRZECIWKO WYPADANIU 2 łyżki rozdrobnionego korzenia mydlnicy zalej 1,5 szklanki wrzątku. Parz 20 minut. Odcedź i płucz włosy po myciu. Możesz także zaparzony korzeń zmiksować i używać jako łagodnego szamponu do włosów delikatnych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Nie odtrącaj ręki, która ci poprawia szalik pod szyją, przygładza włosy, strzepuje kurz z płaszcza; nie denerwuj się, gdy cię wypytują o to, jak się czujesz, czy cię głowa nie boli, czy nie jesteś zaziębiony, jak ci się spało, czy masz jakieś zmartwienie; nie narzekaj, że się tobą interesują, że się wtrącają w twoje sprawy; nie narzekaj, że cię upominają, ostrzegają, przekonują. Bo przyjdzie taki czas, bo dojdziesz do tego, że nikogo nie będziesz obchodził, że nikt nie będzie cię pytał, ani ostrzegał, ani prosił. Stanie się to, czego chciałeś: nikt się nie będzie tobą interesował. Zostaniesz sam. A gdy przyjdzie tragedia, wtedy może zabraknąć ręki, która by cię uratowała przed rozpaczą. Nie odtrącaj od siebie przyjaźni, bo nie można jej znajdować w nieskończoność. " - M. Maliński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli. — Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Głupi tylko ma pewność Jan Kasprowicz Głupi tylko ma pewność Głupi tylko ma pewność, że wszystko, co robi, Jest dobre, a zaś jeszcze głupszy ufa święcie, Że dzieło jego przetrwa jak ten blask w zamęcie Wieczystej fali morskiej. Mędrca - mówią - zdobi Wątpienie, kres mądrości wszelkiej i poczęcie: Któż zliczy, ile jeszcze ten strumień wyżłobi Głębokich jam w swych brzegach? Nim rok przysposobi Dłoń wiosny dla pękówek na zwiędłym dziś pręcie Przydrożnej tej wierzbiny, któż odgadnie, ile Wytryśnie z niego listków?... A jednak mieć chwilę Pewności, że jutrzejsze nie obali rano - Czy w tobie, czy za tobą - tego, coś zbudował Dziś wieczór! Za tę rozkosz, sięgając pował Niebieskich, niechby ciebie najgłupszym nazwano! Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orawka Rano Jarosław Burgieł Kiedy mgła ucieka w dolinę wyjdź ku Pająków Wierchowi i spojrzyj gdzie wieœ się rozkłada Ponad mgłą pod rozświetlonym niebem zobaczysz sen Z białej chmury jak maszt okrętu wyłoni się koœcielna wieża i flotylla uśpionych domów Lasy i pola przywitają Cię rozperlonymi pajęczynami a potem zaskrzypią wozy i siano zaszeleści —

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłość Józef Czechowicz przedświt się czule czołgał przez mroczne puszcze l chaszcze noc przed nim płynęła wołgą górą krążyła jak jastrząb u dróg ciemnych z niebem twarzą w twarz chaty tłoczyły się w ciżbie miłość bez gwiazd miłość tlała po izbach usta spajają na usta młotem mocno ciemność sprzęga pierwsze uściski młocie nieskończona wstęgą ciało się ciałem nakrywa pachnącym świeżą śliwą ramiona w gorącei przestrzeni zamykają się ciemnym pierścieniem tapczan twardy zgrzany jak rola orzą chyże lemiesze kolan aż zamiast pszenic wschodzących i żyt zaszemrye srebrem świt zastuka do okien biało podnieść oczy spojrzeć z uśmiechem to kwitnącej czereśni gałąź zgięła się pod strzechę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA___________witajcie🖐️ SPOTKANIE Z LOUISE HAY 🌻🌻🌻🌻🌻 SZTYWNOŚĆ w ciele odzwierciedla sztywność umysłu. Lęk powoduje kurczowe trzymanie się utartych schematów i uniemożliwia bardziej elastyczne zachowanie. Jeśli sądzimy, że jest tylko jeden sposób\" zrobienia czegoś, to często uświadamiamy sobie naszą sztywność. Zawsze możemy zrobić coś inaczej. Przypomnijcie sobie Wirginię Satir i jej dwieście pięćdziesiąt sposobów mycia naczyń. Zwróćcie uwagę, w jakiej części ciała występują usztywnienia, i sprawdźcie je w moim spisie wzorców psychicznych. Dowiecie się, co psychicznie was usztywnia. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 CHIRURGIA jest też potrzebna. Jest konieczna przy złamaniach kości i w stanach powypadkowych oraz w przypadkach przekraczających możliwości kogoś, kto zapoczątkował proces uzdrawiania. W takich sytuacjach łatwiej jest poddać się operacji i skoncentrować uzdrowieniową pracę umysłu na myśli, by stan ten się nie powtórzył. Coraz częściej spotyka się wspaniałych lekarzy, którzy są szczerze oddani swojej pracy. Coraz więcej lekarzy skłania się ku holistycznej metodzie leczenia, zajmując się całościowo osobą pacjenta. Jednakże większość lekarzy nie stara się dotrzeć do przyczyny choroby, lecząc zaledwie objawy, skutki. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻 Czynią to na dwa sposoby: trują lub okaleczają. Specjalnością chirurga jest operowanie i jeśli zwrócicie się do niego, to zazwyczaj zaleci cięcie. Jeśli jednak zapadnie już decyzja o operacji, przygotujcie się do niej, by przebiegła tak głęboko, jak to jest możliwe. Wy też będziecie zdrowieć tak szybko, jak to jest możliwe. Poproście chirurga i personel o współpracę z wami. Chirurdzy i personel pomocniczy w sali operacyjnej często nie są świadomi, że chociaż pacjent jest nieprzytomny, to jednak słyszy wszystko, co się mówi, i absorbuje to w swojej podświadomości. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Słyszałam wypowiedź jednej z czołowych postaci New Age o jej przypadku, kiedy to zaistniała konieczność dokonania szybkiej operacji. Przed jej rozpoczęciem rozmawiała z chirurgiem i anestezjologiem. Prosiła ich o nadawanie podczas operacji łagodnej muzyki i wypowiadanie pozytywnych afirmacji. Uzgodniła z pielęgniarką z sali pooperacyjnej, by postępowała tak samo. Operacja przebiegła bez komplikacji, ona zaś wracała do zdrowia bardzo szybko. Moim pacjentom zalecam, by stosowali afirmacje: „Każda ręka dotykająca mnie w szpitalu jest ręką uzdrawiającą i wyraża tylko miłość" oraz: „Operacja przebiega szybko, łatwo i świetnie". Oto inna afirmacja: „Czuję się doskonale w każdej chwili". Louise Hay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Recepta na cały rok Ketherina Elizabeth Gorthe Bierzemy 12 miesięcy, oczyszczamy je dokładnie z goryczy, chciwości, małostkowości i lęku, po czym rozkrajamy każdy miesiąc na 30 lub 31 części tak, aby zapasu wystarczyło dokładnie na cały rok. Każdy dzień przyrządzamy osobno z jednego kawałka pracy i dwóch kawałków pogody i humoru. Do tego dodajemy trzy duże łyżki nagromadzonego optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarenko ironii i odrobinę taktu. Następnie całą masę polewamy dokładnie dużą ilością miłości. Gotową potrawę przyozdabiamy bukietem uprzejmości i podajemy codziennie z radością i filiżanką dobrej, orzeźwiającej herbatki. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłannictwo dobra Elżbieta Falkowska Jeśli czujesz w najmniejszym źdźble trawy życie natury, to nie daleko jesteś od Stwórcy. Jeśli wiosenny wiatr potrafi wyszeptać Ci do ucha odwieczną symfonię życia, to wiedz, że blisko jesteś Królestwa niebieskiego. Jeśli poruszy Cię widok zdruzgotanych i przygnębionych to wiedz, że wybrany zostałeś, by tu na ziemi, nieść posłannictwo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mottem mojego życie jest: Wszystko dla Jezusa,wszystko dla Jezusa przez Maryję! Nie Czynię nic nadzwyczajnego: Kocham, ponieważ Bóg mnie kocha. Wszystkie te nagradzania i ceremonie z nimi związane są dla mnie jednym wielkim krzyżem, ale przyjmuję je ze względu na biedaków oraz w ich imieniu. Traktuję je jako pokutę, która może połączyć mój krzyż z krzyżem Chrystusa. Cierpienie daje nam możliwość upodabniania się do Jezusa i stawania się jedno z krzyżem. Jest to najwspanialszy sposób przybliżania się do Boga. MATKA TERESA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Do każdego typu włosów, dobierz tylko olejki eteryczne. Do tłustych – cedrowy, cyprysowy, bergamotkowy, geraniowy, cytrynowy lub jałowcowy. Do suchych – sandałowy, do zniszczonych – lawendowy. Do matowych – olejek z melisy lub rozmarynu, do cienkich i delikatnych – geraniowy. Odżywka kokosowa-------AROMATYCZNA Wlejcie do garnuszka łyżkę oleju kokosowego i wstawcie do większego garnka z wodą. Podgrzewajcie. Do ciepłego oleju dodajcie 20 kropli wybranych olejków eterycznych i rozmieszaj. Wmasowujcie w pasma włosów. Trzymajcie przez dwie godziny, następnie zmyjcie. Nie spłukujcie, tylko od razu namydlijcie głowę szamponem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Bruno Ferrero --fragment z \"Czy jest tam ktoś\" Na nocnym stoliku starszej kobiety przebywającej w domu starców, w dzień po jej śmierci, znaleziono pewien list. Był on zaadresowany do młodej pielęgniarki z oddziału. „Co widzisz ty, która się mną. opiekujesz? Kogo widzisz, kiedy na mnie patrzysz? Co myślisz, gdy mnie opuszczasz? I co mówisz, kiedy o mnie opowiadasz? Najczęściej widzisz starą nieznośną kobietę, trochę zwariowaną i jej błędny wzrok, który mówi, że nie jest w pełni zdrowych zmysłów. Kobietę, która ślini się podczas jedzenia i nie odzywa się nigdy wtedy, kiedy powinna. Nie przestaje gubić butów i pończoch. Bardziej lub mniej posłusznie pozwala ci podczas mycia i jedzenia robić ze sobą, co tylko chcesz, by tylko wypełnić kolejny długi i smutny dzien. To jest to, co widzisz! Ale otwórz szeroko oczy. To nie jestem ja. Powiem ci, kim jestem. Jestem ostatnią z dziesięciorga dzieci, co ma matkę i ojca. Braci i siostry, którzy się kochają. Jestem 16-letnia dziewczyną, co ma skrzydła w nogach i marzy, by móc jak najszybciej spotkać swego ukochanego. Poślubiłam go wreszcie mając 20 lat, do dziś jeszcze moje serce łomocze z radości na samo wspomnienie tego dnia. Miałam 25 lat i małego synka przy piersi, który wciąż mnie potrzebował. Miałam 30 lat a mój synek rósł szybko. Łączyła nas miłość, której nikt nigdy nie rozerwie. Gdy skończyłam 40 lat, syn wkrótce mnie opuścił. Lecz mąż wciąż był przy moim boku. Miałam 50 lat, wokół mnie bawiły się dzieciątka. Jak to dobrze było znów znaleźć się pośród dzieci. Ja i mój ukochany mąż cieszyliśmy się z wnuków.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieoczekiwanie nastały mroczne dni, zabrakło mego męża. Spoglądam z lękiem w przyszłość. Moje dzieci są pochłonięte, bez reszty, wychowywaniem swego własnego potomstwa. Z żalem myślę o latach, które minęły bezpowrotnie i doznanej miłości. Jestem stara. Natura jest okrutna, drwi sobie z przyjścia starości. Ciało mnie zapomina, piękno i siły odeszły na zawsze. A w miarę jak przybywa mi lat spostrzegam, że tam gdzie było serce, znajduję się jedynie kamień. Ale w tym starym wraku jest jeszcze dziewczyna, której serce płonie bez ustanku. Wspominam me radości, wspominam me cierpienia i czuję, jak wzbierają we mnie siły i uczucia. Powracam myślą do lat, nazbyt krótkich, co tak szybko odeszły. Zgadzam się na to prawo, że ,,nic nie może trwać wiecznie". Lecz Ty, która troszczysz się o mnie, otwórz przynajmniej twe oczy i spójrz uważnie na nieznośna staruszkę... Spójrz lepiej, by móc mnie dostrzec.” Ileż twarzy, ileż oczu, ileż załamanych rąk każdego dnia. Na co patrzymy? Na zmarszczki, trudności, wahania, zawziętość. Gdybyśmy zamiast tego nauczyli się przyglądać snom, biciom serca i uczuciom tak często starannie ukrytym, o ile mniej byłoby cierpienia, a świat wokół nas stałby się piękniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Bądź uprzejma, cierpliwa, skromna i mila dla wszystkich, a szczególnie bądź dobra i cierpliwa dla siebie. Myślę, że wiele twoich problemów bierze się z przesadnego lęku, ze skrywanej niemożności pogodzenia się z Twoimi porażkami; a to zniecierpliwienie, które zagnieździło się w twoim umyśle, jest przyczyną niezliczonej ilości błędów, które martwią cię i nawarstwiają się tak, że stają się nie do zniesienia. Chciałbym, abyś uczciwie oceniała i poprawiała samą siebie, ale jednocześnie cierpliwie znosiła świadomość swojej niedoskonałości. Pere Hyacinthe Besson Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Majowe kasztany nie znam autora Spójrz na majowe kasztany W których kwiaty przypominają Kalafiory świeżo ścięte Lekko kołyszące sie na wietrze Dziś powietrza brak jak ciebie Od czasu wojny w niewiedze Opartą na teoriach próżni Wyssanej z palców tak pięknych Pewnie dziś masz zimne dłonie Więc otaczasz myśli północą Górzastym śniegiem który Leży w skałach by rozerwać cię Pragnę cię jak trawa deszczu By móc się zazielenić jeszcze raz A złocieniami przypomnieć słońce Nocami dać śpiewać świerszczom Gdy znów będziesz sie przedzierać Przez zachód słońca w czerwieni Daj mi zajaśnieć na niebie Kiedy myśli opadną wraz ze mną Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierzę we wszystko,co piękne i święte, Józef Ignacy Kraszewski " Wierzę we wszystko, co piękne i święte, W przyjaźń wierzę, w miłość wierzę; W to, co nad rozum wyższe, myślą nie ścignięte, Co nie ze świata początek swój bierze I nie kończy się na świecie. Wierzę w promień natchnienia zsyłany poecie, Wierzę w każde serca bicie; Nie w jedno, ale w setne, nieskończone życie, We wszystko, czego głodna dusza łaknie, Za czym tęsknim, co nam braknie. I wierzę, że gdy dwie się napotkają dłonie, Dwa serca, w których jeden ogień płonie, W których jednym się ogniem ideały palą: Serca się kochać będą, choć dłonie oddalą. " -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest [Jest jeszcze taka miłość...] ks.Twardowski Jest jeszcze taka miłość ślepa bo widoczna jest szczęśliwe nieszczęście pół radość pół rozpacz ile to trzeba wierzyć milczeć cierpieć nie pytać skakać jak osioł do skrzynki pocztowej żałować czego nie było by dostać nic za wszystko miej serce i nie patrz w serce odstraszy cię kochać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość. — Paulo Coelho Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Radość jest modlitwą. Radość jest mocą. Radość jest miłością. Bóg kocha tego, kto daje z radością! Wszystko zaczyna się od modlitwy. Naucz się kochać modlitwę. Zapragnij częstej modlitwy w ciągu dnia i zadaj sobie trud, by się modlić. Jeśli chcesz się modlić lepiej, módl się częściej. Im częściej będziesz się modlił, tym łatwiej Ci to będzie przychodzić. Doskonała modlitwa nie polega na wypowiadaniu wielu słów, ale musi w niej być zapał, który wzniesie Twoje serce do Jezusa. MATKA TERESA Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kobiety Maria Konopnicka Czy wiesz, ty piękna i ty uśmiechniona, Której usteczka rozchyla pustota, Co znaczy \"kocham\", to najświętsze słowo, Co pada z piersi jako strzała złota, I jak królewskiej purpury zasłona, Oddziela ciebie, wzruszeniem różową I drżącą snami szczęścia dziewiczemi, Od wszystkich ludzi na całej tej ziemi, Byś otworzyła jednemu ramiona? Czy wiesz ty o tym, motylu i kwiecie, Poranków wiosny ty śpiewna ptaszyno, że ta godzina, w której usta twoje Szepczą to słowo, jest cudów godziną? że wtedy jasno robi się na świecie, że srebrem biją wszystkie żywe zdroje, że róże w pąkach płonią się wiosenne, że dziwne mary, rozwiewne i senne, Ciałem się stają pod drżącą twą dłonią? że w twej źrenicy, jako w pryzmie słońce, życie odbija blasków swych tysiące I załamuje promień brylantowy?... że noc koronę srebrną swojej głowy U stóp twych w chłodnych rozsypuje rosach? że twym wzruszeniem drżą gwiazdy w niebiosach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiesz ty o tym, że słowo to ciebie Czyni kapłanką przeczystych ołtarzy? że to uczucie, co łuny dziewicze Rzuca na białość liliową twej twarzy I diamentową skrą w oku rozbłyska, Nie tylko szczęściem jest, lecz złotą wagą, Co byt wszechświata utrzymuje w ruchu, Pierwszym zarzewiem wielkiego ogniska, Co świat ogarnia blaskami swojemi, Pierwszym ogniwem w stworzenia łańcuchu? Czy wiesz, że kiedy zmierzchy tajemnicze Wydały kształty młodzieńcze tej ziemi, Co stała jeszcze wśród chaosu nagą, Najpiewszym słowem, jakie Bóg na niebie Rzekł do niej, było słowo: "Kocham ciebie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj! Kocham - to nie znaczy wcale: "Chcę być pieszczoną w twym domu królową, Chcę iść przez życie drogą kwieciem słaną... Chcę w pocałunków twoich tonąć szale... Chcę, by mi słonko świeciło co rano... Chcę, by co wieczór lampę diamentową Srebrzysty księżyc palił mi nad głową... Chcę, byś dzień cały mojego szczebiotu Słuchał i zawsze witał mnie uśmiechem... Chcę, byś mi pieśni śpiewał wraz z słowikiem... Chcę żyć z twej pracy i z twojego potu... Chcę, byś był moim cieniem, moim echem, Odpowiedzialnym za mnie niewolnikiem..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie! "Kocham ciebie" - to znaczy: chcę z tobą Podźwignąć ciężar, co się życiem zowie, Być domu twego światłem i ozdobą I nieść ci pokój, i ciszę, i zdrowie. "Kocham" - to znaczy: twoje ideały I twoje cele są także mojemi. Pracujmy razem, by rozświt dnia biały Prędzej rozbłysnął na ziemi! Chcę, by mą drogą była twoja droga, Moim pragnieniem były twe pragnienia; Chcę, byś był głosem mojego sumienia I wiódł mię z sobą do Boga! Chcę, byśmy lecąc w uścisku wzajemnym, Jako dwa duchy w dziedzinę wieczności, Rozpromienili na świecie tym ciemnym Gwiaździste szlaki przyszłości! Chcę przez twą wiedzę mój umysł rozszerzyć I słowo twoje chować jak przysięgę; Chcę z tobą marzyć i tęsknić, i wierzyć W ducha niezłomną potęgę! "Kocham" - to znaczy: chcę z tobą podzielić Gorzki chleb trudu i łez, i boleści... Chcę oczy twoje w dniach smutku weselić I tarczą być twojej części. Chcę na twych piersiach być jak róża biała, W której płomyczek tajemniczy pała, I chcę być jako pieczęć rubinowa Na ustach twoich bez słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kocham" - to znaczy: chcę w cichym zakątku żyć zapomniana, byłeś ty był ze mną... Chcę nad kołyską naszemu dzieciątku Nucić piosenki w noc ciemną! "Kocham cię" - znaczy: o wolny ty duchu! Ja nie chcę skrzydeł twych krępować jasnych, Przykuwać ciebie do trosk nędznych, ciasnych, Ciebie, coś przywykł na myśli podmuchu Wzlatać, jak orzeł, po najwyższych szczytach I gniazdo zwijać w błękitach. Ja nie chcę ciężyć tobie jak kajdany, Wiązać cię z ziemią żelaznym łańcuchem... Chcę tylko, byś mnie uznał, ukochany, Bratnim i równym ci duchem. "Kocham" - to znaczy: ja chcę być dla ciebie Prawdy i dobra, i piękna zaklęciem, Umiłowanym twej duszy dziecięciem, Twoim marzeniem o niebie... Chcę domu twego być białym powojem, Twojemu czołu od skwarów ochroną, Chcę być twą myślą i ramieniem twojem I przyjacielem, i żoną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×