Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Przepisy UE dotyczące bezpieczeństwa produktów są rygorystyczne. Leki, zabawki, kosmetyki, sprzęt elektryczny, żywność muszą spełniać normy. Jeśli dany produkt jest niedoskonały, można zażądać wycofania go ze sklepów, wydać ostrzeżenie lub podjąć inne działania. Tak było np. w przypadku ograniczeń dotyczących sprzedaży fajerwerków. To właśnie PE czuwa nad prawami 490 mln konsumentów UE. W grudniu 2008 r. przyjął dyrektywę w sprawie zabawek. Wprowadzono zakaz używania do ich produkcji m.in. substancji rakotwórczych, toksycznych, ograniczono stosowanie metali ciężkich i substancji zapachowych. Dzieci już nie udławią się maleńkimi częściami zabawek zawartych np. w czekoladowych jajkach.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! To ja Jacek To ja Normalny człowiek Pragnący uczucia Jak każdy z nas dlaczego... Nie mogłem go mieć? Czy warto dawać? Nie otrzymując nic w zamian? Czy warto kochać? Nie będąc kochanym? Po co przysięga?? Na wszystkie świętości... Puste słowa w oceanie nicości! Miłośc? Bez wzajemności. Brak uczucia. Brak kontroli nad własnym JA. Bez BOGA i pokory... Brak czasu na zmiany... Brak czasu na miłość... Oddala wszystko. Nie ma powrotu... Do rzeczywistości. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻYCIE Krystyna Tomas Życie jest ciągłym oczekiwaniem Igraszką losu z przeznaczeniem Powtórką z prawd darowanych Spacerem przed własnym cieniem Głośną spowiedzią z tego co było Ciszą nadziei trwaniem w obłędzie Życie jest jednym stałym pytaniem O jutro czy jeszcze będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAR Krystyna Tomas Dobrze jest Mieć w sobie ukryty Dar losu Na przetrwanie Kiedy dogasa ostatnia świeczka A wokół pusto I biją gromy Kiedy jedyna przyjaźń zawiodła Wielka miłość odeszła Posiadać ukryty własny Dar szczęścia Do którego wiedzie Nam tylko znana ścieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Przyszłość Europy... Nasi deputowani odnieśli sukces w przypadku odrzucenia przez PE dwóch niekorzystnych dla Polski dyrektyw, w tym patentowej, dotyczącej wynalazków realizowanych przy pomocy komputera. Nowa dyrektywa postrzegana była przez wielu jako korzystna jedynie dla wielkich korporacji informatycznych, zainteresowanych opatentowaniem nie tylko samych wynalazków, ale również oprogramowania. Gdyby propozycja została zatwierdzona, utrudniłoby to pisanie nowych programów i było niekorzystne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie podołałyby kosztom związanym z opłatami dla posiadaczy patentów. Zagrażałoby też użytkownikom, gdyż wzrosłyby ceny programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto wiedzieć... Druga, zablokowana dyrektywa, dotyczyła dostępu do usług portowych. Kontrowersje budził zapis o samoobsłudze przeładunkowej i pilotażu. Posłowie stwierdzili, że zagraża on zatrudnieniu, bezpieczeństwu i może prowadzić do nieuczciwej konkurencji. Dzięki jej zablokowaniu pracownicy polskich portów mogą spać spokojnie. PE decyduje również o wysokości opłat roamingowych. Ustanowił nieprzekraczalne limity stawek obowiązujących w sieciach komórkowych. Dzięki PE ceny biletów lotniczych muszą teraz obejmować wszystkie podatki i opłaty dodatkowe. Posłowie zatwierdzili także zasady emisji reklam w telewizji - m.in. wprowadzono ograniczenia w częstotliwości i to, że reklamy nie mogą jednorazowo przekroczyć 12 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Dar Czesław Miłosz Dzień taki szczęśliwy. Mgła opadła wcześnie, pracowałem w ogrodzie. Kolibry przystawały nad kwiatem kaprifolium. Nie było na ziemi rzeczy, którą chciałbym mieć. Nie znałem nikogo, komu warto byłoby zazdrościć. Co przydarzyło się złego, zapomniałem. Nie wstydziłem się myśleć, że byłem kim jestem. Nie czułem w ciele żadnego bólu. Prostując się, widziałem niebieskie morze i żagle Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wierna mowo Czesław Miłosz Moja wierna mowo, służyłem tobie. Co noc stawiałem przed tobą miseczki z kolorami, żebyś miała i brzozę i konika polnego i gila zachowanych w mojej pamięci. Trwało to dużo lat. Byłaś moją ojczyzną bo zabrakło innej. Myślałem że będziesz także pośredniczką pomiędzy mną i dobrymi ludźmi, choćby ich było dwudziestu, dziesięciu, albo nie urodzili się jeszcze. Teraz przyznaję się do zwątpienia. Są chwile kiedy wydaje się, że zmarnowałem życie. Bo ty jesteś mową upodlonych, mową nierozumnych i nienawidzących siebie bardziej może od innych narodów, mową konfidentów, mową pomieszanych, chorych na własną niewinność. Ale bez ciebie kim jestem. Tylko szkolarzem gdzieś w odległym kraju, a success, bez lęku i poniżeń. No tak, kim jestem bez ciebie. Filozofem takim jak każdy. Rozumiem, to ma być moje wychowanie: gloria indywidualności odjęta, Grzesznikowi z moralitetu czerwony dywan podścieła Wielki Chwał, a w tym samym czasie latarnia magiczna rzuca na płótno obrazy ludzkiej i boskiej udręki. Moja wierna mowo, może to jednak ja muszę ciebie ratować. Więc będę dalej stawiać przed tobą miseczki z kolorami jasnymi i czystymi jeżeli to możliwe, bo w nieszczęściu potrzebny jakiś ład czy piękno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Planujesz wesele? Zapraszasz rodzinę bliższą i dalszą oraz przyjaciół. Jak usadzić swoich gości zgodnie z panującymi zasadami? Podczas dobrze zaplanowanego przyjęcia nie będzie zamieszania ani towarzyskich animozji. Porządek na sali pomogą zaprowadzić: powieszona w widocznym miejscu tablica ze schematem rozsadzenia gości lub bileciki z nazwiskami umieszczone przy nakryciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
● Możecie urządzić biesiadę przy jednym stole (w kształcie litery T lub U) lub bardziej nowocześnie, przy wielu mniejszych stolikach (jak na rysunku). Młoda para powinna zająć miejsca strategiczne, pośrodku głównego stołu – tak, by mogła wszystkich widzieć. Obok niej, wedle dzisiejszych zwyczajów, mogą usiąść świadkowie z osobami towarzyszącymi. W bliskim sąsiedztwie lokuje się rodziców, rodzeństwo (PM – panny młodej i KAW – kawalera) oraz dziadków. Potem dalszą rodzinę, znajomych, młodzież, dzieci. Warto pomyśleć o 2–3 krzesłach dla gości, którzy dojadą bez uprzedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowe menu? Na weselu zazwyczaj podaje się elegancki obiad z zupą kremem oraz daniem mięsnym, poprzedzony lekką przystawką, a zakończony deserem. Następnie zimne zakąski i sałatki, drugie danie na ciepło, tort i trzecie danie gorące lub zupę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tagine
Zachecamy do wyprobowania marokanskich naczyn ceramicznych tagine przeznaczonych do gotowania na ogniu. Poznaj tajniki arabskiej kuchni. www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ To, jak wyglądamy, w dużym stopniu zależy od nas samych. Owszem, liczy się metryka, również geny mają tu coś do powiedzenia, ale decydującą rolę odgrywa tryb życia i pielęgnacja. A dojrzała skóra ma swoje wymagania i w pewnym wieku po prostu trzeba o nią zacząć dbać inaczej. Cała sztuka polega na tym, by w porę odkryć, że zwykły krem nawilżający już nie zapewnia odpowiedniej pielęgnacji, nie wzmocni skóry ani jej nie zagęści. Że ta, gdy się starzeje, potrzebuje silniejszego wsparcia. Po (...)-tce bowiem komórki coraz wolniej się regenerują, słabną mechanizmy obronne skóry, cera robi się ziemista, przesuszona, wiotczeje. Dlatego, jeśli przestają wystarczać preparaty, które stosowałyśmy wczesniej, pora sięgnąć po \"silniejsze\" kremy, zawierające więcej składników czynnych. Przyspieszą one odnowę skóry, \"zagęszczą\" ją, uelastycznią, spłycą zmarszczki i dodadzą witalności. I jeszcze jedno - starajmy się na kremach nie oszczędzać! Skuteczny kosmetyk musi trochę kosztować, bo składniki intensywnie działające są drogie. Nie ma co liczyć na to, że krem za 10 zł lub mniej będzie równie skuteczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieposkromiony apetyt dojrzałej skóry pomogą zaspokoić silnie działające preparaty w formie serum, które - gdy skóra jest w wyraźnej potrzebie - można stosować przez dłuższy czas. Nieocenione efekty dają również maseczki. Te odżywcze warto nakładać raz w tygodniu. Przed wielkim wyjściem lub po nieprzespanej nocy świetnie sprawdzają się maseczki błyskawicznie liftingujące. Wygładzą drobne zmarszczki i poprawią owal twarzy. Mają jeszcze jedną zaletę - po ich użyciu lepiej trzyma się makijaż. PEELING.Z wiekiem proces odnowy komórek coraz bardziej się wydłuża, a martwe komórki wolniej się złuszczają. Efektem tego jest szara cera o nierównym kolorycie. Peeling nie tylko poprawi jej odcień i strukturę, ale przede wszystkim ułatwi zadanie kosmetykom, które oczyszczona skóra łatwiej wchłonie. Warto go stosować raz w tygodniu. Jeśli skóra jest wrażliwa, zamiast normalnego, "ścierającego" peelingu lepiej wybrać peeling enzymatyczny, który rozpuszcza zrogowaciały naskórek, przez co jest delikatniejszy, nie podrażnia więc wrażliwej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wapń - gdy zaczyna go brakować w organizmie, skóra staje się krucha i wiotka. Dodany do kosmetyków, zwłaszcza jeśli uda się go zamknąć w sprytnych nośnikach, które przetransportują go w głąb skóry, wspomaga ją i sprawia, że robi się bardziej elastyczna. Retinol - czyli witamina A, o udowodnionym działaniu regenerującym, a nawet odmładzającym. Kosmetyki z retinolem można włączyć do pielęgnacji już wcześniej, ale doskonale sprawdzą się przy cerze dojrzałej. Peptydy oraz tworzone w laboratoriach inne substancje, które pobudzają komórki do odnowy, wspomogą regenerację włókien kolagenu. Bardzo przydadzą się skórze, która po menopauzie straciła ochronę estrogenów i stała się bardziej sucha, krucha i bezbronna. Substancje wybielające - choć pomogą walczyć z przebarwieniami, nie należy przeceniać ich roli, bo rozjaśniają tylko powierzchowne plamki (bardziej chronią przed tworzeniem się nowych). Te stare można zlikwidować tylko za pomocą pee- lingu chemicznego u dermatologa. Filtry UV - obowiązkowo powinny je zawierać kremy na dzień, bo promienie UV niszczą skórę i powodują powstawanie przebarwień. Ceramidy - uszczelnią skórę, zapobiegną wysychaniu naskórka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozwiąż psychotest
Zobacz, czy jesteś niewolnicą kupowania kosmetyków... Spędzasz długie godziny w łazience, nie wyjdziesz z domu bez makijażu, testujesz na sobie wszystkie nowości kosmetyczne, traktujesz swoje ciało jak poletko doświadczalne. A może tylko dbasz o higienę, a wszelakie kremy są ci obce. Odpowiedz, a dowiesz się czy jesteś uzależniona od kosmetyków. 1. Gdy idziesz obok drogerii... a) nie robi to na tobie najmniejszego wrażenia...3 b) wstępujesz, bo chcesz wiedzieć, co słychać na rynku...2 c) wstępujesz i kupujesz wszystko, co może się przydać...1 2. W kobiecych magazynach... a) czytasz najpierw rubryki poświęcone urodzie...1 b) zaglądasz do sprawdzonych porad...2 c) czytasz wyłącznie teksty o gwiazdach...3 3. Jak często odwiedzasz zakład fryzjerski i kosmetyczny? a) dwa razy w miesiącu...1 b) gdy zachodzi taka potrzeba...2 c) chodzisz tylko do fryzjera...3 4. Rankiem w łazience... a) spędzasz minimum godzinę...1 b) zachowujesz się jak błyskawica...2 c) bierzesz szybki prysznic...3 Ponad 10 punktów: Nie jesteś niewolnicą kosmetyków. Wydajesz na nie niewiele, ograniczasz się wyłącznie do mydła i szamponu. Nie jesteś zwolenniczką wszelkiego rodzaju pachnideł i eksperymentów na swoim ciele. Uważasz, że nie jest ważne to co na głowie, ale to, co w głowie. Od 7 do 9 punktów: Na co dzień liczy się dla ciebie wygoda, od święta potrafisz się dyskretnie pomalować. Jeśli już sięgasz po perfumy, wybierasz tylko takie, które nie dają intensywnego zapachu. Dbasz o schludny wygląd, ale nie przesadzasz ze środkami upiększającymi. Zamiast spędzać długie godziny w salonie kosmetycznym, wolisz iść z przyjaciółmi do kina. Nie wierzysz w czarodziejską moc salonów upiększających. Do 6 punktów: Jesteś uzależniona od nowości kosmetycznych. Czasami działasz na oślep, nie zastanawiasz się, czy kosmetyk, który akurat próbujesz, jest odpowiedni dla twojej skóry, a tusz lub szminka pasują do twego typu urody. Dbaj o siebie, ale nie nakładaj na siebie kilogramów niesprawdzonej tapety. Możesz sobie zrobić krzywdę stosując nieznane kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Dlaczego...? Phil Bosmans Dlaczego się złoszczę, jeśli ucieknie mi tramwaj i muszę kawałek przejść na piechotę? Przecież wiem: w niektórych krajach za garść ryżu ludzie biegają cały dzień między dyszlami rikszy. Dlaczego skarżę się na chwilowe niedomagania i martwię się zmarszczkami, piegami ? Przecież wiem: tysiące ludzi cierpi na nieuleczalne choroby, tysiące ludzi są prześladowane za wyznanie lub kolor skóry albo bez powodu, za nic. Dlaczego mam ochotę kląć, jeśli muszę czasem postać w kolejce, poczekać, wyjść na deszcz. A kiedy nie dostanę punktualnie jedzenia, to zapominam, że miliony głodnych nigdy nie zasiadają do nakrytego stołu? Jesteśmy śmieszni i zwariowani: zatruwamy sobie i innym życie głupstwami, a powinniśmy być zadowoleni i wdzięczni, każdego dnia na nowo ze wszystkich dobrych rzeczy, na jakie nie zasłużyliśmy. Jesteśmy chorzy, mamy gorączkę. Nowa gorączka to chorobliwe samolubstwo. \"Nie zapomnij o radości!\" Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czekaj... Anonim Nie czekaj na uśmiech żeby być miłym ... Nie czekaj aż ktoś Ciebie pokocha, sam kochaj. Nie czekaj aż będziesz samotny aby poznać wartość przyjaźni. Nie czekaj na najwspanialszą pracę żeby zacząć pracować. Nie czekaj aż będziesz miał dużo, można dzielić się odrobiną. Nie czekaj na upadek żeby zapamiętać radę. Nie czekaj na ból aby uwierzyć w modlitwę. Nie czekaj aż będziesz mieć czas aby służyć pomocą. Nie czekaj aż inni będą mocno cierpieć aby prosić o przebaczenie... ...albo aby podnieść ich na duchu. Nie czekaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recepta na wakacyjny optymizm Magdalena Napierała OPTYMISTĄ być nietrudno - o czym każdy wie na świecie - A nie będzie wam już nudno, Gdy receptę zapiszecie: Na swój letni wypoczynek (oprócz koszul i pierzynek) Weź 3 kilo dobrych słów, By cię nie rozbolał brzuch. Przyda się miłości szklanka, By codziennie od poranka Siać wokoło szczęście, radość I "smutasom" czynić zadość. Serce w piersi masz już jedno I w tym właśnie tkwi dziś sedno, Byś się nim nauczył dzielić (tak, jak łóżko umiesz ścielić). Optymista mieć powinien Czyste: ręce, uszy, szyję I pomysłów ze dwa cale - Bo on się nie nudzi wcale! Dobry humor weź do wora I kiedy nastanie pora, To go wysyp - a wnet łzy Wyschną i nie będziesz zły. Rozum schowaj do kieszeni - lecz uważaj wśród zieleni, (wtedy nikt ci nie pomoże!) Zabierz z sobą trochę wody, (oczywiście: dla ochłody). No i wpakuj w plecak duży Uśmiech (przyda się w podróży!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM i POZDRAWIAM! Jedną z najważniejszych inicjatyw PE podczas negocjacji budżetu na lata 2007-2013 było zwiększenie wydatków na naukę, kulturę i edukację, w tym na program wymiany studenckiej Erasmus. Skutek przyniosły starania deputowanych, także z Polski. Erasmus to najważniejszy program edukacyjny UE, uczestniczyło w nim już ponad milion studentów, również (...) z Bytomia, która studiowała prawo międzynarodowe w Holandii, a potem w ramach programu spędziła rok w Wielkiej Brytanii. Mówi o sobie: - Mieszkałam w dwóch zupełnie różnych krajach. Dojrzałam i zwiększyłam swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy również poza Polską. Kocham swój kraj, ale teraz już wiem, co to znaczy być Europejką. Mam przyjaciół z wielu krajów Europy i to jest fantastyczne! - wyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzięki decyzji PE do 2013 r. liczba biorących udział w tym programie podwoi się, wzrosną także stypendia studentów. Również PE zadbał o to, żeby w unijnym budżecie na lata 2007-2013 wzrósł fundusz programu Młodzież w Działaniu. Skorzystać z tego chcą m.in. młodzi ludzie skupieni wokół stowarzyszenia Granica z Lubawki, bo w ramach programu finansowane są inicjatywy edukacyjne związane z tematyką lokalną. Posłowie uznali, że wsparcie finansowe takich działań zachęci młodych ludzi do dyskusji o Europie jako wspólnocie politycznej, państwowej i kulturowej. Będzie to sprzyjać wychowaniu społeczeństwa obywatelskiego, świadomego, że udział w wyborach do Parlamentu, to jest jego niezbywalne prawo. To też przywilej, z którego nie wolno rezygnować, jeśli się chce w tej wspólnocie być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj! W czerwcu będziemy wraz z milionami Europejczyków wybierać Parlament Europejski. Przyszłość Europy w Twoich rękach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ W naszym życiu przychodzą chwile strapienia i nie można ich uniknąć, bo zdarzają się nie bez powodu. - Jakiego powodu? - Na to pytanie nie umiemy odpowiedzieć ani przed, ani w chwili, gdy pojawiają się trudności. Dopiero gdy są już za nami, rozumiemy dlaczego stanęły na naszej drodze. Paulo Coelho Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyny sposób ocalenia marzeń to hojność wobec samego siebie. Trzeba srogo rozprawić się z każdą próbą samokarania, choćby najłagodniejszego. Aby wiedzieć, kiedy stajemy się okrutni wobec siebie, musimy przemienić w ból fizyczny najlżejsze objawy bólu duchowego, takiego jak poczucie winy, wyrzuty sumienia, brak zdecydowania, tchórzostwo. Czyniąc ból duchowy fizycznym, poznajemy zło, jakie może on spowodować. Spośród wszystkich wymyślonych przez człowieka sposobów zadawania bólu sobie samemu najgorszym jest Miłość. Cierpimy zawsze dla kogoś, kto nas nie kocha, kto nas porzucił, dla kogoś, kto nie chce nas opuścić. Żyjemy samotnie, jeśli nikt nas nie kocha: mając żonę lub męża, czynimy z małżeństwa niewolę. To naprawdę potworne. Paulo Coelho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Wiersze napisane przez dzieci. Gdybym miał dziesięć rąk Joanna Kulmowa Gdybym miał dziesięć rąk to jedną drapałbym się w głowę. Drugą jadłbym lody czekoladowe. Trzecią grałbym w guziki. Czwartą szarpałbym dziewczyńskie warkoczyki. Piątą sprałbym tych dwóch od sąsiadki. Szóstą skubałbym kwiatki. Siódmą od niechcenia kierowałbym ulicznym ruchem. Ósmą łapałbym muchę. Dziewiątą waliłbym w ogromny bęben. A dziesiątą? Dziesiątej używać nie będę. Bo co? Bo rzecz wiadoma. Straszniem się napracował tamtymi dziewięcioma. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O prawach dziecka Marcin Brykczyński Niech się wreszcie każdy dowie I rozpowie w świecie całym Że dziecko to także człowiek Tyle że jest mały. Dlatego ludzie uczeni Którym za to należą się brawa Chcąc wielu dzieci los odmienić Stworzyli dla was mądre prawa. Więc je na co dzień i od święta próbujcie dobrze zapamiętać: Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego. Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić. Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać. Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami. Nikt nie może moich listów czytać bez pytania Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania. Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa. Tak się w wiersze poukładały Prawa dla dzieci na całym świecie Byście w potrzebie z nich korzystały najlepiej jak umiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polscy poeci dla dzieci... Smok Julian Tuwim Na Wawelu, proszę pana Mieszkał smok, co zawsze z rana Zjadał prosię lub barana. Przy obiedzie smok połykał cztery kury lub indyka nadto krowę albo byka. Nagle raz, przy Wielkim Piątku Krzyknął Coś tu nie w porządku ! Poczuł wielki ból w żołądku Potem spuchła mu wątroba, dwa migdały, płuca oba Jak choroba, to choroba ! Smok pomyślał, proszę, proszę. Nie mam zdrowia za dwa grosze Czas już zostać mi jaroszem i smok biedny od tej pory By oczyścić krew i pory, jadał marchew, jadał pory, groch, selery i kapustę Wszystko z wody i nietłuste, żeby kiszki były puste. Tak za roczkiem mijał roczek Smok nasz stał się jak wymoczek Wprost nie smok, lecz zwykły smoczek. Odtąd każda mądra niania Dziecku daje go do ssania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×