Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ Wreszcie dotarlam :D KOCHANE DRZEWKA____________witajcie🖐️ Za piekne wiersze❤️❤️❤️__buziaczki👄 Napisalam dlugi post i polecial w kosmos.Szkoda,bo juz go nie powtorze,brak weny hihihi Tak strasznie sie zniechecilam,,,,ze musze odczekac,jak mi przejdzie,to wtedy napisze____a moze bede wpadac co jakis czas,,,,???? Wczoraj przyniosl kolejne mile wrazenia,wiele zdjec,,,Ale o tym potem,,, JARZEBINKO______________zajrzyj na poczte!👄 Jeszcze narazie funkcjonuje,ale pewnie kolo poludnia brak snu da o sobie znacAlez mam zaleglosci!!!.Mam cicha nadzieje,ze do piatku odespie zaleglosci. U nas jak zwykle piekno lato! Och ja lubie wrzesien i pazdziernik!!! Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytajmy o uczuciach,,,,❤️ W zyciu czlowieka sa dwa wazne porzadki:rozumu i serca. Rozum___to porzadek logicznego myslenia,wnioskowania,analizowania. Porzadek serca natomiast pozwala na rozpoznawanie uczuc.Bez tej umiejetnosci czlowiek jest jakby martwy.Dopiero dzieki wyrazaniu uczuc daje znac,ze zyje. Uczucia sa niezwykle inteligentne.nie pojawiaja sie bez powodu.To wlasnie rozum czesto zle interpretuje uczucia i bladzi. Biedny bylby rozum bez uczuc i uczucia bez rozumu. Sfera uczuc jest przez wielu pomijana i lekcewazona.Albo spychana do podswiadomosci,,, Nie ma zlych uczuc.Wszyskie uczucia sa dobre.Nawet takie,ktore powszechnie postrzegane sa jako negatywne___mowi psycholog Anna Stelmaszczyk. Zlosc potrzebna jest czlowiekowi do obrony siebie.Jezeli ktos nie umie sie zloscic,bo uwaza,ze nie wypada albo sie boi,po jakims czasie zrodzi sie w nim agresja albo autoagresja lub tez pojawi sie jakas choroba,,, cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dalszym ciagu mowimy o uczuciach,,,,,❤️❤️❤️ Wazne jest,co ja zrobie z danym uczuciem,jak nim pokieruje,dlatego dopiero czyn, idzie za uczuciem.Czlowiek ma prawo kogos nie lubic,wazne jest jednak,co z tym zrobi. Uczucia sa bardzo wazna informacja o naszej sytuacji zyciowej. Jezeli pojawiaja sie uczucia przyjemne,takie jak radosc,pokoj,zaufanie,oznacza to,ze sytuacja zyciowa jest w miare dobra. Natomiast uczucia nieprzyjemne,np.lek,obawa,zlosc,nienawisc,oznaczaja,ze cos w naszym zyciu jest nie tak. Istnieje scisly zwiazek miedzy emocjami,a sposobem zycia.Dlatego wielkim bledem ludzi jest to,ze chca oni sobie poprawic nastroj,nie poprawiajac zycia. Skoro wiec uczucia sa informacja o nas,to warto zastanowic sie,co pokazuja.Jezeli np.ktos mnie skrzywdzil lub krzywdzi,to naturalna reakcja emocjonalna bedzie poczucie krzywdy i zlosc. Uczucie wtedy poinformuje o krzywdzie,,, ks.prof. Marek Dziewieck____znany duszpasterz i psycholog: Uczucie jest rowniez slowem Boga do nas.,,, Bog przez nasze stany uczuciowe chce cos do nas powiedziec.One objawiaja jakies Boze wyzwania uwaza o.Jozef Augustyn__kierownik duchowy i rekolekcjonista. Sfera uczuc odgrywa zatem decydujaca role w zyciu duchowym. Tak naprawde nie ma zycia duchowego bez uczuc. Zycie duchowe jest bardzo uczuciowe,bo wiez czlowieka z Bogiem jest wiezia bardzo uczuciowa. Caly czlowiek powinien byc miejscem dialogu z Bogiem. gdyby wylaczyc uczucia,ten dialog bylby niemozliwy. Ale uczucia sa takze miejscem spotkania z drugim czlowiekiem.ktos,kto ma trudnosci z wyrazaniem uczuc,jest tragicznie osamotniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczucia pieknie umial wyrazac Jan Pawel II,ktory np. na oczach tlumow nie mogl powstrzymac smiechu,gdy w Wadowicach opowiadal o kremowkach albo szczerze sie wzruszal,gdy sluchal ulubionej piesni. Gdy bylo trzeba podnosil glos i ostro napominal,chocby w czasie jednej z pielgrzymek do Polski.I wszyscy to bardzo cenili.,,,, Anna Stelmaszczyk mowi,ze mamy prawo byc wsciekli.Tymczasem wiele osob zyje czesto w sztucznym swiecie.Udaja,ze nic w danym momencie nie przezywaja,a potem to odreagowuja zawalem,ciezka nerwica,depresja lub nieprzewidywalnym postepowaniem,,,czesto wbrew sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam biesiadniczki. wiersz o uczuciach. Mogę nie myśleć przez cały dzień o spojrzeniach uśmiechu słowach spędzonych razem chwilach spacerach nad Sanem dziwnie kojącym szumie elektrowni leżeniu na łące zakupach w biedronce a nawet o wspólnym książek czytaniu wielkością małych problemów zanudzaniu tak jest prościej.... jednak wieczorem usiąde przy komputerze do wspólnej rozmowy z ironią się uśmiechnę jesteśmy bardzo romantyczni na miarę naszych czasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ORZECH____🖐️za wiersz o uczuciu 👄Piekny!! ❤️ Uczucia powinny byc umiejetnie kierowane przez rozum. Samo uczucie jest bowiem w pewnym sensie slepe.Trzeba rozeznac,ku czemu ono prowadzi. Nad wlasnymi uczuciami trzeba pracowac,porzadkowac je i formowac.Bez tego trudno mowic o czymkolwiek,,,chociazby o dojrzalosci i podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji. Nieuporzadkowane uczucia realnie wplywaja na zycie duchowe. \"Jezeli ktos ma w sobie wiele zlosci i nic z tym nie robi,bedzie ona projektowana na Boga i drugiego czlowieka. Trudno wtedy mowic o glebokim spotkaniu z Bogiem i drugim czlowiekiem\"_________twierdzi o.Florek. Dlatego tez psychologia mowi,ze konieczne jest uporzadkowanie uczuc!!!! Zdaniem ks.Nowosielskiego,uczucia sa KLUCZEM DO UMIEJETNOSCI rozeznawania woli Bozej.Pokazuja,dlaczego cos jest lub nie ma,,I pozwalaja na zrobienie dojrzalego rachunku sumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strategia porzadkowania uczuc wyglada tak: ___najpierw uczucie trzeba sobie uswiadomic___i juz na tym etapie pojawia sie problem. Niektorzy ludzie,szczegolnie mezczyzni nie potrafia uswiadomic sobie wlasnych uczuc. "Czesto mezczyzni sa pelni negatywnych uczuc,pod ich wplywem dzialaja,ale siebie i innych przekonuja o jakis racjonalnych powodach,ktore sklonily ich do tego dzialania.A tak naprawde to nie powody ich sklonily do dzialania,ale wlasnie niuswiadomione uczucia___przekonuje jeden ze znawcow tego tematu,,, Dlatego w roznych sytuacjach zyciowych warto rejestrowac i nazywac wlasne uczucia. Jezeli cos nazywam,nadaje mu imie,jestem w dobrym kontakcie z ta rzeczywistoscia. Imie wiaze mnie z tym uczuciem. "Ja mam wtedy uczucie,a nie ono mnie"___slynne powiedzonko specjalistow,,, Czu uczucom nalezy zaufac?___________oczywiscie!Trzeba!! Ale o tym w innym poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tłumione uczucia Tłumię uczucia chemią. Jak długo nie wiem... Trudno nawet odpowiedzieć dlaczego i po co? Przecież nikt nie kazał tak żyć. Mój los zaszył się gdzieś w samotni. Po części nawet go rozumiem... Tylko, że tak trudno wytrzymać bez jego optymizmu, Trudno żyć bez jego zwariowanych pomysłów I radości z nadchodzącego dnia. Kiedy wróci ? Nie wiem... Zapytam wszystkich. Myślę, że pewnego dnia pojawi się ktoś kto będzie wiedział... Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanthe Zagubiona droga Wszystko minęło, a ścieżka życia się zwężyła. Jakoś nie przyjmuję tego do wiadomości. Idę na kolanach, choć cel już zniknął mi dawno z oczu. Nie widzę go, a przecież jeszcze 10 lat temu Ścieżka była taka jak dziś Na kolanach były widoczne ślady trawy A włosy poprzeplatały promienie wschodzącego słońca. Dziś już droga prowadzi pod górę, Trawa jakby mniej zielona, A słońce skryło się za chmurami. P.S. Z dedykacją dla tych, którzy nie mogą odnaleźć swojej drogi, również dlatego, że oślepia ich blask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanthe _____"Byłam sama" Przyszła kiedy byłam sama. Zniechęcona, udręczona... przyzwyczajona. Tak. Zjawiła się niespodziewanie. Jakby wiedziała, że... oczy aż łzawią ze zmęczenia. Po co przyszła? Czy dlatego, że z natury jest złośliwa? Czy aby zadośćuczynić? Spowodowała lekki powiew, gwałtowne poruszenie - sprzeciw dla pozoru. Uniosła w górę w słodkiej ekstazie ... i nagle zobojętniała. Niechęcią wcisnęła wszystko w zobojętniały rytm. Miłość znowu nas wykpiła. Kiedy przyjdzie znowu... Kiedy przyjdzie? Przecież dopiero co poszło! I kłamała, że było jej po drodze ! Samotność doskwiera czasem każdemu... Aczkolwiek są chwile, w których tworzy fantasmagorie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym wierszem zegnam sie BIESIADO!!!Do jutra,pa🖐️🖐️🖐️ Jolanthe ____"Negocjacje z Panem Bogiem " Wszystko jest tylko tłem... Zarówno twoje kłamstwa jak i czyny. Życie tętni, a sprawiedliwość obmyśla strategie zemsty. Może miałeś zbyt słaby scenariusz? No cóż... Na scenie życia też zdarzają się nieoczekiwane momenty. Sufler twego sumienia nagle stracił głos. A może nie chciał brać udziału w negocjacjach z Panem Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Tadeusz Borowski Wciąż jesteś przy mnie. Wszelki dźwięk i ruch tak zwykły, jak schylenie czoła ku rękom, trzepot powiek i cichy uśmiech zamyślenia - to jesteś ty. Milczenie ust, puls serca i pieszczota dłoni nie chwycą ciebie, ani słowo, które w przemożny rośnie rytm i jakby falą i ciemnością ogarnia mnie... Więc smutek, gorycz, tęsknota - czyż naprawdę jestem struną, na której ból mijania w dźwięk się przewija? Tylko jedna ty, kiedy schylasz się nade mną uważnie patrząc w moje oczy, uciszasz drżenie i mój ból, i chociaż ciebie nie ogarnę słowem i gestem, jest mi dobrze i mówię ci po prostu: jesteś... Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____________witajcie🖐️ Przybieglam do WAS na momencik,poniewaz za chwile wyjezdzam na zakupy____troche potrwaja,,,Uwijam sie dzisiaj jak pszczolka Maja i dlatego wczesniej do WAS zawitalam. Czytam piekna rozprawke o uczuciach_____jak je dostrzegac i porzadkowac,,, Pozniej sie do nich odniose,a teraz mowie do zobaczenia!! Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam z pobliskiego polskiego sklepiku,,,,chwilke odpoczne i wyruszam juz na wieksze zakupy.A poki co____oczywiscie poezja:D Obraz sprzed lat Wczoraj byłam gościem w myślach sprzed lat. Stół jak zwykle na chwiejnych nogach, a krzesła tyłem do siebie. Po ścianie przesunęły się senne marzenia (moje czy twoje?). Z ziemi podniosłam kartkę ciężka od doświadczeń. Zgasło światło, ktoś zbiegł po schodach, zatrzaskując jedyną furtkę do lepszego świata. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istota istnienia Jesteśmy. Co to znaczy być? Być to znaczy żyć pełnią życia Nie oglądać się za siebie i nie patrzeć w przeszłość. Być to znaczy kochać. Nie spoglądać w krzywe zwierciadła wypełnione wodą. Być to znaczy czuć. Czuć tak jak czują ludzie. Odwzajemniać ich uśmiechy, Podzielać ich dole i niedole. Być to znaczy oddychać głęboko i... I najlepiej nic nie mówić. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa przez telefon Halo! Halo! Znów mówię sama do słuchawki ?! Rozumiem. Jesteś zmęczony. Mnie bolą tylko oczy. Niebo miało dziś tyle barw, a sad był taki kolorowy. Halo? Mam patrzeć inaczej na świat? Przepraszam, chyba źle wybrałam numer. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam! CZYM SĄ UCZUCIA?...znalałam w Internecie..Bardzo ciekawie napisane.Super temat! Uczucie to coś, co towarzyszy człowiekowi od urodzenia. Naukowo nazwać je możemy procesem psychicznym, czy stanem emocjonalnym. Uczucia odzwierciedla nasz stosunek do otoczenia(innych ludzi), ale i do samego siebie. Uczucia motywują nas do wielu czynów, sprawiają, że zachowujemy się tak, a nie inaczej. Uczuciami tłumaczymy wiele naszych zachowań, np.”nie pomogę mu, bo go nienawidzę”, albo wręcz przeciwnie „pomogę mu, bo go kocham’ czy też „pomogę mu, bo mu współczuję”. Skąd biorą się uczucia? Niewiadomo. Część z nich z pewnością ma związek z naszym wychowaniem, jest wynikiem wzorców przekazywanych nam przez rodziców nasze bezpośrednie otoczenie. Ale co sprawia, ze zakochujemy się akurat w tej, a nie innej osobie? Nad tym od wielu lat głowią się naukowcy. UCZUCIA MOGĄ BYĆ: Krótkotrwałe- Zwane też afektami. Bardzo silne, gwałtowne, nie do opanowania. Możesz spotkać się z określeniem „zbrodnia w afekcie”- to zbrodnia popełniona w wyniku nieokiełznanego, silnego uczucia strachu, złości, nienawiści. Człowiek będący w afekcie nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co robi, nie uświadamia sobie konsekwencji swego postępowania. Kieruje nim uczucie. Krótkotrwałe może być uczucie strachu towarzyszące oglądaniu filmu (horroru). Mocne uderzenia serca, odruchowe zamknięcie oczu, okrzyk grozy – to objawy krótkotrwałego strachu. Po kilku minutach po tym uczuciu nie pozostaje już nic. Długotrwałe – Nie są tak silne jak afekty, ale za to trwają dłużej. Kilka godzin, dni a nawet lat. Określamy je mianem nastrojów czy też namiętności. Zdecydowanie łatwiej nad nimi zapanować, można nawet je zwalczyc. Nastroje wywołane s a najczęściej jakimiś sytuacjami (przykrymi – nastrój smutku, zniechęcenia, bezsilności lub miłymi – nastrój podniecenia, oczekiwania na przyjemność). Pozytywne- Odbierane SA jako przyjemne. Skłaniają nas do pozytywnych działań, czyli takich, które uważane są za dobre, zgodne ze społecznym pojęciem moralności. Pozytywna miłość, jeśli jej konsekwencją jest chęć pomagania drugiemu człowiekowi, doskonalenia samego siebie. Negatywne- To uczucia, których konsekwencja są czyny złe. Nienawiść, złość, czy zazdrość- na ogół nie przynoszą niczego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO POTRAFIĄ UCZUCIA? Pytanie brzmi nieco dziwnie, bo przecież uczucia to nie są ludzie, ani nawet zwierzęta czy maszyny i nie mają żadnych umiejętności. Przecież nie można ich nawet dotknąć. Trudno je namalować i opisać. A jednak uczucia potrafią dużo: -Mogą całkowicie zmienić nasze postrzeganie pewnych zjawisk -Mogą wpłynąć na nasze decyzje w określonych sytuacjach -Mogą zmienić nasze zachowanie i to do tego stopnia, że tę zmianę bez trudu dostrzegają inni ludzie -Mogą sprawić, że będziemy uparcie dążyć do jakiegoś celu, absolutnie nie zwracając uwagi na wszystkie przeciwności losu. -Mogą zmienić nasze relacje z otoczeniem(na lepsze lub gorsze). JAKIE ZNAMY UCZUCIA? Najpopularniejsze, czyli takie, których siłę poznał lub w najbliższym czasie pozna każdy z Nas, to: Miłość- głębokie uczucie, jakim darzymy drugiego człowieka(wcale nie tylko odmiennej płci). Miłość zazwyczaj łączy się z uwielbienie, chęcią przebywania drugim człowiekiem, autentycznym i szczerym zainteresowaniem jego życiem. Nienawiść- bardzo silne, negatywne uczucie objawiające się wrogością do drugiego człowieka(lub czasem do samego siebie) Zazdrość- potrzeba bycia z kimś innym lub posiadania czegoś, co należy do innego człowieka. Zazdrość idzie w parze z nienawiścią czy niechęcią do kogoś, komu zazdrościmy, uważamy go za lepszego od siebie pod jakimś względem. Wstyd- uczucie żalu, zamieszania, zażenowania z powodu własnego zachowania lub zachowania innych w stosunku do nas. Współczucie- chęć pomocy, życzliwość wobec kogoś. Na ogół jest wynikiem trudnej sytuacji życiowej osoby, której okazujemy współczucie. CZY ZAWSZE OKAZUJEMY UCZUCIA? Im jesteśmy starsi, tym lepiej potrafimy zapanować nad własnymi uczuciami. Małe dzieci złoszczą się i cieszą publicznie, nie zważając na to, co na ten temat sądzą inni. Nastolatek już wie, że nie zawsze dobrze jest przyznawać się do swoich uczuć, zwłaszcza do tych negatywnych(takich jak zazdrość nienawiść). Człowiek dorosły potrafi zapanować nad swoimi emocjami, może tylko z wyjątkiem nieoczekiwanych sytuacji, kiedy działa na zasadzie afektu. Są to uczucia, których nie trzeba kryć- miłość, przyjaźń, współczucie. Ale też nie wszystkie objawy uczucia są akceptowane przez otoczenie. Publiczne demonstrowanie miłości między kobietą i męszczyzną może czasem wzbudzić niechęć innych ludzi- wtedy, gdy zakochana para przekroczy tzw. Granice dobrego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczucie- to umiejętność dostrzeżenia nieszczęścia drugiego człowiek, chęć niesienia mu pomocy. Współczujemy osobom cierpiącym, chorym, nieszczęśliwym, dotkniętym przez los. Ci, którzy umieją współczuć i pomagać innym, stają się często wolontariuszami. Wolontariat to mądry sposób pomagania. Nie mylić z litością! Litość to ubolewanie nad kimś, współczucie, a co za tym idzie, wolontariat to chęć niesienia konkretnej, mądrej, właściwej pomocy. Kto współczuł? -Św. Franciszek – święty, który kochał cały świat, pomagał biednym, a sam wyrzekł się wszelkich dóbr -Stasia Brzozowska(Siłaczka Stefana Żeromskiego)- dzieciom z ubogich wiejskich rodzin. I dlatego zamieszkała wśród nich i rozpoczęła systematyczną naukę. Wiedziała, ze jedynie ludzie wykształceni mogą godnie żyć. Swoją odważną decyzję przypłaciła utratą zdrowia i w końcu śmiercią. -Narrator w Miłosierdziu gminy, noweli Marii Konopnickiej. Narrator jest świadkiem okrutnego, nieludzkiego traktowania starszego człowieka. Niedołężny starzec został wystawiony na licytacje- gmina szuka chętnego, który zapewniłby opiekę kalece. W rzeczywistości jednak jest to nie opieka, ale ciężka, wyniszczająca praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na koniec o nienawiśi... Nienawiść- Bywa silniejsza od miłości. Trudno czasem odkryć jej przyczyny. Nienawidzimy tego, kto zrobił nam krzywdę- upokorzył nas, odebrał nam coś, co kochaliśmy, stanął na drodze do naszego szczęścia. Zdarza się też nienawiść absolutnie bezsensowna-, kiedy nienawidzimy kogoś, tylko, dlatego, że jest inny. Taka nienawiść była powodem ataku terrorystów na World Trade Centem w Nowym Jorku. Dla takiej nienawiści nie ma żadnego wytłumaczenia, jest ona najgorszym z ludzkich uczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO! 👄 NA ILE JEST BÓG RZECZYWISTY..?? W żadnym muzeum Go nie ma! Nie ma w adresach na listy! ..więc ciągle powraca ten temat: na ile jest Bóg rzeczywisty? Głowią się filozofowie! Uczeni stają na głowie! .. a ja z Nim dzień rozpoczynam: \"W imię Ojca i Syna..\" .. w każdym widzę Go kwiatku w domu.. w sadzie.. w garażu.. i w maleńkim opłatku na ofiarnym ołtarzu.. .. w wodzie.. na skałach.. i w chmurach.. w trudach dnia.. w bezsennej nocy.. i w każdej istocie która potrzebuje pomocy i może właśnie przez to że z każdej czuję Go strony -całe moje jestestwo krzyczy: \"Bądź pochwalony\" Anna Wojdecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEŚ LEKARSTWEM Jesteś lekarstwem na moje kłopoty. Jesteś rodzajem ochronnej tarczy i jeśli nawet nie ma cię na dotyk - świadomość że jesteś -wystarczy ! Anna Wojdecka Pozdrawiam bardzo serdecznie.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WCIĄŻ TU JESTEM Już zadumań przyszła pora podliczanie strat i zysku a wciąż białej brzozy kora kusi mnie na uroczysku choć potrzebne okulary by oddzielić ziarnka piasku - wciąż pszenicznych pól bezmiary zachwycają mnie o brzasku schodzę drugą stroną zbocza ale ciągle serce chętne zanurkować w Twoich oczach choć są coraz bardziej mętne więc gdy głaszczę głowę płową ukradkowym, czułym gestem Dzięki Bogu, jestem z Tobą Dzięki Bogu, wciąż tu jestem! Anna Wojdecka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLA WAS Ja Wam daję własną duszę. W moich wierszach gra muzyka. Przepełniona ziarnem wzruszeń - spichlerz marzeń Wam odmykam. To jest mój na życie sposób - a życie jest wielkim śpiewem - .. i choć może nie mam głosu i czy słuchać chcecie - nie wiem - to tu jestem po to właśnie żeby rozpychać przestrzenie żeby w sercach było jaśniej.. Byście czuli skrzydeł drżenie.. Anna Wojdecka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA____________🖐️ DRZEWO OLIWNE_____fachowa wiedza,bardzo dziekuje👄 JARZEBINKO kochana_____przytulam cieplutko i dziekuje za piekne wiersze👄 No,a teraz to juz \"przeszlam sama siebie\".Napisalam dlugasny post i niestety z wlasnej glupoty,polecial w kosmos.Zamiast napisac haslo,to ja ,,,wyslij___ i pooooooooooszlo w eter :D Ogladam ciekawy program i jednym okiem zerkam na BIESIADE ,a drugim na telewizor,,,i sa tego efekty. Napisze pozniej🖐️____jak odpoczne sobie!!:D Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś, co chciałam mieć Byłeś czymś co bardzo chciałam mieć. Przez chwilę, przez moment, przez dolę samotności. Razem mieliśmy odwagę zuchwale patrzeć na to co poza zasięgiem Dotykałam chmur, które nie należały do mnie. A ty śmiałeś się i mówiłeś jakie to proste. Marzyliśmy aby mieć niebo na własność. I udało się! Grzeszyliśmy aby mieć siebie bez udziału samotności. Klepsydra naszych uczuć wyczerpała się. Zostałeś czymś co bardzo chciałam mieć, Przez chwilę, przez moment, przez dolę samotności. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tobie Dzięki tobie coś zrozumiałam, Dzięki tobie coś usłyszałam, Dzięki niej coś podpatrzyłam... Wyrzuty sumienia sprawiły, że to co szukałam na zewnątrz, znalazłam w sobie. Przez przypadek czy z braku lojalności wobec siebie? Ulica szara jak co dnia, A jednak znalazłam na niej kawałek własnej tożsamości. I jak co dnia utopiłam w niej plany otaczającej nas rzeczywistości. Jolanthe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolanthe ______Twój wizerunek Coś było nie tak. Coś psuło twój wizerunek. Usta tak sztywno trzymały fason, A wypowiadały słowa gorące jak dłonie. Od początku było coś nie tak. Oczy chłodno spoglądały na to co za nami i przed nami, A spojrzenie twe roztapiało me horyzonty jak wosk. Coś było nie tak... Twoje dłonie zasadniczo trzymane na wodzy, rozpalały ciało i duszę do czerwoności. Już wszystko jest w porządku. Namiętne me spojrzenie miażdży twą postać bezlitosną prawdą o tobie. Jest wszystko w porządku. Moje dłonie, oczy, i usta nie zrobią już nic, Co sprawi ci choć cień satysfakcji i przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×