Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość Yonai**
witam ma pytanko...bo uprawialismy petting z moim chlopakiem...ze 4 tyg temu...oczywiscie w ruch poszly paluszki...ale nie wkladal mi do "dziurki",tylko na lechtaczce sie bawil...czy jest mozliwosc ze zaszlam w ciaze??powiem ze robilam 5 testow,jeden przed drugi w dniu spodziewanej miesiaczki,a 3 nastepne po miesiaczce,miesiaczke mialam tydzien lub dwa po tym...byla normalna na poczatku skapa,a potem lalo sie jak z kranu i bolalao,zrobilam wkoncu badanie beta ale wyszlo mi ze jestem w 3 lub 4 tyg ciazy,a wczoraj poszlam do gina i wykluczyl ciaze...prywatnie...robil mi wszystkie badania,poprzez wlozenie dio pochwy narzedzia dio usg...zrobienie wlasnego testu...i badanie sluzu i wkoncu rekoma badal....powiedzial mi ze wczesniej mialam poronienie z jakies 3 miechy temu....i ze tio przez tio jest tak wysokie....niewiem cio mam myslec:(niechce dziecka bo zaczynam studia....blagam pomoz mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Mam problem z łączem dlatego też na wszystkie pytania odp.wieczorem.Z góry przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha 149
Pani Doktor :) Niech Pani już siada do kompa i chiech Pani nam pomoże bo mamy bardzo dużo wątpliwości a Pani pisze z sensem więc wierze ze je Pani rozwieje więc do dzieła !!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 13
Dziękuję za odpowiedź. Dopiero teraz zaczęłam sie leczyć a lekark akazała mi przyjść za trzy miesiące. Cos mi się wydaje że trochę długo i myślę aby iść wcześniej. A czy przy tym Zespole poliystycznych jajników można mieć wogole dzieci?? I czy ten Metformin to dobry lek?? Gdzie można spotkać takie osoby jak Ty aby sie do nich zapisać na wizyty. Jeśli możesz to napisz skąd jesteś? Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
brydzitka----- Mięsniaki to guzy nie groźne(nie są złośliwe)ale nie nalerzy je lekceważyć.Mniejsze często leczy się antybiotykami a większe operacyjne.Często pojawiają się u kobit które nie rodziły. Stosunkowo kiedy występują jako pojedyńcze guzy,często jest ich kilka.Dlatego warto się przebadac (usg) gdyż często te małe nie dają o sobie żadnego znaku a te większe mogą krwawić,moga być skrzepy.Często też utrudniają zajsć w ciaze lub jej donoezeniu dlatego warto o nich wiedzieć.Jeśli chodzi o twoje krwawienie możesz mieć też krwiaki(nie bój się tylko) który mógł pęknąć i dlatego taki krwotok.Też nie dają o sobie znać,tylko poprzez usg aneta71----Przyjmowanie Regulonu należy rozpocząć pierwszego lub piątego dnia cyklu, po jednej tabletce dziennie, o tej samej porze, przez 21 dni. Kiedy stosujesz poraz pierwszy regulon to Pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia cyklu lub, jeśli miesiączka już się rozpoczęła, piątego dnia cyklu, bez względu na to, czy krwawienie ustąpiło, czy nie. (Dzień wystąpienia krwawienia miesiączkowego jest pierwszym dniem cyklu.) Często zalecam stosowanie gumki jeśli zaczynamy od 5 dnia (do końca 1 op.) ALUSINKA---- W moim szpitalu jest takie załorzenie że trzymamy pacientke przez 2-3 dni w celu obserwacji.Oczywiście może wyjśc za swoją zgodą co ja oczywiście odradzam.Mięsniaki ,,nie moga się wchłonąć" często zmiejszają się na skutek wchłonięcia lub martwicy.Jednak jesteś miesiąc po łyżeczkowaniu ,Twój mięsniak nie jest duży wiec można leczyć jego farmakologicznie ktos4444---- Obliczyłam Tobie dni płodne i nie płodne dla cyklu 28 dniowego. 1-5 okres 6-7 uczucie suchości 8-9 od tego momentu są dni płodne i będzie koniec uczucia suchości dzień 13 największa płodnosć,zaobserwujesz ją wydzieliną obfitą,przejrzystą,śliską,gładką. 14-max.płodność 15-wysoka płodnosć 16-17 niska płodność 18-28 dni bezpieczne moherek----Nie martw się tym śluzem,za jakiś czas będzie on bialy-przezroczysty.Wszystko jest na dobrej drodze. nina862----Wszystko jest z Tobą wporządku.Dużo kobiet tak ma,może to być dla kobiety bardzo krępujące ale to jest kwestioa natualna i nic na to nie poradzisz.Te odgłosy to powietrze. kacha149---- przyczyn bólów jajnika może być naprawde bardzo dużo.Może to być narośl,zapalenie itd tylko usg To może wykryć.Śluz często występuje(przypomina jak owulacje)przy braniou pigułek jest on uznawany za skute uboczny.Napewno jesteś chroniona przed ciąża aczkolwiek Twoje objawy mnie nie pokoją.Dlatego prosze o tych objawach powiedzieć swojemu gin. bryczynka----- w czasie ciązy będziesz często narażona.Tylko się nie martw bo Twojemu dzidziusiowi nic nie grozi! Ja bym poleciła antybiotyk UROSEPT,witamine C oraz dużo picia wody! oczywiście nie ma cudów że one odrazu znikną ale po tygodniu napewno będzie ich mniej.Pierśi powiększają się w czasie trwania całej ciazy a nie tylko do pewnego momentu.Nie wpadaj w panike jeśli za kilka dni dostaniesz siare bo ona może pojawić się zdecydowanie szybciej.Wtedy obserwuj wydzieline tzn czy nie domieszki z krwią,zwracaj uwagi na sutki oraz czy piersi nie mają zgrubień marysia5788------ Niestety to może być skutek uboczny pigułek.Tak nie powinno być ,po co się meczyć? skoro inne pigułki wcale nie były lepsze to może nie jest to dobra forma antykoncepcji dla Ciebie.Pomyślałabym o czymś innym.Ale jak jest naprawde warto zbadać u ginekologa pierśi. stoktotka2234---- bardzo dobrze zrobiłaś że wziełaś tabletke mimo że nie miałaś jeszcze okresu.Być może się Tobie rozregulował np-stres,dużo schudłaś lub przytylaś.Prosze nadal przyjmować pigułki ,po 2-3 op.powinien sie okres wyregulować.Gdyby było inaczej prosze udac się do ginekologa,napewno zrobi lekarz usg i zoabczy czy czasem pęcherzyki nie zalegają(co utrudnia krwawieniu,nie bój się bo to nic strasznego :))wtedy ewen.może przepisac tabletki na wywołanie okresu. kefirek----Bromergon bierzemy jak prolaktyka wruci do normy.W czasie ciązy nie można! jest to nie bezpeiczne.Jeśłi tylko dowiesz się o ciązy trzeba NIEzłocznie odstawić Bromergon yonai**----- Nasienie mogliście nanieś poprzez palce.Mogło dojśc do zaplodnienia a te obfite krwawienie mogło być spowodowane samoisnym poronieniem.Dlatego zgodze się z Twoim lekarzem. zuzia13-----Zespół policystycznych jajników to nie nadmiar cyst, wbrew nazwie. Kłopot z zajściem w ciążę polega na zaburzeniach hormonalnych (nadmiar hormonów męskich i cechy androgenizacji(wirylizacji) oraz cykle bezowulacyjne - jajeczko nie jest uwalniane bo jajnik ma dużo grubszą "skorupkę" niż zdrowy. Można zajsć w ciążę samoistnie lub po leczeniu, którego jest wiele odmian i wariantów. Warunkiem koniecznym jest jednak dokladna diagnoza czyli konieczność udania się do ginekologa-endokrynologa.Napewno jest to utrudnienie ale kobioety zachodzą w ciąże przy ZPJ Metformin jest jednym z najlepszych leków.Tak więc uważam że to trafny wybór. Ja jestem z woj.zachodnipomorskiego.Ale często bywam Wawie jak również w Gorzowie Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryczanka
Mam do Pani jescze pytanie:otóż kilka lat temu zauważyłam u siebie nadmierne owłosienie:(Byłam z tym u lekarza ginekologa endokrynologa,ale Pani ogólnie mnie "olała",to samo jak poszłam do endokrynologa.Oni powiedzieli że wymyslam,i że taka juz moja natura.Przez okres 3 lat brałam tab. antykoncepcyjne "Microgynon"i z tym owłosieniem byo źle,ale nie najgorzej,w kwietniu przestałam brać tab. a w niedługim czasie potem zaszłam właśnie w ciążę.Niestety zauważyłam że to owłosienie teraz ZNACZNIE sie powiększyło:(Ku mojej wielkiej rozpaczy:(:(::(Jestem wręcz załamana, i mysl o tym owłosieniu nie daje mi spokoju:(Jest to dla mnie nardzo krępujące.Czy to że jednak zaszłam w ciążę może oznaczać że z moimi hormonami nie jest jednak takźle,choc biorę Duphaston bo miałam jakieś małe plamienia w czasie ciąży. Czy po okresie ciązy i kiedy będę mogła zbadać swój poziom hormonów by upewnić się że wszystko jest ok? Czy w czasie ciązy mogę chodzić do kosmatyczki na depilację woskiem? Z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryczanka
Muszę zaznaczyć że to owłosienie jest juz bardzo kręujące bo jest na całym ciele,plecy,ramiona,uda-gdzie wczesniej tego nie było, i co najgorsze brzuch i piersi::(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuska_2221
witam. mam osttatnio straszne schizy ze niby jestemw ciazy. mialam 3 miesiaczki, bylam u ginekologa ktory stwierdzil zd jest wszystko ok, nawet test wyszedl negatywnie a jednka mam dziwnie podpuchniete nabrzusze. musze jeszcze dodać ze jestem szczupła osobą i lekarz powiedział że to porpostu narządy. strasznie się stresuję, denerwuje i ciągle o tym myśle. nie wiem czy potrzebnie czy nie ale jakoś tak dziwnie. miałam jakąs niby wpadkę tak pod koniec maja, ale to byłby 3 miesiąc i napewno lekarz by coś rozpoznał mimo iż mialam stan zapalny. bardzo proszę o odpowiedź :(((( i zgóry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się pomóc...............to nie chodzi oto ze nie jestem gotowa..bo gdybym nie była to nie zrobiła bym tego...jestem juz z moim facetem i zdecydowalismy sie....tylko ze...nigdy...(jest on moim pierwszym).. nie kochalismy sie do konca...i nie wiem jak pozbyc sie strachu??...duzo osob mi mowi ..ze jak tabl.biore..to bez obaw...no ale....jakos...tak ...nie wiem??? moze sie zdecyduje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) chciałabym zacząć używać tabletki antykoncepcyjne, ale mam wirusa żółtaczki typu B czy tabletki byłyby wskazane przy takim schorzeniu czymoże inna metoda antykoincepcji. Wkłądki odpadają bo się nie zdecyduje. Możes a teraz tabletki nowej generacji które nie robią dużego spustoszenia na wątrobi. Mam 35 lat i już kiedyś brałam tabsy znosiłam je dobrze ale był to dość dawno zanim dowiedziałam się ze ma wzw B pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALUSINKA
Proszę podpowiedziec mi jakie tabletki lub inne środki są najlepsze na wyleczenie mojego mięśniaka? chciałabym wiedziec jakie srodki wchodzą w grę żeby poczytac coś o nich i być przygotowaną do rozmowy z lekarzem. I znowu pytanko czy najpierw musze wyleczyć tego mięśniaka czy moge wcześniej strać sie o dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALUSINKA
i jeszcze pyt. skąd się to wzięło ? jak powstało i dlaczego? Zastanawiam się czy może coś podczas zabiegu było źle zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
a wiec tak nie biore zadnych tabletek anty w dniu spodziewanej miesiaczki dostalam dziwnie skapych i brazowych palmien ktore trwaly 9 dni potem 4 dni nic i znow te plamienia ktore trwaly 6 dni ostatniego dnia plamienia byly koloru jasy braz a na drugi dzien sluz by przezroczysty jak myslisz co to moze byc? robilam test ale wyszedl negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepewnaa..
witam.. mam problem.. nie kochaalam sie nigdy ae uprawialam z chlopakiem anal.. spuscil mi sie tam .. i czesto bawimy sie w lozku... i nieraz jego sperma jest blisko mojej pochwy.. czy moge zajsc w ciaze?? i jeszcze jedno pytanie jak mam obliczac swoje dni plodne i w ogole caly ten cykl ? bo sie gubie :( teraz miesiaczke mialam 1 sierpnia...i wyjasniam ze mam bardzo nieregularna miesiaczke prosze o odpowiedz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te podstawowe rzeczy wiem, czytałam ulotkę. Chodzi mi o to, czy nie ma znaczenia, którą tabletkę z blistra przyjmę najpierw i czy jest szansa na to, że te tabletki zadziałają już w tym cyklu, czyli czy krwawienie będzie mniej obfite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek*
juz wiem ze jest ok:) bylam u mojej ginekolog.. powiedziala, ze nie musze robic przerwy od wspolzycia.. czy powinnam sie dodatkowo zabezpiecac? chdzi mi konkretnie o jakos sluzu... biore tabletki antykoncepcyjne. dziekuje za odpowiedzi. pozdarwiam serdecznie.. sporo pracy masz tutaj na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
Witam! mam takie pytanie... od grudnia biore novynette i w sumie miałam rózne akcje z plamieniem w srodku opakowania, ale po 5 paczce wszystko sie unormowało.... w tym miesiacu miałąm duzo stressu... i zawsze jak tak jest z wycienczenia i nerwów dostaje okres. teraz dostałąm na 14 tabletce.... trzymało mnie aż do konca opakowania. teraz mam 2 dzien przerwy miedzy tabletkami i ten "konkretny" okres sie nie pojawia :( Czy coś jest nie tak, czy tabletki wogóle mnie zabezpieczaja ?? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz za słabe tabletki, idź do lekarza i powiedz o tym bo prawda jest taka ze plamienia to przy pierwszym, max drugim opakowaniu a potem juz oznaczaja ze tabsy są za słabe i nie trzymaja cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
To znaczy, ze mnie nie zabezpieczaja?? W czwartek pójde. Tylko powiedzcie mi, czy one chronia, czy to znaczy ze jednak nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos444
wiem może to i głupie ale czy sex gdy była stosowana prezerwatywa jest bezpieczy tzn jeżeli nic nie pękło i nie zsunęło się czy pomimo tego może dojść do zapołodniena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wszystkie tabletki w 21-dniowym cyklu sa takie same, przypadkowo stracilam jedna tabletke i wzielam ta z nastepnego dnia i nie wiem czy to ma duze znaczenie...i teraz brakuje mi jednej tabletki. co mam zrobic wziac ta jedna z nastepnego opakowania??ale wtedy tam tez bedzie mi brakowalo jednej tabletki, biore harmonet, prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Pani! Dobry Duch z Pani!!!! :) 🌻 Pozdrawiam! Zycze dużo szczescia i Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Kochane kobitki na wszystkie pytania odp jutro.Synek nie daje mi ani poczytać ani odp.na Wasze pytania.Tak więc z góry przepraszam :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roletka84
Droga pani doktor bardzo prosze o porade. Przyjmuje tebletki antykoncepcyjne regulon. wlasnie dzisiaj po 7 dniowej przerwie mialam o 20 wziasc pierwszą tabletke z nowego opakowania wczoraj zakupilam tabletki, niestety stalo sie tak ze je gdzies zgubilam, musialy mi wypasc z torebki.jako ze jutro jest swieto nie mam mozliwosci isc do lekarza by mi jeszcze raz wypisal tabletki, tak wiec nie przyjme az dwoch pierwszych tabletek z dzisiaj i jutra. czy w takim razie moge o te dwa dni pozniej rozpoczac opakowanie? co wtedy z moim zabezpieczeniem? bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deser satino
w sobote wzięlam 7 tabletke z opakowania ( Yasmin), na nieszczescie w nocy zaczęlam wymiotowac.. (nie wiem ale chyba zjadlam cos nieswieżego). w niedziele kochałam sie ze swoim chlopakiem i pech chciał ze prezerwatywa pękła.. wiem ze ta tabletka w sobote mogla sie nie wchlonać.. wzielam ja tak ok 21.. a zaczelam wymiotowac ok 1 w nocy.. powiedzcie mi jak to jest.. nie wiem co mam myslec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos444- to ze tabsy nie trzymaja cyklu nie znaczy ze nie zabezpieczaja yoana87- weź tylko 20 tabletek i zrob przerwe normalnie 7 dni, z zabezpieczeniem na 100% bedzie wszystko ok tylko cykl Ci sie przesunie o jeden dzien- wczesniej niz zwykle skonczysz opakowanie i dzien wczesniej zaczniesz nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deser satino- od 21 do 1 jest równo 4 h, a ten czas (4h) i tak podawany jest z górką wiec mysle ze tabs sie wchłonął i bedzie ok, oczywiscie mozesz sie dodatkowo zabezpieczac dla własnego spokoju ale tą pęknietą gumką sie nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka1111
Witajcie. Mam pytanie. kochalam sie z mezem w polowie cyklu bez gumki przed orgazmem a pozniej juz zalozylismy. Jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?? Czy to normalne jest zeby w 1 6 dniu cyklu pobolewal brzuch i troche piersi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy niezabezpieczony stosunek niesie za sobą ryzyko ciązy. najmniej 14 dni od stosunku mozesz zrobic test. swoją drogą mi by sie nie chciało tak seksu uprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
moniak czyli nawet jesli wysteuje to plamienie i kochałam sie z chłopakiem w trakcie przerwy miedzy tabletkami, to powinnam byc zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×