Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

dziecwzyny ja jakis tydzien temu tez przez to przechodziłam.... tez było mi garaco....było mi niedobrze...a jesc...to wogole nie chciałam...tez miałam podobne zawroty głowy brzuch bolał mnie 400 razy dziennie poprotu to były takie paro sek..skurcze....( a okres niby sie spozniał niby nie bo jesli ma dostac.... 11.08. to z reguły cofałam sie 1-2 dni do tyłu...ze gdzies spodziewałam sie go...9-10.08.. no i panika....strach stres....a co lepsze kochałam sie w dni nie płodne...z gumka i wybuchał na zewnatrz..) wiec TERAZ JUZ WIEM TO JEST STRES...STRES I JESSCZE RAZ STRES a okres dostałam rowno 11.08. siedziałam i wymysłam ze sluz nie taki..itd....a sluz był normalny my poprpstu siedizmy i wymyslamy wiem...ze ktoras moze powieidizec....eee u mnie co innego... ja tez siedziałam i wymysłam ze..o tu juz cos nie tak to CIAZA.....taa...z nudow...chyba...wiec dziewczyny...gdyby ciaza..to mdłosci....wymioty..... .a nie ze garaco....czy cos tam wiec bez obaw.... tzn...nie zajdziecie jesli do tego nie doprowadzicie chodzi mi tu... dni płodne...+ pełny stosunek :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woda Gazowana
liczylam owulki i nic. teraz liczylam na spontan i 52 dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akka222---- Nie można stosowac pigułek przy żylakach.Tak więc wymaga to konsultacji z ginekologiem martwiesiębardzo---- Gdyby krostka się powiększyła,zaczeła ropieć czy też krwawiła to prosze udać sie do lekarza ogólnego (wtedy po zapozaniu się dokladnie jak ta krostka wygląda stwierdzi czy np smarować ją maścią ) zzzxxxcccbvvvbbb----Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin wstydzioch_----Kolor spermy jest jak najbardziej wporządku(prawidłowy kolor to biały i przezroczysty) trzeba się martwić wtedy gdyby była zabarwiona krwią.Jeśli chodzi o tzw,szybkie kończenie Twój chłopak muśi się udać do urologa.To nic wstydliwego to coś w rodzaju męskiego ginekologa. gość---- Nie jesteś w ciązy.Wynik poniżej 25 mlU/ml wykazuje brak ciązy :) test beta hcg szybko wykrywa ciąze tak więc nie ma co sie martwić :) plamienia----czy pytasz się o badanie beta hcg??? jeśli tak to idąc na te badanie nie muśisz być na czczo gdyż ilość hormonów jest niezależna od tego czy coś zjesz czy nie.Nie muśisz mieć skierowania.Koszt takiego badania to 20-30zł anusia_221----podczas ciązy często są kłucia To może byc normalna fizjologiczna praca macicy, ale też przedwczesne skurcze np. w trakcie infekcji dróg rodnych. americanos---- Bardzo dobrze że masz oparcie w swoim facecie :) zaczełaś mieć poraz 1 stycznośc z pigułkami to jest bardzo naturalne że się boimy,nie wiemy jak naprawde będzie nasz organizm reagował,mamy obawy co do skuteczności,boimy się nieplanowanej ciazy.Napewno z czasem obawy uciekną :) olalalalala----W czasie okresu jest b.mała szansa na zajście w ciaże. U kobiet mających regularne 28-dniowe cykle miesięczne okres płodny najczęściej przypada między 12. a 16. dniem cyklu. Jest to jednak tylko statystyczne prawdopodobieństwo, ponieważ owulacja może wystąpić w każdym okresie cyklu (nawet podczas miesiączki); ta metoda należy do wysoce zawodnych i właściwie nie powinna być stosowana. Mimo to jest nadal bardzo popularna. Wiele kobiet upraszcza ją dodatkowo, traktując 7 dni po miesiączce i 7 dni przed miesiączką jako niepłodne.Tak to wygląda w teorii ale więc że mała choroba,leki,odchudzanie,stres itd a cykle mogą wyglądać już zupełnie inaczej.Tak więc dodatkowo można obserwować swój śluz na podstawie której też można określić czy jesteśmy płodne czy tez nie. yoana87----W żadnym wypadku nie bież tej tabletki z nastepnego op.bo to będzie tylko kombinowanie.Tak więc prosze weź te 20 pigułek i zrób 7 dniową przerwe.1 dzień to jeszcze nic strasznego. Jeśli jest to Twoje pierwsze op. to w praktyce zaleca się dodatkowe zabezp. karolina85---kochanie to są naturalne objawy (plamienia) przy pierwszych pigulkach.Muśisz być teraz cierpliwa gdyz plamienia,może też być krew będa się utrzymywały do 3 op pigułek.Ja wiem że to b.dugo ale dzieje się tak za sprawką przyzwyczajenia hormonów do ogranizmu.Tak wiec cierpliwośc,cierpliwośc i jeszcze raz cierpliwośc.Po 3 op.plamienie przejdzie ,jednak gdyby się tak nie stało prosze udac się do swojego ginekologa. 7 dniowa przerwa to czas na okres.To nie znaczy że muśisz dostać okres już 1 dnia przerwy i ma się skończyć ostatniego dnia przerwy.Może być tak że dostaniesz okres np 3 dzień i się skończy w czasie przerwy lub też możesz mieć jeszcze okres po zakończeniou przerwy.Nawet gdybyś miała to muśisz 1 tabletke z nowego opakowania przyjąć normalnie czyli w dniu w którym mialaś. woda gazowa---- jeśli wynik testu ukazał sie po tej stronie co nie trzeba to znak że był źle wykonany lub poprostu trafny test.Czy gin.wykonał Tobie badanie usg dopochwowo??? ja jednak zamiast czekac 10 dni na kolejną wizyte zrobiłabym test na beta hgc który wykrywa ciąze już tygodniową.Robi się go w przychodni,koszt 20-30 zł i wynik jest w tym samym dniu. gabi123890---jeśli współrzylas w dni płodne,bez zabezpieczenia to taki śluz może wskazywac na ciąze.Również moga to być uplawy lub może to być śluz okołoowulacyjny lub śluz pooowulacyjny.Czyli możliwości jest wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_221
ah, a czy jest cos co maja tylko kobiety w ciazy?? jej ta schiza ciazowa to chyba mnei pusci jak dostane okres :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiljeczkaa
Mam jeszcze dwa pytanka: Czy normalnie moge zazywac tabletki Novynette nawet jeśli miałam zapalenie opon mozgowych??? I że w dziecinstwie tez chorowałam (jako dwulatek) I odnośnie tych tabletek one sa dwufazowe?? I drugie :martwie sie troche bo moja Pani gin przepisała mi tabsy bez zadnego badania nic tylko ja weszłam powiedziałam co chce dostać noi ona przepisała mi Novenette i powiedziała ze na badania mam sie zgłosić po pol roku:)??:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia_221----U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży pojawiają się przebarwienia skórne - na wargach sromowych, brodawkach, linii biegnącej od pępka do spojenia łonowego, mogą pojawić się także przebarwienia na twarzy.Może wsytąpić zgaga,kobiety w ciązy są bardziej uczulone na zapachy moga reagować tzn dajmy na to że kochasz kawe a w czasie ciązy może być tak że na jej zapach będziesz reagować wymiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novynette są jednofozowe czyli wszystkie w opakowaniu maja taki sam skład, ale są dwuskładnikowe a o zapalenie to trzeba bylo lekarza zapytac, sprawdz czy nie ma na ulotce w przeciwwskazaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_221
aha rozumiem. takich zmian nie zaobserwowalam zwlaszcza jak pisalam wczesniej mialam juz 3 miesiaczki( ale od czytania forum ze mozna meic okre si miesiaczke to zglupialam calkiem) jak zapominam o tym to czuje sie normalnie jak zawsze, jak mi sie przypomni zaraz czuje swoj brzuch i go obserwuje. 2 lekarzy stwierdzilo ze nie jestem ( podcas badan ginekologicznych, palcami) mzoe ja powinnam do psycholgoa sie wybrac?:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mam pytanie.. czy po tyg moge zrobic test ciazowy? czy on cos wykaze ? i jeszcze jedno ... mogłam zajsc w zeszłym miesiacu ale mimo to mialam miesiaczke , krotka ale obfita.. mogło tak byc ? dodam ze mama objawy typu bóle w podbrzuszu, suchosc w ustach, nie mam ochoty na słodkie mimo ze jestem łasuchem, zawroty głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiljeczka--- Novynette nie ma przeciwskazań co do stosowania tego loku przy zapaleniu opo mózgowych.Jest to tabletka jednoskłądnikowa.Niestety często tak jest że ,,na twarz\" lekarz przepisuje tabletki lub też inne śr.antyk. a jak już się pofatyguje to zrobi tylko zwykłe badanie ginekologiczne.A moim zdaniem jest to nie dopuszczalne.Powiedź mi jeszcze czy palisz?? może to jest śmieszne pytanie ale ważne przy stosowaniu tych pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama jestes jednoskładnikowa, novynette jest DWU bo ma estrogen i progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie witaminy polecasz mi witaminy dla mojego meza staramy sie o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jescze ze niedawno przechodziłam taka lekka grype zoładkowa tak mi sie przynajmniej wydawalo ale teraz juz szczerze watpie czy to była grypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia221---to jest pewnie taki syndrom.Tzn ciązy nie ma a Ty sobie wymyślasz objawy.Głowa do góry :) podczas badania ginekologicznego lekarz sprawdzal macice tak wiec jeśli nie zaobserwował zmian to napewno nie ejsteś w ciązy.Gdyby mieli jakieś wątpliwości to pewnie by zrobili Tobie usg dopochwowo.Są takie przypadki że kobieta może miesiączkować nawet do 3 miesiąca,zdarza się że nawet do 4. gloria444---zwykły test ciążowy po tygodniu może dac jeszcze błędny wynik.Dklatego też możesz zrobić już test beta hgc w przychodni,nie potrzebujesz skierowania,wykrywa już tygodniową ciąze,wynik masz tego samego dnia,koszt to 20-30 zł.I daje 100 % pewność.Tak moglo być.Okres może być nawet do 3-4 miesiący ciązy.Tak więc zdarza się że ejsteśmy w ciazy a o tym nie wiemy.Ale zazwyczaj jest to skąpe krwawienie ale sa też wyjątki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sapcia
czy miala z was ktoras plamienie jednodnodniowe gora 2 dniowe w 17 dniu cyklu a mam zazwyczaj 32 dniowe cykle bo zazywam tabletki provera i mi sie tak wyregolowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja bardzo chce dziecka, staramy sie juz prawie 2 lata wiec moze mam urojenia ale naprawde czuje sie jakos inaczej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_221
rozumiem :) az mi sie lzej zrobilo a zy jest mzoe cos takieog ze lepiej sie bada osoby szczuple badz grubszE? bo ja np jestem bardzoooo szczupla i badania przebiegaly szybko mimo ze lekarz mial maly problem z wlozeniem palcow.... i czy czesto sie zdarza pomylka u lekarzow ginekologow, bo jak nrazie o tym jeszcze nie slsyzalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gin powiedział kidys mojej kolezance ze ma ciaze martwa o urodzieł sie zuch chłopak, z kolei druga kolezaka miała miec dziewczynke potwierdziło to az 2 gin a urodził sie syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloria444 ja tez sie staram prawie 2 lata i nic nie wychodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ładnie...
pytanko, bo strasznie schizuję jestem tydzień po przytulaniu, w dni płodne z gumką było oki-przynajmniej my nic podejrzanego nie zauważyliśmy. Boję się że nie dostanę okresu-na drugi dzień po przytulaniu miałam plamienia (owulacja i kłuło mnie intensywnie przez 3-4 dni w okolicach prawego jajnika) Do tej pory boli mnie w okolicz\ach lędźwi i taki jakiś dziwny niepokojący ból, niezbyt intensywany w okolicy prawego jajnika, mam taki rzadki, biały śluz (zawsze miałam taki przedcokresem, a do tego jeszcze 10 dni). Cżęsto chodzę siku, co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyx ----> okropny jest czas oczekiwania na fasolke, ale my ostatnio zmienilismy metode, wg zalecien lekarza, no i bylismy na waacjach wuec moze klimat jakos zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloria444 to zycze ci zeby sie udalo czasami takie wyjazdy dobrze robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ładnie...
pilz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×