Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość straszna panikara*
obnizaja spadek= po polskiemu:) mialo byc obnizaja dzialanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszna panikara*
obnizaja spadek= po polskiemu:) mialo byc obnizaja dzialanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otes
witam mam pytanie wyjechalam na wakacje bralam tam tabletki (jak u nas jest 18 to tam jest 9 rano) i teraz wrocilam do polski wylecialam o 22 14.08 i wzielam tabletke a dolecialam do polski o 20:10 15.08 lecialam ok 12 h to znaczy ze sroda mi cala przepadla tak? bo wyszlo na to jak bym pominela jeden dzien na listu ..ale tak nie bylo bo moj lot trwal 12 h czyli powinnam wziac tabletke fdopiero 16.08 ok 6 rano tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe otes:D mialam ten sam problem w zeszlym roku:) ginekolog poradzila mi jakas przedziwna metode na to:) nie moglal m WOGOLE zrozumiec, przypadkowo zasiegnelam rady innego ginekologa, i... jak tu normalnie biore tab o 18 tam bralam wg polskiego czasu, czyli raz/24h tak jak powinno byc.. chyba tak jest latwiej niz zmieniac. godziny:) dodam ze metoda tej lekarki(o dzis dla mnie niezrozumiala) wymagala 23 tabletek.. :) ehh.. ale z racji ze jeszcze lekatrzem ni jestem doradzam co ja bym zrobila i jak zobilam ( w ciaze nie zaszlam):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tycie-zatrzymanie wody Yasmin
Dziękuję za radę - byłam u ginekologa zmienił yasmin na plastry - dalej jest jeszcze gorzej . jakie badania zrobić? Chyba muszę sama wziąć sprawy w swoje ręce Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszna panikara*---brzkoskwinia nie jest cytrusem :) Żel intymny,energetyki(napój)jak również cytrusy nie osłabiają działania pigułek.Tak wiec nie ma czym się martwić :) I za nic nie przepraszaj :) kto pyta nie błądzi ,tak więc jeśli będziesz miała jakies pytania to wiesz gdzie mnie szukać.Pozdrawiam :) otes----zgadza się o 6 rano.Jednak najlepiej będzie wziąśc tabletke teraz jeśli jej nie wziełaś a jutro przejśc na dogodną dla Ciebie pore i się jej trzymać. Na reszte dzisiejszych pytań odp wieczorem,ew.jutro z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sari___-21
czy to prawda ze podczas ciazy ma sie jakias siare w piersiach? na cyzm to poleg ai jak to jest chdozi o to ze bardzo bola? i ze cos dzieje sie z sutkami ja w tej chwili mam jakeis przebarwienia ale przed miesiaczka wiec chyba ot normalne? ale co to ta siara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. to mowi pani ze jest z gorzowa? gorzów wlkp ma sie rozumiec? no to chyba wpadne na wizyte.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zle doczytalam :P pani ma poprostu blizej do gorzowa... a przyjmuje pani w tym gorzowie w jakiejs przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor, dziekuję za odpowiedź:) Mam jeszce jedno pytanie zwiazne z tabletkami MERCILON: skoro zaczynam brac tabletkę 8 dnia cyklu, jak teraz bedzie występował u mnie okres? Bardzo proszę o odpowiedz, z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tycie-zatrzymanie wody Yasmin---Pigułki,zastrzyki jak i plastry zawierają hormony dlatego też zrobiłabym badania krwi,poziom hormonów,ciśnienie tętnicze krwi,oznaczenie poziomu cholesterolu i tłuszczy we krwi,ocena układu krzepnięcia krwi.Być może antykencepcja hormonalna jest nie dla Ciebie i po tych badaniach będziesz musiała zmienić na inną. sari_-21----Na skutek działania hormonów ciążowych w piersiach kobiet ciężarnych zachodzą zmiany. Od połowy ciąży z piersi może wyciekać niewielka ilość wydzieliny o zabarwieniu przeźroczystym bądź żółtawym. Jest to tzw. siara, czyli pierwsze mleko. gloria444----Do Gorzowa mam ok 30 km,nie mam tam sowjego gabinetu (ale moja przyjaciółka ma tak wieć nie było by problemu)lub też zapraszam do mojego miasta-Barlinek. scarletti1---Zaczne od tego że możesz miec plamienie lub krwawić cały czas(regularnie lub z odstępami)przez pierwsze 3 opakowania.Później miesiączka bedzie występiować normalnie tzn w czqasie 7 dniowej przerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie jesli we wrzesniu lekarz do ktorego chodze nic konkretnego mi nie powie pod koniec wrzesnia zgłaszam sie do pani... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za pomoc i mam jeszcze pytanie co moze byc powodem ze od kilku dni bola mnie piersi a zwłaszcza sutki mam bardzo wrazliwe??to moze byc od plastrów anty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
Czy jesli zeszlam z stediril na yasminelle i po pierwszych 3 tabletkach przytylam 2 kg to normalne?? jadlam tyle co zwykle a nawet mniej i pilam troche alkoholu. Co robic by stracic pare kilo przy braniu tabletek?? Lekarz na schudniecie polecil mi wlasnie yasminelle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matildzia
Dziekuje Pani Doktor za odpwoiedz, jednak niesttey plamienia/ krwaienia ktore mam i czasami lekki bol jak w czasie okresu.. (wzielam 2 opakowanie harmonetu pod rzad) trwaja juz dluzej niz okres, bo juz 8 dzien. Do konca opakowania pozostalo mi 10 tabletek, i mam przeczucie,ze to krwaienie bedzie trwalo do konca opakowania + okres (ktory mam nadzieije wystapi normlanie w 7 dniowej przewie)...juz nie mam nadziei,ze skonczy sie szybciej.... Czy spotkala sie Pani z taka sytuacja,ze wziecie 2 opakowan tabletek bez przerwy powoduje plamienia w ciagu calego 2 cyklu? nie ukrywam,ze jestem troche tym zdenerwowana... Z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postram sie pomóc
paulkaa19--- Wydaje mi się że zatrzymała się u Ciebie woda w organiźmie.W naszymodżywnianiu dyży wpływ ma sól-pon bardzo zatrzymuje wode.Przy antykoncepcji można schudnąc poprostu przejśc na zdrowe odżywianie oraz troche ruchu nie zaszkodzi :) matildza----Jeśli chodzi o Twoją sytuacje to muśisz być cierpliwa,cierpliwa i jeszcze raz cierpliwa.Niestety ale być może będziesz musiała katować się plamieniem/krwawieniem przez całe 3 opakowaniaMoże być tak że na kilka dni przestaniesz być torturowana plamieniami przez sój ogranizm a potem znów plamienie.I to się zdarza w 90-paru przypadkach stosowania pigułek.Jeśli ktoś stosuje poraz pierwszy pigułki zalecam zrobić rpzerwe,tak jest lepiej dla organizmu kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matildzia
Dziekije za odpwoiedz, jestem cierpliwa i bede:) bo licze,ze si eskonczy to najpozniej z okresem:) Pani napiosala,ze mozliwe,ze bede torturowana plamieniem przez 3 opakowania....ale to nie jest moje 2 opakowanie....tylko 5 (nie wiem czy Pani nie zrozumiala tego jako pierwsze opkowania), ale juz nie bede brala tabletek bez 7 dniowej przerwy. dziekuje za rady,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie jest dobrze
Mam 14 lat i problem... Czego było się można łatwo spodziewać. Od prawie 2 lat mam okres ale niestety nie jest on regularny. Zdarzyło się raz że nie miałam go prawie 6 miesięcy, ale najczęściej nie mam go od 2 do 4 miesięcy. Czemu tak jest? Czy jestem na coś chora? Moje inne koleżanki mają regularne. Wiec dlaczego ja mam co kilka miesięcy? Proszę nie radź mi iść do ginekologa bo nie pojdę. Nie mam za dobrych kontaktów z mamą wiec z nia ani sama do lekarza nie pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropla_b
Zauważyłam oststnio że wokół sutków zrobiło mi się kilka takich chrostek- jakby maleńkich pryszczy- ale już na tej ciemnej otoczce. Kiedy ścisnęłam- wydostała się z tego biała substancja. Moje pytanie brzmi: czy możliwe że to taka zwykła chrostka, czy to coś poważnego? Kiedyś czytałm że jak po ściśnięciu sutka wydobywa coś się z niego, to niebezpieczne (podejrzenie raka) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanana11na
podczas pewnej wizyty ginekolog wyznał u mnie lekkiego grzybka w narządach rodnych, odczuwałam swędzenie i na moich okolicach intymnych pojawiły się białe, małe grudki, które wychodziły z wewnątrz. Lekarz zapisał tabletki dopochwowe dla mnie i mojego partnera (doustne oczywiście) i wsztko przeszło po jakimś czasie zaobserwowałam ze mniej wiecej po okresie owulacji(nie występuję w ciągu całego cyklu), pojawia mi sie cos podobnego, tyle że głeboko w pochwie... jestem w stanie wydobyc palcem tego dużo (konsystencją przypomina taki lepki serek, twarożek). Ta substancja nie wychodzi sama na zewnątrz, chyba że troszeczke ze śluzem, ale łatwo wyczuć ją w środku palcem. czy tak objawia się zapalenie, grzybek pochwy? co to jest? dziekuje pieknie z góry za odpowiedź sorrki za język typu serek(ale to chyba jest najbardziej obrazowe, zreszta takie określenia pojawiają się też w ksiązkach naukowych) mam nadzieję że nei wyda wam się dziwne, to że palcami wyjmuje to ze środka...wiem to dziwnei brzmi, ale staram sie siebie poznawać, prowadzić kalendarzyk, wyczuwać obsuwanie macicy, śluz itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.. nie mam narazie pytan ale wpadam sie sie przywitac :) no i mowie dobranoc.. dziewczyny pytajcie sie o co chcecie bo tu otrzymacie fachowa odpowiedz...ja wiem cos o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam \"postram sie pomoc\". Mam ciezkie pytanie... planowalismy z kobieta dziecko... wyliczylismy dni plodne (cykl 28 dni) moje kochanie odstawilo tabletki (Diane) i... \"niewypal\" :/ Wydaje mi sie, ze wszystko powinno byc ok ale nie doszlo do zaplodnienia. Pytanie brzmi co moglo byc powodem? Czy to, ze dluzszy okres brania tabletek sprawia bezplodnosc przez kilka nast tygodni po odstawieniu? Czy byc moze zle wyliczylismy i nie \"trafilismy w dni plodne...? I najgorsze... czy istnieje obawa, ze jedno z nas moze byc bezpodne? (PS Jestesmy ze soba 10 lat, ja mam 28 moja kobieta 25, nie mamy dzieci). Bardzo prosze o odpowiedz i dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otes
powiem tak jak zrobilam..wzielam tabletke o 22 14.08 jak dolecialam o 20 15.08 to nie wzielam (bo to 12 h) i wzielam przed 6 16.08 mam nadzieje ze w ciazy nie bede:P ale nio spoznialam sie jeszcze z 2-3 h pozniej ...bo zasypialam albo cos w tym stylu..a tabletke moge wziac wczesniej np ok 1-2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otes
zmartwiony- nie ja tutaj udzielam porad..ale jak juz przeczytalam to no moge co nieco powiedziec...jak twoja kobieta brala tabletki to moze byc przez ok miesiac bezplodna moze ale nie musi..ale np fakt ze kochaliscie sie w dni plodne tez nie daje 100% pewnosci ze dojdzie d zaplodnienia.starajcie sie dalej..a gdy bedzie sie powtarzla sytuacja...to lepiej isc do lekarza i zbadac plodnosc. tak mi sie wydaje bynajmniej; ) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Postaram sie pomóc. Nie chiałam juz pani zawacać głowy bo widzę, że dużo osób na pania liczy ale chciałabym się spytać czy bywa pani w Płocku lub w okolicach? Jeśli nie to czy jest mozliwość aby pani podała mi jakie badanie chociaż takie podtawowe z krwi powinnam sobie zrobić to bym poszła i chcociaż takie badania zrobiła a przy okazji pokazała je też ginekolog na kolejnej wizycie, może wtedy powie mi coś konkretnego, bo narazie na rzadne badania mnie nie wysłała. I czy moglabym potem napisac pani te winiki i spytać co pani o nich sadzi? Jesli pani sie nie zgadza to i tak bardzo dzię kuję bo duzo mi pani pomogła. Dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilijeczka
Witam pomownie:) Mam jedno krotkie pytanko co by mi Pani poleciła Plastry czy pigułki antykoncepcyjne?? Bardzo dziekuje z gory za odpowiedź bo ja juz naprawde nie wiem co byłoby lepsze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i zapomniałm się spytać. czy te badania trzeba zrobić z rana i czy przed jedzeniem? dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×