Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość Pucik
Witam pani doktor to jeszcze raz ja^^. Dzisiaj rano coś przed 5:00 poszlam oddac mocz i zauwazyłam lekkie krwawienie z pochwy ( to zapewne skótek uboczny escapelli tak tam pisało na ulotce) Chciałam się zapytac... skoro po owulacji i żywotności jajeczka kochałam się z chłopakiem i do 48 godzin zażyłam tabletke która (teraz już jestem pewna) zadziałała, to czy nadal mam się obawiac zajscia w ciąże w takim wypadku? Chciałam się zapytac też czy skótkiem ubocznym może byc czeste oddawanie moczu i ból po oddaniu( dodam że miałam tak podczas pierwszej miesiaczki, tak jakbym miała bardzo przeziębiony pęcherz) Prosze o szybką odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienia---- A powinaś jak najbardziej się zając okresem.Bież pod uwage że przy takiej częstotliwości możesz mieć problem zajściem w ciąze.I nie wolno się sugerowac tym że tak miała mama,babcia itd. oczywiście zrobisz jak uważasz plamienia---Przy braniu pigułek często jest niskie ciśnienie.Najlpeij przez tydzięń mieżyć sobie ciśnienie o stalej porze i potem z wynikami skontaktowac się z lekarzem. Teraz jestem na wychowawczym,a tak to jestem ginekolog-położnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi*
czy jest taka mozliwosc ze po dluzszej przerwie (2,5 roku) bez seksu i kochaniu sie dopiero teraz z zabezpieczeniem moze spozniac sie okres? prosze o szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucik
A ten ból po oddawaniu moczu? Powinnam z tym isc do jakiegos lekarza? I dziękuje za odpowiedź :* :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
postaram sie pomoc dziekuje! ale nie rozumiem twojej rady cytuje czy aby na pewno to bylo do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
ale nie rozumiem twojej rady cytuje A powinaś jak najbardziej się zając okresem.Bież pod uwage że przy takiej częstotliwości możesz mieć problem zajściem w ciąze.I nie wolno się sugerowac tym że tak miała mama,babcia itd. oczywiście zrobisz jak uważasz czy aby na pewno to bylo do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowonarodzona----A powinaś jak najbardziej się zając okresem.Bież pod uwage że przy takiej częstotliwości możesz mieć problem zajściem w ciąze.I nie wolno się sugerowac tym że tak miała mama,babcia itd. oczywiście zrobisz jak uważasz plamienie---źle podpisałam odp.To było do nowonarodzeniowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
postaram sie pomoc tak tez wlasnie pomyslalam ;-) dziekuje Ci za wszystkie udzielone rady! na pewno nie ja jedna jestem Ci bardzo wdzieczna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixi*
czy mogła by mi pani opowiedziec na to pytanko: czy moze okres sie spozniac po dluzszej przerwie bez seksu?? kochalismy sie z chlopakiem z zabezpieczeniem ( prezerwatywa) a jak dochodzil to nie konczyl w srodku dodam ze okres nie zawsze mam regularnie. a do ginekologa ide dpiero za 2 tygodnie. ale martwie sie ze juz 4 dni sie okres spoznia. czym to moze byc spowodowane?? z gory dziekuje za opowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabletka
dzien dobry postaram sie pomoc! jestem tu nowa i mam pytanie dotyczace tabletek anty biore je juz 1 miesiac i chcialam zapytac czy mozemy z chlopakiem kochac sie bez prezerwatywy i byc spokojni ze nie zajde w ciaze? ( oczywiscie przy opcji ze nie skonczy we mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani doktor, a gdzie moge sie czegos wiecej dowiedziec o tej gynefix? tzn chce wiedziec gdzie i za ile moge to kupic w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoanka
słyszalam ze biegunka tak jak wymioty powodują ze tabl nie wchłania sie całkowicie i nalezy wziąść kolejną ...dlatego tez tak zrobiłam!ale mam nadzieje ze wzięcie dodatkowej tabletki nie spowoduje u mnie jakichs skutków ubocznych... do konca opakowanie pozostało mi 13 zamiast 14 tabletek...wezme 13 i zrobie kilku miesięczną przerwę. Napiszcie mi tylko prosze do kiedy mozna jeszcze korzystac z tego zabezpieczenia...bo rozumiem ze nie do ostatniego dnia wzięcia tabletki w przypadku zrobienia po niej dłuższej przerwy...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytul mnie
czyli serio nie ma sie czego kobieta obawiac zazywajac regularnie? dopiero co odwazlylismy sie na sex taki.. hmm prawdziwy? dobre sowo? chodzi mi ze bez ZADNYCH innych zabezpieczen.. jeszcze nie pora na dzieci:( ma przyjsc@ jutro wiec sie stresuje i chciala sie pzytulic:) i uslyszec/ przeczytac ze nie ma sie czego bac! dzieki z gory kimkolwiek jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Pania! jelsi chodzi o moje owulacje robiłam testy owulacyjne ale mialam zbyt długie cykle bo 36 dno czasem 32 i 3 listki nie straczały wiec zrezygnowlaam. Mierzyłam temperature ale jakos tak mi sie czasem nie sprawdza bo w cały swiat. Monitoringu nie miałam ale zaczne chyba bo zaczynam stymulacje od konca wrzesnia. Teraz mam dziwne cykle bo przedostatni 14 dniowy teraz 20 dniowy przy luteinie. Mam wysoka prolaktyne i chyba przez to tak mi sie poprzestawialo w ogranizmie. Biore Bromergon juz miesiac wiec czemu to wszystko nie dochodzi do normy?? martwie sie strasznie... :( bede Pani bardzo wdzieczna za jakas wskazówke :( Podpowie ze jedna ciaze miala obumarła bo nie wiedzialam o niej i bralam tabletki na nerki. Miesiac temu polecila mi druga ciaza 5 tygodniowa moze dlatego ze jak tylko sie o niej dowiedzialam przerwalam bromergon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnulka324176
Witam.Jak to dobrze,ze znalazl sie ktos taki jak pani,ktos kto potrafi pomoc w fachowy sposob. Moje pytanie moze bedzie troche dziwne.Wczoraj po 23 dostalam okres i zazylam pierwsza tabletke harmonetu(to moje pierwsze tabsy).poczatkowo planowalam brac je ok 19 bo ta pora jest dla mnie najodpowiedniejsza,ale wolalam jednak zazyc ta 1sza pierwszego dnia cyklu.Czy teraz moge stopniowo przesunac sobie godzine zazywania tabletek,np dzisiaj wziac o 22,jutro o 21 i tak az do 19??Czy to bedzie bezpieczne?A i mam jeszcze jedno pytanko:od kiedy moge sie kochac bez zabezpieczenia?Na roznych forach znalazlam rozne odpoweidzi:raz,ze jestem zabezpieczona od 1szej tabletki,ze od 7 a nawet ze po 2 opakowaniu.jak to w koncu jest?Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akasamitkaaa24
Witam ,ciesze sie ze znalazłam ta stronkę,mam takie pytanie czy ból w okolicach nerek,ból brzucha podobny do tego przy@,osłabienie może wskazywc na ciąże? dodam ze mam okres teraz jestem w połowie cyklu ,tylko ze dwa ostatnie były o kilka dni wcześniej niż zwykle,kocham sie z moim partnerem bez zabezpieczenia ale tylko tu przed samym okresem ,wiec czy istnieje taka możliwość ze mogłabym być teraz w ciąży ,pomocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz będe dopiero jutro. plamienia--tak więc do zobaczenia :) mixi*---odp na pytanie że to że się długo nie kochaliście nie sprawia że okres może się spóźnić :) Spóźniający okres może być spowodowany np stresem,zmiana klimatu,sposób odżywiania,zbyt duży wyśiłek fizyczny,zbyt drastyczna dieta,ciąza tak więc powód może być mnustwo. tabletka---Przy pigulce jest się dobrze chronionym tak więc może nawet spokojnie kończyć w Tobie. kasienka1986---Najlepiej zapytać się swojego ginekologa(ja niemiałam możliwośco by zapytać się moich kolegów,ale jak będe coś wiedziala to dam napewno znać) lub w aptece. dzonka---Źle słyszalaś :) wymioty jeśli występują do 4 godzin od przyjęcia pigułk ito znak że warto przyjąc następną bo moga obniżyć jej diząłanie. przytul mnie--- nie masz się czego bać :D jeśli bieżesz pigułki regularnie to przytulaj się ile tylko bedziesz mogla :) .Pigulki mają prawie 99 % ,tak więc jest to jedno z najlepszych zabepzieczeń martika2327----Jeśli brałas tabletki na nerki z połączeniem z bromergonem to mogło skończyć się to obumarciem płodu.Cięzko jednoznacznie stwierdzić czy odstawienie bromergonu mógl spowodować poronienie.Czy mialas robione badania po poronieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akasamitkaaa24
No i jeszcze nudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
Czarnulka324176 czesc!! ;) mnie tez ciekawi kiedy można zacząć sie kochać bez dodatkowego zabezpieczenia.. choć przyznam ze troszkę jednak sie boje kiedyś brałam diane35 i sie na to nie odważyłam ale teraz jestem ciekawa jak to jest kochać sie bez gumki ;) ja zaczne brać yasmin ale dopiero od następnego okresu czyli jakoś w połowie września pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
POSTARAM SIE POMOC ... do jutra w takim razie może jutro też zadam Ci jakieś pytanie ;P haha pozdrawiam i życze udanego dnia buźka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnulka324176---- Radziłabym zmienić godziny przy 2 opakowaniu :) owszem jesteś zabepieczona od 1 tabletki aczkoliwek jeśli to jest Twoja 1 stycznośc z hormonami zaleca się dodatkowo zabezpeiczać do końca 1 opakowania. akasamitkaaa24---Takie dolegliwości mogą wsazywac na ciąze. Ale wymioty,jak również częste oddawanie moczu występują dopiero 4-6 tygodni od zapłodnienia. I już uciekam 🖐️ do jutra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Ginekolog!dziękuję aczkolwiek nie ukrywam,ze zależy mi na odpowiedzi... nie jestem zbyt szczupła a nie chce jeszcze przytyć.dodatkowo jak słyszę ile jest skutków ubocznych to sie zastanawiam czy warto???a co to za grupa pigułek MERSILON?CZY TO SAMO CO NOVINETTE???pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
wczoraj wzielam pierwsza tabletke trzeciego opakowania. Przez praktycznie cale pierwsze opakowanie plamilam, podczas przerwy tez, ale krotko i to byla kontynuacja plamienia. Po drugim opakowaniu dostalam plamienie przy ok 18-19 tabletce i drugiego dnia juz mi sie skonczylo. To jest normalne? moze sie tak zdarzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_od_tak
W zeszłym tygodniu w środę odstawiłam Luteinę. Wciąż nie mam okresu :( dodam, że mam Zespół Policystycznych jajników. Czemu wciąż nie mam tego okresu??? to jest 46 dzień cyklu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
jeszcze jedno... jakie jest prawdopodobienstwo zajscia w ciaze przy regularnym braniu tabletek? i jak to jest, ze niektore kobiety mimo brania tabletek anty zachodza w ciaze? malo jest takich przypadkow, ale jednak sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Chciałam się zapytac i poradzić otóż we wtorek tj.28.08 wziełam escapelle jakies 12-13 godzin po stosunku. Dziś mija 3 dzien a ja nie mam zadnych objaw , po zazyciu byłam tylko troche senna i bolała mnie troche głowa i to wszystko, czy to dobrze ? Strasznie sie boje ,ze na mnie ta tabletka nie podziałała. Okres powinnam dostać za kilka dni i tez nie wiem czy bedzie normalnie ,zadnych krwawien zwiazanych z ta tabletka nie miałam. kiedy mam zrobic test ciazowy dla pewnosci . Bardzo sie obawiam :( Prosze o odp jak najszybciej .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolcia86
jeszzce raz napisze, bo jak tak czytam to troche niejasne jest to co napisalam--> wiec tak: praktycznie cale pierwsze opakowanie plamilam. Kiedy przyszedl czas na 7dniowa przerwe plamilam jakies 2-4 dni (to byla kontynuacja plamienia podczas brania tabletek) i potem bylo juz czysto. Kiedy zaczelam brac drugie opakowanie zaczelam plamic przy jakies 18-19 tabletce. I to plamienie trwalo do 2-3 dnia 7dniowej przerwy. POtem do konca tej przerwy juz czysto. Czy to normalne? czy tak sie zdarza czy ze mna cos nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia-086
Brałam tabletki anty ok. 4 miesiące. zrobiłam sobie przerwę ok. 2 - 3 tygodniowa . Zacxęłam przedwczoraj brać znów. ale okres skończył mi się jakoś półtora tygodnia tem...u Czy tabletki będą działać? I kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×