Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miła dorka

Bóle pleców od materaca-pomocy!

Polecane posty

Gość Magnetikos
Pianka Visco albo lateks - musisz zmienic materac na taki lub z dodatkiem. http://materace-krakow.pl Obczaj sobie kilka opcji na tej stronce np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super medyczne materace ma hilding, sama mam i gwarantuję, że na pewno ból pleców się zmniejszy, do tego zacznij wykonywać trochę więcej ćwiczeń na kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minewra00
Na pewno w pierwszej kolejności warto pomyśleć o zmianie materaca. Jednak bardzo często poranne bóle pleców spowodowany są przez nadmierne napięcie mięśni i utratę ich elastyczności. Sama zmiana materacu nie pomoże jeśli ruchy brak...Ja od kiedy ćwiczę wieczorem z piłką ARmedical praktycznie przestałam mieć problemy z kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_basia_
bo chyba najgorsze co zrobić to urządzić sobie elegancką sypialnię, kupić ładne meble, a materac pierwszy lepszy. a ten materac medyczny to co dokładniej, bo kojarzy mi się raczej szpitalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ból pleców do noszenia na co dzień polecam koszulkę z wełny owczej na plecach. Naprawdę naturalna wełna delikatnie masuje plecy podczas co dziennych czynności. Wypróbowałem koszulki woolmed do biegania bo mają bawełnę z przodu i są super przewiewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy bólach pleców i problemach z wysypianiem się polecamy materace ekologiczne PlantPur. Materace te są bardzo dobre dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i nie mogą się wyspać. Więcej informacji na stronie: plntpur.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie lateks bym poleciła, pianka jak dla mnie za miękka, lateks jest taki bardziej sprężysty. Generalnie to chyba cena odstrasza, ale jak się coś poszpera w necie to się można na jakąś fajną promocję załapać, najlepiej na stronach producenta, ja trafiłam na fajną promocję -25 procent na stronie sembella, trzeba zaglądać, bo często mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie sprawdziłam wypasione materace comfeel speed i comfeel drift pianka plus lateks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma Pani rację, jeśli plecy bolą od spania na źle dobranym materacu, należy go jak najszybciej zmienić, najlepiej na rehabilitacyjny, który pomoże nam pozbyć się bólu pleców i kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym każdy materac trzeba wymieniać co 6-7 lat, chyba ,że się ma łóżko kontynentalne, to takie wytrzyma w dobrej formie nawet dziesięć, no ale takie ma nakładkę higieniczną, można takie kupić w sembella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atar
Na bóle kręgosłupa najlepsze są sprężyny kieszeniowe, czyli twardsza struktura ale też elastyczna. Plecy wtedy są dobrze, stabilnie ułożone, a te sprężyny je dobrze utrzymują. Jeśli ktoś jednak woli trochę bardziej miękkie powierzchnie to polecałbym materac kieszeniowo-piankowy, czyli sprężyna w kieszeniach pokryta pianką. Ja mam materac od producenta BEDDING, dokładnie model energika i wydaje się, że dobrze działa na kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi również na bóle pleców pomogła wełna owcza. Kupiłam sobie w sklepie medycznym koszulkę woolmed. Bóle ustąpiły i polecam każdemu. Naturalne metody od dawien dawna są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"na bóle pleców materac spężynowy" kto to pisze? wiem, że na bóle pleców pomaga dobrze dobrany materac, ale materaca sprężynowego na ból pleców jeszcze mi nikt nie polecał :). Materac nie powinien być ani za twardy ani za miękki dlatego powinno się go wybierac z druga osoba, żeby mogła włozyc dłoń pod plecy, która powinna wchodzić bez zbędnego luzu ani ścisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kregoslupek
Też kupiłam nowy materac perdormire ortopedyczny i mam duży problem nie mogę na nim spać zaczął mnie boleć caly kręgosłup jak śpię na podlodze na piance jest ok. Wczesnie były rozkładane sofy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku kiedy ból pleców powoduje spanie na materacu trzeba jak najszybciej pomyśleć o jego wymianie. Materac powinien zapewniać komfortowy i przyjemny sen. Poza tym spanie na materacu po którym bolą plecy jest niebezpieczne dla zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_magda_
generalnie za słabą wagę przykładamy do materaca, kiedy urządza się sypialnię. bardziej interesuje nas jak wygląda rama łóżka, meble. Tak zgodzę się, że przyjemnie śpi się w ładnym wnętrzu, ale lepiej chyba kupić materac z większym zastanowieniem. Choć dobrać go trochę pod swoje potrzeby, nie ma reguły że na bóle kręgosłupa to pianka lub sprężyna - to też zależy od osoby. A jak chcemy mieć pewność to lepiej od razu pomyśleć o materacu medycznym, ja kupiłam na promocji taki hildinga to wiadomo, że można ufać takiemu produktowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaliogr
Myślę, że tym razem dobrze będzie się zaopatrzeć w materac całkowicie piankowy ale czym więcej warstw tym lepiej, twardość jednej pianki zoptymalizuje drugi rodzaj i do tego pianka termoelastyczna. Taki skład ma np materac Bedding, model Suite, który u mnie gości już jakiś czas i ulżył mi znacznie w bólu kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AntekBoy
Przy bólu kręgosłupa trzeba konieczna będzie pianka wysokoelastyczna, to ona daje optymalne podparcie kręgosłupa i sprężyny kieszeniowe. W połączeniu z miękkim pokrowcem zapewnia zdrowy dla kręgosłupa sen. Takie materace ma marka BEDDING, ja najbardziej polecam model Suite, doskonale usztywnia kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie materacowi chwile. Pamietm ze jak lekko ponad trzy lata temu przenioslam sie z lozka ala tapczan na materac pojedynczy 160 to tez wyzywalam. Ok. Miesiaca plecy bolaly. Ewidentnie po nocy. W dzien po rizruszaniy ok. W koncu plecy sie przyxwyczaily i jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strudek
Myślę, że musisz udać się do sklepu lub producenta jakiegoś i dobrać dla siebie odpowiedni materac. Jedni wolą z pianką tą termoaktywną, drudzy z lateksem lub z lateksu, no to już indywidualna sprawa raczej i finansowa, ceny też potrafią zwalić z nóg. Ewentualnie spróbuj podejść też do fizjoterapeuty i on też doradzi ci na co zwracać uwagę przy wyborze materaca, ale też spojrzy i na twój kręgosłup i może zapropponuje ci coś na uśmierzenie bólu, bo tak to każdy materac też będzie zły jak pójdziesz obolały. Ja chodzę na takie zbiegi na Słomczyńskiego, wiele osób sobie tam chwali za profesjonalizm, skuteczność no i cenę. Tam wszystko doradzą, powiedzą, na pewno nie olewają żadnej osoby, która tam przyjdzie. Podam ci adres ich strony i moża się tam zapisać www.rehabilitacje.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ból pleców to często źle dobrany materac. Niestety materac też powinno dobierać się indywidualnie aby był wygodny i dbał o nasz kręgosłup właśnie podczas snu. Proponuję poradzić się doświadczonego doradcy, sprzedawcy w sklepie, np na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14 można zasięgnąć porady przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kans
Miałam problemy z kręgosłupem a dokładnie dyskopatię odcinka lędźwiowego. Kupiłam materac salsa hildinga i jestem załamana. Śpię na n od miesiąca i rano mam straszne bóle pleców. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara1999
Znalezienie idealnie dopasowanego do własnych potrzeb materaca może graniczyc z cudem, może, ale jest również możliwe, wystarczy znać odpowiednie sklepy, w których są takie materace, np. www.comforteo.eu. Tam znajdziesz taki, który będzie najlepszy dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metis

mi jak mnie plecy tak strasznie bolały to pomogły zabiegi. Poszłam na rehabilitację do świetnego gabinetu w Krakowie G&R i po serii zabiegów czułam się jak nowo narodzona, ból minął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miria

Ważne żeby materac miał tak zwane punkty podparcia w strategicznych miejscach: głowa ramiona, odcinek piersiowy, odcinek lędźwiowy, biodra, uda, łydki. Dzięki temu lepiej się śpi, lepiej odpoczywa i wstaje bez bólów głowy czy pleców. Ja wybrałam materac Klara marki Sheepo. Jestem mega zadowolona. Jest sprężynowy, ale ma też warstwę piankową czy warstwę z owczej wełny. I system dual term, czyli jedną stronę (chłodniejszą) na lato i drugą (cieplejszą) na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonta

Mnie bardzo bolały plecy od starego materaca, pomimo, że spałam ponad 10h to budziłam się cała obolała i niewyspana. Stwierdziłam, że dłuzej tak nie wytrzymam i zdecydowałam się na wymianę materaca. W FDM doradzili mi najlepszy model dla mnie. Zakup uważam za bardzo udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×