Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mimi1981

Czy skracanie się szyjki macicy boli?

Polecane posty

Witajcie Jestem w 26 tc. Ostatnią wizytę u gina miałam tydzień temu, ale pan doktor nawet mnie nie zbadał. Stwierdził, że jeśli nic mnie nie boli i mam dobrą morfologię to nie musi mnie badać. Wiem, że w ostatnich miesiącach ciąży szyjka macicy może się skracać i trzeba wtedy uważać na siebie. Stąd moje obawy... Czy jeśli nic mnie nie boli to mimo tego szyjka moze sie skracać? Powinnam iść do innego gina? Proszę o odpowiedź, martwię się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem moze tak
nawet jesli nic Cie nie boli to szyjka moze sie skracac ja tak mialam w pierwszej ciazy - kompletnie nic mnie nie bolalo a szyjka zaczela mi sie skracac juz w 23 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem moze tak
niekoniecznie; ja np mieszkam teraz w UK i tu wogole nie ma mowy o badaniu ginekologicznym - chyba, ze sa skurcze lub inne wskazania; powiedz lekarzowi, ze masz takie obawy i prosisz aby badal Cie ginekologicznie na kazdej wizycie; jak odmowi to go wymien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Warszawie. Poczekam do następnej wizyty, jesli będzie tak samo to go zmienię. Dziekuję ci bardzo za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi szyjka zaczeła sie skracać w 22 tygodniu.Gdybym nie była zbadana ginekologicznie to bym o tym nie wiedziala,więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego się nie czuje. Pomiędxzy jedną a drugą wizytą bardzo skróciła mi się szyjka i wogóle nie czułam i nie wiedziałam o tym. Skrócenie to tylko lekarz w badaniu stwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tego nie czulam zawsze wydawalo mi sie ze takie rzeczy jak rozwarcie czy skracana szyjke czuje sie a przez dwa tygodnie zrobilo mi sie rozwarcie na 3 cm i skrocila na maxa szyjka - to byl 35 tydzien , a ja nic nadzwyczajnego nie czulam, bralam leki na skurcze no-spe i fenoterol, ale pamietam ze wtedy czulam sie nadzwyczaj dobrze a tu takie rewelacje uslyszalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mnie nie bolalo ale czulam malego strasznie nisko gdy sie ruszal, i okazalo sie ze musialam lezec w 28tc przez tydz na tabsach, a potem wrocil do gory tak ze urodzil sie 6 dni po terminie,a lekarz sie smiam ze urodze wczesnie przed terminem i robil mi tylko nadzieje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 16 tygodniu ciazy. Od ostatniej wizyty szyjka skróciła się z 4 cm do 2,8. Nie mialam zadnych objawow, nic mnie nie bolalo. Nie uwazam rowniez zebym sie gimnastykowala zbyt ostro. Teraz musze lezec do kolejnej wizyty ( to prawie miesiąc ). Moja lekarka powiedziala ze moge jedynie wstawac do toalety i wziac prysznic raz dziennie. Zmartwilam sie bo to dopiero 16 tydzien. Czy ktoras z Was przeszla cos podobnego w tak wczesnym stadium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zaczęła się skracać w końcówce 32tc i nic mnie bolało ani nic teraz dużo leżę byłam tydzień w szpitalu 33 tc dostałam na płocka zastrzyk leki na stawianie się macicy bo groził mi poród przedwczesny teraz jestem 36 tc dużo leżę biorę luteine i no spe i jakoś musimy dotrwac do 38 tc bo wtedy to już nie wczesniak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zaczela sie skracać w 11 tygodniu:( musze bardzo na siebie uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się w 2 tyg skróciła z 30 mm do 15 mm , a raczej nie tyle co skróciła co zrobił się lejek. w piątek miałam zakładany szew na szyjkę. nie czułam żadnego skracania rozwierania ;/ to moja 2 ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×