Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

coral, nie za bardzo :( boli mnie brzuch, mam rozwolnienie znowu i mdli mnie strasznie. nie wiem też czy to wynik mojej paniki, ale chyba piersi przestają mnie boleć. ogolnie nie jestem nastawiona zbyt optymistycznie. a jak wkładałam tabletke do pochwy to wyciagnęły mi sie na palcu ciemne farfocle-nawet nie krew, tylko jakby jakieś paprochy- nie wiem, moze to po prostu od tych tabletek. w kazdym razie proszę, trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimoniu, trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo;) Kochana, jestem z Toba, trzymaj się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orchidea - może mama
minimonia - ja słyszałam, że okres w ciązy może występować do 3 miesica nawet... wiec pewnie zaszłaś w ciążę w przedostatanim cyklu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia❤️❤️❤️ NA SZCZęśCIE DLA CIEBIE I FASOLKI .......................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@.. ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@ @@@ .............................@@@@....................... ...........@@@@ .............................@@@@....................... ............@@@@ .............................@@@@....................... ............@@@ WSZYSTKO BęDZIE DOBRZE TYLKO SIE NIE DENERWUJ !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Minimoniu,Coral trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty. I życzę samych dobrych wieści 🌻 ❤️ 🌻 Pozdrowienia dla majóweczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczka dzieki....naprawdę kochana jesteś🌼 Minimonia mam nadzieję że u ciebie już wszystko dobrze,i już więcej dzidziuś mnie będzie cię straszył❤️❤️❤️ Ja o 12 mam wizytę u lekarza ,zaraz jak wrócę to wam napiszę jak było Sciskam mocno i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie. i sama nie wiem co myslec...lekarz bardzo mnie nastraszył :( . ja cos mowiłam, a on ze to objaw poronienia zagrazającego: ból brzucha, biegunka, to ze nie mogę spać czasami, plamienie...i powiedzial ze mam niską bete, chociaż robiłam badania ok 2 tyg po owu i było 186, a norma dla 1 i 2 tyg jest od 5 do 156, wiec nie wiem gdzie on tu widzi niską betę. na razie mam lezec plackiem, za tydzien usg i ocena wzrostu ciąży. mam nadzieje ze jakoś przezyje ten tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Moni:) TRochę nie dobrze, że tak Cię nastraszył :( bp przeceiż bete masz w porządku i całkiem w normie. A teraz nie kazał Ci powtórzyć bety? Leż kochana i postaraj sie choc wiem, ze to bardzo trudne- uspokoic się, bo nerwy spinają brzuch i koło błędne sie robi. Trzymaj sie dzielnie i walcz o to maleństwo. Lekarze są różni, jedni olewaja inni strasza na zapas. Dużo kobiet ma plamienia, leza i wszystko potem dobrze się kończy.Bedzie dobrze, ja w to wierze. Pozdrwaim Cię cieplutko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia...kochana trzymam za Ciebie kciuki...wierzę, że wszystko będzie dobrze...❤️ coral bay...czekamy na wieści z usg...przytulam Cię mocno... a mnie dzisiaj z łóżka wyciągnął głód....i od wczoraj bez względu na to czy coś zjem, czy nie jem wcale muli mnie ogromnie w żołądku...piersi przy dotyku bolą okrutnie...ale te objawy dają mi nadzieję, że wszystko będzie dobrze...bo coś się przynajmniej w moim organizmie dzieje... pozdrawiam Was wszystkie bardzo mocno...❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze raz wklejam link jak obliczyć termin porodu, dowiecie się tu też ile dni ma wasza ciąża od poczęcia oraz od ostatniej @... http://dziecko.haczewski.pl/ u mnie długość ciąży od @ to równe 5 tygodni dzisiaj... a od poczęcia...to dzidzia ma dopiero 24 dni czyli 3 tygodnie i 3 dni w związku z tym termin mam na 09.05.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Coral, daj znac jak po wizycie. Trzymam kciuki i ściskam mocno 🌻 Moniu, a jak sie teraz czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem właśnie wróciliśmy. No wiec widziłam dzidzię serduszko bije,ale takie maleńkie ,wielkość odpowiada wiekowi ciąży ,ale zapomniałam zapytać ile ma milimetrów a na zdjęciu nie pisze.Moje bóle brzucha spowodowane są tym że macica się rozciąga i jeszcze jeden jajnik mam dużo powiększony chyba po tej stymulacji. Nadal mam leżeć lekarz powiedział żeby jakoś dotrwać do 12 tyg. a potem już będzie lepiej. Jutro mam zrobić badania Mocz badanie ogólne morfologia płytki krwi glukoza antygenHbs P/c anty HcV Progesteron narazie trochę sie uspokoiłam ,jak sobie coś jeszcze przypomnę to wam napiszę Minimonia trzymam kciuki za ciebie i za dzidzie ,powiedz mi co przepisał ci lekarz bo ja mam zwiększoną dawkę duphastonu. Dzięki dziewczyny za wsparcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral, ciesze sie ze u ciebie ok. mi gin nic nie przepisał, ale szczerze mowiąc mam go głeboko w dupie. nadal bede brac luteine, dawki nie kazal zwiekszac, dodatkowo biorę nospe- polecili mi w szpitalu. a gina zmieniam. co to za człowiek, nie mowi się takich rzeczy przeciez jesli nie jest sie do konca pewnym czy bedzie poroneie czy nie. ryczałam dzis przez niego ze dwa razy juz, jestem strasznie zestresowana, a to na pewno mi nie pomaga. pobuje sie umowić do jakiegos prywatnego gina,wybranego z \"białej listy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna babka jestem__
Witajcie dziewczyny:) Wpadam czasem tutaj, bo część dziewczyn "znam" z różnych topików. M. In. Minimoniu Ciebie kojarzę. Minimoniu, zmień lekarza, może na takiego nieco delikatniejszego, który widzi więcej nadziei. Nie denerwuj się. Co do pobolewania brzucha to ja dostałam magnez, ale na dużo dalszym etapie. Ogólnie trzymam za Was dziewczyny kciuki i pozdrawiam;) Ja jestem w 6 miesiącu już i mam nadzieję, że podążam do szczęśliwego rozwiązania, czego i Wam życzę. Co do wielkości dzidziusia Minimoniu chyba jest wszystko u Ciebie w normie. Sprawdziłam i u mnie na usg 8w 0d maleństwo miało 12 mm. Te osiem tygodni rzecz jasna liczone od ostatniej @. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimoniu ja też na twoim miejscu nie przejmowałabym się lekarzem dupkiem.....chociaż wiem że łatwo mówić. A luteine możesz spokojnie brać ,mój lekarz mówi że luteina w czopkach jest najlepsza i że on czasem przepisuje nawet po 8 na dobę ja biorę 4 na dobę 2 rano i 2 wieczorem. A duphaston dlatego biorę ze miałam niski progesteron. Myślę że jednak powinnaś zmienić lekarza ,tylko popytaj koleżanki o jakiegoś dobrego żeby znowu na konowała nie trafić. powiedz mi jeszcze czy dzisiaj też miałaś usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos ty, nawet mnie ręcznie nie badał, więc nie wiem skąd on wie ze to poronienie. im wiecej o tym mysla tym bardziej jetem wsciekła na tego durnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie mialam cie juz wczesniej spytac. czemu bierzesz i luteine i duphaston? zawsze myslalam ze to ten sam lek mniej wiecej. tzn. oba zawieraja czysty progesteron, i są po to by podnieśc jego poziom. ja na początku brałam duphaston tylko dlatego e zostały mi jeszcze tabletki z poprzedniej ciazy, a pozniej przeszłam na luteine ze wzgledow materialnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimonia ryzyko zagrozenia poronieniem lekarz moze stwierdzic po badaniu ze tak powiem recznym wtedy gdy zauwazy ze szyjka macicy jest nieco otwarta,ale nawet jesli daja leki i napawaja nadzieja tyle tylko kaza lezec i sie nie denerwowac a ten twoj lekarz to jakis konowal i bez ludzkich uczuc,zmien na innego a poki co wierz ze bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez_82
czy ktoś z was mial w czasie ciąży torbiel na jajniku... jestem w 4 tc i podaczs badania lekarz stwierdzil, ze mam torbiel, ktora nie jest niby grozna i ma w czasie ciązy wchłodną sie - cos takiego, wszystko byloby dobrze, gdyby nie to, ze mnie to cos boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia nie wiem czemu muszę brać obydwa leki ale z tego co wiem to po in vitro zawsze faszerują lekami mam tylko nadzieję że po 12tyg zmniejsza mi ilość tych leków bo finansowo ciężko. Duphaston i Luteine mam przepisaną jeszcze z kliniki niepłodności z którą w tej chwili jestem tylko w kontakcie telefonicznym dodatkowo biorę jeszcze enkorton,i oni cały czas każą mi brać te leki .Natomiast ten lekarz do którego teraz chodzę jest zwolennikiem luteiny i też się trochę dziwi czemu tego tyle biorę.Ale powiedział że on dokładnie nie zna się na tym jakie stosować leki po in vitro więc mam się stosować do zaleceń kliniki. Do inez-82 Mnie dzisiaj lekarz powiedział że mam jeden jajnik znacznie powiększony i że mogłam mieć torbiel który już się wchłonoł nic więcej mi nie powiedział na ten temat tylko tyle że może to być skutek uboczny stymulacji hormonalnej,też pobolewa mnie brzuch i czasem czuję lekkie ukłucie jajnika. Ale sie wyspałam popołudniu ,znów bedzie biała noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. dziś wyszła mi beta, wskazująca na drugi tydzień. :) Tak więc w okolicach połowy maja spodziewam sie majowej Zośki ;) bądź Zośka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! 🖐️ Minimonia dzieki za linka :-) Trzymam za Ciebie kciuki, mam nadzieje, ze te plamienia to nic powaznego. 🌼 To moja druga ciaza, rownie silnie oczekiwana co pierwsza choc mam wrazenie ze przezywam tym razem nieco inaczej. Troche wiecej mdlosci, a mniej zmartwien i przewrazliwienia na zapachy. Podczas pierwszej ciazy, mniej wiecej poltora roku temu, pracowalam fizycznie w butiku i podnosilam dziennie ok. 200kg wiec caly zcas zylam w strachu. Teraz jestem na macierzynskim i tez sie boje podnosic synka, co juz wazy swoje, bo az 11kg! Czuje jednak wiekszy komfort psychiczny. Przynajmniej za dnia, bo w nocy tez mi sie zdarzaja koszmary, tak jak dzis np co do porodu. Moj pierwszy porod nalezal do bardzo ciezkich (53godz.) w rezultacie mialam depresje poporodowa, ale juz wsyzstko jest ok :-) Maz tez chyba podchodzi do drugiej ciazy bardziej na luzie, bo juz mi nie kaze na siebie uwazac jak kiedys na kazdym kroku itd Nie biega do sklepu z ekologiczna zywnoscia i nie pomaga mi nosic rzeczy do pralni :-P Pewnie ma to samo zaufanie do mego ciala co ja, ze jestem w stanie \"wyprodukowac\" sliczne zdrowe dziecko ;-) Dodam tylko ze mieszkam w Szwecji i caly ten \"magiel\" ciazowy wyglada nieco inaczej niz w Polsce. Wczesniej chodzilam do panstwowej poradni K ale tym razem wybralam prywatna klinike i zobaczymy czy bedzie jakas roznica. 9 pazdziernika mam termin USG u lekarza nie moge sie doczekac!!! Synka juz mam i marzy mi sie teraz dziewczynka, choc sni mi sie ciagle drugi chlopczyk... Gratuluje wsyzstkim mamusiom!!! ❤️ ❤️ ❤️ Termin wg Haczewskiego wyszedl mi na 30 kwietnia i ponoc ciaza ma juz 47 dni :-) Inne kalendarze pokazuja 1 maja, wiec zapisuje sie do Was, bo mi maj zdecydowanie bardziej pasuje ;-) Normalnie to ja juz powinnam lezec w lozku, taka zmeczona jestem za dnia, ale sobie ucielam poobiednia drzemke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze dopisuje sie do tabelki. Poprawilam ja pod wzgledem chronologicznym :-) NICK------------WIEK-------MIEJSCOWOŚĆ----------OST. @--------TERMIN coral bay-----------33--------nowy sącz--------------25.07----------01.05 wiolaj---------------28--------warszawa---------------25 .07---------01.05 plusia---------------31--------Szwecja-----------------25.07----------01.05 minimonia----------28---------warszawa--------------28.0 7 --------04.05 marzenie31--------31--------słupsk-------------------30. 0 7---------05.05 kathi81------------26--------Łódź----------------------0 1.08 ---------08.05 Gabi_c4-----------32--------Suwałki-------------------06 .08----------12.05 bajabaja-----------29--------ustroń-------------------22 . 07---------15.05 madeline80--------27--------kraków--------------- ---09.08----------15.05 franceska----------27-------monachium--------------19.07 - --------25.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe dziewczynki🌼i gratuluję Plusia mnie według różnych kalendarzy wypada inny termin ale ja trzymam się tego na 1 maj. Pytałam dzisiaj lekarza czy mam brać jakieś witaminy dla ciężarnych,bo odrzuciło mnie od mleka i przetworów mlecznych na samą myśl mi się rzygać chce.Więc pytam go czy brać wapń a on na to żeby narazie się wstrzymać bo zbyt duża dawka wapnia powoduję za szybki wzrost szkieletu płodu tak to nazwał. Sama już nie wiem bo wszędzie piszą żeby pić mleko że organizm potrzebuje wapnia...a mój lekarz mówi żebym się nie zmuszała jak mi nie smakuje. Napiszcie mi jak u was jest z tym wapniem i co wasi lekarze na to ,bo ja już jestem zielona ......pierwsza ciąża to jedna wielka niewiadoma. Minimonia jak się czujesz❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia a tłumaczyłam ci jak komu dobremu zebyś poczekała bo bedziesz sie tak denerwowac jak ja- jak żle trafisz??? nie martw sie- zagrożenie poronieniem ma w tej chwili co 2 kobitka ja niby dwa razy też mialam i dwójke dzieci na karku jednak mam ;) rozumiem cie bo już raz stracilas ciąże- ale bądź dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ike, poszłam do mojego gina do ktorego chodze min. od roku, i nie spodziewałam sie po nim takiego zachowania. ale gina zmieniam na 100%. coral, ja mysle ze jednak trzeba pic mleko( lub przetwory) twoj lekarz powiedział ze nadmiar szkodzi, ale jak wcale nie bedziesz piła to dziecko po prostu bedzie zabierało wapń od ciebie( np zęby)moze chociaz lody zjesz? a gdzie sie podziały nasz inne majówki? tyle nas było i co? witaj plusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×