Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Coral Bay, z tym wapniem to chyba jednak lekarz przesadzil. Ja przez cala pierwsza ciaze przyjmowalam witaminy \"Materna\", a poza tem jadlam przetwory mleczne jak zwykle, ani dziecku ani mi nic nie bylo ;-) Na niedobor wapnia moga cierpiec kobiety, ktore nie jedza przetworow mlecznych, np wegetarianki a tu w Szwecji zaleca sie im dodatkowe przyjmowanie wapnia, zeby te braki uzupelnic. Moim zdaniem lepiej dmuchac na zimne i lykac wapn, jak sie nie je sera, czy nie pije mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie majóweczki! mam problemy z netem w pracy więc nie zaglądałam ostatnio, a jak już dotrę do domu to nic mi sie nie chce a komputer i tak mój okupuje przeważnie. Ja nie biorę na razie żadnych witamin tylko Folik, ale lube bardzo jogurty (zwłaszcza kokosowo-migdałowe) i mogę je jeść cały czas, kawę jak już pije to tez dolewam mleka, żeby było \"zdrowiej\", za tydzień idę na kontrolę to może pani gin zaleci dodatkowe witaminki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czejść dziewczyny, dawno mnie nie było:) A ja mam problem, czeka mnie dziś wizyta w szpitalu bo lekarz w przychodni mnie nie przyjął a wyczekiwać pół dnia pod gabinetem nie mogłam bo mam dziecko w domu:) Zrobiła mi się cholerna opryszczka na wardze sromowej i mam wrażenie że też sie pokazała w wejściu do pochwy:( Kurcze strasznie piecze i szczypie a i boje się czy nic dzidzi nie będzie:(( Czeka mnie ostry dyzur w Szpitalu dopiero jak mąż z pracy wróci, po 18.00:(( Czy mi zawsze musi sie coś przyplątać w najmniej odpowiednim momencie?!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia jak dzisiaj ,mam nadzieję że już wszystko dobrze. Plusia ja też myślałaam że jak mleka nie mogę to lekarz zapisze mi jakieś witaminy z wapniem ,a on na to że na witaminy przyjdzie czas w drugim trymestrze ciąży ,a teraz mam brać tylko kwas foliowy. Ale M kupił mi dzisiaj actimelki i danonki dzisiaj wypiłam ale nie wiem czy mnie jutro nie odrzuci. Wolaj współczuję ci tej opryszczki ,ale narazie nie myśl o tym że może to zaszkodzić dzidzi. Trzymajcie sie ciepło🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kawe odstawilam calkowicie tak jak podczas pierwszej ciazy i jakos mi nie teskno, z drugiej strony nie bardzo wiem co pic bo czarna herbate lubie rownie jak kawe, a tam tez teiny nie brakuje :-P Narazie gasze pragnienie woda z kranu (mamy czysciutka w Malmö) i zielona herbata :-) Wiolaj, trzymaj sie 🌼 rozne takie niechciane historie przyplatuja sie podczas ciazy. Ponoc drozdzyca tez jest jedna z plag ciezarnych kobiet. Ja zeby zapobiegac, zrezygnowalam calkowicie ze slodyczy i nosze bawelniane majtki ;-) Srodowisko pochwy sie zmienia u przyszlych mam, jest bardziej wilgotno a co za tym idzie latwiej zlapac rozne infekcje. Jak ktos ma czeste problemy tego typu to dobrze zastanowic sie wlasnie nad zmiana diety, jesc np wiecej naturalnych jogurtow bogatych w \"dobre bakterie\" L. Acidophilus, B. Bifidobakterium itd. Co do witamin, jesli juz sie ktoras z Was zdecyduje na ich branie, jak ja, to zwracajcie uwage na sklad, zeby bylo mniej wit. A, co jest dla plodu w wiekszych ilosciach szkodliwa. Zdaje sie ze dlatego rowniez ciezarne powinny unikac watrobki. Narazie... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam od gina- nowego oczywiście :) wygląda na to ze jest ok. pęcherzyk bardzo urosł od soboty, teraz ma ok 25mm ( w sobote miał 9) w co az nie chce mi się wierzyć. moze sie babka pomyliła, czy to mozliwe ze tak szybko rosnie? ale najwazniejsze, ze gdzies tam w srodku od czasu do czasu mignęła biała kropka- na 99% to zarodek :) we wtorek kolejne usg, na tym juz zarodek musi być, jak nie to lipa. ale mam nadzieje ze bedzie. i jeszcze jedna faja rzecz się stala- pani doktor i której byłam dzis przyjmuje również w prywatnej klinice w której mam wykupiony abonament, więc sama kazała mi sie umawiać tam, a nie w prywatnym gabinecie zeby nie płacic bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezmamam
Plusia, nie chce Ci e straszyć ale zieloneh herbaty nie powinno sie pic w ciązy : Uwaga! Herbaty zielonej w znacznej ilości nie powinny pić kobiety planujące dziecko oraz panie w ciąży. Zwiększa się ryzyko urodzenia dziecka z rozszczepieniem kręgosłupa i innymi zaburzeniami układu nerwowego. Ma to związek z EGCG, który hamuje rozwój komórek, niestety nie tylko tych nowotworowych. http://edumed.com.pl/sklep.php/EGCG.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia ja szukam na tych moich zdjęciach pomiaru i nie mogę znalesć,na tym pierwszym zdjęciu usg pisze że pęcherzyk ma 7mm ,natomiast na tym drugim nic nie pisze zdjęcie jest trochę inne i nie ma na nim żadnych pomiarów.Więc nie mogę tego porównać. Cieszę się że trafiłaś wreszcie na dobrego lekarza. Powiedzmi jeszcze czy odebrałas juz wyniki bety❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tezmaman, 🌼 Dzieki za rade co do zielonej herbaty, od razu idzie w odstawke... Ja z reguly czytam duzo i sie dowiaduje, ale to mi akurat umknelo :-( Minimonia, jak dobrze ze wsyzstko sie uspokoilo, ciesze sie ze trafilas na ludzkiego lekarza. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Xseny .....i właśnie z tego powodu jesteśmy przeszczęśliwe ,a mężowie to nawet nas na rękach noszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena21aaa
I na dodatek już stare pukwy jesteście z cycem do pasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xena21aaa
A ja mam jędrne ciało ,którego będziecie mi zazdrościć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bedziemy miały całą miłość naszych dzieci...obyś nigdy nie musiała jej nikomu zazdrościc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie może czy czerwonej herbaty też się nie powinno pić? Ja lubię czerwoną, ale jak nie można pić zielonej to może dotyczy to też innych?? Dzisiaj oglądałam na allegro spodnie ciązowe, wiem że jeszcze za wcześnie ale zorientować się w cenach i fasonach już przecież można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc gabi, nie mam pojecia o herbatach, wiec nie pomoge. ma ktos juz załozoną karte ciąży? mi babka nie chciała dzis zakładac, zeby nie zapeszac. ale powiedziała ze jak przyjde za tydzien to pomyslimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jeszcze nie mam karty ciąży, moja gin zazwyczaj zakłada na trzeciej wizycie, tak mówiły koleżanki które do niej chodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście chodze do prywatnego gabinetu, bo moja gin nie pracuje w przychodni tylko w szpitalu na oddziale - mam nadzieję ze to pomoże jakby co przy porodzie... u nas dzis koszmarna pogoda, pada i pada i chyba idę troche poleżeć bo zasypiam na siedząco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam ze sie wtrace
ale slyszalam ze zielonej i czerwonej herbaty nie nalezy spozywac w ciazy jak juz lekka herbate czarna ale zniwelowac zawarta w niej tianine albo cytrynka albo mlekiem albo oslodzic konfiturami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie trwa 6 tydzień, na razie czuję się dobrze, żadnych większych nieprzyjemności, może tylko nadal ta senność. Po ostatniej wizycie tydzień temu, lekarz stwierdził, że wszystko jest ok, przepisał mi jednak Duphaston 1 tabl./wieczorem (miałam niską prolaktynę, zbijałam ją rok, a w końcu stała się za niska). Biorę też zestaw witamin Elevit i piję herbatki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Odżywiam się podobnie jak zanim zaszłam w ciążę, oczywiście przy większej kontroli tego co jem, staram się nie jest słodkiego. Następna wizyta 27.09, wcześniej muszę zrobić wszystkie wyniki. Wzięłam sobie 2 tygodnie zwolnienia, muszę odpocząć od pracy. Czytałam gdzieś, że lekarz może dać ogólnie 182 dni zwolnienia, czyli niecałe 6 miesięcy, potem należy starać się o świadczenie rehabilitacyjne w ZUSie. Wiecie coś o tym. Pytanko do Was, od kiedy powinny się zacząć te nieszczęsne poranne mdłości? pzdr Was Wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie31, z tymi mdlosciami to roznie, bo ja podczas pierwszej ciazy nie mialam wcale :-) Ale za to teraz sie licho uczepilo, a jestem w 7 tyg. ciazy. A jaka herbatke polecasz do picia? Co do pomaranczowych komentarzy to zazdroscia zieje ze hej. Gabi_c4, ja karte ciazy dopiero bede miala zalozona w 15 tyg., bo mnie wtedy dopiero polozna przyjmie. Tu cala ciaze prowadzi w Szwecji polozna, a nie lekarz. Tym samym nie ma wcale badan ginekologicznych, jest tylko i wylacznie badanie zewnetrzne brzucha (by sprzwdzic np jak jest ulozone dziecko itp) Czy nie jestesmy dziwne, jak tylko zajdziemy wciaze zaczynamy wierzyc w zabobony i dmuchamy na zimne. Ja mialam znajoma ktora nie kupila dziecku ubranek, dopoki sie nie urodzilo, zeby nie zapeszyc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile tych herbatek dziennie mozna pic? Skoro zawiera witaminy to tez trzeba uwazac zeby nie przekroczyc dziennej dawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×