Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Iskierka nadzieji heh moj mąż z kolei pracuje w Norwegii to rzut beretem do Was kurde a w Malmo to ja sie kiedys zgubiłam jak wracałysmy z kolezanka do Polski Pozdrawiam wszystkie majówki 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny my dopiero na początku ciąży, przed nami jeszcze 9 miesięcy a my już się strsujemy porodem?! trzeba terza się cieszyć tym najpiękniejszym okresem przed nami:) wiem że niektóre dolegliwości trochę nam dokuczają ale wszytko jesteśmy w stanie znieść dla naszego dzidzisia:) ja dziś ostatni dzień w pracy przed urlopem więc tak szybko tu nie zajrzę bo w domu na razie jeszcze nie mam neta:9 (dopiero co się przeprowadziliśmy do własnego M), a tak myśląc to fajnie bo tak planowaliśmy, najpierw usamodzielnić się (rok mieszkaliśmy z teściami), a później dzidziuś:) i się udało:) jak gdzieś dorwę neta do zajrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! U mnie po mdlosciach ani sladu, ale wciaz jestem zmeczona. Wygladam chyba jednak troche lepiej bo uslyszalam dzis az 2 komplementy i to nie od meza ;-) Coral Bay, jak dobrze ze juz lepiej, u mnie brzuszek tez cos juz okraglejszy i zastanawiam sie czy aby z dzinsow nie przerzucic sie na leggingsy :-D Stelka, to na pewno hormony, z tym zaladkiem ja to samo... O swojej ciazy wypaplalam juz chyba wsyzstkim- nie moglam z tej radosci ;-) Sara25, witaj i zagladaj kiedy mozesz... Minimonia, jak samopoczucie? BajaBaja, 2 lata temu to samo, o 6:00 rano do pracy i wypakowywanie skrzyn z bananami i 10kg siatek z ziemniakami... nie bylo za wesolo. Ciesze sie ze teraz jestem na macierzynskim, kiedy jestem w ciazy. Franceska, co do zatrudniania kobiet w ciazy, to w Szwecji np jest takie prawo co zabrania pracodawcy zadawania pytan co do planow rodzinnych. A kobiety w ciazy tez nie wolno zwolnic. Renka07, dzielna z Ciebie dziewczyna, slowo daje. Ja po moim 53-godzinnym porodzie nie dam sie juz nastepnym razem nikomu dotknac przed znieczuleniem zewnatrzoponowym :-( Na szczescie mnie cala ciaza i porod zupelnie NIC nie kosztuja. Panstwo pokrywa wszystko :-) Jedynie za hotel i nocleg placi sie 50 zl za dobe. Minimonia ceny, o ktorych wspominalas sa straszne! Mam nadzieje,z e Wam wszystkim trafi sie fajny szpital i jednoczesnie niedrogi. Moim zdaniem wcale nie jest za wczesnie myslec o porodzie. Ja czytalam wiele na ten temat i bardzo mi to pomoglo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia, jak ci dobrze ze nie masz mdłosci, ja juz wymiękam, nie wiedziałam ze bedzie az tak :( ale jakbym wiedziała to tez bym sie zdecydowała na dziecko :) mam tylko nadzieje ze niedługo mi to przejdzie, bo dzis juz sie zaczełam powaznie zastanawiac czy nie przeprowadzic sie do łazienki. jedyne co mnie pociesza to to, ze mdłości podobno są wtedy gdy beta bardzo szybko przyrasta, wiec to dobry znak, ale nie obraziłabym sie gdyby te dobre znaki objawiały mi sie mniej intensywnie. znów mi sie zbiera. pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytał komu powiedziałyśmy o ciąży Pierwszy dowiedział się synuś i mężuś. Dopiero po wizycie u gina powiedziałam mojej mamie. No i sąsiadka się skapła, bo niby blado wyglądam. No i jedna znajoma też. No, ale wczoraj zaniosłam zwolnienie do pracy i w pracy też już wiedzą, no i szef całej gminy też. Także za chwilę dowie się kupe ludzi. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też już wszyscy wiedzą o ciązy bo mój mąż zwariował z radości i wszystkim wypaplał. Minimonia spróbuj tej coli kilka łyków sie napić może ci pomoże ,a myślę że aż tak bardzo nie zaszkodzi. Ide oglądać ..Na wspólnej potem jeszcze zajrzę i napisze coś wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wie sporo osob, ale nie wszyscy. najblizsza rodzina i kilka kolezanek. najpierw dowiedzieli sie kuzyni mojego męża, bo akurat poszlismy na impreze, ja nie piłam i nie paliłam i od razu sie domyslili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siuniaa85
26.08.2007 roku wyszlam za maz :) i w noc poslubna powstal nasz dzidzius :D poprostu niewiarygodne, az wrecz niemozliwe !!! jutro ide zrobic badania krwi i poziomu cukru :) mam nadzieje ze ciaza bdzie przebiegac prawidlowo :)) strasznie sie cieszymy, dar od boga :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnimonia fajna stronka ,też ją mam w ulubionych.Mnie ostatniej nocy męczyło rzyganie do 3 nad ranem ale tak że kilka razy ledwie zdążyłam dobiec do łazienki,nie wiem czy to dalej ten wirus czy burza hormonów ,biegunki nie mam wręcz przeciwnie. Teraz piję herbatkę dla ciężarnych,narazie mnie nie naciąga. Siunia85 naprawdę duże gratulację ,ale się wam udalo....ja też miałam takie plany kiedyś w noc poślubną dzidziuś,ale niestety nie udało się.Jeszcze raz duże gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w słoneczny dzionek:) Minimonia super ta stronka-też sobie ja zapisałam w ulubionych. Dzisiaj rano zaliczyłam pierwsze rzyganko. Myslałam, ze się nie zbiorę do pracy ale jakos dałam radę i teraz jest już lepiej. Nie cierpię juz tych poranków, same mdłości, a dzisiaj to juz makabra. Kiedy to powinno przejść po pierwszym trymestrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara25
witam wszystkie mamuśki, ja jeszcze nie myślałam o porodzie. troche jeszcze czasu zostało, ale myślę że bede rodzić w poznaniu choć w mkieście w którym mieszkam jest szpital. uciekam do domu bo nie ma pr,ądu i nie moge nic robić ,niepotrzebnie wstawałam z łóżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coral bay jak liczysz wiek ciąży ? Od dnia ostatniej miesiączki, czy od owulacji? Bo ja raczej musze liczyć od owulacji, a wiem kiedy była, bo mierzyłam tempkę w ostatnich cyklach Dlatego bo ostatnie cykle miałam strasznie nieregularne, to po odtawieniu antykoncepcji. Jakbym liczyła od pierwszego dnia ostatniej miesiączki tj. 22.07.2007 to kończyłabym 9 tydzień ciąży, a wchodziła w dziesiąty. A owulacje miałam dopiero 20.08.2007, to od owulacji kończę piąty tydzień ciąży. To jest prawie miesiąc róznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, moja ciąża została wczoraj oficjalnie potwierdzona przez usg dopochwowe, widziałam na ekranie taka malutką kropeczkę i aż sie rozpłakałam przy pani doktor, no i dziś zaliczyłam pierwsze \"rzyganko\" - a do tej pory czułam się całkiem dobrze. muszę wytrzymać jeszcze tydzień bo podpisuję przedłużenie umowy p pracę i szef nic nie może wcześniej wiedzieć. Mam tez założona już kartę ciąży i skierowanie na morfologię i glukozę. Pozdrawiam gorąco wszystkie majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testuję suwaczek Gabi -c4 jak jak zminimalizowałaś ten swój suwaczek i jak wkleiłas te kwiatuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszk19866
cZESC DZIEWCZYNY JA ROWNIEZ BEDE MAMA W MAJU, MOGE SIE DOLACZYC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okawanga
Chyba dobrze trafilam. Wlasnie wczoraj zrobilam test i sie okazalo ze jestem w ciazy. Dziecko pewnie urodzi sie gdzies w maju. Nie staralismy sie, normalna wpadka ale sie cieszymy. Jakos to bedzie. tylko nie wiem co mam robic. Mam zamiar dzis isc do lekarza. mam nadzieje ze wybralam dobrego. zaraz zabieram sie za czytanie tego topiku, pewnie dowiem sie wielu rzeczy ktore mi pomoga bo narazie to nie wiem co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajabaja, mamy prawie takie same suwaczki :) gabi, powiedz jak wyglądała wizyta na której założono ci kartę ciąży? czy miałaś badanie na fotelu czy tylko usg? bo ja zawsze myslałam ze na fotelu tez sie bada pacjentke, sprawdza sie moze szyjke czy cos tam innego. a u mnie babka tylko spisała wyniki morfo i moczu, zmierzyła cisnienie i spytała ile waze. i juz. dzis jeszcze nie wymiotowałam, przeszło na bajabaje i gabi- dzieki dziewczynki :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
topik rosnie w siłę :) agnieszko, okawanga- gratulacje i witajcie wsród majówek :) jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okawanga
Mnie non stop bola piersi i podbrzusze. mam nadzieje ze to ok. Myslalam ze bedzie @ ale tak to sie wydluzalo ze sie zaczelam domyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okawanga
Z wyliczen wychodzi mi ze to juz 7 tydzien. troche sie boje bo bylam na wakacjach i pilam alkohol. Wiadomo wyjscia itd. Mam nadzieje ze to nie zaszkodzi. teraz juz nie tykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BajaBaja - suwaczek wkleiłam w stopce w preferencjach, wtedy pokazuje się po każdej wypowiedzi a kwiatek wstawia si e tak [ kwiat ] tylko bez spacji po nawiasie, możesz jeszcze wstawić ❤️ [ serce ] lub , minimonia - to była moja pierwsza wizyta po pozytywnym teście, bo jak zaszłam się umawiać to pielęgniarka powiedziała że nie ma sensu wcześniej niż w 5-6 tyg. bo wtedy już coś widać, więc czekałam z niecerpliwością, miałam badanie na foteli i USC dopochwowe i mogłam już zobaczyć kruszynkę na monitorze, pani doktor wypisała mi kartę ciąży i skierowanie na badania, dała całą reklamówkę prezentów tzn. gazetę Mam dziecko, kilka ulotek o przebiegu ciąży i próbki wody i kremu, pielęgniarka mnie zważyła i zmierzyła ciśnienie i umówiła na wizytę za m-c z wynikami, a jak coś złego się działo to mam dzwonić do pani doktor na kom. bo ona pracuje w szpitalu i prywatnie tylko 3 razy w tyg. przyjmuje. Witam nowe majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okawanga, nie martw sie tym alkoholem, bo w tak wczesnej ciąży nie szkodzi, zarodek nie ma jeszcze wspólnych naczyn krwionosnych z mamą, więc alko nie przenika. juz tak to natura urządziła ze jak matka jeszcze nie wie ze jest w ciąży to nic jej nie szkodzi. ja musze sie przyznac ze dziecko zrobiłam własnie po suto zakrapianej imprezie :) starałam sie długo, obliczenia, wyliczenia, prysznic przed itp, i nic,a pozniej sie upilismy i poszlismy na zywioł pod namiotem :) i zaskoczyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okawanga
Ale ja dopiero co wrocilam z wakacji czyli alkohol pilam w 6 tygodniu. Nie to ze sie upijalam ale 0,3 piwa codziennie albo lampke wina. Ale sie stresuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres moze ci zaszkodzić 10 razy bardziej niz ten wypity alkohol. czasu juz i tak nie cofniesz, ale uwierz ze nic sie nie stało. głowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BajaBaja ja liczę od pierwszego dnia ostatniej@ czyli dzisiaj u mnie zaczyna się 9 tydz.Jeżeli liczyłabym od zapłodnienia to ciąża jest dokładnie o dwa tyg młodsza,ponieważ ja miałam transfer zarodków w 12 dniu cyklu ale te zarodki były już kilku dniowe więc do końca nie wiem jaki jest wiek ciąży dlatego liczę od ostatniej @ mój lekarz zresztą liczy tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×