Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Franceska widzę że nie tylko ja się męczę z pisaniem pracy. Też sobie postanowiłam do końca tygodnia napisać cały rozdział i jak wczoraj posiedziałam to nawet muszę stwierdzić że koniec widać. Lepiej sie teraz przyłożyć bo później może się z brzuchem przy biurku nie zmieszcze. Z nerką narazie spokój, oby tak dalej. Na wszelki wypadek kupiłam sobie parę rzeczy jakbym w razie czego do szpitala musiała iść. Tak sobie myślę czy jest więcej dziewczynek czy chłopców, ale jakoś doliczyć się nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pochwal sie sysusina, smutno jest to fakt, ale my przecież musimy żyć normalnie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kareczka
DZięki dziewczyny trochę się uspokoiłam:)) a na opryszczkę jest wiele maści w aptece, bez recepty, nie wydaje mi się żeby szkodziły maleństwu, w końcu stosuje się je zewnętrznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arniga
Mimonia... brak mi słów.... trzymaj się ciepło słonko- jeszcze się spotkacie!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze, piszę i nic :( ..sobie w próznię chyba piszę....pytań tez juz kilka zadałam i tez nic :( .......dziekuję wam za zainteresowanie dziewczyny .....szkoda że nie ma mimoni bo przynajmniej ona mi odpisywała :( chyba sie przeniose na kwietniówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dajcie już spokoj, nie roztrząsajcie tragedi Moni jak ona ma sie lepiej poczuć, a poza tym ostatnio to szkoda tu zaglądać, bo same smutki, wczoraj czytając topik dostałam cisnienia i zle sie czułam, mąz sie na mnie złości ze po co tu zaglądam a potem sie zle czuje, ale dziewczyny po co przyspazać sobie więcej stresu i smutku, to zle wpływa na nasze maluszki,przeciez kazda z nas ma jakieś troski w zyciu codziennym i to wystarczy , a nie jeszcze nakręcać sie na topiku, Bardzo mi szkoda Moni, ale zycie , to zycie toczy sie dalej, trzeba dbać o nasz maluszki a nie stresować sie, przygnębiać przeciez dzieciaczki to czują ze coś jest nie tak. Zastanówicie sie, przeciez monia załozyla ten topik zeby dzielić sie radościami z poczęcia dzidzi, z rozwoju i przebiegu ciazy, i ona by nie chciala zebyśmy sie smuciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara nie denerwuj sie, wogóle to nie wiem czemu ale niektóre wypowiedzi wogóle się nie ukazują. Coś tu szwankuje. A ty zostń z nami i nie uciekaj. Często pytasz się o drętwienie rąk, ja już ci kiedyś odpisałam że nie mam. Za to dzisiaj znowu, po raz drugi złapał mnie skurcz w łydce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybiara nie przejmuj sie mi tez malo kto kiedy odpowiada:) ale pewnie z tego powodu co ja innym, bo czasem sie czyta wszystko na raz i sila rzeczy sie nie zapamietuje kto o co pyta, ale jednak wreszcie zawsze sie dostaje odp tylko trzeba kilka razy napisac:) a faktycznie monia odpowiadala na wszystko, no a co do dretwienia mi paluchy u rak dretwieja, i ost mi jakies mrowki przed oczami skacza w ciagu dnia, dobrze ze to juz blizej jak dalej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Hej w Zielonej Górze Trochę przed Pasterką Hej, pani Jadwiga Wpadła we wiaderko. Leży tak biedaczka Niezbyt uśmiechnięta Że ona tak leży A tu idą święta... " A. Andrus No to ja dziś zaliczyłam upadek na schodach i związaną z nim wizytę w szpitalu. Wszystko wygląda ok, brzuchem nie walnęłam. Mam stłuczone biodro i kolano, 3 dni mam jeść nospę i dużo leżeć. Widziałam Rufinka na usg, waży ok 668g i ma śliczne dziurki w nosie. Z pomiarów wygląda na 24 a nie 25 tydzień - chyba jednak będę majówką :). Dziewczyny uważajcie na zmiany środka ciężkości! Cały spacer po oblodzonych ścieżkach ok, a jak tylko wlazłam do klatki to wyrąbałam się na schodach... już teraz będę się trzymać tych brudnych poręczy :(. Grzybiaro, dziewczyny odpowiadają jak wiedzą coś na temat o który się pytasz. Tyle tu jest do czytania, że czasem się trudno połapać. Ja nie piszę nic jeśli o jakimś problemie nie mam pojęcia i nic ciekawego nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kareczka
a macie takie napady, że strasznie mocno zaczyna wam serce bić??? ja tak czasem mam ale to chyba normalne, w końcu organizm wykonuje pracę za dwoje teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybiara33....nie przenoś się do kwietniówek...a co do Twojego pytania...to gin trzeci raz powiedział mi, że raczej córka...ale co się urodzi to zobaczymy:) Więc nie daje mi 100% pewności...ale ja myślę że ma rację i będziemy mieli córeczkę... Dzidziunia właśnie zrobiła się bardzo aktywna...pewnie też chce was wszystkie pozdrowić... Po wczorajszej wizycie u gina dowiedziałam się, ze dzidzia waży 670 gram, obwód główki 20 cm, obwód brzuszka 19cm, długość kości udowej 4,5 cm i tyle samo ma stópka:) a to dopiero skończył się 22 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Grzybiara, nigdzie się nie przenoś! Ja również jak coś wiem, to wam napiszę, ale jak nie za bardzo umiem pomóc, to też nic nie piszę. Mi plecy dziś szwankują no i tak mi jakoś ciężko - chyba brzuszek przez noc mi urósł:-O Pozdrawiam wszystkie - stanowczo trzymać się poręcz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny dlugo mnie tu juz nie bylo a tu takie zeczy...:( Bardzo ci wspulczuje minimonio, zycze ci wrzystkiego dobrego, trzymaj sie... Wlasnie z Polski wrucilismy bardzo zimno tam bylo to niemozlwe... Kupilam dla malego wuzek i ubranka... Ze dok mi na 100% chlopaka potwirdzil to sie wyglupilismy troszke z zakupami... Wczoraj u dok bylam i maly Jeremy-Julien ;) 29cm 600gr jest sysunia27 respekt w 22 tyg tak duze baby :) Möj brzuch ma juz 102cm a przytylam 14kg strasznie jak to dalej bedzie!!! :( A maly skacze jak zaba nawet w nocy jak chce spac... Ja zadnych problemöw niemam dlatego nic tak nie doradzam... ale niewiadomo jak to jeszcze bedzie...A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wiem i pisze ale nie siedze cały dzien przed kompem bo nie mam na to czasu. Jak boisz sie masci na opryszczke to spróbuj ja wysuszyc pasta cynkowa tormentiolem albo przyrzegaj sobie czystym spirytusem.Istnieje tez płyn na opryche o nazwie sonol i tez mozna go stosowac w ciazy. Słuchajcie ja pracuje w aptece i spotykam sioe z wieloma przypadłosciami ale czasami człoweik sam sobie pomóc nie umie.Mnie znowu wrócił swiad sromu ale nie przy wejsciu do pochwy tylko jakby na zewnatzr.grzybica to nie jest bo upławów nie mam tylko to jakies cholerne uczulenie albo podraznienie.Swedzi mnie zawsze jak sie przypoce i na koniec dnia .Testuje na sobie wszystkie mozliwe dla tego okresu specyfiki ale nic nie działa -wkurza mnie to mocno ale licze ze jak urodze to w koncu mi to przejdzie bo nie wyobrazam sobie funkcjonowanie z tym na codzien.Zreszta jak urodze i przestane karmic to wszystko bede mogła brac a teraz to same wiecie.Ja mysle ze to moze tez isc zmianmi hormonalnymi w organizmie juz nie wiem kogo pytac. Dzis moj tata wrócił od wujka z Niemiec i przywiozł mi pare kosmetyków Penatena dla niemowlat np 1litr oliwki za 15 zł tyle wyszło po przeliczeniu z euro na zł płyn do mycia i pare pierdół jeszcze.Ja uzywałam tych kosmetyków przy Wiktori i byłam zadowolona sa hypoalergiczne i bardzo wydajne.Oliwka jest przezroczysta i nie powoduje zółkniecia ubranek.Polecam.Dobre ceny maja tez na allegro. Pomału robie tez liste co bede potrzebowac i ile ale kupowac jeszcze nie bede poczekam chyba do marca no chyba ze cos mi w łapki fajnego wpadnie. Moze zróby nowa tabele wpiszmy sie te które tu jestesmy i koniecznie zaznacznie płec dziecka jesli zacie bo ciekawa jestem ile mamy chłopkaów a ile dziewczynek.ja pogrzebie za jakos stara tabela a wy ja zmodernizujcie Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, mnie tak swędziało, zwłaszcza wieczorem - mój gin mi clotrimazol kazał zapodać. Przeszło. Próbowałaś tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------WIEK-----MIEJSCOWOŚĆ-------OST. @-------TERMIN --PŁEĆ franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------01.05-córka czarna----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05-syn peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05-córka bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 Sprawdzcie czy sie nie pomyliłam .Jesli kogos pominełam to sie dopisujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tego jeszcze nie bo włąsnie tam pisało ze w ciazy nie wolno.Ale chyba jutro spróbuje . Cc włąsnie zauwazyłam ze jestes ze szczecina włąsnie tam mój maz kupił samochód na ul Kolumba w komisie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka ja tez to mialam - okropne swedzenie (szczegolnie wieczorem) i to wlasnie na zewnatrz. Wczoraj bylam u lekarza i przepisal mi clotrimazolum, wczoraj wzielam pierwszy i juz czuje ulge. Grzybiara... nie przejmuj sie - duzo nas tu jest i sporo czytania i nie kazdej z osobna sie nieraz odpowiada :). Mnie raz odpowiedziala ... pomaranczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------WIEK-----MIEJSCOWOŚĆ-------OST. @-------TERMIN --PŁEĆ franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------01.05-córka czarna----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05-syn peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05-córka bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 mickey-----------32----Gdynia-----------------------23.07---------28.04-syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie bede bra ła clotrimazolu w gałkach tylko masc bo gałki nic tu nie daja .Bo mnie swedzi nie wejscie do pochwy tylko zupełnie na zwnatrz Jakby to napisac obrazowo jak sie koncza włosy łonowe to wargi sromowe wieksze ale od tej strony co sa włosy-Ale to brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka, ja dokladnie tak samo mialam ale lekarz oprocz kremu dal mi globulki bo mowil ze zauwazyl jakies zmiany mimo ze ja nie czuje w srodku. Wezme to tak jak mi kazal bo mam juz serdecznie dosc tego okropnego swedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 o nareszcie mnie ktoś zauważył :) ...a tak poważnie... Sorry może faktycznie miałam dziś zły dzień bo szefowa mnie wkurzyła i wogóle jest mi zimno w pracy i siędzę w rękawiczkach cały czas i tak pisze na komputerze :) I dodam że dzieki tym rekawiczkom troche mniej mnie ręce bolą :) Może nasiliło mi sie to z zimna ????? Wczoraj byłam jednak u gina który stwierdził że mam zespół cieśni nadgarstka przez ciążę i wszystko po porodzie powinno mi przejść :( ..oby...Do tego miał mi zrobic wczoraj usg i zrobił ale na odwal 2D i niby jest wszystko OK ale mam przyjechac specjalnie zrobic 3D które kosztuje 150 zł.:( Oczywiscie powiedział że płci nie widzi :( O recę pytałam ostatnio marzenie31 :( i cisza... Co do skurczy :) ja ich nie mam ale wystarczy mi zwichnieta kostka :) paręd ni temu :) niestety mimo okładów nadal napuchnieta.Naszczęście jak spadałam też brzuch nie ucierpiał.Także jak widać jestem niezłą \"inwalidką \" ;) Pozdrawiam was i zostaje z wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paletka: jesli chodzi o tabelke to trosze pominelas (wklejam uzupelniona o podane przez Ciebie dane). Poszukalam i wklejam ostatnia ktora sie pojawila na forum: franceska--------27-------monachium-------------19.07-- -------25.04--C coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C mała82----------25--------Skierniewice------------25. 07---------01.05 inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07---------03.05 Żurkowa----------24------Wrocław-----------------03.0 5---------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------04.05--C minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S Monia79----------28------Wejherowo--------------26.0 7---------04.05--C malagorzalka----33------Poznań-------------------28.0 7---------04.05 marzenie31-----31--------słupsk-------------------30.07- ---------05.05 magmal-----------26---------Opole------------------30. 07----------05.05 Mickey----------32---------Gdynia----------------------- ------------05.05--S Sloneczko5050--23---------Konin------------------28 .07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź--------------------01.0 8 ----------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------15 .08----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08----------12.05--C czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--S bajabaja---------29----śląsk cieszyński-----------22.07----------13.05 sysunia27--------28------ok. Gliwic-----------------06.08---------13.05--C Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp......................08 . 08.........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 ----------15.05 olinkaka----------28------Wrocław------------------8. 08-----------16.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- ---------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08-----------22.05--S madamagda------23-------Wrocław. ---------------15.08----------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.------------22.08----------29.05 weronik,........33.......Wrocław...................08.08 ..........15.05 Co do swedzenia: lekarz zapisal mi krem do stosowania zewnetrznego Pimafukort (mi pojawiaja sie takie swedzace czerwone plamki na stopach i kostkach). Po posmarowaniu zmiany znikaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------WIEK-----MIEJSCOWOŚĆ-------OST. @-------TERMIN --PŁEĆ franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05-córka plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------01.05-córka czarna----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05-syn peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05-córka bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 mickey-----------32----Gdynia-----------------------23.0 7---------28.04-syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mickey... ja w obwodzie mam 95 cm a brzuszka mi jeszcze nie wybiło powyżej pępka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze zrobilysmy sie wsyzstkie nadwrazliwe na bodzce z zewnatrz, albo sie latwo obrazamy, albo smucimy i rozklejamy, u mnie niestety ten stan emocjonalny troche sie przedluzyl po ostatnim porodzie i byla depresja. Starajcie sie myslec pozytywnie, bo raz ze bedziecie sie czuly dzieki temu lepiej, a dwa nie przejdzie to na dziecko. Emocje, stres, to wsyzstko dostaje sie z krwia matki do dziecka, lepiej sie zrelaksowac dziewczyny. Z ta tabelka, to moze faktycznie zacznijmy na nowo od poczatku, zeby bylo wiadomo kto i co. Jestesmy topikiem po przejsciach, najpierw LadyDi potem Minimonia, nie zapomne ich nigdy... 🌼 Jest nas duzo, wiec czasem nie sposob wsyzstkim odpowiedziec, jeszcze sie w sumie dobrze nie znamy, ale chcialabym zebysmy byly do siebie przyjaznie nastawione i nie obrazaly sie na siebie nawzajem, a wrecz przeciwnie wspieraly i pocieszyly gdy bedzie potrzeba. Wpadam tylko na chwile, zeby zyczyc Czarnej zdrowka a reszcie dziewczyn borykajacym sie z problemami ciazowymi moge doradzic jedynie zmiane diety. Na problemy intymne, typu swedzenie itd najlepsza bedzie bezcukrowa dieta. W okresie ciazy wydzieliny w pochwie jest wiecej a co za tym idzie latwiej bakteriom sie rozwinac i infekcja gotowa. Bawelniana bielizna, jogurty naturalne (zawierajace te dobre bakterie- gdy sie je wzmacnia sie system immunologiczny a co za tym idzie organizm lepiej sam sobie radzi z drobnymi infekcjami) , minimum cukru w spozywanych posilkach i powinno pomoc. Co do wagi, to mi juz na koncie przybylo 7 kg- tak niewiadomo kiedy. Mickey Ty sie przejmujesz swoimi 14-toma a dla mnie moje 7 to juz wystarczy... Przy pierwszej ciazy przytylam stanowczo za duzo, bo 23 kg i teraz wolalabym jednak troche mniej. Narazie nie mam problemow ze schylaniem sie i sprzataniem zabawek mego synka, ale do porodu zostalo jeszcze troche czasu...nigdy nie wiadomo. U mnie wciaz hustawki nastrojow, pomagaja spacery i spotkania ze znajomymi, Wam tez radze, na ile to mozliwe nie unikajcie otoczenia, a wrecz przeciwnie. Dzieki temu nie bedziecie tyle sie zamartwialy o swoje ciaze ;-) Francesca, jak zdrowko? Sciskam Was ile sil! W czwartek mam wizyte u poloznej i wreszcie beda mnie mierzyc (wielkosc macicy mierza centymetrem krawieckim) :-) Badanie na glukoze mam miec za tydzien bodajze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------WIEK-----MIEJSCOWOŚĆ-------OST. @-------TERMIN --PŁEĆ franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05-córka plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------04.05-córka czarna----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05-syn peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05-córka bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 mickey-----------32----Gdynia-----------------------23.0 7---------28.04-syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska--------27-------monachium--------------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- -1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz-------------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 --------01.05-córka plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07--------04.05-córka czarna----------24---------Konin--------------------05. 08---------12.05-syn peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05-córka bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------12.05 mickey-----------32----Gdynia-----------------------23.0 7---------28.04-syn\\ Żurkowa----------24-----Wrocław------------------26.07----------03.05 - synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×