Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość załamana osoba z..........

PROTOPIC- kto stosuje?

Polecane posty

no wlasnie jesli chodzi o ciaze to ja mam totalnie prze****.bo nie dosc ze nie mozna nawet brac glupie antyhistaminy(ktora i tak nie pomaga), a jak tlyko odstawie leki wygladam jakby mnie kombajn przejechal pare razy, to jest szansa ze moj felerny gen przeniesie sie dalej...i z tym zyc bym nie mogla, z mysla ze ktos cierpi tak jak ja, przeze mnie.wrogowi tego nie zycze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana osoba z..........
magdalenko...nie mów ta, nie jesteś zadnym upiorem, ja sie boje, ze jak zaczne robic sobie podkład, to mój chłopak nie bedzie tym zadowolony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana osoba z..........
ja mam 23 lata...a ten trądzik to od niedawna, w zeszłyym roku zauważyłam swędzące krostki na policzkach ale myslalam, ze to od zimna i ciepła ( mialam to tylko w zimie) latem super nic mi nie jest tylko zimą...wiec teraz jak sie zrobiło tak zimno to nasiliły sie objawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
mam taka depresje z tego powodu, ze czasem naprawde zyc mi sie odechciewa jak patrze w lustro i widze te grudy, plamy cuda na kiju, normalnie nic tylko wyc, wiec nie mam wyjscia faszeruje sie czym sie tylko da zeby choc przez te 3 miesiace jak biore antybiotyk i jest w miare ok zyc normalnie, wczoraj wzielam ostatnia tabletke antybiotyku, bralam go 3 miesiace i wiecej nie moge juz, tylko czekac jak najblizszym czasie znowu zmienie sie w potwoora, bo to wszystko wraca jak tylko przestaje sie brac antybiotyk, boshe ja tego juz nie mam sily znosic, wiem co mnie czeka i na sama mysl nie chce mi sie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana osoba z..........
a wy ile macie lat dziewczyny? fajnie, ze jestescie iz ze mną piszecie, nie chciałabym stracic z wami kontaktu, moze sie wymienimy e- mailami lub nr gg? ja bede musiała zaraz mykac, bo mój chłopak ma przyjść.... ale bym z chęcia z Wami jeszcze popisała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj taaak, teksy a posmaruj sie moze nivea, a u lekarza z tym bylas? nie kuzwa, lubie wygladac jak ofiara wypadku. wiem, slowa bola, a czasem mam wrazenie ze 90proc obywateli w polsce skonczylo medycyne i sie wymadrza nie majac pojecia... ja zawalilam rok, bo bylam w stanie tragicznym, nie moglam z bolu przewrocic sie na bok, odkleic od przescieradla, tylko pogotowie, kroplowki...ale czesc mojej rodziny uznala ze ja sobie wymyslam chorobe zeby sie nie uczyc...nawet nie wiedza jak moja choroba sie nazywa.nawet wlasny ojciec ktory widzial jak wygladam, jak krzycze z bolu.zaprzecza temu co widzi, bo to dla niego za trudne i oskarza o ubzduranie sobie choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
zalamana-no to jestesmy prawie w tym samym wieku, za jakis czas chcialabym miec dziecko, ale wiem ze to nie mozliwe i az wyc mi sie chce, jak pomysle ze nie moge zyc normalnie i cieszyc sie zyciem tylko musze faszerwoac sie swinstwami, smarowac tym wszystkim zeby moc zlagodzic choc to pieczenie i swedzenie, a i tak jest zle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
absinthe- to samo slysze- ze wymyslam, ze dramatyzuje ze ludzie maja gorsze choroby i te ich pouczania posmaruj sie tym albo tym, oni nie wiedza co to znaczy wygladac jak upior i nie spac po nocah z bolu, swedzenia i pieczenia, wolalabym miec kazda inna chorobe, tylko nie ta, bo mam wrazenie ze nie tylko chora jest moja skora , ale i moja dusza, bo ja nie moge z tym zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
nie mam nikogo, nikt mnie nie potrafi zrozumiec, nawet rodzice, ani chlopak, oni nie wiedza co ja czuje, zamiast slyszec pocieszenie to jeszcze mnie potrafia dobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
moji rodzice tak samo - widza jak wygladam a jakos zamiast mi pomoc maja to gdzies i nawetr potrafia mnie dobic jeszcze , nie wspomne o tym ze maja gdzioe sto co ja czuje i to ze np potrzebne mi se leki i pieniadze na nie, bo nie pracuje, wiec skad mam miec na to? a jak mam isc do pracy jak ja wygladam jak upior i nie wyobrazam sobie tego, zeby na 8 godzin wychodzic z domu z kilogramem tapety, jak ja 24 godz na dobe siedze w domu wysmarowana w mazidlach bo inaczej jest koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj znam to... ja z pelna swiadomoscia slow-wolalabym miec raka niz azs. raka da sie wyleczyc, on boli a nie swedzi, no i nie musisz sie go wstydzic. a choroby skory daja popalic duszy i to bardzo. ja jestem teraz szczesliwa, bo mam tylko lekkie objawy przy tych tabletkach, ale juz czas je odstawiac. i wiem co bedzie-powrot do piekla.chce je brac do konca zycia olewajac skutki uboczne.ale nie wiem czy znajde lekarza ktory to zrozumie, bo to przeciez tlyko choroba skory, nie psuje nic w organizmie...poszukaj moze jakiegos forum ludzi takich jak Ty?albo poczytaj sobie chociazby moja atopedie.jest mnostwo ludzi zyjacych w podobnych koszmarach.ja wole tam nie wchodzic bo mnie to dobija, nie moge pogodzic sie z tym ze jestem chora ani identyfikowac z tymi ludzmi.glupota co nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana osoba z..........
dziewczyny...mnie tez nikt nie rozumie, bo oni tego nie maja, nie wiedza jak to jest budzic sie rano z mysla, jak ja wygladam, kombinowac, martwic sie...życ sie nie chce.... bedziecie jeszcze dzis na tym forum? podam swoj nr gg, jakbyscie chciały napisac to piszcie, razme razniej 2718885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
to moj nr gg 697 443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana osoba z..........
magdalenka dzieki na pewno sie do Ciebie odezwę 3 maj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie protopic kosztuje majatek, lekarze kosztuja majatek-we wrocku na klinikach panstwowa poradnia dermatologiczna jest platna!!a jak do pracy jak Cie nie przyjma ze wzgledu na wyglad. ale ja mysle ze to olewactwo wynik z tego ze to jest trudne dla ludzi.choroby sa tematem trudnym i kazdy woli udawac ze ich nie ma, boja sie ich.moja przyjaciolka, inteligentny zwierz, przy rozmowach o mojej chorobie potrafi jedynie powiedziec-nie martw sie bedzie dobrze.albo ze mam myslec pozytywnie.taa.i to nie jest brak empatii czy logicznego myslenia tylko ucieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
ja tez wolalabym miec raka albo cos innego bo to bylabym w stanie wyleczyc a tego swinstwa nie wylecze nigdy, tak mi powiedzial lekarz rok temu ze nie wylecze tego i zebym sie nie spodziewala poprawy, wiec jak ja mam zyc dalej z taka mysla, ze czeka mnie to juz zawsze.... ja wlasnie tez wolalabym brac ten antybiotyk do kanca zycia,a wczoraj wzielam ostatnioa tabletke i to mnie dobija, ze juz niedlugo wszystko powroci i bede wygladac znowu jak potwor :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5283859:) oj taak, ja jestem mistrzynia kamuflazu.zakryc rece ale odkryc kawalek dekoltu dla przeciwwagi.mnostwo koronkowcyh rekawiczek zeby zakryc dlonie. przezroczyste rekawy w bluzkach w lecie.i wyjscia na imprezy-nie moge zalozyc co chce tylko muszwe kobinowac ktore skrawki moge odkryc.to jest przytlaczajace.i ciagle pilnowanie zeby nikt nie zobaczyl. ale kamufluje sie niezle, malo osob sie nawet domysla ze cos ze mna nie tak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze mialam nadzieje ze to wylecze.moja kolezanka wyleczyla dieta (?!). probowalam roznych diet, bioenergoterapeutow, glodowek, dziwnych urzadzen, jeeezu ile kasy na to poszlo.moge miec jedynie nadzieje ze to mi przejdzie znowu na pare lat, jak kiedys.ale to marne szanse. reasumujac-dzieci miec nie moge, na slonce wychodzic za dlugo nie moge,niszczona watroba i nerki kiedy odmowia wspolpracy i zejde. i musze miec to w dupie, bo przynajmniej mam jako takie zycie:)niektorzy dostaja je normalnie, my musimy o nie walczyc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaaaa..
tak jedyne co slysze to nie mart sie, bo kazdy jak juz to woli uciec od tematu, z po drugie jak ktos nie ma takiej choroby to tego nie rozumie, co sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ochote zabic za \"nie martw sie\", nie wiem zamiast splywac to z czasem coraz bardziej wpienia.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, widzę, że od roku nikt się tu nie pojawiał, ale spróbuję odnowić. Od wczoraj smaruję się protopikiem (nie wiem, który to już mój lek na azs). Stosuję go miejscowo: w dwóch miejscach przy ustach i tuż przy nosie. Mimo to jest mi gorąco w całe policzki, brodę, powieki. Czy któraś z Was też tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frog
Ludziska mam do sprzedania maść Protopic o,03% , tubka o pojemności 10g. Kupiłam ja za 62,90zł. Sprzedam za równe 60zł. Dlaczego? Lekarka przepisała to mojemu 7-miesięcznemu synkowi. W ulotce sa informacje , ze nie znane jest działanie na tak mały kształtujący sie układ nerwowy. Nie chce ryzykować. Niech ta głupia baba daje to swoim wnukom :( W aptece mi tego nie przyjmą. Więc jeżeli ktos jest zainteresowany kupnem proszę o kontakt na maila. Popytajcie tez znajomych. Mam paragon z apteki, że lek jest kupiony legalnie. Czekam na odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam do sprzedania maść protopic 0,1%. Zrezygnowałam z zastosowania po przeczytaniu ulotki. Kupiłam za 62 zł, sprzedam za 50. Termin ważności 05/2011. Pozdrawiam. Aga/ z Gdańska jogito@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toms
spokojnie ... pieczenie ustaje... ja smaruje mascia protopic 2 razy na dzien i zauwazylem ze wlosy na brwiach pojawily sie 2 - na placku o srednici 0,5 cm. widac ze pojawiaja sie siwe malutkie wloski ktore z czasem zmieniaja sie na czarne.... ale tu pies pogrzebane bo inne wlosy wypadaja ... wiec urosna nowe a tamte wypadna.. naszczescie te nowe pojawiaja sie na placku... pies pogrzebany czesc druga : wlosy z tylu glowy nie odrastaja.. ale kupuje 3 masc i poczekam az efekty beda lub nie... ale powiem wam ze po pierwsze przestancie sie denerwoowac bo to podstawa... szczerze to dluuugo spie, duuzo jem (wrocilem nawet do rodzinnego domu na jakis czas) aby dobrze sie najesc obiadkami mamusi, odpoczac w gorach... aaa i jeszcze jedno czekam na wyniki krwi i moczu , a pozniej ide zbadac hormony ktorcyh badanie jest strasznie drogie... no ale co tam.. nie przejmujcie sie i nie lamcie !!!bo to wam tylko szkodzi i choroba sie powiela... moja kobieta mnie akceptuje a jak znajomi nie beda tzn ze na moja znajomosc nie zalsuguja i tyle :D a lysinka tez jest cacy :D powodzenia w leczeniu lub tez nie...bo cholera wie od czego to jest ...moze nie ma metody leczenia nawet w ogole.. ale to nie powod aby zalamowac sobie zycie !! :D buziaki kochani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do odsprzedania maść Protopic 0,03%. Lekarka zapisała ją mojej 6 -letniej córce, wydałam prawie 70 zł bez sensu, bo nie odważyłam się jej użyć na skórę dziecka :-( Maść jest nie otwierana, poj. 10g, termin ważn. 11/2011 Odsprzedam ją za 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dansemacabre76
Witam, mam do sprzedania Protopic 2 op. 0,1% i 2 op. 0,3%. Kontakt mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziowa
Elo wszystkim. Dzis zaczełam pierwszy dzien stosowac Protopic i normalnie masakra.Piecze,swędzi -nie do wytrzymania. Troche sie uspokoiłam czytajac inne wpisy,ze to noemalnie na poczatku. Mam nadzieje ze przejdzie mi za pare dni i bedzie wszystko oki i ta maść wyleczy mi problemy ze skóra. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wombat
Witam, z duzym zainteresowaniem czytam wasze wpisy. Moja corka cierpi na atopowy wyprysk skory rak. 3 razy probowala zasotsowac prtopik, za kazdej probie (w odstepach okolo 3 tygodni) po posmarowaniu rak protopicem na noc, rano budzila sie z krwawymi wybroczynami, a na ulotce jest napisane by nie stosowac na uszkodzona skore. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Prosze o pomoc, rade, bo sterydami nie mozna w nieskonczonosc, o czym wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pckloss
Uważajcie na ten lek i stosujcie go tylko z konsulatacją lekarską. http://www.urpl.gov.pl/komunikaty/protopic_Astellas.pdf DONIESIENIA DOTYCZĄCE WYSTĘPOWANIA CHŁONIAKÓW, RAKA SKÓRY I INNYCH NOWOTWORÓW ZŁOŚLIWYCH U PACJENTÓW STOSUJĄCYCH PROTOPIC Szanowna Pani Doktor, Szanowny Panie Doktorze, Donoszono o rzadkich przypadkach chłoniaków, raka skóry i innych nowotworów złośliwych u małej liczby pacjentów stosujących miejscowo inhibitory kalcyneuryny, w tym Protopic. Na podstawie dotychczasowych danych nie można potwierdzić ani nie można wykluczyć związku przyczynowo-skutkowego między tymi doniesieniami a stosowaniem Protopic. Wnioski z analizy profilu bezpieczeństwa przeprowadzonej przez Komitet Naukowy (Committee for Medicinal Products for Human Use, CHMP) Europejskiej Agencji Leków (European Medicines Agency, EMEA) wskazują, że stosunek korzyści do ryzyka tego leku jest nadal korzystny. Gromadzone są dalsze dane w celu potwierdzenia bezpieczeństwa podczas długotrwałego stosowania. W międzyczasie wprowadza się zmiany w Charakterystyce Produktu Leczniczego. Poniżej przedstawiono najważniejsze zmiany wynikające z analizy profilu bezpieczeństwa: Protopic należy stosować przez krótki czas, a w przypadku leczenia długotrwałego - w sposób przerywany, w umiarkowanych lub ciężkich postaciach atopowego zapalenia skóry w przypadkach braku dostatecznej odpowiedzi lub braku tolerancji na leczenie konwencjonalne, takie jak miejscowe stosowanie kortykosteroidów. Protopic należy stosować zgodnie z zarejestrowanymi wskazaniami. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat. U dzieci powyżej 2. roku życia należy stosować tylko Protopic maść 0,03%. Leczenie maścią Protopic powinno być rozpoczynane wyłącznie przez lekarzy z doświadczeniem w rozpoznawaniu i leczeniu atopowego zapalenia skóry. Nie należy stosować preparatu Protopic u dorosłych i u dzieci z upośledzoną czynnością układu immunologicznego. Protopic należy stosować 2 razy dziennie, nakładając cienką warstwę maści tylko na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. Ponadto: Protopic należy stosować na każdą chorobowo zmienioną powierzchnię skóry aż do ustąpienia zmian, po czym leczenie należy przerwać. W każdej grupie wiekowej należy unikać ciągłego, długotrwałego stosowania miejscowo inhibitorów kalcyneuryny, w tym preparatu Protopic, i ograniczyć nakładanie maści tylko do powierzchni zajętej atopowym zapaleniem skóry. W razie braku poprawy po 2 tygodniach leczenia lub w przypadku zaostrzenia choroby należy zweryfikować rozpoznanie atopowego zapalenia skóry lub rozważyć inne metody leczenia. Należy unikać stosowania preparatu Protopic w przypadku nowotworów lub przednowotworowych zmian skórnych. Lekarz powinien wziąć pod uwagę możliwość popełnienia błędu przy różnicowaniu atopowego zapalenia skóry z chłoniakiem typu T (cutaneous T-cell lymphoma, CTLC). W razie pytań lub wątpliwości dotyczących stosowania maści Protopic prosimy o kontakt pod nastepującym adresem: Astellas Pharma sp. z o.o. ul. Poleczki 21 02-822 Warszawa Tel. (022) 545 11 11 Faks (022) 545 11 10 Z poważaniem, dr n. med. Ewa Jankowska dr n. med. Agnieszka Członkowska dyrektor ds. medycznych doradca ds. medycznych Prosimy lekarzy, aby zgłaszali wszystkie ciężkie zdarzenia niepożądane, w tym przypadki nowotworów, do firmy Astellas Pharma i do Urzędu Rejestracji, bez względu na to, czy uznają oni czy nie, że istniał związek przyczynowy między reakcją a stosowaniem preparatu Protopic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×