Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Annapo

Otwieram nowy klubik dla trochę starszych 30 tek

Polecane posty

Erato - to tylko ciasta - innych przepisów nie mam zapisanych - te są w głowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erato, hihhi ja kaczki jeszcze nigdy nie robilam :D:D:D ale mam zamiar zrobic dobra na te swieta! Jeszcze nie wiem jak, ale ci powiem jak wyszla co? :D:D:D Wesola, no wlasnie, zeby cos utrzymac najpierw trzeba to cos miec :D:D:D:D a zima i tak sie mozna dobrze przykryc i schowac ... Rebeko, chyba juz o tym mowilysmy, ja tez lubuje sie w chilijskich cabernetach. Rioja dobrego sie tez napije, ale cos ostatnio nabilam sie na takiego troche za ciezkiego i teraz mam niesmak. Ale polecam bardzo niektore australijskie lub kalifornijskie, naprawde mozesz odkryc cos calkiem calkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erato - znalazlam specjalnie dla Ciebie 😘 : http://en.wikipedia.org/wiki/Rioja_(wine) Dea - czasami tez kupuje cos innego ... az tak monotematyczna nie jestem ;-) ...ale najlepsze jest to ze juz nie pamietam kiedy ostatni raz pilam wino francuskie :-P... Kaszubko - a ja sobie chociaz wirtualnie pojem tych smakolykow :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowa czekolada nr 1- dobra do smarowania wafli. 1 kostka margaryny [25 dkg] 3 łyżki kakao 2 szklanki mleka w proszku 0,5 szklanki wody 1 szklanka cukru Zagotować wodę z cukrem, dodać margarynę i wymieszać. Po odstawieniu z ognia dodać pozostałe składniki, wymieszać ponownie. Lekko ostudzoną masą przekładać wafle. Czasem do tej masy wrzucam wiórki kokosowe - dla urozmaicenia. Jeszcze dziś następny przepis czekolady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowa czekolada 2 [blok czekoladowy] 0,75 kostki margaryny 1 szklanka cukru 2 łyżki kakao 6 łyżek wody 25 dkg mleka w proszku [2 szklanki] 20 dkg herbatników suszone owoce [10 dkg rodzynek, 5 dkg orzechów] mogą być same rodzynki lub orzechy... można tez dać wiórki kokosowe Margarynę, kakao, cukier i wodę podgrzewać aż do rozpuszczenia wszystkich składników. Odstawić z ognia, dodać mleko w proszku, pokruszone herbatniki, pokrajane owoce i dokładnie wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka sypana [to łatwe do wykonania ciasto] 1 szklanka kaszy manny 1 szklanka cukru 1 szklanka mąki 1 mały proszek do pieczenia 1 kg jabłek 3 łyżki cukru do jabłek 1 cukier waniliowy 0,5 kostki margaryny Wszystkie sypkie składniki [kasza, mąka, proszek i cukier] wymieszać. Jabłka utrzeć na grubej tarce, dodać do nich 3 łyżki cukru i cukier waniliowy. Tortownicę wysmarować tłuszczem, obsypać tartą bułką po czym wysypać 1/3 mieszaniny [tych sypkich składników] równą warstwą na dno tortownicy, na to położyć połowę startych jabłek, znów wysypać 1/3 mieszaniny i przykryć resztą jabłek. Ostatnią warstw stanowi sypka mieszanina, na którą rozkładamy płatki margaryny. Wstawić do niezbyt gorącego piekarnika [200st C] i piec 45-50 minut. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, ale tematy kulinarne. A z tymi kaczkami to już przesada. Gdzie ja teraz kaczkę dorwę?! Ja robiłam kiedyś kaczkę z jabłkami, była dobra, ale najczęściej robię nadziewaną mięsem. I robię tylko wtedy jak dostanę ze wsi od mojego M kuzynki, bo te ze sklepu nie są takie dobre. Dea ja w tym tygodniu robiłam placki ziemniaczane i tarłam ziemniaki na tarce. Pomyślałam sobie wtedy, że nie trzeba chodzić na siłownię, trąc ziemniaki można tak przypakować, że hej :-D Ja mam w pracy wino chilijskie, nie wiem jakie, ale narobiłyście mi takiego smaka, że jutro chyba je otworzę i wcale nie będę patrzeć na to czy sama piję, czy nie. Zresztą, myślę,że dotrzymacie mi towarzystwa. Muszę kończyć, bo moje dzieci coraz głośniej dyskutują i coś mi się wydaje, że będę musiała rozwiązać jakiś konflikt. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piatek 😍 :-) Mialam do Was wczoraj zagladnac wieczorem, ale oczywiscie wpadlam w sidla kanapki ;-) i jak mnie juz wypuscila to jakos tak pozno sie zrobilo :-P... Kaszubko 🌻 - chyba pokombinuje cos z ta Twoja czekolada z rodzynkami :-) 😘 ... o waflach nawet nie mysle bo jak sobie przypomne jak ich szukalam zeby wykorzystac przepis od Ani ... :-O Teraz czekam na obiecane winko od Goi ;-) ... a w oczekiwaniu stawiam kawe : \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ \\_/ ... i zycze milego dnia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🖐️ Skoro Rebeka postawiła kawę, to ja stawiam wino. pogoda iście barowa, więc winko będzie jak znalazł. No i listę obecności kładę na stoliku. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🌼 Pada deszcz ze śniegiem.... ciemno, ponuro. :D Goja - listę podpisuję... :D Rebeko - zamiast wafli można smarować tę czekoladą herbatniki, ciasteczka... można też wrzucić pokruszone herbatki + np rodzynki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weoła anka
Cześć listę podpisuje :) Kawę piję dzięki :) O i wino już jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wesoła 🌻 widzę, że już winka spróbowałaś, bo litera Ci uciekła :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sie i liste podpisuje :) wczoraj ucieklam cichutko bo sie troszke za slodno zrobilo i tylko od patrzenia czulam ze mi kg przybywaly :o Kaszubko, widoczek nawet niezly, a mowilas ze ponuro u ciebie? U mnie slonko sie przetarlo i nie jest tak zimno jak mowili ze bedzie. Na szczescie piatek! szkoda ze mnie dzis po poludniu mycie okien czeka.... a w kuchni sa to zasuwane okna-drzwi, 3 metry 50 na 2.50 wysokosci.... :o moze mi ktos przyjedzie pomoc ;) Goju, ja w pracy pic nie moge :( ale mi smaka narobilas!!! A z ta kaczka to nie wiem jak wpadlam na ten pomysl, po prostu nigdy nie robilam i chce sprobowac... M jeszcze nie wie, moze mnie przekona na cos prostrzego? Stawiam czerwona (lecz nie chilijska ;) ) herbatke. 🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do herbatki dokładam bułeczkę i powidła śliwkowe. Dea 🌻 u mnie mycie okien to pikuś, mam tylko 3 pomieszczenia. Chętnie bym Ci pomogła, tylko nie wiem czy na samolot zdążę :-) Wiecie co mi się przytrafiło. Właśnie poleciało mi oczko w rajstopkach na samym kolanie, a mam dzisiaj krótką spódnicę. O kurrrrrrcze, muszę chyba wyjść gdzieś do sklepu (niestety niezbyt blisko). To na razie znikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dobrze ze wczesniej do Was nie zagladnelam, bo chyba bym od Kaszubki 🌻 \"pana lenia\" wziela, a musialam moja robote \"wykonczyc\" ;-) ... A tak : udalo sie i moge uciekac do domku :-) Dea 🌻 - zaraz jade na dworzec :-D ... odbierzesz mnie z St Pancras ;-):-D :-D ? A tak powaznie to sama nie wiem co bym wolala : Twoje okna czy moje dzisiejsze zakupy :-O... Pocieszam sie ze juz jutro bede miala spokoj a moze i cos ladnego dla brzuszka przy okazji kupie :-) ...? Goja 🌻 - koniecznie kup przy okazji skarpetki ;-) :-D MILEGO POPOLUDNIA ZYCZE 😍... i jak uda mi sie usadowic M przed okienkiem to wpadne do Was na chwilke wieczorem ... 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko, pewnie ze cie odbiore!!! A moze zamiast mycia okine to sie skusze na zakupy z toba? ponoc teraz u nas taniej jest ;) Goja, slicznie dzikuje za intencje pomocy :) ale widzisz, ja juz sie wymigalam ;) ten pan od Kaszubki chyba na dlugi zasieg dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się Dea - pan leń już ode mnie się wyprowadził :D i powędrował do.... znów jest słońce. Dea ❤️ czasem tak bywa, że jest nas trochę mało na topiku... ale popatrzałam sobie na inne topiku - tam bywają 2-3 wpisy na dobę... u nas jest ok :D Rebeko - udanych zakupów i jeśli kupisz coś dla maluszka - może podeślesz zdjęcie - lubię oglądać małe ciuszki :D Goja - ja też mam zawsze pecha z rajstopami - i to wtedy, gdy mam akurat w domu tylko jedną parę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w sklepie i już zmieniłam, więc mogę znowu kolanko spod biurka wyciągnąć :-) Masz rację Rebeko zamiast świrować w rajstopkach, lepiej bym sobie kupiła grube skarpety i oczko by nie leciało, a i cieplej by było :-) Annapo ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry w piatek ❤️ Tylko machne lapka bo dopiero wrocilam a musze zrobic kilka rzeczy w domku, brrrr zimno na dworze,zapowiadaja dzisiaj u nas -1 wieczorem :D Skrobne pozniej a na razie milego dnia 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie.Annapo,Dea,Rebeko,Kaszubko,Goja,wesoła Anka i tych co nie zdążyłam zapamiętac! widzę,że u was wesoło na maxa,ale tak trzymac...mój kiepski humor sobię poszedł staram się nie byc sama bo w tedy jest najgorzej.dziś idę na lampkę winka do kumpeli trochę pogadamy i się posmiejemy,chodzcie ze mną bo na pewno są tutaj osoby,które by chciały się rozerwac od swoich obowiązków codziennych.......pozdrawiam was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Meg - już zastanawiałam się co z Tobą :D Chyba zabiorę się z Tobą - bo mój pan leń znów powraca :D Bo jest w domu cicho, ciepło, sennie :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagladam do Was :-)... a tu widze pusto... :-(... Mowi sie trudno, nie co dzien Swietego Jana ;-)... w takim razie ja Wam tylko dwa slowa napisze i tez wroce do M ... chyba sie ucieszy ;-) bo siedzi przed jakims szmatlawcem i strasznie narzeka ze nie ma nic do ogladania :-D :-D... Zakupy sie udaly :-)... wydalam mase pieniedzy :-P, ale zaczelam tez juz powoli kupowac prezenty pod choinke :-)... pozniej, im blizej Swiat, tym ciezej sie przez sklepy przecisnac :-O... a w dodatku ja zajmuje coraz wiecej miejsca :-D :-D Kaszubko - specjalnie dla Ciebie zrobie fotke ;-)... ale to juz moze jutro :-). A piosenka jest super !! :-D Dea - nie wiem za bardzo jakie u Was sa ceny, ale z tego co slyszalam u Was zdarzaja sie wyprzedaze na ktorych mozna dobre rzeczy kupic po dobrej cenie... tutaj : zapomnij :-O... nawet na zimowych/letnich wyprzedazach przecenione sa same (excusez le mot ;-) ) \"gowniane\" szmatki a jak chcesz kupic cos porzadnego/firmowego to przez caly rok placisz ciezkie pieniadze :-O... No ale coz, nic na to nie poradze wiec jak to mowia : jak czegos nie mozna zmienic to trzeba pokochac... a jak nie mozna pokochac to trzeba sie rozstac ;-) :-D :-D... Ja pokochalam ;-) :-) Erato 🌻 - chyba Ci sie troszke te prace domowe przeciagnely ... ;-) :-D ? Goja - no cos ty, jak masz co pokazywac to pokazuj :-)!!! Ja przez cale zycie w spodniach \"wycieram\"... i uwierz mi : wiem co robie ;-) :-D :-D Meg 🌻 - baw sie dobrze, takie oderwanie od codziennosci swietnie robi od czasu do czasu... moze nastepnym razem wybiore sie z Toba :-) ...? Dobra ... wracam do mojego prywatnego faceta ;-)... a Wam wszystkim zycze milego wieczoru i szalonej nocy :-P :-D 😘 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebeko - jak ja wytrzymam jeszcze te kilka miesięcy - sama nie wiem.... tyle samo czasu musiałam czekać na Maciusia :D Dea - czas na nowe fotki Twojej córeczki - przecież znów urosła :D Dobranoc... spokojnych snów 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry 🌼 Całą noc była zawierucha - padał śnieg - dużo go jednak nie ma - teraz jest ślicznie - świeci słonko.... chyba wyjdę - czas odwiedzić sklepy i wydać trochę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×