Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dietlash

Preejakulat...wszystko ?

Polecane posty

Gość Kubcia
Pieprzone nieuki... milion potrzebny do zapłodnienia tak? ohh dzieci dzieci macie poczytajcie cos co powinno w pierwszej kolejnosci byc przeczytane : http://pl.wikipedia.org/wiki/Preejakulat Radze zamknąć temat bo ktos niepoinformowany moglby sie na prawde wystraszyc czytajac takie glupoty. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska
Preejakulat, płyn ejakulacyjny (z łac. pre – przed + ejakulat) – wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych, wydobywająca się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, pełniąca funkcję naturalnego lubrykantu. Nie zostało dowiedzione, że preejakulat może zawierać plemniki, co umożliwiłoby zapłodnienie nawet, jeśli nie doszłoby do wytrysku. W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości, które nie mogą spowodować zapłodnienia, a także plemniki martwe; w tym samym badaniu wykazano, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi, zatem może być w nim obecny wirus HIV. Autorzy zasugerowali, że ryzyko zarażenia HIV jest większe niż domniemane ryzyko ciąży w przypadku dostania się preejakulatu do pochwy, gdyż nigdy nie stwierdzono przypadku takiego zapłodnienia. Badania przeprowadzone w 2007 r. na Uniwersytecie Cambridge oraz New York Presbyterian Hospital pod przewodnictwem światowej sławy profesora ginekologii, seksuologii i położnictwa David Resnick'a potwierdziły, że zapłodnienie poprzez płyn ejakulacyjny nie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasil
nie wierzylabym wikipedii w 100%, czytalam na ten temat wiele publikacji i na wikippedii pierwszy raz spotkam sie z opinia ze tam plemnikow nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saberson
hej a ja mam takie pytanko....wiem ze temat jest dosc stary ale co tam...czy podczas masturbacji, preejakulat rowniez sie pojawia? czy pojawia sie on tylko w przypadku seksu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8
mam pytanie bo juz nie wiem co myśleć 20.01. uprawiałam petting z chłopakiem ale nie doszło do wtrysku ewentualnie mógłby przenieść plemniki z preejakulatu ale to chyba nie możliwe dostałam okres 30.01 i niby było normalnie, ale przed okresem oddawałam często mocz i miałam podwyższoną temperaturę i 2 dni po okresie znowu mam te objawy i dodatkowo czuje mrowienie w piersiach i ból w podbrzuszu...proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik...
prawda jest taka ze co do preejakulatu nawet naukowcy sa róznego zdania, a wikipedia to jest jest jakies super wiarygodne zródło!!! Czasem jest tak ze pary współzyja zabezpieczajac sie stosunkiem przerywanym np 3 lata, tak jak moja kolezanka i wszystko jest ok az tu nagle wpadka, a jej chłopak zarzeka sie ze napewno nie doszedł w środku. Jest mnóstwo wpadek z przerywanego. Jak to wytłumaczyc??? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy preejakulat moze zapłodnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anik...
milka w twoim przypadku nie widze szans na ciąze. a twoje objawy mogą byc spowodowane np.stresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka8
pewnie masz racje panikuje i na siłę doszukuje się objawów a byc może mam zwykłe zapalenie pęcherza coś mi sie wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzsamaniewiem
jak wszystkie tutaj mam problem z " identyfikacja " ciazy. kochalam sie z chlopakiem jakies poltora miesiaca temu. pare dni potem dostalam normalnego okresu, ktory trwal jak zazwyczaj ok.4/5 dni ( takze podczas stosunku mialam dni nieplodne ) a on uzyl prezerwatywy. warto dodac, ze niezabardzo nam wyszlo.. zazwyczaj mialam regularne miesiaczki, a teraz mi sie spoznia juz prawie 2 tydzien.. miewam nudnosci i prawie nic nie jem ze stresu na mysl odziecku.. czy te wszystkie sytuacje sa tylko wytworem mojej wyobrazni a ja nie mam powodow do obaw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistel
Dziewczyny nie panikujcie. To nie jest tak łatwo zajść w ciążę jak wam się wydaje ;) Moja znajome z 3 klasy liceum regularnie uprawiają seks ze swoimi chłopakami bez zabezpieczeń, a mimo to jeszcze żadna nie zaszła w ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abcia
Byłam wczoraj u ginekologa, który bez zawahania stwierdził, że bez wytrysku nie może dojść do zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek16lat
mam takie pytanko, kochałem sie z moją dziewczyną z prezerwatywą nie doszło do wytrysku a wydaje mi się ze prezerwatywa sie zsuneła i troche tego płynu wydostalo sie z prezerwatywy, czy moja dziewczyna mogła zajść w ciąze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dullard
Uprawiałam petting , pieściliśmy narządy nawzajem a na końcu ocieraliśmy się nimi.. nie było wytrysku ani tego preejakulatu, ponieważ jak twierdzi mój chłopak on nigdy tego nie miał.. zresztą ja też nigdy nie czułam jakieś wydzieliny na jego penisie.. Obliczając wypadł mi dzień niepłodny jednak teraz odczuwam ból brzucha i jest on twardy.. na razie jest to jeden objaw .. mierzyłam sobie także temp. ale wskazywała 36,3, 36,6 czyli normalna.. Czy mogłabym w taki sposób zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody92
Ślina zabija plemniki?? jeśli tak to te skromne ilości w preejakulacie już wgl tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w preejakulacie są plemniki o upośledzonej ruchliwosci, nie zapładniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam czasem podobne obawy, ale ten preejakulat znajduje się tylko na czubku penisa. Jeśli się go nie dotknie to wątpieeee, że szanse na ciąże są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! mam probl;em uprawiałem z moją dziewczyną sex za 3 razem bez zabezpieczenia,czy ten płyn może zapłodnic,oświadczam że moja dziewczyne bardzo bolało czułe miejsce,niewiem co jest grane,leciała też krew,a to był 3 stosunek,pomóżcie,strasznie sie martwie o nia,niechce by była w ciązy blagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halotoja123
Jest to bezbarwne, troszkę gęstsze niż mocz (lekko się klei jak ślina), lub czasem jak woda, pachnie trochę jak mocz i smakuje trochę słono. Niektórzy mają kropelkę a niektórzy dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eleonora1001
każdy facet wydziela śluz zwany preejakulatem, im bardziej podniecony tym więcej tego jest, jestem masażystką więc mam do czynienia z tym na codzień, niektóre kobiety też sporo tego produkują , mnie też podniecaja takie widoki, czasami znęcam się nad takim facetem obserwując jego męki, jak jest przystojny to daję teżsię pieścić aż obydwoje dojdziemy, nie uwierzycie dziewczyny jakie potężne wytryski są podczas takiego masażu, wszystko zachlapane dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×