Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Lucia..
Wspomnienie Mimozami jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła, To ty, to ty jesteś ta dziewczyna, która do mnie na ulicę wychodziła. Od twoich listów pachniało w sieni, gdym wracał zdyszany ze szkoły, a po ulicach w lekkiej jesieni fruwały za mną jasne anioły. Mimozami zwiędłość przypomina nieśmiertelnik żółty - październik. To ty, to ty, moja jedyna, przychodziłaś wieczorem do cukierni. Z przemodlenia, z przeomdlenia senny, w parku płakałem szeptanymi słowy. Księżyc z chmurek prześwitywał jesienny, od mimozy złotej majowy. Ach czułymi, przemiłymi snami zasypiałem z nim gasnącym o poranku, w snach dawnymi bawiąc się wiosnami, jak ta złota, jak ta wonna wiązanka. Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia..
Kwiaty przyjaźni Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca. Ludzie nie mogą stać się ludźmi bez ciepła przyjaźni. Tak jak rozwój rośliny uzależniony jest od korzystnego klimatu, tak rozwój człowieka zależy od duchowej atmosfery, w której żyje. Ludzkie zachowanie zależy od tego, co inni otwarcie czy też skrycie, świadomie czy nieświadomie sądzą i odczuwają. Obojętność i nieufność rozdzielają ludzi. Atmosfera ochładza się, czasem nawet do temperatury poniżej zera. Zgoda i zaufanie ludzi jednoczy. Na świecie robi się cieplej. Inni nie staną się lepsi od tego, że będziesz o nich źle mówił czy myślał. Jeśli dobrze myślisz o ludziach, dajesz im do zrozumienia, że nie są ci obojętni, że znaczą dla ciebie wiele, godni są twojego zachodu i że dadzą się lubić. Przyjaźń to najwspanialszy i najbardziej kosztowny dar. To sens i znaczenie wszystkich darów, ilekroć ludzie ich obdarowują. Dar przyjaźni nigdy nie jest ciężarem. On nie obciąża, albowiem jest unoszony strumieniami sympatii, które płyną bez skrytych zamiarów z serca do serca. Jeżeli ten dar jest znakiem prawdziwej przyjaźni, możemy go śmiało owinąć nawet w jaskrawobarwny papier i kolorowymi wstążkami przewiązać. Nasza przyjaźń pozostanie niezapakowana, spontaniczna i wolna. Nie samo darowanie, ale przyjaźń jest najważniejsza. Pewna kobieta była bardzo bogata, a chciała umrzeć. Posiadała nieruchomości w Hamburgu, Paryżu i Londynie, lecz nie chciała żyć. Wzięła tabletki. Lekarze jednak ją odratowali. Dwie długie godziny przysłuchiwałem się jej historii. Pod koniec rozmowy rozpłakała się: "Z wszystkiego bym zrezygnowała, w zamian za trochą przychylności, za odrobinę przyjaźni". Dlaczego tak wielu ludzi nic z tego życia nie ma? Ponieważ nie mają żadnych przyjaciół. Nie znają żadnej bratniej duszy. Nie zauważają żadnych odznak, że ktoś ich lubi. Ponieważ nie ma nawet kwiatka który by kwitł dla nich. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia..
JESIENNE DRZEWA Liście zbielale od troski płoną w jesiennym słońcu, purpurowe świecidełka na sękatych gałęziach nie trwają dłużej niż podmuch wiatru. Szelest jesiennej mowy w krętych żyłach drzew, rośnie z każdym opadającym liściem. Drzewa jak ciężkie meble w starym salonie wierzą w swoją użyteczność, dumne z czystej linii stołu ukrytej w krawędziach pnia. Ciała zdrewniałe od srogich wiatrów, kruche jak suche gałęzie w wielkim lesie, starcy wierzą w swoją użyteczność dumni z tajemnych soków życia w korzeniach stóp. Drewniani mędrcy kroczą niewzruszenie, ściskają laskę na jesiennym spacerze w purpurowych promieniach bladego słońca. Iwona Opoczynska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
witajcie WBW Sabinko melduj o zdrowku LISTECZKU; DZIKA ROZO slicznosci nam pokazujecie.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem WBW! Jutro będę miała na obiedzie teściów wiec staram się zrobić zrazy ... Takie jakie nauczyła mnie moja teściowa:-D hi hi hi ! Ale ładnie pachnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caluje Was Wszystkie bo ja naprawdę nie mam czasu:( Jutro jeszcze idę do pracy a piątek będę miała już wolne to zatrzymam teściów na weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki... Pozdrawiam Was i oazę serdecznie...:) Grazko; ja czuje się znakomicie twój pomysł na kuracje grypy jest niezawodny... I bardzo dziękuję za troskę...👄 Jak już Wam pisałam , brat męża pojedzie po Wszystkimi Świętych wiec nie mam czasu na przebywanie w oazie... Net coś szwankuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przyznam , ze się z nim nie nudzę , zresztą w męża rodzinie najbardziej z tym szwagrem się rozumiałam... Duzo spacerujemy , kucharzymy i wieczorami wspominamy czasy młodych lat... On wdowiec ja wdowa wiec mamy o czym rozmawiać i nie brak nam tematów do rozmów...:) Zycze miłego wieczorku i pogodnej jesieni... JESIEN Kłosy włosów, latawce babiego lata wokół ścierniska czekają na swojego oracza. Nie ma takiej równiny, której by ptak nie zaznaczył tańcem uniesień, Nie ma takiego drzewa, które nadęte listowiem swoich płuc, nie urodziłoby gniazda. Dlatego i ja mam takie miejsce, dokąd wracam jak syn marnotrawny z kołatką w ręku i kosturem, wierząc, że drzwi będą zawsze otwarte. Wokół drzewa nie tylko się złocą, zasypiają jesiennie, jak kobiety. Wieslaw Ciesielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinko 57
Witam oazę... I jej bywalców... Sabinko ,a moze tak brat po bracie:) żart:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Witam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy tylko to co nieważne jak krowa się wlecze najważniejsze tak prędkie że nagle się staje potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście przychodzi jednocześnie jak patos i humor jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon żeby widzieć naprawdę zamykają oczy chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć kochamy wciąż za mało i stale za późno Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze a będziesz jak delfin łagodny i mocny Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą (Ks. Jan Twardowski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
•`´)¸.•`´) «´¨ •.DOBRY WIECZÓR.•´¨`» ( ¸.•`´(¸.•`´ ``•.¸)``•.¸) ``````````.**..**..** ´´````````¶¶*..**..* ´´´´´´´´´¶¶¶ .*.*.*. ¶¶¶´´´´´¶¶¶¶*..**.*. ´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶*.*.**..**. ´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶*.*.*.*.*. ´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶*.*.**.­­­ ´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.**.**.*. ´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶*.*.*.**. ´´¶¶¶¶¶´´¶¶¶¶*.**.*.*.* ´¶¶´´´´´´´´¶¶¶*..**.*.** ´´´´´`````´´¶¶*. Kiedy piękna noc zapada, księżyc bajki opowiada, wszystkie gwiazdki go słuchają i na piękny sen czekają. Więc bez żadnych zbędnych słów życzę WBW miłych snów!!!(`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) `•.¸(*)D O B R A N O C (*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Ja dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesylam pozdrowienia
"Nasz mały śwait" W naszym małym świecie wciąż tyle problemów jest... Przeplata się nienawiść i miłość.. Wciąż obecna jest odwaga i strach... Chcemy lepszego jutra A depczemy innych... Mamy tyle radości a mamy dołki Mamy tyle smutków a się śmiejemy...cieszymy Taki jest cały nasz świat Pełen przeciwności Smutków i radości Nadziei i zwątpienia Marzeń spełnienia i wiecznego kroczenia po wodzie... Ale często się to nam nie udaje ! Dlaczego ? To już nie dla nas pytanie... Jest wciąż tyle kłopotów Wciąż tyle zwątpień Wciąż nie dorośliśmy do życia... Wciąż nie jesteśmy godni powierzonemu zadaniu... Wciąż wdajemy się w walkę z sobą... Wciąż nie rozumiemy siebie i innych... Wciąż mamy zwątpienia i wciąż Nie jesteśmy do końca szczerzy... Dlaczego ? To nie nasze pytanie... Musimy starać się żyć... A wciąż jest tyle problemów Ale wciąż jeszcze tyle przez nami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Witam, witam, witam, witam :) A kogo ? WBW !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
strawberry xdd Blondynka do swojego chłopaka: - Słuchaj. Znamy się już bardzo długo. Może przedstawiłbyś mi swoją rodzinę? - Chciałbym, ale żona z dziećmi wyjechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
agreer Antek, chłopak ze wsi, wziął ślub. Po miesiącu ojciec Antka pyta synową: - No i jak wam się, Kaśka układa? - Ano miesiąc po ślubie, a Antek mnie jeszcze nie tego... - Jak to? Już ja z nim pogadam! Jak zapowiedział, tak zrobił. - Antek, czemu ty z Kaśką nie tego? - Wiesz, ojciec... Nie wiem jak... - Jak to nie wiesz? Zara Ci pokażę. Zabrał Antka do stodoły, dał mu świecę i mówi: - Masz i świeć. Sam Kaśkę rzucił na siano i wydmuchał synową. Po wszystkim pyta Antka: - Tera wiesz już jak? - Wiem. Spotykają się znowu za jakiś czas i ojciec pyta synową: - No i jak tera? - Fantastycznie, cudownie, cała wieś mnie dmucha, a Antek ze świecą stoi i przyświeca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
olka9br Jasiu siedzi w kościele i kręci różańcem. Po chwili podchodzi katechetka i mówi: - Jasiu, nie można kręcić różańcem, bo na każdym paciorku jest aniołek. Jasiu się uśmiechnął i powiedział: - To teraz się trzymajcie... słonecznego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Pewien farmer oprowadzał po swoim gospodarstwie potencjalnego nabywcę. Doszli do pasieki. - Czemu ta pasieka stoi tak blisko drogi? Przecież pszczoły mogą użądlić przechodniów! - narzeka kupiec. - Te ule stoją tu od 10 lat i nigdy nic takiego się nie zdarzyło! - odpowiada farmer. Po krótkiej dyskusji postanowili się założyć - zainteresowany rozbierze się do naga i zostanie przywiązany do rosnącego w pobliżu pasieki drzewa na cały dzień. Jeżeli do wieczora użądli go pszczoła, dostanie farmę za darmo, w przeciwnym razie zapłaci podwójną cenę. Wieczorem farmer idzie odwiązać kupca i z daleka widzi, że facet jest blady i słania się na nogach. - Cholera, przegrałem chyba zakład - klnie pod nosem farmer, biegnąc do niego. - Co się stało, gdzie ugryzła? - pyta, rozcinając więzy. - Nigdzie nie ugryzła, to nie to - szepcze cicho potencjalny nabywca - ale czy to cholerne ciele nie ma matki? Rnnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo pozdrawiam WBW ! * przesyłam pozdrowienia❤️ \"Nasz mały świat\" Bardzo pouczający wiersz ...dzięki. Dowcipy Super...:) Fotki Różyczki Wspaniale👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochani ! Dziś moje mieszkanie pachnie rybami:-D Albo śmierdzi :-D jak kto woli... Kupiliśmy 2 kilogramy ryb , szwagier poczyścił a ją przyrządziłam i teraz on siedzi z gazetą w reku a ja wskoczyłam na minutkę do Was:) Pozdrawiam Was jeszcze raz i życzę miłego weekendu👄 My jutro wybieramy się do kina.... Na komedie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzębina czerwona Zapadł cichy wieczór , już ucichł wiatru wiew Gdzieś w oddali słychać , harmonii tęskny śpiew Biegnę wąską dróżką , co pośród gór się pnie Bo pod jarzębiną dwóch chłopców czeka mnie Jarzębino czerwona , któremu serce dać Jarzębino czerwona , biednemu sercu radź Jeden dzielny tokarz , a drugi , kowal zuch Cóż mam biedna robić , podoba mi się dwóch Obaj tacy mili , a każdy dzielny druh Droga jarzębino , którego wybrać mów Jarzębino czerwona ... tylko jarzębina , poradzić może mi Ja nie mogę wybrać , choć myślę tyle dni Przeszła wiosna lato , już jesień złotem lśni Już się ze mnie śmieją , dziewczęta z mojej wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×