Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Smutna..25
Dzień dobry! Dzień optymisty.... ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - każdego dnia kimś innym zostań. Każdego dnia wciąż kochaj życie, na wszystko patrz optymistycznie. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - co było, przeszło i minęło. Co mnie smuciło jeszcze wczoraj, dziś prawdą być przestało zgoła. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - bo nowy dzień, to szczęście nowe. O tym, co piękne, myśleć pragnę i światu uśmiech podarować. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - Nic Siłą nie brać, nic przymusem. Co zrobić trzeba, chętnie zrobię i na lekkości zyskać mogę. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - bez lęku w przyszłość patrzeć trzeba. Żyć pragnę, śmiać się, kochać życie, w siebie uwierzyć i w moc nieba. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - mieć nowe plany, wizje nowe. I choćby jeszcze trwał listopad, następną wiosnę mieć już w głowie. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - otuchy braknąć Ci nie może. Tylko nadziei nigdy nie trać, a z czasem wszystko będzie dobrze. ZACZYNAĆ KAŻDY DZIEŃ OD NOWA - każdego dnia kimś innym zostań. Każdego dnia wciąż kochaj życie, bo prawdą wszak jest oczywistą: NIE WARTO CI BYĆ PESYMISTĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna..25
Rozmowa z wiatrem /R. Strug / O czym śpiewasz pod moim oknem? O tym, że hulam po polach i moknę, że przeganiam mgły nad polami, że psocę i żartuję z chmurami... I jeszcze o czym? O tym, że pani jesień dostojnie już kroczy, w malachitowej sukience do ziemi i że się zakochałem w tej pięknej jesieni... Do stóp rzucam jej liście oliwkowo-płowe, kąpię drobniutkie stopy w rosie kryształowej, rumieńcem jabłek witam jej uśmiech z bursztynu, stroję ją w najczerwieńsze kiście jarzębiny, barwnym płaszczem otulam przed zimnem i deszczem i szepczę jej do ucha kolorowe wiersze... Pozwól, że moje okno otwarte zostanie, chcę cię wpuścić do domu i twoje śpiewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja, królu mój, nie będę dzisiaj spał. Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę, kiedyś tam, kiedyś tam, ale dziś jesteś mały jak okruszek, który los rzucił nam. Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja, królu mój, nie będę dzisiaj spał. Kiedyś tam będziesz spodnie miał na szelkach, kiedyś tam, kiedyś tam, ale dziś jesteś mały jak muszelka, którą los rzucił nam. Właśnie słucham tego...ŚLICZNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na dobranoc,:) Na dancingu Na dancingu tańczą goście cygan na gitarze gra otwarł serce swe na oścież a z ust płynie piosnka ta: Pod niebem chciałbym żyć z taborem chciałbym być lecz muszę tutaj grać co noc jak dziś. Pod niebem chciałbym żyć z taborem chciałbym być lecz muszę tutaj grać co noc jak dziś. Patrzą goście na cygana podziwiają jego grę a on szepcze: ukochana jak ja bardzo kocham Cię. Tyś odjechała w świat z tobą cygańska brać ja pozostałem tu i muszę grać. Tyś odjechała w świat z tobą cygańska brać ja pozostałem tu i muszę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
🖐️ listeczku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
*´'`°¤¸WITAM¸.•'´O`'•.¸¸¤°´'`* (_¸.•*´'`°¤¸'¸¤°´'`*•.¸_) Człowieka, który ma przyjaciół, nigdy nie złamią wichry losu. Ma on w sobie dość sił, by pokonać trudności i iść dalej naprzód. Nie sposób rozwinąć się w samotności, z dala od przyjaciół. Można wybrać samotność, ale nie można paść jej ofiarą. Żaden człowiek nie jest samotną wyspą *´'`°¤¸¸.•'´O`'•.¸¸¤°´'`* (_¸.•*´'`°¤¸'¸¤°´'`*•.¸_) Miłego Dnia :) *´'`°¤¸¸.•'´O`'•.¸¸¤°´'`* (_¸.•*´'`°¤¸'¸¤°´'`*•.¸_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Witam ! Deszcz dziś pada i pada...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
snyk Adam, Anielskie chóry Anielskie śpiewają chóry W gwiaździstym błękitów morzu, Wśród nocnej ciszy, przy łożu Sennej natury. Śpiewają tej biednej ziemi, Co wiecznie w świeżej żałobie Jak matka płacze na grobie Za dziećmi swemi. Śpiewają ludziom, co dyszą W codziennym a krwawym trudzie, Lecz biedni, zmęczeni ludzie Pieśni nie słyszą. I tylko ci, którzy toną W wielkiej miłości pragnieniu, Ci słyszą w serc swoich drżeniu Tę pieśń natchnioną! 29 listopad 1871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria...
Asnyk Adam, Dlaczego wicher tak wieje... Dlaczego wicher tak wyje I z jękiem leci ku niebu? Czy skargi roznosi czyje?.... Czy pieśń zawodzi pogrzebu? Różne są nędze na ziemi: Są jedne, co litość budzą, I ma kto płakać nad niemi, I boleść utulić cudzą. Są inne, jakby przeklęte Od świata, ludzi i Boga... Gdzie serca rozpaczą wzdęte Otacza pustka złowroga. Nikt się nad nimi nie żali... Obca im wszelka pociecha... I przepadają gdzieś w dali Samotnie, bez łzy, bez echa. Tylko wiatr niesie ku niebu Brzemienne klątwą rozpacze I wyje pieśni pogrzebu... W ciemnościach jęczy i płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Bryll Ernest Malowanie żony Takie są właśnie, co wołamy: żony; konstrukcja szczygła - a ten nie uniesie jesieni. Więcej liścia niż kwiatu - kwiat już znaczy owoc więcej wiatru niż rzeki... Gładzimy co rano uda, chcemy tak tkliwie jakby porcelany dźwięku jej ledwo dotknąć nim od tętna pryśnie. U palców lotki i tak jakby kowal walił Mozarta... Bo takie są właśnie małe jak ziarno, brak im tego ugru którym ciężarne kwitną. Ramiączko koszuli odsłania piersi (w renesansie duchy bywały tęższe, gotowe, by w biodra przyjąć błogosławieństwo)... A one bezbożne nie chcą przymierza, nieprzydatne garnkom znienawidzone przez kuchnię. I jeśli trzeba rodzinę równać do ogniska nie znicz to będzie, nie dostojny płomień lecz suchość dymu, ognik papierosa który osłaniasz w dłoniach przeciw wiatrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Witam WBW ! Pozdrawiam serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Szczęście to ta chwila co trwa... Szczęście to piórko na dłoni, Co zjawia się, gdy samo chce I gdy się za nim nie goni. Szczęście to ta chwila co trwa, Niepewna swej urody... To zieleń drzew, to dzieci śmiech, Słońca zachody i wschody... Więc nie patrz w dal, Bo szczęście jest tuż obok nas. Szczęście jest tuż obok nas - W zwyczajnym dniu, w zapachu domu, Wśród chmur, w ciszy traw - Jest blisko nas, blisko tak... Dlatego... Najważniejsze w życiu jest Szczęście dzielić z innymi I uśmiechać się. Wielka miłość płynie w nas, Niech raduje się cały świat Póki radość jest w nas, póki wciąż śpiewa ptak - Warto żyć, warto śnić, warto być... Póki śmiech tłumi łzy, póki wciąż mamy sny - Warto śmiać się, cieszyć się, warto kochać... Więc... Rozpalmy miłość w naszych sercach, Niech na zawsze mieszka w nas... Nasze serca zapłoną w gwiazdach I znajdą nowy dom - Miłości dom. A kiedy pragniemy całym sercem, Zawsze coś nas do celu pcha I znów tak cudownie potajemnie Cały świat sprzyja nam... Ja wiem, więc proszę, uwierz mi Nieważne w życiu są przyszłe dni I jeśli piękno żyje w nas To dajmy mu siłę i pozwólmy mu trwać. Bo... to nie jest sen... Wszystko może zdarzyć się - Gdy głowa pełna marzeń, Gdy tylko czegoś pragniesz, Gdy bardzo chcesz - Wszystko się może zdarzyć... Nie obiecam Ci, Że lepszy będzie świat, Ważny jest oczu Twoich blask... Nie obiecam Ci, że czas ukoi ból - Ważne, że jesteś tu... I jeśli możesz komuś całe serce dać, Kochać raz na zawsze - nigdy nie będziesz sam. Gdy się kocha, można czekać wiek, To co dobre już zostanie, Nigdy nie będziesz sam... Póki wiosna przychodzi, odchodzi I wraca to wystarczy mi... Póki każdy wysiłek w miłość się obraca - Sen na jawie mi się śni... Nasze myśli podniebne Niech szybują wśród chwil... Słowa już niepotrzebne, Tylko gest... cisza... i Ty... Anna Maria Jopek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Przyjaciołom Obeznani w przestrzeniach od ziemi do gwiazd, gubimy się w przestrzeni od ziemi do głowy. Jest międzyplanetarnie od żalu do łzy. W drodze z fałszu ku prawdzie przestajesz być młody. Śmieszą nas odrzutowce, ta szczelina ciszy między lotem a głosem - jako rekord świata. Były szybsze odloty. Ich spóźniony głos wyszarpuje nas ze snu dopiero po latach. Rozlega się wołanie: Jesteśmy niewinni! Kto to woła? Biegniemy, okna otwieramy. Głos urywa się nagle. Za oknami gwiazdy spadają, jak po salwie tynk spada ze ściany. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Halloween, Dziady czy Zaduszki? listopada. W Polsce pojawiło się pod koniec lat 90. Bardzo popularne jest w Stanach Zjednoczonych i Irlandii. Ma ono symbolizować czas, kiedy zmarli opuszczają zaświaty i kontaktują się z żywymi. Podobnie jak święto Dziadów czy Zaduszek. Tego rodzaju święta mają głębokie korzenie i pojawiają się w wielu kulturach. Samhain to najważniejsze celtyckie święto, którego nazwa oznacza koniec lata (sam e fuin). Związane było z zakończeniem żniw i roku wg kalendarza celtyckiego (31 października). Wierzono, że w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępowały na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Święta typu Dziady, Zaduszki czy Halloween mają prawdopodobnie to samo podłoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Milego weekendu WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×