Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Niesmiala
Dzien dobry kochani! Witam Was wesolutko i pozdrawiam milutko:-D Mam dużo zaległości , ale wieczorami będę się starała nadrobić... Czas leci i stron w Oazie przybywa i nowych osób...:-D Ja już czuje się lepiej , bylam u córuni parę dni, dużo rozmawiałyśmy wychodziliśmy z domu, pewnie to mi dobrze zrobiło... Kochani, każdy ma z nas swoje problemy i nawyki a tych ostatnich nie da się już zmienić... Widocznie i tak już jest ze mną... Ale nie warto tego tematu poruszać...:) Ugotowałam dziś zupkę grzybowa, może któraś się na nią skusi:-D http://www.chefpaul.net/spizarnia/grzybowa.jpg http://i.wp.pl/a/f/jpeg/10876/bulki.jpeg Zapraszam , będzie mi lepiej smakowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieśmiała, aniołku👄 Ciesze się ze jesteś:) Do grzybowej dosiadam się z wielka ochota bo u mnie dziś krupnik:-D Ale smakowicie gotujesz:-D Nigdy nie przepadałam za krupnikiem, ale moje chłopy uwielbiają taka na serduszkach i kurzych żołądkach:-D Moje ulubione zupy to: Pomidorowa ,grzybowa,rosół, ogórkowa, botwinka, szczawiowa i flaki... Sorry, zajrzę do krupniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
I To bardzo👄:classic_cool:Babki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
(Jesienny wieczór w miasteczku niedużym...) - Josif Brodski Jesienny wieczór w miasteczku niedużym, które się szczyci istnieniem na mapie. (Kartograf chyba spuścił kleks na papier, albo się w córce sędziego zadurzył.) Formatem swoich dziwactw zmordowana, Przestrzeń tu jakby zrzuca z siebie brzemię gigantomanii - gdyż ją zadowala rozmiar ulicy Głównej. A Czas drzemie, zerkając sennie na sklepik malutki, który na froncie ma ogromny zegar, a wewnątrz - wszystko, co stworzył duch ludzki: czy to teleskop będzie, czy laubzega. Jest tutaj kino, saloon i apteka, oraz kawiarnia, jedyna w promieniu mili. Bank z orłem, widocznym z daleka. Plus kościół, który w głuchym zapomnieniu daremnie byłby zarzucał swe sieci, gdyby się poczta nie mieściła obok. I gdyby tutaj nie robiono dzieci, pastor udzielałby chrztu samochodom. Tu rejwach świerszczy przez ciszę się niesie. O szóstej wieczór, jak po atomowej wojnie, nie spotkasz żywej duszy w mieście. Tylko z księżycem można wieść rozmowę, gdy się jak prorok pcha w okna prostokąt, i czasem światła cadillaca hojnie omiotą, pędząc nie wiadomo dokąd, cokół, na którym trwa Nieznany Żołnierz. Tu przyśni ci się nie girlasek szwadron, ale twój własny adres na kopercie. Tu mleczarz, widząc, że mleko się zsiadło, pierwszy przyjmuje wieść o twojej śmierci. Tu w czterech ścianach można żyć latami, łykać brom, palić kalendarze wszystkie i patrzeć w lustro, tak jak blask latarni przegląda się w kałuży na wpół wyschłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanki I KOLEDZY ! Pada cały dzień i nie chce się z domu wychodzić :) Ale jak mus to mus nawet zmokłam troszkę....:( Zupką grzybową zapachniało w oazie jak w lesie:-D Smaczności były dziś w naszej oazie....mniam... Ja jadłam dziś wegetariańską pizze nawet dobrze smakowała, tylko była za pierna troszeczkę... Czytałam opowiadanie, teraz piosenek słucham i pije herbatkę miętową... Tak mi dobrze tutaj,wiersze zostawiłam na deser:-D pa wpadnę jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Pozdrawiam Wszystkie panie i całuję raczki:) Pogoda ducha - Jan Brzechwa Powiedzcie mi, jakiż ma sens to? Zaledwie jesienny wiatr powiał, A trup już ściele się gęsto W szpitalach resortu zdrowia. Jedni widzą w tym dopust boży, Inni - wyżów i niżów skutki, Rozsypują się ciężko chorzy, A ja jestem wesolutki. Coraz to kogoś z zawałem Do windy dźwigają nosze, Ja właśnie też zawał miałem I też umieram. O - proszę! Lekarze, siostry, salowe Wylewają łzy na wyprzódki. Słabnie puls, brak mi tchu, tracę mowę... Ale jestem wesolutki. Nie pomogła już strofantyna, Mam ciemność dokoła siebie, Zaświatowy czas się zaczyna, Do zobaczenia więc - na pogrzebie. Zebrało się ludzi niemało, Spadły na trumnę twarde grudki, W ziemi leży moje martwe ciało, A ja jestem wesolutki. :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli jest gdzieś niebo Nie wiedziałam,że tak blisko jest to wszystko, to wszystko, o co chodzi... Nie wiedziałam, że tej zimy zatańczymy, zatańczymy jak w ogrodzie... Nie wiedziałam, że się ręce z tego tańca jak z wieńca nie rozplaczą, nie wiedziałam, że się serca nigdy więcej, nigdy więcej nie rozłączą, nie wiedziałam, że to można - tak bez tchu... nie wiedziałam, że ja także będę Ewą, nie wierzyłam, nie czekałam, nie przeczułam w głębi snu, że jeżeli gdzieś jest niebo, to tu, to tu. Nie wiedziałam, że się serca tak ostudzą, uwierzyłam, że umiera się parami, nie wiedziałam, że się ludzie różnie budzą jak okręty, nie te same, choć w tej samej wciąż przystani... Nie wiedziałam, że to można - tak bez tchu... Nie wiedziałam, że odfrunie, co się rzekło, nie czekałam, nie cierpiałam, nie przeczułam w głębi snu, że jeżeli gdzieś jest piekło, to tu. http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=365809 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=404268 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=404149 ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Dzika różo! To cudowne❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek64
Jedz kochana i niech Ci smakują:-D po nich na pewno nie przytyjesz to dietetyczne :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Lubie Cie wanilio👄 jak córkę... O już 18 nasta muszę żarzyć Lekarstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Ja tez biorę cukierasa ok! Jak to dietetyczny:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy, kiedy kocha i coś daje, bo większym szczęściem jest dawać niż brać. Max Scheler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szczęście się do nas uśmiecha, to trzeba z tego korzystać i starać się mu dopomóc, tak jak ono pomaga nam. Paulo Coelho Kiedy jesteście szczęśliwi, spójrzcie w głąb waszych serc, a odkryjecie, że tylko to, co sprawiło wam ból, teraz sprawia wam radość. Kahlil Gibran Kiedy pragniemy czegoś, to cały Wszechświat działa na nasza korzyść. Paulo Coelho Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota. Albert Einstein Bardzo mądre te cytaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Ja tez wam poszukalam piękny wiersz:) Jasiu to za te cukierki:-D Staff Leopold A gdy ujrzymy sie znowu... Kiedyś po długich latach ujrzymy się znowu. Łódź moja będzie w przystań wracała z połowu Pereł, po które rozkaz twój na burz szaleństwo Wyprawił mnie. Żądałaś, by niebezpieczeństwo Było próbą miłości mej, a twym okupem. W zachód różowy łódź ma wracać będzie z łupem. Gdy na wód senność zaczną od skał padać cienie, A morze będzie ciche jak moje znużenie. Wiosło złożę i zwinę żagiel, jak tęsknotę U progu ukojenia. Fale miekkie, złote Nieść mnie będą spokojnie, jak blade godziny, Na których szczęście płynie w wspomnienia krainy. Na brzegu czekać będziesz. A gdy dotknę ziemi, Milczenie będzie naszym powitaniem. Niemi Popatrzymy na skarbów morzu wzięty przepych Zgasłym spojrzeniem oczu od bujnych łez ślepych. Pójdziem, a ty nie spytasz o moje przygody, Gdy na twojego domu wchodzić będziem schody. Aż kiedy w twym ogrodzie pod ciemnymi drzewy Usiądziem chłodząc skronie letnimi powiewy, Choć nie wyrzeknę słowa brzmiącego wyrzutem, Uczujesz nagle w sercu boleśnie ukłutem Żal obłędny, szalony lęk, jak zawrót głowy, Żeś pierwszy lot mych tęsknot na mozół jałowy Skazała, na tych marnych nam skarbów szukania, I przeklniesz dzień, gdym słuchał twego rozkazania, Choć nie zgadniesz, że jutro opuszczę twe progi: Bom, błądząc, nad cię błędne swe pokochał drogi... Wanilio❤️ Bardzo mądre te cytaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
👄 Gałczyński Konstanty Ildefons Pyłem księżycowym Pyłem księżycowym być na twoich stopach wiatrem przy twej wstążce, mlekiem w twoim kubku, papierosem u ustach, ścieżką pośród chabrów, ławką, gdzie spoczywasz, książką którą czytasz. Przeszyć cię jak nitką, otoczyć jest przestwór być porami roku dla twych drogich oczy i ogniem w kominku i dachem, co chroni przed deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór👄 Pozdrawiam :) Miałam dziś prawdziwa jesienna przygodę...:-D Wracając ze sklepu chciałam nazbierać sobie kolorowych liści do wazonu... A, ze robiła się szarówka chwyciłam już za ostatni podłużny brązowy listeczek i rozgniotłam go w palcach... nie muszę dodawać , ze była to psia kupa... A ręce śmierdzą mi na sama myśl choć mocno szorowałam mydłem... Małżonek śmieje się ze mnie , ze będę miała szczęście:-D http://www.onephoto.net/uploads/biegacz/1132598807_gal_listek1.jpg http://www.kuferek.org/mkportal/modules/gallery/album/a_182.jpg http://www.naszradziszow.com/pl/photo/tapety/02511.jpg http://www.yuzbasicafer.com/p_flower_e/flower_0055.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Granatku:-D:-D:-D:-D Ja tez niedawno weszłam butem w gówno... Tak brzydziłam się myc tych adidasów, żeby nie były nowe to bym je chyba wywaliła:-D A myłam w rękawiczkach ale cala łazienka śmierdziała...:-D To przez lisice czlowiek nie widzi gdzie włazi:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
hi hi hi :-D Dziewczyny, to naprawdę szczęście tak wejść w lajno...:-D Piękne listeczki Waterlili:) Oglądam fajny film i jednym oczkiem zaglądam do Was:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panhenson
co powiecie na to Wyznanie z glebi serca Tej jedynej Chce byc z toba! Spedzic reszte moich dni czyniac cie szczesliwa by na twej twarzy zawsze widnial usmiech i aby twe cudowne oczy nie uronily nigdy lzy. Poznajac cie stalo sie dla mnie jasne cuz znaczy kochac, cuz znaczy wielbic, pragnac, pozadac. Miluje cie calym sercem ktore bije tylko dla ciebie w rytmie mych niezmierzonych uczuc. Jestes slodycza ktorej nie moge sie oprzec, nalogiem z ktorym nie potrafilbym skonczyc, jestes suma wszystkich mych pragnien. Rozpalilas we mnie plomien pozadania ktory trawi ma dusze nieustannym pragnieniem twej istoty, tej zadzy nie ugasza wszystkie morza i oceany tego swiata. Mysl o tobie ukochana nie pozwala mi egzystowac i istniec bez ciebie. Zycie zdaje sie byc tortura a kazdy dzien spedzony bez ciebie jest jak rok piekielnej meki. W kazdej chwili naszej rozlaki tesknie za toba a pragnienie by znow cie ujrzec ogarnia cala ma dusze. Badz ze mna! Chce wzdychac do ciebie, rozkoszowac sie twym pieknem, wsluchac sie w twe slodkie slowa az po zatracenie, dzielic z toba radosc i troski wspolnie spedzonych dni. Marze o tym by zasypiac z twa glowa na piersi, gladzic twoje delikatne wlosy, poczuc tchnienie twego oddechu na mej uspionej twarzy, snic o tobie kazdej nocy i czuc bliskosc i cieplo twego ciala. Chce budzic sie w twych ramionach witajac kazdy dzien z wzrokiem wtopionym w twa rozesmiana twarz. Kazdego ranka zasypywac pocalunkami twe powabne usta, tulic sie do ciebie i piescic. Jestes moim marzeniem sennym ktore ziscilo sie w rzeczywistosci a teraz w obawie ze sie zbudze powierzam ci to wyznanie milosci. Kocham cie! Chce byc z toba! Wierze gleboko ze nic przeznaczenia utkala dla nas wspolna przyszlosc, ty samym swym istnieniem sprawiasz ze jestem lepszym czlowiekiem. Twoja dobroc potrafilaby zawstydzic niejednego ze swietych i pewien jestem ze doskonalosc winna miec twoje imie. Swym pieknem sprawiasz ze wkolo bledna kolory, roztaczasz wkolo siebie aure uwodzicielskiego wdzieku ktorej blask kompletnie mnie zauroczyl a magia ktora emanujesz oczarowala mnie i zaslepila na inne kobiety dlatego tylko ciebie pragne, tylko dla ciebie chce istniec i tylko z toba zestarzec. Nawet potem gdy opuszcze ten padol i sam Bog zstapi na ziemie by zabrac ma dusze ku niebu wiedz ze nie pojde gdyz wiem ze moje miejsce jest przy tobie. Za nic nie zaryzykowalbym szczescia jakim jest bliskosc twoja gdyz tylko dzieki tobie czuje sie jak w Rajskich Ogrodach. Chce zebys wiedziala ze niczego na swiecie nie pragne tak bardzo jak tego bys byla ze mna i zostala ma zona, ma boginia, matka mych dzieci, ma prawdziwa, wymazona i spelniona miloscia. Nie obawiajmy sie okazywac uczuc, powiedzcie kocham nim zrobi to ktos inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[URL=http://imageshack.us]http://img152.imageshack.us/img152/2519/calluski1so3.gif Witam Wszystkich miłych. Nie było mnie 2 dni ale strasznie za Wami tęskniłam. Wpadłam tez tylko na chwilkę, bo niedawno wróciłam po 12 godz. z pracy. Jestem strasznie padnięta. Widzę, że fantastycznie nam przybywa stron, pooglądałam stronki, przeczytałam fanstastyczne wiersze. Jak jak sie ciesze, że moge być tu z Wami. Dla Was wszystkich Rzucam wam uśmiech, jak kwiat - niech pachnie przyjaźnią... Rzucam spojrzenie przez świat - ciepłe i jasne. Będzie raźniej! I jeszcze słowo serdeczne, niech wspiera w trudnych chwilach - to są wartości odwieczne, nadzieja, nasza siła Pozdrawiam gorąco i życzę kolorowych snów oraz cudownych przebudzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorową porą ślę masę 👄.... Posiedzę w milczeniu...ale w znajomym gronie...:) Dobrze mi tu...hmmmm 🌻 Heinrich Albert Anusia z Tharau Anusię z Tharau miłując i ceniąc Mam ją za życie swe, dobro i pieniądz. Anusia z Tharau zwróciła znów serce Do mnie w miłości i w słodkiej rozterce. Anusiu z Tharau, tyś skarbów niemało, Tyś moja dusza, krew moja i ciało. Choć różne burze przybędą nas chłostać. My potrafimy przy sobie pozostać. Choroba, smutek i prześladowanie Węzłem dla naszej miłości się stanie. Jako palmowe odgina się drzewo, Im bardziej grad je pochylił z ulewą, Tak miłość mocy nabiera i treści Przez krzyż, udrękę i wszelkie boleści. Jeśli rozdzieli nas jakaś potęga I będziesz żyła, gdzie słońce nie sięga, Pójdę za tobą przez morza i śniegi, Las i żelazo, i wraże szeregi. Anusiu z Tharau, słoneczko me złote, Życie swe wokół twojego oplotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×