Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Go艣膰 50+5
Milo tu czyta艂am馃憚 Jestem na portalu nasza klasa... Ale do was si臋 tez przyzwyczai艂am i z wielka duma zak艂adam serduszka na uszka馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 50+5
馃憚to tez fajny tekst:-D A JA MAM DWIE LEWE R臉CE 1. Wielu ludzi ma interes, dobrze im si臋 kr臋ci. Maj膮 du偶e ju偶 pieni膮dze, jeszcze wi臋ksze ch臋ci. Ref. A ja mam dwie lewe r臋ce, ale dobrze nimi kr臋c臋, kr臋c臋 nimi w obie strony, bo si臋 bardzo boj臋 偶ony. 2. Ka偶dy robi dzi艣 sw贸j biznes, kr臋ci w r贸偶ne strony. Ja cho膰 kr臋c臋 na dwie r臋ce, nie starcza dla 偶ony. 3. Chcia艂em robi膰 wielkie rzeczy, ale mi nie wysz艂o. Du偶o szmalu w tym straci艂em i rzuci艂em wszystko.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dobranoc.馃憚 P贸藕no ju偶 Autor nieznany 1. P贸藕no ju偶 otwiera si臋 noc. Sen podchodzi do drzwi na palcach jak kot. Nadchodzi czas ucieczki na \"out\" by kolejny m贸j dzie艅 wspomnieniem si臋 sta艂, ref.: Jaki by艂 ten dzie艅 - Co darowa艂 co wzi膮艂? Czy mnie wyni贸s艂 pod niebo, czy rzuci艂 na dno? Jaki by艂 ten dzie艅? - Czy co艣 zmieni艂 czy nie? Czy by艂 tylko nadziej膮 na dobre i z艂e. 2. 艁agodny zmierzch zas艂ania mi twarz Jakby przeczu艂, 偶e chc臋 by膰 sob膮 cho膰 raz. Nie skar偶臋 si臋, 偶e mam to co mam, 呕e przegra艂em co艣 zn贸w - Nie jestem tu sam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dzien dobry kawa juz w kubeczkach dla tych co wola herbatke tez cos sie znajdzie;) http://onephoto.net/info.php3?id=121181 http://onephoto.net/info.php3?id=121182 http://herbata.info.pl/index.php?main=galeria&body=galeria/5&menu=menu_gal a do kawki i herbatki http://www.halutek.spectrum.jgora.pl/index.php?k_d=129&template=c_default&id=53 m贸j urodzinowy;) smacznego Wam 偶ycze i przyjemnego dnia 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam ! Cholera bierze jak czlowiek sporo napisze i wszystko mu zniknie dopiero by艂am tego 艣wiadkiem, co艣 okropnego si臋 ostatnio dzieje z forum... Wiec b臋d臋 pisa艂a po kawa艂eczku to jak ze偶re to mniej boli:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Widze , ze Kochana Kasiulka ju偶 o wszystko zadba艂a... I w oazie kawa pachnie tak pi臋knie:-D dzi臋ki Kasiu humor mi ju偶 poprawi艂a艣...馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja wczoraj w domku wszystkie zaleg艂o艣ci nadrobi艂am to narzazie mam troszk臋 luzu...Poczytalam i na艣mia艂am si臋 z Jasia i wiosenki... Oni potrafi膮 si臋 na spoko dogadywa膰:-D Pewnie dlatego , gdy偶 wiosenka ma ju偶 do偶o wprawy jak post臋powa膰 z ka偶dym Jasiem:-D Mia艂am na my艣li to , ze wie co w ka偶dym Jasku piszczy:-D:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Samotny60
Witam Was pi臋knie dziewczyny!馃憚 Wpad艂em na chwilk臋 bo potem wybywam id臋 dzi艣 wa偶na spraw臋 za艂atwi膰 jestem om贸wiony ba 10....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Na dobry pocz膮tek za艂o偶y艂am serduszka na uszka, niech dziewczyny w pracy podziwiaj膮...:-D mi艂ego dnia WBW 偶ycz臋... Napisa膰 cz艂owieka Cz艂owieka si臋 pisze spojrzeniem, dotykiem r臋ki, oddechem, wspomnieniem dziecka, marzeniem, my艣li codziennych echem. Pisze si臋 chwil膮 obecn膮, tym co min臋艂o, co b臋dzie. Postaw膮 wredn膮, szlachetn膮, gdy racj臋 mia艂 - gdy by艂 w b艂臋dzie. Pisze si臋 sercem otwartym na ludzi, kt贸rzy doko艂a. Lecz cho膰by艣 by艂 bardzo upartym cz艂owieka napisa膰 nie zdo艂asz. Andrzej Borecki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzieci臋ce wspomnienia Cicha noc, 艣wi臋ta noc. Wraca cz臋sto wspomnie艅 艣wiat. Gdy by艂 ze mnie ma艂y brzd膮c, gdy nad g艂ow膮 sto艂u blat. Chata na wsi, 艣niegu biel na polach i drzewach. W domu izba, ma艂a sie艅, piec gdzie chleb dojrzewa艂. 艢ciany z drewna, z s艂omy dach, glina na klepisku. Tak bezpieczny bywa艂 艣wiat w rodzinnym u艣cisku. W jednej z 艣cian okienko tkwi, ot - szybka male艅ka. Nawet w s艂o艅ca pe艂ne dni jasno艣膰 tu niewielka. Z 艣cian spogl膮da 艣wi臋tych kr膮g zamkni臋tych w obrazach. Na zapiecku mruczy kot 艣ni膮c o lepszych czasach. W rogu izby 艣wierka pie艅 pachnie jeszcze lasem. Wszak wigilii jest to dzie艅, gwiazdka ju偶 za pasem. Na choince ozd贸b moc z papieru i z艂otka. 艢wieczki rozja艣niaj膮 noc, z ciasta gwiazdka s艂odka. Pod obrusu l艣ni膮c膮 biel gar艣膰 siana w艂o偶ono. By pomy艣lno艣膰 w ka偶dy dzie艅, by szcz臋艣ciem darzono. Dla ka偶dego talerz jest, osobny dla go艣cia, by samotny m贸g艂 te偶 zje艣膰 gdy chatk臋 t臋 spotka. Zapach barszczu, grzyb贸w wo艅, na patelni karp skwierczy. Spracowana dziadka d艂o艅 op艂atek ju偶 dzier偶y. 呕ycze艅 moc, u艣miech贸w moc. Rado艣膰 w duszy wielka. Potem na dw贸r, w mro藕n膮 noc przez pola pasterka. Dzi艣 gdy chaty dawno brak, gdy dziadkowie w niebie. Wraca czasem tamten 艣wiat, sen o swojskim chlebie. Andrzej Borecki Bardzo pienny i ten Wiersz i pi臋kne wspomienia wspomnienia...:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Samotny60
:-D M膮偶, aby przyblokowa膰 troch臋 swoj膮 rozrzutn膮 偶on臋, poleci艂 jej prowadzenie zeszytu ze wszystkimi wydatkami. Wieczorem poprosi艂 j膮 o pokazanie zapisk贸w. 呕ona poda艂a mu kajecik, w kt贸rym widnia艂y nast臋puj膮ce pozycje: - karma dla kota - 5 z艂 69 gr - sianko dla chomika - 3 z艂 20 gr - inne - 1025 z艂 45 gr ********************************************************************************* Przychodzi facet do restauracji i prosi o zup臋. Po paru minutach przychodzi kelner i trzyma kciuk w zupie, kt贸r膮 zam贸wi艂 m臋偶czyzna, Oburzony facet krzyczy: -Panie, co pan robi. Dlaczego trzyma pan palec w mojej zupie???!!! -Bo widzi pan, mam reumatyzm i lekarz zaleci艂 mi trzyma膰 palec w czym艣 ciep艂ym. -No to m贸g艂 go pan sobie wsadzic w dup臋!!! -Tam to go trzymam na zapleczu... ****************************************************************************** Przychodzi facet do lekarza i m贸wi: -Panie doktorze zosta艂o mi 59 sekund 偶ycia! -Prosz臋 minutk臋 poczeka膰. ***************************************************************************** MI艁EGO DNIA:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc! Wpadlam by pozdrowic Was Kochane moje Oazowicze i Oazowiczki... Czytalam i serducha jak najbardziej na uszkach nosic bede:-D Wiersze cudowne jeden nawet wkleilam na moj topik... Tuju, ja kocham ten wiersz i pamietam go doskonale.... Cudowny馃憚 Zycze milego dnia... Kasiu kawka wspaniala... Podziwiam Oaze jest tu mile i sympatyczne towarzystwo:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pozdrawia z rana :-D A wy jak zwykle ju偶 na stanowiskach... Ja usiad艂am w艂a艣nie przy kawie... i czytam pi臋kne wiersze:) Kasiu鉂わ笍 Z艂ota鉂わ笍 鉂わ笍samotny Alisario鉂わ笍 I dla wszystkich, wszystkich tych cio tu wpadn膮:-D 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 60 siatka
Pozdrawiam 馃憚 KO.. CHAM! .. ko..ko..Cham!!- gdacze kura, a on.. cieszy si臋!.. jak durak.. Anna Wojdecka rodzaj: bajka wprowadzony: 2006-10-29 10:55:26 PIOSENKI DLA DZIECI IV GDYBYM BY艁A CZARODZIEJK膭 Gdybym by艂a czarodziejk膮 gdybym czarodziejk膮 by艂a to bym wszystkie smutne rzeczy na pi臋kne zmieni艂a.. naklei艂abym na twarze radosne s艂oneczka by si臋 buzie nie krzywi艂y jak kwa艣na porzeczka oczy艣ci艂abym ze smogu ukochane miasto nie by艂o by nigdy wojen i 偶adnych katastrof nikt by nie m贸g艂 o cz艂owieku powiedzie膰 "to zero " nie by艂oby g艂odnych dzieci chor贸b ani sierot gdybym by艂a czarodziejk膮 gdybym czarodziejk膮 by艂a to bym wszystkie smutne rzeczy na pi臋kne zmieni艂a Anna Wojdecka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 60 siatka
Sorki ! pocz膮tku nie czytajcie:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam WBW Tak wczoraj wieczorkiem milo mi si臋 z Jasiem rozmawia艂o !hi hi ! Posmielismy si臋 troszku... Alisario witam , co porabiasz? dawno nie by艂a艣 w oazie馃憚 Pozdrawiam was wszystkich gor膮co i id臋 na zakupy... Powiem Wam co sobie kopi艂am...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jesienna kobieta
Wow! Bardzo tu milo:) Superowe z Was dziewczyny.... Milo tu i ja tez ju偶 nosze te serduszka na uszkach... Bo i ja cho膰 ma艂o wpadam zaliczam si臋 do Was .... Prawda? Przecie偶 by艂am ju偶 tu od pierwszej strony:-D Jutro mija ju偶 2 miesi膮ce od za艂o偶enia naszej oazy i ju偶 a偶 150 stron... Pozdrawiam za艂o偶ycielk臋 i wszystkich bywalc贸w oazy.... I 偶ycz臋 mi艂ego dnia i mi艂ych ju偶 nied艂ugo zimowych wieczor贸w... Z艂a zima Hu! Hu! Ha! Nasza zima z艂a! Szczypie w nosy, szczypie w uszy Mro藕nym 艣niegiem w oczy pr贸szy, Wichrem w polu gna! Nasza zima z艂a! Hu! Hu! Ha! Nasza zima z艂a! P艂achta na niej d艂uga, bia艂a, W r臋ku ga艂膮藕 oszronia艂a, A na plecach drwa... Nasza zima z艂a! Hu! Hu! Ha! Nasza zima z艂a! A my jej si臋 nie boimy, Dalej 艣nie偶kiem w plecy zimy, Niech pami膮tk臋 ma! Nasza zima z艂a! Maria Konopnicka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ja was lubie
馃憚鉂わ笍 Pi臋kne wiersze cudowne to Tuuuuju馃憚 Pozdrawiam i ca艂uje WBW

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jacek48
Ja tez lubi臋 Was bardzo ..鉂わ笍 Ostatnio mam du偶o pracy... U mnie i Bo偶enki wszystko Ok:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ALLIISS..
:-D "BALLADYNA" Juliusz S艂owacki (1809-1849) Drogie dziatki, chcemy stre艣ci膰 Co S艂owacki Julek zmie艣ci艂 W "Balladynie", lecz nim w膮tek Snu膰 rozpoczniem, na pocz膮tek Ujawnimy bohater贸w, Co u zdarze艅 stoj膮 ster贸w. Jest kr贸lowa wi臋c Goplana - (Nimfa w Grabcu zakochana) Wspomagaj膮 j膮 w jej gierkach Duszki: Chochlik oraz Skierka. Grabiec jest, wspomniany wy偶ej, Cho膰 w hierarchii stoi ni偶ej, Bo zwyczajny to parobek Kt贸ry upodoba艂 sobie C贸rk臋 Wdowy, Balladyn臋, Co za siostr臋 ma Alin臋. Mamy te偶 Kirkora - to graf, Jest Pustelnik, co autograf Popiel III ma (korony Kr贸l przez brata pozbawiony). Jest te偶 posta膰 Fon Kostryna, Szefa stra偶y, czas zaczyna膰. Kirkor pyta si臋 Popiela Z kim ma艂偶e艅stwo ma zawiera膰. Popiel wiedz膮c ile brudu Jest w pa艂acach, dziewcz臋 z ludu Radzi mu, a Skierka sprawia, 偶e si臋 graf u Wdowy zjawia. I tu k艂opot si臋 zaczyna, Kt贸ra lepsza z dw贸ch dziewczyna? Za podszeptem Skierki Wdowa Chce rozstrzygn膮膰 to w zawodach. Ta co pierwsza malin dzbanek Zbierze, ta za艂o偶y wianek. Chochlik za艣 po bagnach wodzi Grabca, aby mu przeszkodzi膰 W napotkaniu Balladyny, Bezskutecznie, z tej przyczyny W wierzb臋 zmienia go Goplana. Pod t膮 wierzb膮 wnet zad藕gana Ma Alina by膰 przez siostr臋. Konsekwencje tego proste Z grafem 艣lub. Lecz co oznacza Nie maj膮ca wywabiacza Krwawa plama w czo艂a centrum? Popiel rzek艂 jej: "Plam臋 t臋 tu Zlikwidowa膰 tylko mo偶e Twoja siostra!" Wielki Bo偶e! Pods艂uchawszy ich Fon Kostryn Pozna艂 sekret ten donios艂y Balladyny, swojej pani, Wi臋c zostali kochankami. Cementuje ich uczucie Wsp贸lna akcja i zak艂ucie Od Kirkora wys艂annika, Co w lojalno艣膰 jej mia艂 wnika膰. Kirkor, co na wojn臋 ruszy艂 W mi臋dzyczasie natar艂 uszu Temu, co Popiela tron skrad艂 I z t膮 wie艣ci膮 wys艂a艂 go艅ca. Lecz Popiela ju偶 na cacy Powiesili sprawcy jacy艣. Grabiec, co odzyska艂 posta膰, Chce dzwonkowym kr贸lem zosta膰 A Goplana, by go zdoby膰, Czyni kr贸la ze艅 i zdobi Skro艅 cudown膮 mu koron膮 Lecha (z dawna zagubion膮 Przez Popiela Pustelnika), A w nast臋pstwie to wynika, 呕e gdy na Kirkora dworze Grabiec zjawia si臋, to no偶em Balladyna go zarzyna, A za spraw臋 Fon Kostryna Kirkor ko艅czy bitw臋 kl臋sk膮, A sam ginie. Lecz zwyci臋stwo Kostryn uczci sobie w niebie Z racji trutki, co mia艂 w chlebie. Wie艅czy zdarze艅 ci膮g ponury Zej艣cie Wdowy (przez tortury). Tego to ju偶 by艂o nadto, St膮d te偶 zaraz potem z matk膮 Balladyna si臋 spotka艂a, Gdy偶 piorunem oberwa艂a. Nic ju偶 nie ma do dodania - Pora zasi膮艣膰 do czytania. Balladyna! Balladyna! To klasyczny ju偶 krymina艂

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×