Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

60 siatko👄 Gdybym Spotkał Ciebie Znowu Pierwszy Raz..., Bolesław Leśmian Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym sadzie, w innym lesie - Może by inaczej zaszumiał nam las Wydłużony mgłami na bezkresie.... Może innych kwiatów wśród zieleni bruzd Jęłyby się dłonie dreszczem czynne - Może by upadły z niedomyślnych ust Jakieś inne słowa - jakieś inne... Może by i słońce zniewoliło nas Do spłynięcia duchem w róż kaskadzie, Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz, Ale w innym lesie, w innym sadzie... Cudowne, cudowne i jeszcze raz cudowne👄 spadam:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Witam i pozdrawiam 👄 Dziękuję za kwiaty i piękną poezje dla Kobiet👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WESOLSKI
Teraz jadę z moja ukochana żonką do kawiarni....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez świętuję obradlam się i nie chce mi się ręką ruszyć he he he.. Niech służą mi raz chłopaki :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Tyle kwiatów aż serce raduje:-D Alicja Majewska - Być kobietą Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać. Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże. Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie... Być kobietą - ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie. Ekscentryczną być kobietą - przyjaciółki niech nie milkną, czas niech płynie w rytmie walca, dzień niech jedną będzie chwilką. Jakaś rola w głównym filmie, jakiś romans niebanalny... Być kobietą w dobrym stylu, Boże, daj mi... Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie, łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie... Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń? Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę! Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle... itd. Ach, kobietą być nareszcie, a najczęściej o tym marzę, kiedy piorę ci koszule, albo... naleśniki smażę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Jarzębinko to piękne👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Dziewczyny posłuchajcie i zrelaksujcie się przy tej pięknej spokojnej muzyce👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Pozdrawiam i ściskam każdą z osobna :-D A panom przesyłam słodkie buziaczki👄 :classic_cool:chłopaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WBW👄 Dziękuje panom za cudowne kwiaty:D Wpadnę w poniedziałek... WBW jesteście :classic_cool: Wybieramy się na bankiet:) Przystojniak się już nie cierpliwi:-D Pa pa 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////////////////////
Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. (Św. Tomasz z Akwinu) Jak widać już w tym okresie ojciec kościoła katolickiego zwrócił uwagę na (skutki ew. przeciągów Kobiety sa przeznaczone głównie do zaspokajnia żądzy mężczyzn. (Św. Jan Chryzostom) Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma słuzyć mężczyźnie. (Św. Augustyn) Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do pracdomowych. (Św. Tomasz z Akwinu) Kobieta powinna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga. (Św. Ambroży) Kiedy widzisz kobietę, Pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem. (Kapokrates, założyciel klasztoru) Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperwturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... (Św. Tomasz z Akwinu) Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej. (Terturlian) W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta. (Ustalenia synodu paryskiego 846 r.) Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła. (Ustalenia synodu w Coyaca 1050 r.) Księża, ktorzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice. (Ustalenia synodu w Toledo 589 r.) U kobiety sama świadomość istnienia powinna wywoływać wstyd. (Clemens Alexandrinus 215 r.) Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ani otrzymywać listów. (Ustalenia synodu w Elwirze IV w. n.e.) Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uswięcona zostaje jedynie przez macierzyństwo. (Św. Jan Chryzostom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Złota, milo , ze wpadłaś matko założycielko:-D Baw się dobrze na tym bankiecie , a przystojniakowi daj w ucho za ta niecierpliwość:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALiiss..
Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku WbW 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALiiss..
Dzień Kobiet: badania zamiast kwiatka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wabauszona
Jak Wam się Posłaniec podoba:-D ha ha ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×