Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość zapominaja
OAZO jesteś wielka i jedyna ...Gdzie jest naprawdę tak bardzo milo...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja tez zapominajio tak sadze , ze w oazie jest cudownie .... A przede wszystkim ta cisza i spokój ... Jednym słowem tu jest bezkonfliktowo...I to mnie cieszy najbardziej... bywałam na topikach starszych pan , ale zawsze były jakieś niesnaski, kłótnie, intrygi... A tu znalazłam swoje miejsce...Mam czas to się wpisze , nie mam to tez nic takiego ...Jednym słowem to jest topik niezobowiązujący ... każdy może tu wejść i nie ma dyskryminacji pomarańczowych ... Dlatego tak odpowiada mi pod każdym względem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc👄 Dziewczynom Tuwim Julian Zmęczone już jesteście. Wasze oczy ciemne Słodki zmierzch wytęskniły dziewczęcą tęsknotą. Słońce kona daleko... O, żale daremne Dnia, co próżno odganiał zórz czerwone złoto! Idźcie do domów swoich. Świec nie zapalajcie, Bo wam miesiąc osrebrzy łagodnie świetlice. Smutkom, bladym kochankom, nocą się oddajcie, Dziewczyny mojej duszy, dziwne Tajemnice! I śnijcie... A gdy rankiem zadrży brzask różowy, Wdziejcie szare i proste, ze lnu tkane szaty, Pomódlcie się dobrymi, dziewczęcymi słowy I podlejcie w ogródkach swych zakwitłe kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WbW! Słoneczko świeci... Pogoda piękna... robie porządki wiosenne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skaldowie - Wiosna Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, Wiosna - znów nam ubyło lat, Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy. Śpiewa skowronek nad nami, Drzewa strzeliły pąkami, Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty. Ktoś na niebie owce wypasa, hej Popatrz zakwitł już Twój parasol, hej Nawet w bramie pan Walenty stróż, Puszcza wiosną pierwsze pędy już. Portret dziadzia rankiem wyszedł z ram, I na spacer poszedł sobie sam. Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć, By zieloną wiosnę w głowie mieć. Wiosna - cieplejszy... Ktoś na niebie... Portret dziadzia... Wiosna... wiosna... wiosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Witajcie koleżanki i koledzy ! Zdążyłam wymyć okna , było tak ładnie , a teraz zerwał się wietrzysko i albo przygoni ,albo rozgoni deszcz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
Po zatem u mnie wszystko po staremu raz na wozie raz pod wozem... Ale dzięki wam zrozumiałam ,ze każda z nas większe lub mniejsze ma problemy... jednym słowem" nie ma domku bez ułomku":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Hallo ! koleżanki i Koledzy! 👄 Pozdrawiam WBW serdecznie👄 Ja tez robie porządek w szafach:) Zaraziłam się od was:-D hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Chwila relaksu się przyda: P poczytajcie na głos:-D ZEMSTA LOGOPEDY (Czytać koniecznie na głos!!!) BĄK Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł. BYCZKI W trzęsawisku trzeszczą trzciny, trzmiel trze w Trzciance trzy trzmieliny, a trzy byczki znad Trzebyczki z trzaskiem trzepią trzy trzewiczki. BZYK Bzyczy bzyk znad Bzury zbzikowane bzdury, bzyczy bzdury, bzdurstwa bzdurzy i nad Bzurą w bzach bajdurzy, bzyczy bzdury, bzdurnie bzyka, bo zbzikował i ma bzika! CHRZĄSZCZ Trzynastego, w Szczebrzeszynie chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie. Wszczęli wrzask Szczebrzeszynianie: - Cóż ma znaczyć to tarzanie?! Wezwać trzeba by lekarza, zamiast brzmieć, ten chrząszcz się tarza! Wszak Szczebrzeszyn z tego słynie, że w nim zawsze chrząszcz BRZMI w trzcinie! A chrząszcz odrzekł niezmieszany: - Przyszedł wreszcie czas na zmiany! Drzewiej chrząszcze w trzcinie brzmiały, teraz będą się tarzały. CIETRZEW Trzódka piegży drży na wietrze, chrzęszczą w zbożu skrzydła chrząszczy, wrzeszczy w deszczu cietrzew w swetrze drepcząc w kółko pośród gąszczy. CZYŻYK Czesał czyżyk czarny koczek, czyszcząc w koczku każdy loczek, po czym przykrył koczek toczkiem, lecz część loczków wyszła boczkiem. DZIĘCIOŁ Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął. GORYL Turlał goryl po Urlach kolorowe korale, rudy góral kartofle tarł na tarce wytrwale, gdy spotkali się w Urlach góral tarł, goryl turlał chociaż sensu nie było w tym wcale. HUCZEK Hasał huczek z tłuczkiem wnuczka i niechcący huknął żuczka. - Ale heca... - wnuczek mruknął i z hurkotem w hełm się stuknął. Leży żuczek, leży wnuczek, a pomiędzy nimi tłuczek. Stąd dla huczka jest nauczka by nie hasać z tłuczkiem wnuczka. JAMNIK W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytracza do beretu, ważkom pęki skrzypu wręcza, traszkom suchych trzcin naręcza, a gdy zmierzchać się zaczyna z jaszczurkami sprzeczkę wszczyna, po czym znika w oczerecie w szarawarach i berecie.... KRÓLIK Kurkiem kranu kręci kruk, kroplą tranu brudząc bruk, a przy kranie, robiąc pranie, królik gra na fortepianie. KRUK Za parkanem wśród kur na podwórku kroczył kruk w purpurowym kapturku, raptem strasznie zakrakał i zrobiła się draka, bo mu kura ukradła robaka. MUSZKA Mała muszka spod Łopuszki chciała mieć różowe nóżki - różdżką nóżki czarowała, lecz wciąż nóżki czarne miała. - Po cóż czary, moja muszko? Ruszże móżdżkiem, a nie różdżką! Wyrzuć wreszcie różdżkę wróżki i unurzaj w różu nóżki! PCHŁA Na peronie w Poroninie pchła pląsała po pianinie. Przytupnęła, podskoczyła i pianino przewróciła. SZCZENIAK W gąszczu szczawiu we Wrzeszczu klaszczą kleszcze na deszczu, szepcze szczygieł w szczelinie, szczeka szczeniak w Szczuczynie, piszczy pszczoła pod Pszczyną, świszcze świerszcz pod leszczyną, a trzy pliszki i liszka taszczą płaszcze w Szypliszkach. TRZNADLE W krzakach rzekł do trznadla trznadel: - Możesz mi pożyczyć szpadel? Muszę nim przetrzebić chaszcze, bo w nich straszą straszne paszcze. Odrzekł na to drugi trznadel: - Niepotrzebny, trznadlu, szpadel! Gdy wytrzeszczysz oczy w chaszczach, z krzykiem pierzchnie każda paszcza! ŻABA Warzy żaba smar, pełen smaru gar, z wnętrza gara bucha para, z pieca bucha żar, smar jest w garze, gar na żarze, wrze na żarze smar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLara..
Zajrzałam tu do Was po sąsiedzku i jestem zachwycona. Tak tu u Was wiosennie, ogrodowo, przyrodniczo. Pozwolicie przysiąść na chwilę , poczytać i czasem coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Wpadłam tylko na momencik na kawkę na jednej nóżce. dzień dziś miałam cały w \"biegu\". Rano stomatolog, potem biegiem po urzędach, dobrze, ze wszystko pozałatwiałam:) Potem zrobiłam szybko obiad i pobiegłam do koleżanki oddać pożyczone książki :) tam poplotkowaliśmy z godzinkę ...I do domku ...A tu małżonek zły bo oddalam tez jego jeszcze nie przeczytana książkę ... Znowu do koleżanki po ta książkę...I cały dzień w biegu zaraz pralka stanie, porozwieszam pranie zrobię kolacje i wpadnę do was...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
WITAJCIE👄 10 przykazań człowieka szczęśliwego 1. Człowiek rodzi się zmęczony i żyje, aby odpoczywać. 2. Kochaj swe łózko jak siebie samego. 3. Odpoczywaj w dzień, abyś mógł spać w nocy. 4. Jeśli widzisz kogoś odpoczywającego, pomóż mu. 5. Praca jest męcząca więc należy jej unikać. 6. Co masz zrobić dziś zrób pojutrze, będziesz miał dwa dni wolnego. 7. Jeśli zrobienie czegoś sprawia Ci trudność, pozwól zrobić to innym. 8. Nadmiar odpoczynku nikogo nie doprowadzi(ł) do śmierci. 9. Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie. 10. Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia. :-D FAJNE NIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mile panie i miłych panów wieczorowa pora... Mily wierszyk mam dla was WBW:-D Ptak Na gałązce usiadł ptak: Zaszczebiotał, zatrzepotał, Ostry dziobek w piórka otarł, Rozkołysał cały krzak. Potem z świrem frunął w lot! A gałązka rozhuśtana Jeszcze drży , uradowana, Że ją tak rozpląsał trzpiot. Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieśmiała, tak trzymać👄 Saro,"robota nie zając nie ucieknie"👄 pofolguj :-D Janno, biedna ty moja👄 WBW wysyłam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach szczęścia Tuwim Julian Wtedy paloną kawą pachniało w kredensie A zimne, świeże mleko, jak lody, wanilią. Kiedy się, mrużąc oczy, orzeszynę trzęsie, Po gałęziach w olśnieniu pędzi liści milion. Żywiołem zachłyśnięty, zziajany w rozpędzie, Ileś pokrzyw posiekał, ile traw stratował! A kijem obtłukując szyszki i żołędzie Ileżeś mil po drzewach małpio przecwałował! I wszystko to w ognistej pamięci dziś błyska. Ciska się małe, szybkie, gorąco, daleko... I szczęście pachnie kawą. I chłoniesz je z bliska. A chłód w pokoju sączy waniliowe mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×