Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość PAMELKA 55
O i nawet stronkę pierwsza otworzyłam.. Stawiam kawkę z kofeiną dla wszystkich pan i cala blaszkę drożdżówki z kruszonką , są tez powidła śliwkowe i wiśniowy dżem.... Tym skromnym poczęstunkiem wyrażam podziękowanie za życzliwe przyjecie mnie do swojego grona... Dziękuję jeszcze raz i ściskam Was wszystkich bardzo mocno 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAMELKA 55
Przepraszam ! I dla Wszystkich panów oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAMELKA 55
A teraz po odpoczynku kierunek kuchnia ...:) hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WBW! Pamelko! Jesteś wspaniała i bardzo dziękuję za kawkę i ciasto ... Uwielbiam placek drożdżowy z kruszonka i dżemem wiśniowym... I chwilka odpoczynku mnie się tez należy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez kocham poezje i zawsze ja się delektuje ... Bo cóż może być piękniejszego od tych slow pięknych zapisanych na papierze... Tu chylę głowę dla naszych klasyków,romantyków, amatorów i wszystkim bardzo dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
🖐️wpadłam poczytałam. 👄 jestescie WBW:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50+5
Dziewczyny, podajcie przepis na kiełbasę białą pieczą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //////
Biała kiełbasa pieczona 2 cebule 4 ząbki czosnku 1/2 szklanki oliwy 1/3 szklanki sosu sojowego pieprz 1 kg surowej białej kiełbasy Cebule siekamy, czosnek zgniatamy, zalewamy oliwą i sosem sojowym, mieszamy, doprawiamy do smaku pieprzem. Kiełbasę nakłuwamy widelcem, zalewamy oliwą z sosem sojowym, odstawiamy do lodówki na całą noc. Wyjmujemy z zalewy następnego dnia i pieczemy przez 1,5 godziny w średnio nagrzanym piekarniku (170oC). Taka kiełbasa jest pyszna także na zimno. SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 55+5
Oj Kreseczko, dziękuje ... wspaniały przepis...Wypróbuje na pewno👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uch !Odsapnąć! cholewka jak czlowiek musi się w tej kuchni uwijać... I gorączka jaka bo tez ciasto piekę do sałatki wszystko gotuje... Az mi się słabo zrobiło... Odpocznę troszkę i do wanny wejdę , powiem wam szczerze , ze to latka już nie te... Kiedyś tez zawsze te same czynności przed świętami wykonywałam i na pewno więcej , bo większa rodzina była... I tak zmęczoną się nie czułam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze , ze już chojraczki grac nie mogę... Hi hi ! I nie będę... zajrzę do kuchni bo pralka krzyczy ...Pociesze w łazience pranie.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem , pozdrawiam Was i życzę kolorowych snów.. Oj ja na pewno będę je dziś miała... Wielkanoc pachnie wiosną... To pora tak radosna Pełna pisanek kolorowych I prezentów zajączkowych. Na stole bazie i cukrowy baranek I mnóstwo wody w dyngusowy poranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara 53
Gałczyński Konstanty Ildefons Dzieci na Wielkanoc Dzieci na Wielkanoc są inne niż zazwyczaj, w dzieciach na Wielkanoc jest moc tajemnicza, dzieci na Wielkanoc wstają bardzo rano i pytają: - Dlaczego dzwony tak głośno krzyczą? Dzieci na Wielkanoc mają czerwone usta, czerwonymi ustami plotą różne głupstwa: czy strażak śpi na wieży, czy słońce to jest księżyc i dlaczego hiacynty zaglądają w lustra. Ty dzieciom na Wielkanoc odpuść wszystkie winy: że rozlały atrament, że zbiły słoiki - gdy tak smacznie śpią nocą, nie dziw, że we dnie psocą, że wciąż w ruchu są, jak małe listeczki brzeziny. Ty także byłeś mały. To historia dawna, powiadasz. Ja rozumiem - dzisiaj nosisz krawat, parasol i notesik, ale gdyś jest wśród dzieci, czy nie jesteś znów dzieckiem, powiedz, czy nieprawda? Widzisz, ten świat jest wciąż niedoskonały: jednym ciągle zbyt groźny, innym wciąż zbyt mały - ale wiedz: ciemne drogi, troski, trudy i trwogi - że dzieci, zawsze dzieci w nim opromieniały. I jeszcze jedno cierpkie słówko jegomości podrzucę na odchodnym, z sympatii, z miłości: że gdy dzieciom, mój panie, zechcesz kropnąć kazanie, zaczynaj od kazania do własnych słabości. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
Pozdrawiam ! ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
Ptaki wiosenne - Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Ptaszek na sztachecie sąsiedniego ogrodu piłuje szklaną piłą piosenkę żałosną.- Przed chwilą grał na flecie z melodyjnego lodu, lecz słońce flet stopiło i w kroplach rozniosło. - Tam, znów inny, wyżej, uparcie jak chińczyk kiwający głową trzęsie dzwonkiem ze szkła.- Krokusy rosną chyże, w kolorowej słodyczy, jakby na ziemię płową cała tęcza zeszła. - Trawa wzrasta nagle jak ciągnięta ręką, pachną niewidne kwiaty, powietrzne balsamity, a kos w czarnem gardle toczy nutkę piękną, zaczerpniętą przed laty w studni Meluzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
Dzielenie się święconym jajkiem Maria Konopnicka Zadzwoniły już dzwony, dzień nastał wesoły. Pod święconym pieczywem uginają się stoły. Leży jajko święcone malowane farbami – kto też dzisiaj tym jajkiem będzie dzielił się z nami? A więc ojciec i matka – oni pierwsi najpewniej, potem bracia i siostry, i sąsiedzi i krewni, Potem … nie wiem kto dalej, a odgadnąć to sztuka może jakiś gość z drogi do drzwi chaty zapuka. Może dziadziuś zgrzybiały, co się modli w kościele? To się także tym jajkiem z biednym dziadkiem podzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
PIOSENKA WIELKANOCNA Agnieszka Galica Idą święta, wielkanocne idą święta. O tych świętach każdy zając pamięta. Do koszyczka zapakuje słodycze i na święta ci przyniesie moc życzeń. Idą święta, wielkanocne idą święta. O tych świętach i kurczątko pamięta. W żółte piórka się ubierze, wesołe wśród pisanek będzie biegać po stole. Idą święta, wielkanocne idą święta. O tych świętach nasz baranek pamięta. Ma na szyi mały dzwonek dźwięczący, będzie dzwonił, będzie skakał po łące. Idą święta, wielkanocne idą święta. O tych świętach każde dziecko pamięta. Pomaluje jajka w kwiatki i w gwiazdki, zrobi na pisankach śliczne obrazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy lubicie ptaki
Są takie święta Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra. Już zima poszła spać za morza, a w naszych sercach radość trwa. W piecu rosną sękacze, baby wielkanocne, i mazurek lśni lukrem, Spójrzcie tam – pierwszy liść! Według starej recepty babcia barszcz ugotuje. Przyjdzie cała rodzina, mamy święta już dziś. Czas ciepłe kurtki w szafie schować i w naftaliny ukryć świat. W szufladzie zaśnie czapka zimowa, narty i sanki pójdą spać. Bocian powrócił na swe gniazdo, już leśnych kwiatów czujesz woń. A słońce świeci mocno, jasno i żabi rechot słychać z łąk. Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Dziewczyny od A do Z.:-D Szczególnie dziś przytulam Wybałuszona...👄 Ja bardzo lubię do Oazy wpadać, oczywiście kiedy czas pozwala bo tutaj jest tak miło, sympatycznie i swojsko - jak w domku Hi hi ! Widzicie nawet wpadam nocą...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne te wiersze , a nawet niektóre wzruszające, Poczytałam tez piękne życzenia Wielkanocne... Listeczek już u teściowej,Zapominaja raduje się z rodzinką.. Zycze wam dziewczyny miłych i wesołych świąt , tym wyjechanym , tym co szykują się do wyjazdu i tym i tym co pozostają w domach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech zające i barany popełniają Wasze plany! Porzućcie wszystkie swe rozterki, bo to wielki czas wyżerki! Niech to będzie czas uroczy,życzę miłej wielkanocny WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×