Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak chcę

jak mieć bliźniaki??

Polecane posty

Gość tak chcę

Odkąd pamiętam zawsze urzekał mnie widok razem bawiących się bliźniąt. Gdy myślałam o swoich dzieciach, w marzeniach za każdym razem były to bliźnięta. Nie mam jeszcze dzieci, ale strasznie chciałabym je mieć. Jestem po slubie dopiero 2 miesiące, póki co nie zamierzamy starać się o dziecko w najblizszym roku ale potem na pewno! Nie ukrywam, że chciałabym bardzo, żeby były to bliźnięta ale wiem, że szanse na to są znikome. Ani u mnie w rodzinie, ani u mojego męża nikt nie miał nigdy bliźniąt. Może głupie pytanie ale jak to zrobić, żeby urodziły się bliźnięta? Czy są jakieś leki, które pomagają zajść w ciążę bliźniaczą? A może jakieś inne sposoby? Pytam naprawdę poważnie Z góry dziekuję za poważne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ma być to bedzie....niezbadane sa wyroki nieba....a z nia się zawsze zgadzac trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak chcę
wiem że co będzie to będzie ale może warto jakoś o to powalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ciezko ciezko! ponic po hormonach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w ciąży bliźniaczej. Ani u mnie w rodzinie, ani w rodzinie mojego męża nigdy nie było bliźniaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna tam taka
nie wiem co powiedziec:-o -zal mi was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co ty.. i to są takie przykłady gdzie w rodzinie się nie pojawiały itd.. gdzie szanse są zerowe na bliźnięta.. jeszcze mi powiedz, że te bliźnięta to parki - chłopiec i dziewczynka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna tam taka
ciaze blizniacze dwujajowe sa dziedziczne,jednojajowe to przypadek-zaburzenia hormonalne. nie znam przypadku,zeby ktos to sobie zaprogramowal,pomijam zaplodnienie in vito,wiec nie piszcie glupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK WŁAŚNIE!!! JA MAM PARKĘ I KOLEŻANKA TEŻ, A DWIE POZOSTAŁE MAJĄ PO DWIE DZIEWCZYNKI, JEŚLI NIE WIERZYSZ MOGĘ CI PRZESŁAĆ ZDJĘCIA MOICH MALUCHÓW - ŚLICZNE SĄ:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO ŻE TY NIE ZNASZ TAKICH PRZYPADKÓW NIE ZNACZY ŻE TAK NIE JEST!!! ZA KOGO SIĘ MASZ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maadziuulkaa
a ja mam odwrotne pytanie... Co zrobić żeby nie mieć bliźniaków, jeśli u mnie w rodzinie było parę przypadków bliźniaków 2-jajowych...? (np. moja mama jest bliźniaczką). Poprostu chciałabym na początek mieć jedno dziecko, żeby oswoić się z macierzyństwem... Są jakieś sposoby? No i czy wogóle bardzo duże jest prawdopodobieństwo że urodzę bliźniaki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja - spoko, mój mail jest w nicku :) ja biorę tabsy - więc HIPOTETYCZNIE jeszcze zwiększam szanse :D heh.. nieźle.. a Tobie to ktoś polecił (w sensie - czy jakiś lekarz) czy to tak na własną rękę..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna tam taka
do madziulka na pewno wieksze niz inna kobieta,ale niekoniecznie:). Nie martw sie na zapas. Wpisz w wyszukiwarce blizniaki -jest strona dla blizniaczych rodzin i dokladnie opisane sprawy dziedziczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, sama nie wiem... ;) nie znam\"przepisu\" na bliźniaki;) ale prawda jest taka, że jestem mamusią 2,5 letnich chłopaczków bliźniaków i... jestem w 11 tyg. ciąży... bliźniaczej;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowne PAnie marze bliźniakach, trojaczki tez byłyby fantastyczne. Czy jest jakis sposób aby stało sie to możliwe? Z mojej strony nie na ciąż mnogich u męża mojego sa bliźniaki ale nie w pierwszej lini. Wszystkie rady mile widziane. Moj e-mail jest widoczny wiec prosze piszcie na moja skrzynke. Z gory dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałm 3 lata tabletki i urodziłam jedno :D a bratowa nigdy tabletek i lada dzien urodzi blizniaki :) tyle że u nas w rodzinie były kiedys blizniki i podobno to genetyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje bliźniaki poczęły sie za granicą,daleko na północy,może zmiana klimatu miała wpływ na podwójne jajeczkowanie? sama nie wiem bo w rodzinie były bliźniaki ale nie w najbliższej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam Bliźnięta - parkę:) Miałam poważne problemy z zajściem w ciążę - starałam się o nią ponad 5 lat. Koniec końców stanęło na inseminacji.......nie mylić z IN-Vitro - to zupełnie co innego. W każdym razie, zanim do niej doszło brałam lek o nazwie Pregnyl - co spowodowało, że \"wychodowały mi się\" dwa jajeczka, które następnie \"zaskoczyły\" no i mam swoje Małe Szczęścia:) Reasumując - po pregnylu bywa często, że występuje mnogie jajeczkowanie..........są to zastrzyki, które aplikuje się samemu domięśniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po CLO też często sa notowane ciąże bliźniacze, na innym forum znam takie 3 mamy, co stosowały i mają dwójeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też to brałam i niestety nie mam 2 ;) Piszę niestety bo chciałabym mieć blinięta :) Od zawsze :) Zachowałam sobie fiolki z clo, zachomikowałam przed mężem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdecznie dziekuje , porad widac wiele/ Mam tylko jeszcze jedno pytanie. we wtorek ide zobaczyc sie z lekarzem, czy myslicie ze jak szczerze mu powiem ze chce blizniaki to nie potraktuje mnie jak jakas wariatke i leki nawet przez was proponowane przepisze? W koncu wiekszosc dostala tylko te leki dlatego ze nie mogla zajsc w ciaze a mi zalezy na ciazy mnogiej. Zreszta najpierw musi stwierdzic czy ja wogole produkuje jakiekolwiek jajeczka. x x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm...............wiesz.....nie zaszkodzi jeśli Mu powiesz o swoich planach względem liczby potomstwa. Tylko - nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, że ciąża bliźniacza, to ZAWSZE ciąża wysokiego ryzyka......a i nie jest rzadkością, że Bliźniaki rodzą się jako wcześniaczki............przemyśl jeszcze raz swoją decyzję:), zresztą, pewnie lekarz powie Ci to samo co ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka100
mam pytanko?! Ja pochodze z ciązy bliźniaczej i mojego męża tat (czyli mój teściu) też jest z bliźniakow! Ja brałam także długo hormony (ok.1,5 roku) czy mam jakies szanse na ciąze bliźniaczą? czy sa jakiej leki co wspomagają zajście w ciąze bliźniaczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy moge zapytac
co to jest CLO??? bo ja o tym nie slyszalam... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko wtrące słowko na temat pregnylu o ktorym pisala jedna z forumowiczek...mianowicie pregnyl nie ma nic wspolnego z podwojnym jajeczkowaniem on powioduje tylko i wylacznie pękniecie pęcherzyka/pęcheryzkow ,ale nie ma wplywu na ich ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbedffff
dwoje małych dzieci na raz, no nie,przecież to zapieprz 24 godzin na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica22
mój mąż jest z bliźniąt i ma siostrę...a więc mamy szansę na dwójeczkę;-) ale ostatnio oglądałam program o bliźniętach i mówili że żeby mieć bliźnięta to najlepiej spłodzić je latem często współżyjąc:-D poza tym mój lekarz powiedział mi że po leczeniu hormonalnym jest szansa na dwoje ale po zwykłej antykoncepcji nikła szansa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×