Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

mini to co wyslalam to tylko czesc tego co dostalam bo wszystko jakbym miala fotografowac to by mnie nnoc zastala chyba... szkoda ze wiekszosc chlopieca bo to po chlopcu ale kilka dziewczecych tez jest i takich uniwersalnych wiec cos tam wybiore z tego... a jak ktoras bedzie miala clopca to jej reszte oddam... widziala ze pinia jakos tak ubraniowo sie raczej na chlopca nastawia (czyzby jakies przeczucie???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, całkiem pokaźny zbiór fajnych ubranek. Super ten kombinezon niebieski. Może większość chłopięcych, ale przecież dziewusię też na niebiesko można ubrać. A co z brzuszkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj brzuszek sie nie zmienil wiec nie wiem czy jest co pokazywac... ale dobra zrobie nowe zdjecia tylko nie dzis bo dzis nie jest moj dzien do fotografowania... jutro moze byc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi tez sie najbardziej podoba ten kombinezon i te zielone spodenki... tak jak juz mowilam ja mam jakies dziwne zboczenie ze mi sie ubranka dla chlopcow podobaja a dla dziewczynek nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu kurcze bede Ci wdzieczna po wsze czasy jak znajdziesz . I napewno sie odwdziecze:) No wlasnie brzusia nie bylo... a co do ubranek to bardzo fajnie ze Ci sie tak trafilo bo super ciuszki dostalas. Z dziewczynka o tyle jest dobrze ze meskie ubranka tez załozy. a co najwazniejsze nie wyglada w nich zle:) ile juz USG mialyscie dziewczyny od poczatku ciąży . Ja jak narazie jedno i nic podczas ostatniej wizyty nie wspominala o nastepnym...(ile powinno sie miec )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini ja juz mialam 2 ale to drugie to na wlasne zycznie... powinno sie zrobic 3 usg: w 12tc, 20tc i 33tc... ja bede miala napewno wiecej bo jak nie robie dlugo to wariuje ze cos sie dzieje i ide i robie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja mialam troche wczesnie bo w 7 tyg a do dwudziestego to jeszcze strasznie daleko:(. No coz nie chce tez dzieciaczka męczyc bo podobno USG to straszny hałas i stres dla takiego brzdaca . A mama mi mowila ze ona nigdy USG w ciązy nie robila bo wtedy tak nie było tylko koles z trabka ja osluchiwał.. masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini,Ty powinnas juz mieć 2 us tzw. 1 genetyczne. On się wykonuje max. do 13 tc i 6 dni ciąży. Zapytaj lekarza, niech babka nie świruje. Wtedy mierzona jest właśnie przezierność karku, wykluczane wstepnie wady rozwojowe, stweirdzanie, czy jest kość nosowa. Asiu, pewnie, że chcemy zdjęcie brzuszka. Brzuszków nigdy za wiele:) Kiedyś to były czasy. Jezu, trąbką. No, no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi tylko sama nie wiem czy chce miec takie badanie. a jak cos wyjdzie ze jest nie tak. To co wtedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, nie pieprz głupot, kobito:p. Co ma być nie tak??? Koniecznie upomnij się o to badanie. Rozumiem, że się boisz, bo ja sama wariowałam przed 1 usg genetycznym, a teraz będę wariowac przed drugim za miesiąc. Ale trzeba je zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, nie pieprz głupot, kobito:p. Co ma być nie tak??? Koniecznie upomnij się o to badanie. Rozumiem, że się boisz, bo ja sama wariowałam przed 1 usg genetycznym, a teraz będę wariowac przed drugim za miesiąc. Ale trzeba je zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, nie pieprz głupot, kobito:p. Co ma być nie tak??? Koniecznie upomnij się o to badanie. Rozumiem, że się boisz, bo ja sama wariowałam przed 1 usg genetycznym, a teraz będę wariowac przed drugim za miesiąc. Ale trzeba je zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś kafe nie działało, mi przynajmniej zawiesilo sie czy cos... pewnie masz racje Kiwi dlaczego mialo by byc cos nie tak tylko ze nastepna wizyte mam 03,12 wiec juz bedzie po \"ptokach\" . a moze by prywatnie zrobic takie USG... ile ono kosztuje??( to jest takie 2D czy 3D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3d kosztuje ok 200zl... mozna zrobic tez 2d bo to na jedno wyjdzie tyle tylko ze efekty wizualne gorsze ale badanie takie samo i wtedy jest taniej... a z tym usg to nie do konca prawda co piszesz mini... owszem jest halas ale tylko wtedy kiedy lekarz przylozy glowice usg centralnie do ucha dziecka bo tak to sie ten halas rozchodzi i tlumia go wody plodowe (pytalam o to lekarza specjalnie bo tez bylam ciekawa)... to jest badanie ktore nic nie szkodzi dziecku a tak naprawde to jest jedyne badanie gdzie mozna sobie dzidziusia obejrzec przed urodzeniem i ocenic czy wszystko jest z nim wpozadku... lepiej je robic czesciej niz rzadziej bo teraz medycyna jest tak rozwinieta ze nawet jak z maluchem jest cos nie tak to jeszcze w czasie ciazy mozna temu zaradzic albo zaraz po urodzeniu bo juz sie wie co ewentualnie dziecku jest... w ten sposob mozna sprawic ze jesli nawet dziecku cos jest to mozna szybko zrobic operacje i dzidzia bedzie zdrowym dzieckiem... a jak nie zrobisz usg to nie bedziesz wiedziala czy dziecko zdrowe i czego oczywiscie nie zycze jak sie okaze ze jednak cos sie tam dzieje to lekarze moga nie zdazyc zareagowac... oczywiscie wszystkie wiemy ze z twoim malenstwem mini jest wszystko wpozadku ale lepiej na zimne dmuchac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do kilku gabinetow u mnie w miescie i w zadnym nie wykonuja USG genetycznego . w jednym to nawet babka nie wiedziala co to jest. A w innym znowu powiedzieli mi ze w Polsce jest tylko kilka(2-4) takie gabinety w ktorych to USG sie wykonuje. beznadzieja totalna :( Asiu pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba . Jak do tej pory nie stwierdzono czy USG ma jakies skutki uboczne . Jest to stosunkowo nowe badanie. Kiedys lekarze tez twierdzili ze rentgen nie ma skutkow ubocznych a tylko w taki sposob badano kobiety w ciązy. No a pozatym skoro USG nie ma wplywu na dziecko to czemu zaleca sie w czasie ciązy przeprowadzic tylko trzy takie badania?? Byc moze to badanie nie ma zadnych skutkow ubocznych ale jak do tej pory nie ma badan ktore by to potwierdzaly... jutro zadzwonie do mojej ginekologiczki i sie zapytam czy ona by mi takiego genetycznego nie zrobiła. a jak nie to juz nie wiem co mam zrobic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle napisalam zaleca sie conajmniej 3 badania usg w ciazy... a byly badania na ten temat... i dlatego wiadomo ze dziecko slyszy fale dzwiekowe wysylane przez glowice usg... jakby badan nie bylo to by nie bylo o tym wiadomo... tyle tylko ze te badania sa obecnie na etapie ze to nic szkodliwego dla dziecka... mozliwe ze kiedys sie okaze cos innego... ktos ci glupot naopowiadal ze tylko 4 osrodki w polsce... u nas w warszawie to w co drugim gabinecie robia... tylko ze takie typowe usg genetyczne to jest polaczone jeszcze z badaniem krwi testem potrojnym i PAPP-a ale takie to u nas kosztuje 550 zl i jest raczej zalecane jak faktycznie cos jest nie tak a to o ktorym my mowimy to jest takie pol genetyczne... a z jakiego jestes miasta mini???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Nie bylo mnie bo od rana zalatana najpierw pojechalam z mezem umyc auto a raczej wyczysic w srodku bo i tak nie oplaca sie myc bo zaraz brudne bedzie taka pogoda:( ale w srodku odkurzalismy i jest czyciunio:) potem bylam u mojej mamci a potem zrobilam jedzonko rybka fryteczki i kapustka kiszona:D mniam mniam i poszlam spac bo w nocy nie spalam:( brzuch mnie cos pobolewal i sie stresowalam az nie moglam usnac. i teraz czytalam co tu napisalycie ojej ale duzzzooo:) Co do cery to ja rowniez nigdy nie mialam probleow wyskoczylo mi cos tylko przed okresem a takto zero a teraz na jednym policzku non stop mnie wysyfia:P ANIU tez sie pocieszam ze to na corke:) widzialam tez ze pisalyscie o domkach to u mnie tak: --dostalismy mieszkanie od naszych rodzicow po slubie tzn po polowie sie zlozyli i nam kupili mieszkanko dwu pokojowe w blokach wiec my na szczescie zadnych kredytow nie mamy:) i mieszkanko jest wlasnosciowe wiec tez nie trzeba go wykupywac:) mamy szcescie ze nasi rodzice maja pieniazki i moga nam pomoc bo wiem jak to jest ciezko z kredytami. --a od nowego roku czyli od stycznia zaczynamy budowe DOMU:D moje marzenie!!!!!!!!!!!!! mamy juz ziemie kupiona a raczej tez dostalismy od rodzicow w prezencie slubnym wiec na naszej glowie tylko koszt zwiazany z budowa ale podejrzewam ze rodzicie i tak pomoga nam:) wiec jak dobrze pojdzie to moze za rok spedzimy swieta juz w nowym domku:) :) byloby super!!!!! ASIU---ubranka cudne zwlaszcza kombinezonik, te spodenki zielone i takie body czy bluzeczka w takie zielone paseczki super!!!!!! a tak jak napisalas ja mam takie ubranka no mozna powiedziec dla chlopca chociaz ze one sa w pastelowych kolorach wiec dla dziewczynki pasuja ale tak jak mowisz cos przeczowam ze to bedzie chlopak chociaz ze ja chce corcie ale cos mi mowi... przeczucie matczyne??? hmmmm ANIU--- dobrze zapytam w zusie ale wiesz co to chyba bedzie zalezalo kiedy wplyna twoje zwolnienia do zusu albo kiedy sama je zaniesiesz bo ja np sama bede zanosic i od momenyu wplyniecia pierwszego zwolnienia czeka sie 30 dni wiec nie wiem jak oni to licza ale zapytam. KIWI---to super ze dla corci kupione wszystko a tesciowa albo mama twoja napewno sie postara zeby dorobic sznureczek:) MINI--- aha i jezeli chodzi o badanie genetyczne to ja placilam za 3D to placilam 150zl a teraz 4 grudnia jade na drugie genetyczne i bedzie kosztowalo 220zl i bedzie takie jak ASIA maial takie w pomaranczowym kolorze. A Wy jakie macie mieszkanko? tzn ile pokoi? Bo powiem wam ze dwa to troche malo jak uwazacie?? trzy to juz by bylo idealnie bo jak ja bym miala 3 pokoje teraz to bym sobie zrobila sypialnie tzn w tym pokoju staloby tylko wielkie loze i taka toaletka z lustrem zebym sie tam upiekszala i nic pozatym a no i jakas szafeczka nocna i lampeczka i wsio i mieciusi dywan a nie jak teraz mam tzn mam sypialnie ale w niej loże i jeszcze szafe i komode (dla dzidziusia) i nie mam wymarzonej toaletki bo bym nie miala gdzie lozeczka wstawic:( wiec trzeci pokoj to super rzecz ale w domku bede miala tak: na dole:kuchnie z jadalnia, mala lazieneczke z kibelkiem, salon i jeden pokoj na gorze:sypialnia, lazienka z oknem i wielgachna wanna:), i dwa pokoje to dla dzieci chciaz ze ja chce tylko jedno tzn narazie moze potem przyjdzie mi ochota na drugie narazie jedno. wiec tam to urzadze sobie sypialnie i salon i kuchnie z jadalnia takze bede w soim zywiole zawsze marzylam o wlasnym domu i pomalu moje marzenie sie spelnia:) a narazie mam male mieszkanko ale najwazniejsze ze ciasne ale wlasne a maz mowi ze to gniazdko milosci:) OJEJ ALE SIE ROZPISALAM ALE SIE ROZMARZYLAM BO NAPRAWDE NICZEGO NA SIECIE NIE PRAGNE TAK BARDZO JAK TEGO DOMU(OPROCZ DZIDZIUSIA OCZWISCIE) NO I MOZE JESZCZE JEDNEGO CHCIALABYM JESZCZE RAZ POJECHAC DO STANOW DO (lAS VEGAS) BYLAM TAM ROK TEMU Z MEZEM NA WAKACJACH I PRACY PRZEZ 4 MIESIACE CUDOWNIE BYLO JAK CHCECIE TO MOGE WAM TROCHE FOTEK POWYSYLAC JAK MACIE OCHOTE OCZYWISCIE:P ALE WIEM ZE TO RACZEJ NIE MOZLIWE W NAJBIZSZYM CZASIE PO 1: DZIDZIUS BEDZIE , PO 2: TO TAKI WYJAZD KOSZTUJE NA DWIE OSOBY OK 15TYSIECY, A PO 3: TO O WIZE ZNOWU TRZEBA SIE STRAC wiec narazie nici ale jak dzdzius bedzie mies tak ze 3 latka to moze sobie taki wyjazd fundniemy bo wtedy jeszcze nie trzeba za dzidziusia placic duzo tylko drobne oplaty. OKI lece bo juz wam przynudzam SORCI:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI--- zgadzam sie w 100% z ASIA i KIWI ze koniecznie musisz stanac na glowie ale takie badanie jest bardzo konieczne ROZKAZUJEMY CI:P :P nie no powaznie mowie zrob sobie ja tez strasznie sie balam isc na to badanie ale jak lekarz zmirzeyl przeziernosc karkowa i nosek i powiedzial ze dzidia jak na tym etapie jest zdrowa i nie ma wad gebetycznych typu ZESPOL DOWNA oraz DZIDZIA NIE BEDZIE ROSLINKA to kamien z serca mi spadl i bardzo sie cieszylam ze badanie zrobilam jak teraz pojade i bedzie wszystko dobrze to juz tego 3 genetycznego nie bede robic tylko juz takie zwykle. Ale prosze Cie zrob sobie dla waszego dobra!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinia bardzo chetnie tylko nie wiem gdzie?? Asiu jestem z Tarnowa .. najwyzej przejde sie jutro po gabinetach na nozkach , bo jak narazie to znalazlam tylko kilka w internecie a o skutkach juz pisalam:( no zobaczymy ... pozatym koszt 150 zl to troche duzo na mą kieszen w tym momencie ...A nie wiecie czy tego nie refundują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI--- wiesz co podejrzewam ze chyba takie badania sa wszedzie platne NIESTETY wiem ze u mnie w miesie na 100% nie robia tego darmo i w Lodzi tez nie wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko mini nie pytaj o usg genetyczne bo jak mowila to jest takie z testem potrojnym i PAPP-a a to o ktore nam chodzi to takie zwykle tylko troche dokladniejsze po prostu zapytaj jakie pomiary robia w czasie takiego badania i jak powiedza ze przeziernosc karku robia to mozesz isc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Asiu . Nawet nie zabardzo wiem gdzie jest ta klinika , ale postaram sie tam zadzwonic jutro. Ale na tej stronce co mi podalas sa wyszczegolnione tylko takie badania USG Cennik badań USG USG jamy brzusznej i prostaty - 60,00 USG jamy brzusznej - 60,00 USG układu moczowego i prostaty - 60,00 USG jamy brzusznej i narządów rodnych - 60,00 USG układu moczowego i narządu rodnego - 60,00 USG narządów rodnych - 60,00 USG ciązy - 60,00 USG piersi(sutki) - 60,00 USG jąder - 60 00 USG tarczycy - 60,00 USG narzadów ruchu - 60,00 USG bioder dzieci - 60,00 USG układu kostno-stawowego - 60,00 USG j.opłucnowe - 30,00 USG dopplerowskie tętnic szyjnych - 60,00 USG dopplerowskie tętnic kończyn dolnych - 90,00 USG dopplerowskie żył kończyn dolnych - 90,00 USG przezciemiączkowe - 60,00 USG ślinianek - 45,00 Echo serca - 80,00 Pinia ja chodze panstwowo , i teraz juz wiem dlaczego mnie na takie nie skierowala moja ginekologiczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale usg ciazy jest to mozesz sie zapytac jakie pomiary to usg ciazy obejmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz a ja sie o genetyczne pytalam i to moze dlatego nikt nic nie wiedzial:) dzieki za informeiszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mam pytanie co wykrywa takie USG . Czy tylko wady genetyczne ( nie do wyleczeni) czy tez np wady serca ktore leczy sie zaraz po porodzie albo jeszcze w lonie matki? wiecie cos na ten temat? Bo z tego co ja sie doczytalam to tylko genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdza czy serce bije miarowo (samej struktury budowy serca jeszcze nie mozna ocenic bo to za wczesnie dopiero na usg ok 22tc widac dokladnie) sprawdza czy dziecko ma wszystkie konczyny... sprawdza czy rozwija sie sierp mozgu czyli czy dziecko bedzie mialo mozg (bo zdaza sie i tak ze moze nie miec-mam znajoma ktora z tego powodu musiala usunac)... sprawdza lozysko i pepowine czy prawidlowo funkcjonuja... sprawdza jak krazy krew w organizmie dziecka, sprawdza ilosc plynu owodniowego... chyba wszystko jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze... no i jeszcze ale to juz poniekad dodatek sprawdza dlugosc ciemieniowo siedzeniowa dziecka i ocenia ktory to tydzien ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem tylko tyle ze USG GENETYCZNE to wykluczenie wad takich jak zespol downa(i w tym celu mierzy sie kosc nosowa dzieca im wieksza tym lepiej w tym okresie), wiem ze takie badanie tez wyklucza czy dzidzius np nie bedzie roslinka ale nie wiem co sie mierzy aby to stwierdzic. MINI ale ja tez chodze panstwowo i moja Ginekologiczka mi nie powiedziala ja sama to wyczytalam i zadzwonilam do Lodzi po klinikach i zapisalam sie na takie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×