Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

a ta przeziernosc karku to nie tylko zespol downa bada... znalazlam takie cos: Znaczenie zwiększonej wartości pomiaru NT: związek z nieprawidłowym kariotypem (głównie zespół Downa i inne trisomie) związek z wadami serca, przepukliną przeponową, przepukliną pępowinową i wadami układu kostno-szkieletowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze ze ASIA super sie na tym zna i wszystko super ci opisala wlasnie zapomnialam o serduszku ja dostalam plyte z biciem serca i maz non stop tego sluchal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu wiem wiem a zespol downa z etgo co wiem i chyba sie nie myle bo ten lekarz ktory mi robil badanie to powiedzial ze odpowiednia dlugosc kosci nosowej oznacza czy dziecko bedzie mialo zespol downa czy nie moze i ta przeziernos karkowa tez ale jezeli chodzi o ta chorobe to tutaj kluczowe miejsce odgrywa kosc nosowa bo jak jest zbyt krotka albo jej wogole nie ma wtedy sa podejrzenia ze dzidzius moze miec downa( bo jak wiemy te dzieci maja takie lekko spalszczone twarze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to nie ja sie znam tylko lekarz ja tylko przepisuje co mi badal... hihi... gdyby nie on to bym nie byla taka madra bo ja tak naprawde guzik wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU--- nie wazne ale ladnie opisalas mini i powinna teraz iwedziec o co chodzi ja to tylko najbardziej pamietalam o tym zespole downa i tej przeziernosci ae ty napisalas wsio i teraz mi sie przypomina co mowil lekarz jak to wyczytalam najwazniejesze ze u mnie bylo oki wszycho wszystkie pomiary w normie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tym razem to ja bede pierwsza:) dzwonilam do przychodni ale jeszcze nie ma moich wynikow , mam zadzwonic o 9:30 Asiu , Piniu dzieki nie wiedzialam ze tak duzo z tego badania mozna sie dowiedziec . w takim razie koniecznie musze sie umowic.. W koncu zobacze mojego dzieciaczka a nie tylko kropke:) Jak myslicie plec bedzie juz mozna zobaczyc?? przynajmniej potencjalna?? Kiwi jak tam w pracy? bo pewnie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dzwonilam do tego centrum medycznego -USG 2D z pomiarami główki, dlugosci ciala , wagi 60 zl . To chyba nie to o czym mowiłyscie :( Boshe jaki to straszny problem , przeciez Tarnow nie jest az takim malenkim miasteczkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ale się rozpisałyście. Ekspresem czytałam, bo dziś nawał roboty mam. Mąż na szkoleniu, wstałam o 6.30. Szczęśkiwa, że do pracy ładnie zdążę. NNie perzewidziałam, że odśnieżanie auta zajmie mi 15! minut. Tragedia. to moja pierwsza zima z samochodem i jestem załamana. Pokaleczyłam do tego rękę od scierania lodu z szyby. Odmrażacze do szyby działają, jak już do pracy dojade, to fajnie. Ogólem: spóźniłam się kwadrans do pracy. Mini, niemożliwe żeby nie robili nigdzie u Ciebie usg. Po prostu umow się prywatnie na to usg za 560 zł. Ptzezierność powinni zmierzyć, bo to normalne na tym etapie ciąży, że mierzą, więc łachy nie robią. Oni prewnie mieli na myśli takie profesjoalne genetycZne, co jest drogie i robi je sie w piatym miesiącu. Piniu, zapodaj te fotki z USA.:)) Masz szczęście, że rodzice zamożniejsi:p My niestety musieliśmy sami sobie kupić mieszknaie (część na kredyt), ale bardzo dzo nam pomogli rodzice, teściowie i brat męża.2 pokoje. Cóż, rewelacja to nie jest, ale wiekszość z nas chowała się w takich mieszkaniach. Zależy też, czy jest to m-3 37m (tak jak nasze wynajmowane, klitka) czy m-3 49m, jak to, które kupiliśmy. Różnica kolosalna. Wiadomo, że człowiek chciałby większe, ale 2 pokoje na max. 4 osobową rodzinę jest ok. Ludzie o wiele gorzej mieszkają. Wczoraj byłam u lekarza. Pomacał, popatrzył i stwierdził, że wszsystko z szyjką ładnie. Słuchałam też serduszka. Ładnie, miarowo bije 140/min. Zdziwiłam się, jak powiedziałam ,ze miałam kiedyś juz styczność z toxo. Wynik wyszedł poniżej 5 (norma greaniczna do 8) i ujemny (te dwie wartości powinny być najlepiej ujemne). Ale jest dobrze. identyczny wynik mialam przed ciażą. Kolejna wizyta, takj jak myslałam, za 3 tyg. 4 grudnia. A usg genetyczne to mi wtedy za niecałe 2 od nastepneg badania zrobi. ale nagmatwałam. Okolo połowy grudnia będę mieć usg. Mam andzieję, ze ckolwiek zrozumiałyście z tej mojej szybkiej pisaniniy. Uciekam, muszę popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to przytylam. Wczoraj wieczorem na mojej wadze ważlam 55,5 kg. Czy to możliwe, żeby w ciągu tyg. 1 kg przytyć nagle??? Fakt, wyskoczył mi brzuch nagle, w weekend. Może ja za dużo sie obżeram????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzisaj też tak wczesnie,bo jadę na targ.Jest to raczej taki spozywczy targ,ale moze coś z ciuszków tez będzie :) Miniu ja nie miałam tego usg genetycznego ,jak juz pisałam kiedy tam ,jakos tak za pozno zostałam poinformowana ,nie wiem jak to wyszło i było juz za pozno na to1 w 12tc.Mój lekarz ma u siebie w gabinecie usg,ale własnie w 12tc.kazał mi zrobić w szpitalu.Tez widziałam tam moje dziecko,nie kropeczke juz;),słyszałam serduszko.Dostałam też szczególowy opis badania ultranosograficznego,też tam są rozne długości podane i w ogóle ta terminologia fachowa lekarska.Wiec moze tez zapytaj sie jak to jest w szpitalu u Ciebie.Następne usg będe miała 22tc tak mi lekarza powiedział.nastepne potem chyba robi się kolo33tc. Kiwi-eh to Ci wspólczuje z tym odsniezaniem,my jak mieszklaismy w bloku mielismy garaz,niestety teraz w domu jest garaz,ale on jest za maly na 2 auta.Wiec mojego meza tez to czeka:) Piniu-czekam równiez na zdjęcia :) To narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyniki na tarczyce w normie:) jeszcze podzwonie moze poprostu umowie sie z lekarzem prywatnym i bede sobie do niego juz chodzic .... eh zamieszania tylko narobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi wiem tylko nie znam zadnych lekarzy , teraz dopiero dostalam namiary na dwoch (podobno bardzo dobrych) ktorzy do tego pracuja w szpitalu w ktorym zamierzam rodzic raz bylam prywatnie zaraz na poczatku ciąży ale nie bylam zadowolona i zrezygnowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, zawsze możesz załozyć topik na Kafe o lekarzach z Twojej miejscowości. Moze ktoś Ci doradzi dobrego:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyneczki! ja wlasnie wstalam i sniadanko juz zaliczone! maz w pracy wiec dzisiaj robie mega wielkie sprzatanie bo takto jak on jest w domu to na mnie krzyczy ze tylko sprzatam i sprzatam a jak jego nie ma to nie bedzie mi marudal:) jutro do lekarza ide ale jak znam zycie to nic az tak mi nie powie bo najwyzej pomaca pomaca i wsio:) no ale ciekawe co bedzie z tymi moimi uplawami wkoncu bralam te globulki przez 12dni no i ten lek o mialam wypic na te bakterie wiec zobaczymy pewnie da skierowanie na ponowne badanie moczu moze znowu tez da na krew?? KIWI--- no to faktycznie z autkiem nie bardzo:( wiem wiem znam ten bol bo w tamtym roku tez musielismy odsniezac ale teraz mamy garaz na szczescie wiec tylko sie idzie i juz:) a ty sie nie przejmuj swoim spoznieniem samo to ze jestes w ciazy cie tlumaczy i wogole nie powinnac pracowac ale jestes super babka i pracujesz wiec niech szef przymknie oko:P ANIU--- to zycze udanych zakupow!!!! i odrazu prosze o fotki:) aniu a tak apropo to w jakim miescie mieszkasz?? bo juz wiem ze ASIA w WAWIE a MINI w TARNOWIE ja jestem z okolic ŁODZI jeszcze nie wiem gdzie Ty Panienko i gdzie KIWI?? MINI--- ja chodze panstwowo ale widzisz takie badanie zawsze sobie zrobie prywatnie wtedy nie oszczedzam tylko biore takie drogie bo jak i tak nie place za zadne badania i za wizyty wiec na badanie genetyczne mozna sobie pozwolic te 3 razy w ciagu ciazy:) DZIEWCZYNKI JAK POSPRZATAM TO POWYBIERAM ZDJECIA Z USA BO MAM ICH PONAM 1000 :p WIEC TYLE WAM NIE WYSLE:) HEHEHEH POWYBIRAM I PRZESLE KILKA:) A NARAZIE ZMYKAM BIORE SIE ZA SPRZATANIE BO MOZE MAMUSIA NA KAWKE WPADNIE WIEC CHCE ZEBY BYLO LADNIE:) TO BUZIACZKI:* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu, to czekamy na zdjęcia. Szefa na szczęście dzis nie ma:) A jestem z Elbląga. Aniu, jeszcze Ty zostałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej już jestem niestety nic kupiłam poza pieczywem ,wędlinami itp eh szkoda gadac a tylko przemarzłam:( PINIU-no ja też tylko sprzatam jak nie mam męza w domu heheh ,bo tak to tez na mnie \'\'krzyczy\'\':D A ja jestem z Sosnowca tam się urodziłam,a teraz po tej przeprowadce to raczej za Sosnowcem mieszkam. KIWI-to Ty masz bardzo blisko nad morze,ale CI dobrze. PINIU-przejezdam przez ŁOdz jak jadę nad morze:) No z tego co widze to najblizej mi do MINI. ASIU-ja nigdy nie byłam w Warszawie :P mieszkasz gdzies w centrum ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini pytalas czy bedzie widac plec... no coz obawam sie ze to za wczesnie... narzady plciowe zewnetrzne zaczynaja sie ksztaltowac u dzidzi dopiero ok 16tc... ide jakis obiad pichcic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi z ta waga to mozliwe jest... wkoncu bedziesz miala brzuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, fakt. Do morza rzut beretem. Kiedys częśceij do Trójmiasta jeździlam ,ale odkąd urodzilam, to jeszce nie byłam w Gdańsku. A i brat, i szwagier tam mieszkają:( Nie możemy sie wybrać jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu prawie w centrum... to sie nazywa bliska wola a dlatego bliska ze blisko do centrum... pinii powiem tylko tyle ze do zlotych tarasow tramwajem mam 10 minut a do muzeum narodowego 13...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac aniu to nie masz czego zalowac ze nigdy tu nie bylas... w sumie to nic ciekawego tu nie ma... no jest jeden plus ze wszystko mam pod reka np. lekarzy szpitale duuuuzo uczelni itp. ale mnie i tak sie zawsze marzyl domek na wsi... najlepiej gdzies na mazurach a im wieksze zadupie i im dalej do najblizszego sasiada tym lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi tak na ulicy to nie ale kiedys pracowalam w arkadii i w blue city w sklepach to duzo aktorow i innych znanych osob mialam przyjemnosc obslugiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi -- twoja córka i ja jestesmu spod tego samego znaku , z tego samego miesiaca , i z tego samego dnia tylko ja 25 lat wczesniej:) ale co ci powiem to tyle ze truuudny ze mnie był dzieciak:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noe----> dzięki za pocieszenie:p A podobno wodniki takie spokojne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, to fajnie. jeśli mozesz sie pochwalić, to z kim fajnym gadałaś ze znanych osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×