Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Pinia ja wlasnie cały czas dostaje kase z zakladu pracy (tak mam na przelewie) nie wiem ale chyba dogadlali sie jakos z zusem wiec cale szczescie nie mam problemow z wyplatami :) Pewnie jakies opzniene maja ,ale koniecznie sie dopytaj ... a co do cesark ciesze sie ze tak we mnie wierzysz:) Ja wiem ze wiele kobiet za to płaci ale , ale jak sobie pomysle ze maja mi rozciac brzuch to juz mnie słabi ... Fajnie masz z ta szkoła rodzenia - sama tez juz sie nie moge doczekac - a zwiedzalas juz moze oddzial połozniczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz powiedzial ze wszystko ponizej 3 stopnia jest wpozadku ale chyba nie bylabym soba jakbym sie nie martwila... wiekszosc dziewczyn w tym czasie ciazy co ja maja 0 albo 1 stopien dojrzalosci lozyska... tylko sie naczytalam ze jak sie lozysko za szybko zestarzeje do konca (tzn. osiagnie 3 stopien) to reszte ciazy spedze w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu hehe ja zwiedzilam bardzo doglebnie oddzial polozniczy na ktorym bede rodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANiiu to dobrze ze brzuszek juz nie boli tak bardzo i z szyjka tez poki co ok :) a z tymi twardnieciami parosekundowymi to chyba normalne - przynajmniej tak mi sie wydaje : Moj smok mały tez sie rusza raz czesciej raz rzadziej ale codziennie go czuje - na szczescie jeszcze bardzo delikatnie i bezbolesnie ;) Asia 8-9 kg w twoim tyg to wcale nie duzo . Sa kobiety co 30 kg potrwafia w ciązy przytyc .. Mnie zreszta tez na brzuszek mało poszlo troche na cycki troche na nozki i bioderka - ale moj maz mowi ze super wygladam i pasuje mi to 5 kg wiecej :) he he - Ale z niego to swietny dyplomata :):) Kiwi ja tez chce zdjecia - a czemu do szpitala polecasz wziasc smoczek?? Jest az tak przydatny??bo ja zastanawiam sie czy wogole kupowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, to super, że nic Ci nie dolega. 18.01. juz lada moment, doklsdnie z tydzień. Masz jakieś przeczucia co do płci? co do butelki, to moim zdaniem najlepsze dla noworodka sa butelki szerokie, z szerokim smoczkiem antykolkowym, poj. 125-150ml. Coś takiego: http://www.allegro.pl/item291382710_butelka_avent_125_ml_nowe_promocja_krakow.html http://www.allegro.pl/item294041447_pierwsza_butelka_maluszka_150_ml_nuk_first_choice.html Avent mam sprawdzony na Olce, jest dobry. Nuka kupilam teraz dopiero. Innych butelek do mleka nie używałam. miałam też z Canpola do napojów, ale nie polecam, jakieś takie lichowate. Miniu, z tym smoczkiem to róznie bywa i nie każdemu dziecku jest potrzebny. Ja tym razem wezmę, bo z Olką mialam problemy: dużo płakała, bo była głodna (nie mialam duzo pokarmu, mala jakos nie mogła dobrze sie przyssać), płakałysmy obie. Taki uspokajaaz w sytuacjach kryzysowych sie przydaje. Ale moze być tak, że Twoja dzidzia będzie tylko jadla i spała (wersja optymistyczna). Wtedy smok nie bedzie konieczny. Ja tam biorę, do tego butlę, laktator, mleko modyf. I chyba też dobrze zabrac nakladki silikonowe na piersi. Zdjęcia porobię jutro i wyślę. Ale mi sie nie chce pracować. Pogońcie mnie do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A butelek to 1-2 wystarczy. Wtedy mialam 1szt. i wystarczyło. Teraz sama sie zstanawiam, czy 1 czy 2. Nie wiem jeszcze. Smoczek z jedenna wymianę by sie przydał. tych pierwszych butelek używa sie krótko, ze 3 miesiące, a moze i krocej, to się nie ma co rozpędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi bardzo bym chciała wersji optymistycznej - ale nie bede kupowac narazie smoka bo podobno przez pojenie butelka i dawanie smoka dziecko nie chce tak ssac piersi - Jak narazie zakladam karmienie naturalne i w razie czego mąz bedzie buszował po sklepach za smoczkami i butelkami .. No i nie bierz sie do pracy - olej ja - juz niedlugo luty :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj marcin wogole nie umial ssac smoczka uspokajacza... ssal go tak jak piers czyli naciskal na niego jezykiem i mu wypadal caly czas wiec u nas sie okazal kompletnie zbedny... teraz nie kupuje, bede sie starac bez smoka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniu, ale u mnie Olka dostała smoczek dopiero tydzin po pordzie, jak wróciliśm yjuz do domu, takze to nie mogło być przyczyną jej braku chęci do ssania piersi. A butlą była dokarmiana w szpitalu fakt, bo inaczej by sie zagłodziła. Ach, wolę o tym nie pamiętać. Chetnie bym olała pracę, no ale kto te papiery za mnie zrobi???? Asiu, to miałaś dobrze, bo chciał ssać. Smok nie był potrzebny, bo mial zaspokojoną potrzebę ssania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie przed chwila kupilam dla malej takie fajne skarpeteczki z biedronkami i pieskami i one grzechocza... zaraz wam wysle... slodziutkie sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, koniecznie podeslij fotki. Ja dzis zajrze do lumpka, może co upoluję. Przed chwilą zeżarłam całą pczkę delicji. Lena od razu się obudziła:D:D:D Tylko nie wiem, co na to mój lekarz, skoro mam tak wysoki cukier:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu mam dokladnie takie same skarpety - biedronki .. Dostalam od bratowej Tylko ja mam firmy soxo he he .. A ja zwiedzilam dzis pare grzemarkow i kupilam kilka ciuszkow . I aspirator do nosa canpola - jest w promocji w rossmannku za 5,50 no i chusteczki do pupy dzidziusia bo siostra kupila trzy paczki i odsprzedala mi jedna .. Dziewczyny jaka piekna sukieneczke dzis widzialam na 9-12 miesiecy - cudna poprostu w brazowa krateczke z delikatnie rozowymi kwiatuszkami i myszkami chyba - koles chciał za nia 1 zl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie przeczytalam na topiku styczniowki 2008 U mnie babki w szkole rodzenia mówią żeby nie dawać dziecku z butelki pić ani smoka przynajmniej przez piewrwsze 5-6 tygodni bo smoczki mają inny układ niż pierś i potem jak dziecko spróbuje smoka to nie chce byc karmione piersią. podobno dziecko łapie takie zachowanie zaraz na samym początku po urodzeniu i potem trudno jest go przestawić. wiec moze cos w tym jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, skarpeteczki przesliczne! Miniu, teoria teorią, praktyka praktyką. Teraz są tak doskonałe butelki, że można łączyć karmienie piersia i karmieniem butelką. wiele matek pracujacych tak robi i z powodzeniem karmią dzieci piersią (po pracy oczywiście) przez wiele miesięcy. Zapodaj fotki swoich dzisiejszych zdobyczy. Jestem padnieta dzisaj. Dobrze, że jutro wolne. Dzis w lumpku kupilam sliczny welurkowy, różowy pajacyk 68. Wygląda na w ogóle nieużywany. Całe 7 zł. Dobrej nocki!😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry - dzis dzien pozadkow :( Kiwi ja mysle ze toeria z praktyka ma akurat tu wiele do rzeczy . Zazwyczaj mamy wracaja po 4 miesiacach do pracy a wtedy dziecko jest juz przyzwyczajne i nauczone ssania piersi ( byla tam mowa o 5-6 tyg ) i wtedy butelka czy smoczek nie robia juz takiej roznicy . Z butelki zawsze jednak mleczko lepiej leci i nie trzeba sie wysilac :):):) A pozatym skoro tak radza połozne to czemu by nie sprobowac ich posluchac ;) Co tam u was dzisiaj dziewczyny ?? pozdrawiam serdecznie pojawie sie pewni pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... mam nowa wage i wkoncu moge wam napisac moja wage aktualna... waze 87,5 kg czyli tak jak przypuszczalam 8 kilo do przodu mam...ale za to od ostatniego wazenia u lekarza ktore mialam 15.12 przybralam tylko 1 kilogram czyli nie tak strasznie duzo... miniu niestety ngdy nie mialam takich garnkow wiec nie wiem jak sie sprawdzaja i niestety ci nie pomoge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu ta brazowa bluza super... uwielbiam brazowy kolor.. wszystko co brazowe mi sie podoba... pewnie jakbym sie chlopca spodziewala to wszystko mialby brazowe i pomaranczowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ale duzo do czytania mialam:P Jezeli chodzi o mnie to ja smoczki mam zawsze sie przydadza a co do butelek to mam zamiar kupi tak ok 2 szt. mysle ze styknie. Wczorej z mezem robilismy przemeblowanie w pokoju i teraz mi sie podoba:P wiecej miejsca sie zrobilo:) Pozatym wieczorkiem wpadl moj brat z flaszezka i mowi ze przyszedl do szwagra i bedza sobie drineczki pic ehhhh i nadodatek zostalam wrobiona w ich przygotowywanie:) a ja hmmm soczek pilam:P ASIU---skarpeteczki super:) cudo poprostu:) MINI---ta bluza jedna i druga swietne udaly sie zakupki aha a co do aspiratora to takie cos z rurka?? za 5,5?? to musze koniecznie biec i kupic. ANIU---tylko my nic nie kupilysmy:) musimy sie brac za kupowanie:) ale jeszcze zdazymy kaske na dzieciaczki wydac:) ja czekam na kaske z zusu:( ...ja dostaje pieniazki z zusu bo to jest tak ze jak w zalkadzie pracy jest zatrudnione wiecej nic 9 osob to wtedy nosi sie zwolnienie do pracodawcy i on placi(za porozumieniem z zusem) a jak mniej niz 9 osob to tak jak ja nosze zwolnienia do zusu i oni mi placa. bylam tam wczoraj i powiedzieli ze pieniazki poszly 9 stycznia dzisiaj mamy 12 i nie ma:( ehhhh w poniedzialek pewnie beda i juz. ale w poniedzialek ide i mowie ze nie chce zeby mi listonosz nosil tylko chce zeby mi na konto bo to czekanie na listonosza mnie wkurza. MINIU---garki super tez musze kupic sobie bo nie mam tzn mam ale dwa i takie juz na wykonczeniu wiec musze sobie taki maly rekonesans zrobic co jeszcze do kuchni i pokupowac przed porodem zeby miec bo poetm to juz nie kupie sobie. Ojej ale sie rozpisalam zmykam ide zmienic posciel bo wczoraj juz sprzatanie zrobilam potem sie wykape i obiecalam mezowi ze zrobi slatke wiec musze sie brac. ps szarlotka super mi wyszla juz jej nie ma...:P maz zjadl polowe a reszte mamie zanioslam i kawaleczek dla mnie, musze znowu zrobic jak takie powodzenia miala:) oki zmykam milej sobotki papateczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK______IMIE__________WIEK______TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ asia-k--------Asia--------------23----------29---- ---- 86---06.04.08---79,6--87,5kg+8kg >>> C Pinia----------Paulinka--------24-----------28----- -- 91---11.04.08---47--53kg +7kg >>>C Kiwi79-------Kasia-----------28-----------26-------103-- 23.04.08---54--59,5kg +5,5kg >>> C AnnaM--------Ania-------------27-----------26.----- --106--26.04.08---57--63 +6kg >>> ? mini55--------Agnieszka------26-----------22-------- 134--24.05.08---46-- 51.kg +5.kg >>> S morgan00----Karolina---------26-----------??---------? ?? --13.05.08---60--63kg +3kg poprawiam tabelke bo wiem Ze Ty Asiu nie masz do tego serca he he. Ja tez uwielbia brązy i pomarancze ale niestety na grzemarkach malo pomaranczowych ciuszkow widzialam wiec kupuje niebieskie bo z brązem to niebieski nawet fajnie wyglada he he Pinia no ta grucha to nie do konca taka rurka - zreszta zobaczysz... Masz racje zalatw sobie zeby Ci na konto wplacali pieniazki tak bedzie przedewszystkim wygodnie a i bezpiecznie A ja połowe domku juz mam wysprzatane teraz przerwa obiadowa (żurek mąz wczoraj nagotował ;) ) i ciąg dalsz mnie czeka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Pinia porob zdjecia pokoju po przemeblowaniu- ja bardzo bym prosila o takowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi ja pytanko apropo siary . zauwazylam ze z jednej piersi zaczyna mi wyciekac taki przezroczysty ,lepkowaty ,bezwonny plyn - myslisz ze to to??, Czy raczej mam sie martwic i biec do lekarza- Bylo tego malutko - kilka kropelek wycisnełam w czasie masazu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini to nie siara... siara jest zolta... ale ten przezroczysty plyn to tez normalne jest... to jest znak ze piersi i gruczoly mlekowe sie przygotowuja do produkcji mleka... nie masz sie czym martwic, ja tez tak mam... no i dzieki za uaktualnienie tabelki za mnie faktycznie nie mam do tego cierpliwosci... ja to mam jakas dziwna manie na brazy... wszystkie bluzki jakie mam sa brazowe albo brazowo-pomaranczowe albo brazowo-biale... w innych kolorach nie posiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINU---na 100% porobie zdjecia ale jutro bo dzisiaj znowu mam gosci:( ehh przychodza znajomi wiec co nie badz musze naszykowac ale za to jutro ide do tesciow na obiad to jutro odpoczne:) a co do tego plynu co z piersi leci to jestem na 100% pewna ze to siara moja kolezanka tak miala i to bylo to. Ja nic nie mam nawet probowalam sobie troszke wycisnac ale nic:( no ale nie przejmuje sie bo podobno moze sie przed samym porodem pokazac albo dopiero po porodzie wiec mam czas:) oki lece bo szykuje tak weszlam zobazyc co moje kochane dziecwyznki popisly:) papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff ,ale ja sie dzisiaj tez narobiłam:)pomyłam wszystkie podłogi,powycierałam kurze,wyprałam dywan w małym pokoju i zmieniałam tak jak PINIA pościel.Dzionek dzisiaj był przepiękny wręcz pogoda kwietniowa,w takie dni jak dzisiaj cieszę się,ze mieszkam w domu a nie w bloku,pierwszy raz odkąd tu mieszkamy nie musielismy palic było tak ciepło a i posiedziałam troche na tarasiku:) KIWI-czyli tak jak mówisz to kupię 2szt.butelek i smoczek na wszelki wypadek tez kupię,chociaz mam zamiar w ogóle go dziecku nie dawać,no ale zobaczymy jak to będzie. ASIU-skarpeteczki \"kochane\'\',śliczne są. Co do koloru brązowego to go też bardzo lubię i większość moich bluzek mam właśnie w takim kolorze.Jak sobie pomyślę,ze w w ieku 20 lat czyli 7 lat temu tylko w rózowy sie ubierałam to mnie skręca heheh i nosiłam włosy o kolrze blond.;) MINIU-Twoich ciuszków nie będę zachwalać,bo to oczywiste sa piękne,bluza bardzo mi się podoba.:) Na temat garnków też się nie wypowiem,bo nie mam takich.:( PINIU-ja też czekam na pieniądze z ZUS-u ostatnio mieli spóznienia 21 dni . Oj szarlotke tez bym zjadła:)nie pisz takich rzeczy ,bo tylko smaka robisz;) Co do siary to ja też juz ja \'\'mam\'\' Aha wczoraj bylismy na zakupach w 5-10-15 sa obnizki i kupiłam dla Maluszka 3 nowe rzeczy,przecenione prawie o 50 % zaraz porobie zdjecia to Wam powysyłam:) Uciekam cos przyszykować ,bo my też czekamy na znajomych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu dzieki ! Własnie tez mi sie wydawłao ze siara ma byc zołtawa ( tak przeczytalam w gazecie dla mam) ale Kiwi wspominala ze ona ma wlasnie taki przezroczysty plyn ... Zreszta jak zwal tak zwal wazne ze to normalne - i bardzo sie ciesze ze juz sie przygotowuja do produkcji mleczka :D Pinia mojej kolezance pojawilo sie dopiero po porodzie dlatego zdziwiło mnie ze to tak wczesnie - wiec nie masz sie czym martwic . a na obiecane zdjecia czekam:) Aniu jak ja Ci zazdroszcze tego domku. fakt dzis piekna podgoda nawet okna mialam pomyć ale padłam niestety ze zmeczenia .. Moja siostra tez mieszka w domu - mam w planie jezdzic do niej z malym na weekendy w wakacje Taki dom to naprawde super sprawa . No i czekam na zdjecia bo jak narazie nic nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć kobietki, a mi sie wcale spać nie chce. Ale to pewnie daltego, że pospałam dziś tzn. wczoraj do 11.30:) Miniu, nie wiem, czy te kropelki poprawnie sie nazywają \"siara\", ale tak się na nie obiegowo mówi. Nawet mój lekarz tak je nazywa. Gratulacje w każdym bądź razie. Ubranka piękne, zwłaszcza ta brązowa bluza. Podoba m się też myjka z owieczką, słodka. Jesli chodzi o garnki, to podpytałam męża, bo on najlepiej obeznany w temacie. Mówi, że garnki są bardzo wygodne i praktyczne, nie mieli na nie reklamacji. Porównywalne z Tefalem jakością i ceną. Piniu, koniecznie podeslij zdjęcie pokoju. Będziecie spali z małą w duzym czy małym pokoju? A brakiem siary sie nie martw, niektóre dziecwczyny mają po porodzie dopiero i nie ma to wpływu na ilość pokarmu. Asiu, dziewczynkę też można na brązowo. Widziałam w sklepach połączenia brąz z rózem, nawet nieźle to wygląda. Aniu, Ty kochana nie przesadzaj ze sprzatnaiem. Miałaś odpoczywać, pamietasz? Też byłam dziś w 5-10-15. Byłam zdziwiona, jaki wybor ciuszków po przecenie. Kupiłam dla Lenki różową bluzeczkę roz. 68, a dla Guni kupię jutro, bo mi juz dłużej w sklepie nie wytrzymała. Ciągle latała do przymierzalni w lustrze się przeglądać i nie mogłam spokojnie bluzek szukać. Fajne są śpiochy z 5-10-15. Świetna jakosć bawełny (Olka miała), też są w przecenie teraz. Wysłałam Wam zdjęcia firanek, ubranek i mojej pierworodnej przy śniadaniu:) Skubana uwielbia, jak jej się pstryka zdjecia. Modelka mała:D Aniu, nie dostałam zdjęć:( Pa, pa! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... wpadlam powiedziec dzien dobry!!! ja dopiero wstalam... a wy co porabiacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka w niedziele! Dziewczynki zobowiazuje sie do zrobienia zdjec dzisiaj wieczorkiem wiec podesle na 100% A widzicie a ja myslalam ze taki plyn to siara ale jednak taka niedoswiadczona mama jak ja nie wiedzialam:P w kazdym badz razie ja nic nie mam:( :( :( :( :( co jest???????? KIWI---swietne zdjecia:) twoja corcia to supciowa jest jaka ma sliczna miseczke i kubeczek tez bede mojej malej natalci kupowac takie cudenka jak bedzie wieksza:) firaneczka tez bardzo ladniusia! i jak czysiutko masz w domeczku ojej:) ubranka tez sliczne ehhh jak ja uwielbiam takie male ciuszki. ja tez dzisiaj porobie zdjecia moich nowosci:) ANIU---to widze ze tak jakbysmy sie wczoraj umowily z ta zmaina poscieli co??:P a co do pogody to wczoraj faktycznie bylo ladnie ale nie mam tarasiku:( wiec nie mialam gdzie wyjsc ale w lato wychodze na balkonik na kawke bo mam takie malusi stolik i tam sobie siedze:) A co do gosci to poszli o 12tej ale w miare sie czulam nawet nie bylam taka zmeczona bardzo pozniej jeszcze wszystko do zmywareczki wlozylam nastwilam zmywanie i poszlam spac a rano juz czysciutko bylo:) mezulek lekciutkiego kacyka ma:P hehehe a zaraz na obiad do tesciow idziemy wiec nie wiem jak to przezyje no trudno ja nie pilam i prosze jak nowow narodzona niech bierze przklad ze mnie nie??? jedno karmi wypilam mniam:P :P :P :P oki lece do pozniej papateczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wczoraj wiosennie a dzisiaj jesien prawie,ze za oknem jakis deszcz pada czy to jest;) KIWI -Pinia ma rację widać,ze masz czyściutko w domku:)Olga przeurocza jest,naprawdę:)u jak \'\'ładnie\'\'je:) Firaneczka tez bardzo ładna uważam,ze jest takim dopelnieniem każdego mieszkanka. Ubranka bardzo ładne:) Staram się oszczędzać,ale same wiecie jak to jest;)raz na tydzien musze jako tako posprzątać.Chociaz sprzatałam z duzyyymiii przerwami:)Wiem,ze to teraz nie jest najważniejsze. ASIU-ta godzina co Ty wstałas to dla mnie normalka ja,tak wstaje w tygodniu pózno:)ale co mi tam ,nie mam jeszcze jako tako obowiązków więc korzystam:) PINIU-heheh :)ja to sie śmieje,ze \"picie\'\' Naszych mężów dopiero zacznie się po urodzeniu dziecka.Chociaż obawiam się o mojego męża,bo On w ogóle nie pije,a jak juz się napije raz na 100 lat to ma słaba główke . MINIU-a Ty gdzie się podziewasz ,zawsze pierwsza na posterunku? Dzisiaj wybieramy się do tej kuzynki co mamy dostać od Niej łożeczko i tp.więc już nie mogę się doczekać co tam dla mnie naszykowała:) Aha dziewczynki mam pytanie,ponoć to normalne(oczywiście juz zdązyłam sie naczytać na ten temat) Czy Was tez pobolewa kośc łonowa? Zdjęcia poszły dopiero teraz. Uciakam na rosołek:) MIłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×