Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

no wlasnie skonczylam mala 3 raz przebierac cala bo jak zaczela robic to skonczyc nie moze a kazda kupa jest taka ze wylazi z pieluchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu własnie problem polega na tym ze jak bym zrobiła tak jak mi mowisz to by sie dziecko mi odwodniło - bo on nie tyle niedojada co wogole nie je z piersi bo nie jest w stanie- Kiedys sie tak póltorej godziny meczyłłam i jak nałozyłam w kocu nakładke to myslalam ze mi wessie piers tak sie bidny przyssał...A krzyku przy tym było !!!!!!!!!!!! On w szpitalu juz jak mi doradca laktacyjny pokazaywał jak go przystawiac to niby chwytal ale nie był w stanie sie zassac tak jak powinien - myslalam ze to moze dlatego ze jeszcze nie potrzebuje mleczka za bardzo a teraz widze jest to samo A tak przy okazji tp mala niezły strzał miała :D kiwi- lenka mistrzostwo swiata jak tak głowk podnosi - sliczne zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu, to rzeczywiscie masz problem z tym karmieniem. mioze poprosu odciagaj? choc to troche klopotliwe, ale choc troche maly twego mleka poje. u mnie lenia dzis ladnie spala. zasnel 21.30, w nocy pobudka dopiero o 5.30. ciekawe jak dzis bedzie. piekny dzien. znow plac zabaw w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U Nas tez piękna pogoda i wczoraj i dzisiaj :)zaraz wybieramy się na ogródek:) KIWI-widzisz dobrze,że Gunia taka towarzyska,w przedszkolu łatwiej Jej będzie już załapać kontakt z rówiesnikami. Co do pasa,to mi jak się przypomni to go noszę jeszcze 2 h dziennie. MINIU-ja Tobie też wspólczuję,że masz problem z karmienie:( Może wybrałabyś sie do poradni laktacyjnej i tam może by Ci pomogli jakoś ? no sama nie wiem:( Jeszcze chciałam coś napisać,ale dziecię znowu woła:D To narazie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez slicznie swieci słonko tylko wieje strasznie zimny wiatr Kiwi wlasnie w ciągu dnia odciągam cały czas a na noc juz wprowadzialam mleczko modyfikowane ... Jak narazie podaje mu bebilon ale zastanawiam sie nad hippem bo ma wiecej witamin . jak myslisz?? Jakim Ty dokarmiasz?? Wczoraj o 23 maly dostał mleko zjadł około 70 ml i przespal az do 6 rano .. :D Teraz tez ładnie spi - normalnie zaczynam sie martwic ze jest za spokojny .. jak sobie poje to sam ładnie zasypia bez smoka bez lulania - cos tam sie powierci , powierci i zasypia :) A jak sie wybudza to tez nie płacze tak od razu i nawet cierpliwie czeka na jedzonko ... Aniu zazdroszcze Ci cholernie tego ogrodka ... My mieszkamy w poblizu dzialek i bylismy tam ostatnio na specerku i tak nam sie zamarzylo miec taki swoj kawałek zieleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny u mnie dziś noc także super przespana mały zjadł o 21 ostatni posiłek a potem obudził się o 2 w nocy a ptem o 7 kurcze rewelacja. Teraz też śpi a ja korzystam ze słońca na balkonie. Dziś jedzimey do moich rodziców na obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! miniu---szkoda ze jednak wprowadzilas mleko modyfikowane no ale ty wiesz najlepiej co jest dobre dla twojego synka... A nocke mialam dzisiaj taka sobie ani zla ani super dobra bo mala poszla spac o 21.00 obudzila sie o 2.00 i o 6.00 no ale za to potem spala do 9.00 wiec luzik... ja dzisiaj z mala caly dzien na dworzu tak pieknie spala ze az myslalm ze ja bede musiala na karmienie budzic bo przespala mi bez przerwy od 11.00 do 15.00 potem ja nakarmilam i dalej spala teraz nie spi i czasem pomialkuje sobie ale za jakies pol godzinki zrobie kapanie i potem karmienie... Bylam dzisiaj w rossmanie zaopatrzyc mala w kremik na slonce niby sie dziecka nie wystawia no ale ochraniac trzeba i kupilam z ziajki taki z filtrem 30 no i zakupialm tez parasolke do wozka bo jak slonce swieci malej to nie mam jak isc nawet bardzo podobny kolorek z bilska tylko sie troszke rozni a z daleka nic a nic nie wiedac ze jest troszke inny odcien ale material taki sam... Jej wlasnie sie wykapalam i znalazlam na to patent bo sama jestem to biore Natusie do lezaczka bujaczka i do lazienki ona sobie patrzy nie wiem na co:P chyba na swiatlo lub reczniki:) hehe a ja sie moge spokojnie wykapac i nawet przy tym zrelaksowac... Oki zmykam troszke odpoczne bo sie nalazilam jak nie wiem...to papa do juterka spokojnej nocki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu moja mala lubi na swiatlo patrzec... wiec moze twoja tez patrzy na swiatlo... tylko za bardzo jej nie pozwalaj zeby oczkom nie zaszkodzilo... miniu nie lam sie najwazniejsze ze probowalas... nie kazdemu wychodzi pomimo najszczerszych checi... a ja malej kupilam dzis smoczka uspakajacza... najpierw nie umiala ssac pozniej possala 5 minut a teraz jak poczuje ze smok to nawet buzi nie chce otworzyc... poza tym kupilam mala buteleczke do herbatki to na lato bede miala bo w upaly to bede musiala dopajac... a z kupa dzis znow cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez dzis sie zlazilam. plac zabaw, potrm duze zakupy e rossmanie i leclercu. zakupilam sobie taki walek z wypustkami na raczce do masazu. zaczne masowac te moje tlusciochy na brzuchu. ciekawe, czy beda jakies efekty. miniu, zarowno olga jak i lenka pije mleko bebiko 1, zwykle, nie sojowe. jest tanie i latwo dostepne, dlatego je ku[pujemy. moja pediatra polecala mleka: bebilon, bebiko i enfamil, ze ponioc te 3 rodzaje sa najlepsze. a ty jakie podalas malemu? te mleka to wszystkie maja full witamin, a jesli juz, to polecilabym ci bebilon zamiast hippa. albo wlasnie bebiko. widzisz, borysek juz sie powoli uczy rytmu dnmia i sie robi spokojny,. bedzie dobrz. ale upal. zaeaz maz wroci z pierworodna. pojechali po mega pizze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu, tn. ze lilka zaakceptoala smoka? bo lenka to tsk roznie. czasem chetnie ciagnie, a czasem nonstop wypluwa. nie martw sie kupkami, przynajmniej nie musisz p-rzewijac tak czesto. u mnie lena co chwile wali jakies mikrony w pielyuche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi tak zaakceptowala smoka pod warunkiem ze smok lezy obok niej a nie w jej buzi ... jak jest w buzi to sie zaczyna denerwowac i wypluwa a nastepne proby podania smoka koncza sie u niej szczekosciskiem i zakazem wstepu dla smoczka... a dam se spokoj jak nie chce to nie... ale za to kciuk jest dla niej bardzo smakowity i zuje go wytrwale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu, lenkatez possie czasem kciuka, zwlaszcza jak jest baaardzo glodna. wtedy to njchetniej cala reke by do buzi wsadzila. emilko, olus to juz kawal chlopa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kiwi Oluś juź dorwnuje reszcie dzieciacków na forum, już nie jest taką kruszyną. Dziś też wstał nam tylko raz w nocy koło 2 kurcze fajnie by było jak by już tak mu zostało. A czy wy słyszałyście od którego miesiąca przyzwyczajać dziecko do nie dawania mu już mleka w nocy??? Koleżanki mama mówiła żeby zacząć odzwyczajać i najpierw podawać herbatkę a potem już żółądek sie przyzwyczai. Ale moim zdaniem Oluś jest jeszcze za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki! Emilko---mi sie wydawalo ze twoj Olus to wlasnie byl ze wszystkich naszych dzieciaczkow najwiekszy przeciez on urodzil sie z 5200tak?? a moja Natalka 3200 po szpitalu miala 3000 a teraz wazy po 6 tygodniach 4300g wiec nawet nie wazy tyle ile twoj Olus przy urodzeniu:D to cio piszesz ze doruwnuje ze swoja waga?? no chyba ze mowisz o jakis innych dzieciaczkach?? Jezeli chodzi o jedzenie w nocy to wyobraz sobie ze wlasnie dzisiaj jak moja Natalka obudzila sie o godzinie 1.00 to wlaczymam na TVN Style i bylo wlasnie o tym:D wiec to jest tak: dzieci karmione piersia do pol roku karmisz na zadanie w nocy tez!!! a po pol roku ta pediatra powiedziala ze zaczynamy w nocy podawc dziecku wode do picia ale wlasnie powiedziala ze nie zadne herbatki tylko wode i dziecko sie pomalu przestawia ale tak z drugiej strony sobie mysle ze wody to moja natalka napewno nie bedzie chciala pic bo juz kiedy probowalam jej dac sama wode to sie krzywila jak nie wiem co.. i wlasnie ta redaktor ktora porwadzila program mowi do tej lekarki ze co jak dziecko nie chce wody to Ona powiedzial zeby juz wczesniej dziecko przyzwyczajac do picia wody ale szczerze nie wiem jak to sie sparwdzi u mnie zobacze sprobuje podac Natusi wody zobaczymy a jak nie to jak skonczy pol roku to zaczynam rezygnowac z nocnego karmienia i bede najwyzej dawala herbatke i juz nie zawsze da sie tak ksiazkowo wychowac dziecko... no chyba ze moja corcia sama sie przestawi i sama zacznie przesypiac nocki to by bylo najlepiej ale to sie zobaczy mam jeszcze czas... ale widzisz EMILKO jak trafilam w twoje pytanie:D powinnas podziekowac Natalce ze sie o tej porze obudzila hehehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu już przepraszałam za swój błąd jak tylko wyszłam ze szpitala, po operacji do was pisałam i byłam jeszcze na haju narkozowym i zamiast 3 wpisałam 5 tylko przez przypadek. Oluś miał wagę 3250. :) jak wychodziliśmy miał pniżej 3 kil:)o. teraz waży powyżej 4 :) Raz jeszcze przepraszma za sój Błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście dziękuję za piękną odpowiedź :) Natalka poprostu wiedziała że Ciocia Emilka będzie mieć takie pytania:) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki, karnmienie na zadanie takze w nocy to pol roku trwa. dlugo, ale juz niedlugo nasze dzieci zaczna ladnie przesypiac nocki. z karmieiem woda to marze, zeby z lena sie udalo. olka do dzis kilka nocy w tyg. je kaszke w nocy i nie moge jej odzwyczaic. jak zje w nocy, wtedy rano nie dostaje kaszki. wlasciwie to raczej woda z kaszka, bo tej kaszki to mikro dajemy. i nie mozemy jej odzwyczaic od nocnego pojadania:( upal, upal, upal. jedziemy na obiad do tesciowej. ma byc makaron z truskawkami. mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balam sie dzis ze moja lila znow ze 3 dni nie bedzie kupy robic bo wczoraj nie robila ale na szczescie dzis zrobila sama wiec jest dobrze... emilko olek moim zdaniem wogole nie wygladal na wczesniaka... wymiary mial jak donoszony dzidzius... to dobrze ze sie wkoncu wysypiasz... ja na razie nie kombinuje co tu zrobic zeby lila cala noc spala bo ona prawie cala noc przesypia wiec ja nie mam problemu... dzis spala od 24.00 do 6.00 przebudzila sie na piers i pozniej spala do 10.00 wiec jak dla mnie to moze sobie tak spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu tez bym tak chciała żeby spał. Byliśmy dziś u ortopedy zbadał lekarz Olusia i powiedział że wszytsko jest wporządku, rozwój prawidłowy :). Mam go tylko kłaśc więcej na brzuszku. Jutro jade rano do fryzjera, potem na działeczkę na grilla i bedziemy dopiero wieczorem. Ale dziś był ukrop jejku od lekarza wróciłam cała mokra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! ja caly dzien spedzilam na dzialce ale dzisiaj faktycznie cieplutko jeju ale matalka stala w cieniku i spala jak aniolek az sie boje ze w nocy bedzie mi marudkowac bo normalnie spala calusi dzien obudzila sie 2 razy na karmienie i to wszycho... ale teraz troszke sobie oglada i cos tam gada po swojemu i dobrze musze jeszcze z godzinke ja tak przetrzymac zeby potem po karmieniu mi usnela... KIWI---nie boisz sie jesc truskawek?? ja narazie nie jem zjem dopiero jak beda u mnie na dzialce przynajmniej mam pewnosc ze nie sa sypane najpierw zjem ze dwie i potem jak malej nic nie bedzie to pomalu zaczne wiecej bo tyle truskawek w tym roku ze szok... oki zmykam zycze spokojnej nocki. ps asiu pozazdroscic takiego spania Lilki super bardzo masz fajnie ja niestety mam prawie codziennie pobudke o 2.00 a potem ok 5.00 lub 6.00 no ale to i tak nie jest az tak zle...to papapa do jutra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ale dzis przyjemnie :D bylismy z malym na spacerku 5 godzin (odwiedzilismy przy okazji prababcie Boryska ) Jutro wybieram sie na dzialke do mojej siostry - moze sie co nie co poopalam - choc dzis ledwo sie wcisłam w krótkie spodnie :D mam nadzieje ze szybko wróce do wagi z przed ciązy bo moze sie okazac ze nie mam w czym chodzic :D Asiu kupkami sie tak nie przejmuj bo to normalne ze dziecko tak robi - moj mały tez tak ma ze jak robi to juz całą serie a potem cisza np przez dwa dni ;) i tez ladnie ostatnio spi .. Wczoraj na moim mleku jak go napoiłam (ok 60 ml zadł) to spał od 21-3:30 a przedwczoraj na modyfikowanym od 24 do 6 rano :D Złote dziecko :D:D:D jak narazie ..... Kiwi dzieki za info odnosnie mleczek - jeszcze bede gadac z lekarzem ale jak narazie duzo osob mowiło dobrze o bebiko wiec pewnie przy nim zostane ... A w carefurze jest promocja na chusteczki jonsona 6 szt za 25 zł po okolo 4 zł za sztuke wychodzi wiec sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka jaki fajny ten Twój Olek :D i jaki wpatrzony w aparat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaadam... PINIU, ja już we wtorek jadłam truskawki, małej nic nie było. MINIU, a może jakieś zdjęcia Boryska podeslesz??? Pewnie już urósł troch. Dziś skonczył 2 tyg. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaadam... PINIU, ja już we wtorek jadłam truskawki, małej nic nie było. MINIU, a może jakieś zdjęcia Boryska podeslesz??? Pewnie już urósł troch. Dziś skonczył 2 tyg. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala ma uczulenie na truskawki... wczoraj zjadlam kilka sztuk i mala dzis zsypalo... a tak je lubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to byla ciezka noc. mala nie mogls zasnac o nocnym karmieniu. jestem niewyspana. dzis mamy gosci, rodzinka przychodzi. upal straszliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Lilka podobna do Ciebie - ona ma takie ciemne oczy?? My zaraz sie zbieramy na dzialeczke :D A dzis rano o malu zawalu nie dostalam - moj kot upolował jaskólke i oczywiscie przywlukl ja do mieszkania ( z balkonu ) Ja spanikowalam dobrze ze był mąż bo opanowal sytuacje - Z jaskółki jednak chyba nic nie bedzie :( Straszne swinie z tych moich kotów ... Mają puki co zakaz wychodzenia na balkon ... Kiwi no cieplo ciepło ale to chyba doobrze ... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu, lila sliczna i bardzo juz duza. rosnie kobitka na maminym mleczku mini, wyobrazam sobie twohj szok. tez bym sie przestraszyla. ta jaskolka to martwa byla juz? wystawilam wozek na balkon. ciekawe, czy lena bedzie spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka ma na glowie taki jakby lupiez. to ciemieniucha? jak ja zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu ona ma takie ciemne bardzo niebieskie oczy... jeszcze jej sie nic nie zmienily od urodzenia... ale ciemnych napewno nie bedzie miala bo nie ma po kim... bedzie miala albo niebieskie jak ja albo zielone jak maz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×