Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Nie wiem dlaczego Olus ma poczatki tej krzywicy, dużo na słoneczku przebywamy chociaz pogoda ostatnio pod psem. Wizyta kosztowała 80 zł lekarz powoli wszytsko sprawdzał, przebadał Olka jak nigdy wcześniej jego pediatra. Wręcz można powiedrzieć że każda kostka na jego malutkim ciele była dotknięta. Krzywica objawia się np kowbojskimi nogami orz poceniem się potylicy, a Olek nad brzuszkiem miał cos nie wiem co ale własnie on powiedział że to są oznaki krzywicy. Z nerwów zapomniałam jak to trzecie się nazywa. Ale powiedział zebym się nie denerwowała i Olek z tego wyjdzie tylko trzeba dać mu wiecej witaminy D3 - a zawsze dostawał - no ale lekarz owedxziłą że Olek barszo szybko rośnie i za mało jest dla niego tej witaminy. Co do ząbków to lekarz zbadał dziąsełka i powiedział że opuchnięte sa dziąsełka jedynek i dwójek górnych ale jeszcze z miesiąc czasu na wyj ście. Olek bardzo dużo się ślini i wkłąda raczki do buzi i szoruje nimi o dziąsła. A smoczek hmmmm nie ciągnie tak bardzo a w nocy wypluwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dziewczyny załóżcie sobie skypa bo fajna ta prezentacja :P No widzisz Emilko moze to rzeczywiscie z tego powodu ze Olek tak sie szybko roziwja - zmartwilam sie troche bo ja podaje witamine D tylko co drugi ,trzeci dzien + codziennie w mlekuu modyfikowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu mam mysl... wyslij mi ta swoja prezentacje jeszcze raz a ja ja podziele na dwie i ja wysle... mysle ze jak bedzie mniejsza to pojdzie... niestety nie mam oryginalu tego co mi wyslalas bo robilam na nim eksperymenty wiec wyslij mi jeszcze raz i ja podziele... p.s. czy mmoge dodac muzyczke do prezentacji??? bo az sie prosi??? mini oznaki zabkowania... hmmmm.... u mnie (tzn. u marcina) byly takie ze ich nie bylo i tyle... a lila sie strrrrrasznie slini ale nie ma opuchnietych ani twardych dziasel wiec napewno jeszcze nie zabkuje choc tez zaczela smoka w nocy ssac... szkoda tylko ze butelkowego nadal nie chce... kurcze mam ciezki orzech do zgryzienia bo przez to ze wracam na studia to musze opiekunke do malej zatrudnic a jakos boje sie z kimkolwiek zostawic malej a tym bardziej z obca osoba...niby to tylko 2 dni co dwa tygodnie ale sie boje... nikt z rodziny mi nie pomoze bo moja mama pracuje w weekendy a moja babcia nie czuje sie na silach zeby sie takim malenstwem zajac... a ja sie boje komus ja oddac a co dopiero komus obcemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Nas dzisiaj nie było cały dzionek,bo bylismy u mojej mamy:0przyjechała tez moja babcia,więc cały dzień miałam \'\'luzik\'\',bo zabawiały Mikusia. MIkolaj bardzo,ale to bardzo był grzeczny. Dzisiaj z samego rana po raz pierwszy chwycił swoja stópkę i oczywiście ją od razu władował do buzi.:) Także tą czynność ma już opanowaną:) KIWI-Mikuń nie podnosi główki jak Go podnoszę do pozycji siedzącej,cały czas mu leci do tyłu jeszcze.:( Nie wiem za ciężka jest?:( Płaszczyk świetny,:)ja też doradzam brazowe dodatki(torebka +buty)sama osobiscie mam takie:) ASIU-Lilunia kochana,usmiechnięta. Szczęsliwe dziecko:) EMILKO-kawał chłopa z Olka:)mój tyle ważył 2 tyg.temu,:) W środe mamy szczepienie,więc obstawiam jakieś 7,5 heheh. Z tą krzywicą to hmm ciekawa sprawa:(tez nie rozumiem tego. Ech dzisiaj jestem padnieta ,bo wstalismy po 5,jeszcze przed pracą Szymek zawiózł Nas do mamy. Coś tam się jeszcze potem zdrzemneliśmy u mamy ,ale to tak na chwilkę. Poza tym Mały zrobił małą awarię tzn.kupkę na wersalkę mojej mamy,od razu jak mu wyjęłam pieluszkę ,żeby Go przebrać ,a na koniec jeszcze w ręcznik w który Go wycierałam EcH:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU- nie masz jakiejś koleżanki ,która chciałaby dorobić? Wiem,że bardzo trudno znależć kogos zaufanego i przede wszystkim dobrego dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu kurcze Mikołaj rośnie jak na drożdzach:) super a jaki jest długi????? Olek ma już za małe niekóre rzeczy na 68 ubieram mu już rzeczy na pół roku. a lekarz kazał włączyć mięsko królika i kurczaka :) niexle jutro spróbuje z królikiem w jarzynkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu nie wiem co ci poradzic ja bym tez nie zostawiła z nikim obcym. a ile u Was biorą u nas w Gdańsku biorą od 1200 do 1500zł od pon do piątku na 8 godzin. Koszmar co za ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko to dla ciebie jest drogo??? u nas w warszawie opiekunki zarabiaja 12-15zl za godzine... wiem bo sama tyle bralam jak jeszcze pracowalam jako opiekunka... ja mam nadzieje znalezc jakas za max 10zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu my spłacamy kredyt mieszkaniowy i jedna cała pensja idzie na kredyt, żyjemy tylko z jeden pensji i jak zrobimy opłaty i kupimy coś do jedzenia to reszta by poszła na opiekunkę, wiec dla nas to bardzo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem ze to jest drogo ale chodzi mi o to ze w porownaniu z warszawa to i tak nie jest zle... mnie by nie bylo stac wziac opiekunke na caly etat... niby maz dobrze zarabia ale ja nie zarabiam wiec teraz oddac z pensji opiekunce jakies 2 tysiace zloty to sporo jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanisia
Cześć dziewczynki! Ja tu jestem nowa, ale mam pytanko, na które szukam odpowiedzi na całych forach googlów i nie ma :( Co oznaczają białe ciągnące upławy i takie miękutkie, rozpulchnione czyli ciut grubsze wargi i listeczki i ciasna pochwa? Baaardzo proszę o pomoc i o odpowiedzi :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi jesli chodzi o plaszczyk to jest super... do niego to jednak bym dala brazowe dodatki ale takie ciemniejsze brazowe... moja corka wlasnie przed chwila wydala z siebie taki wysoki dzwiek ze myyslalam ze mi bebenki w uszach popekaja... czy wasze dzieci tez tak piszcza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANISIA, a jesteś w ciaży? Bo te objawy o których piszesz wskazują na dni płodne:) EMILKO, aż się zaczeriweniniłam od tych komlementów:p Co do krzywicy, to Leni też siep oci główka czasem. A nóżki? Nie wiem, prostych nie ma, ale to chyba kazdy niemowlak tak ma. PINIU, ja też za tydzień startuje ze słoiczkami. Jajkiej firmy dajesz? ASIU, a maż nie mógłby zostać w weekend z Lilą? MINIU, może być, że Borysowi idą już ze\\ęby i ma silniejszą potrzebę ssania. A dotykałaś dziąsełka? Bo ja Lence codzinnie sprawdzam, ale nic jeszcze nie ma. Co do fryzury, to moze poradź sie fryzjera. ak dobry, to coś fajnego będzie umiał Ci doradzić. A u fryzjera dzis byla, po raz pierwszy w życiu, moja Olga. Byla bardzo dzielna, nie płakała i odważnei siadła na fotelu. Fajnei wygląda, poważniej. Lenia znów dzis połowę dnia przespała. Jak ona to robi? Wysoko unosi juz główkę, ale w dalszym ciagu prawą strone ma sprawniejszą. Coś czuję, ze jednak będzie rehabilitaCJA. Dzięki za porady w sprawie dodatków. Ja też wolę brąz od czarnego. Teraz muszę czegoś szukać w sklepie. Jak zakłada sie skype\'a????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do opiekunek, ja bym nie zostawiła, nawet gdyby było mnie stać. Ufam tylko mamie i teściowej:p Wolałabym już zrezygnować z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU, Lenka jeszcze nie piszczy, tylko sie śmieje w glos jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanisia
DO Kiwi79: Kochana, prawie 3 lata brałam anty-tabletki, a teraz jest pierwszy cykl, kiedy nie biore po tym czasie. Więc nie pamiętam objawów dni płodnych :) A zastanawiam sie, dlatego, że kochaliśmy się z moim bez zabezpieczenia po odstawieniu tabletek i tak sobie myśle, czy to mogą być objawy dzidzi? Ale z drugiej strony, przecież dzień czy dwa po okresie nie ma możliwości zajścia w ciąże zwłaszcza po tabletkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o czym wy piszecie 1200-1500 dla mnie to kosmos - ja tyle nie zarabiam :O no 1200 wyciagne ale 1500 jeszcze nie widziałam :O Ja jako opiekunka pracowałam jakies 6-7 lat temu i brałam 200-300 zł ale pracowalam u znajomych Kiwi umówilam sie z fryzjerem co mojej siostrez wymysla fryzurki wiec moze bedzie ok :P - ocenicie po powrocie Kiwi a Ty wyslij zdjecia Olgi A Borys ostatnio tylko na rekach jak go odkładam to od razu krzyczy i wrzeszczy :P a najbardziej mu sie koty podobaja - chodzimy wiec i ogladamy koty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PYTANISIA, mi te objawy, o których piszesz, najbardziej pasują do dni płodnych. A że odstawiłaś dopiero tabletki to bardzo prawdopodobne, że wszsytko masz rozlregulowane, to i owulacja szybciej mogła przyjść. A cały czas masz taki śluz czy tylko parę dni? MINIU, dla mnie 1200-1500 to też kosmos, również moja pensja, a nawet więcej ni pensja. Lenak właśnie sie budzi. Dziś 13.5 h ciągłego snu:) A Borys to będzie pewnie kociarz po mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! KIWI, ANIU i EMILKO zalozycie sobie skype?? ja wam wszytko napisze w poczcie co trzeba zrobic to naprawde chwilka. ASIU---jak sie podzieli na pol to juz nie bedzie efektu wiec wole zeby dziewczyny skype zalozyly. a co do muzyki to oki ale musze cos wybrac bo chce zeby to byla calkiem moja prezentacja:P sama bym dodala ale nie mam czegos zainstalowanego i nie moge dodac wiec jak cos wybiore to ci wysle przez skype jeszcze raz prezentacje i piosenke oki?? Dziewczyki to wysylam wam na poczte instalke skype bardzo latwo zalozyc dokladnie tak samo jak GG To buziaczki:****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Moje Maleństwo spi więc mam chwilkę:) EMILKO-ja juz ubieram małego w ubranka o rozmiarze 74,no czasami 68,ale przewyższają te pierwsze:) MINIU- oj Mikuń też tylko na rękach by chciał :)w ogóle to juz nie lubi sam leżeć. Dla mnie 1200-1500 to kosmos ,tez niestety tyle nie zarabiam :), a teraz jak ide na wychowawczy to w ogóle będzie kiepsko,no ale taką podjeliśmy decyzję z mężem. Dobrze,ze nie mamy kredytu na mieszkanie,ale w tym roku musimy ocieplic dom i tez pewnie skończy się na jakiejś pożyczce,bo to co mamy odłozone nie starczy :( Nie wspomnę o tym ,że nie mamy na tarasie balustrady,ale nie stać nas na nia w tej chwili,bo jak Nam wyliczyli to wyszło ponad 4500tys.:(Ech. ASIU-swoja drogą to niezle sobie liczą opiekunki 15zł.!!!nie wiedziałam,ze tak duzo!! Dziewczyny mam pytanie,bo to dla mnie dziwne,dzwoniłam do pracy w sprawie urlopu(najpierw wykorzystuje urlop potem wych.)i pytałam sie jeszcze o 2 dni okolicznościowego z powodu urodzenia dziecka i ponoć matce nie przysługuje tylko ojcowi.Czy to prawda ??bo jak tak to bardzo dziwne,i co z opieką na dziecko czy może (2 dni)wziąć mąz jak ja siedzę w domu czy nie? PINIU-zaraz sprawdzę pocztę i sptóbuję założyć skypa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu nie wiem jak jest z tymi dniami wolnymi w pracy ale chyba matce nie przysługują tylko ojcu. A co do opieki to mąż chyba może. to albo ty wybierasz albo twój mąż. Nikt nie musi wiedzieć u męża w pracy że tyjesteś w domu co nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysłałam wam zdjecia Aniu co trzeba zlozyc u pracodawcy jak chce sie isc na wychowawczy?? Ja jeszcze musze złozyc jakis papiór o zasilek wychowawczy a tez nie wiem gdzie i kiedy - och musze juz zaczac o tym myslec :O Nie wiem czy damy rade finansowo z jednej pensji, ale nie mam z kim dziecka zostawic, zreszta chyba bym nie potrafiła jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu rzeczywiście urlop okoliczosciowy przysluguje tylko ojcu ,ty jako matka ,masz urlop macierzynski z okazji urodzenia dziecka :P A co do opieki to chyba mąz nie moze wziąsc jak jestes w domu bo jak jestes na macierzynskim lub wychowawczym to wlasnie w celu sprawowania opieki wiec męzowi w tym czasie nie przysluguje - nie wiem jak to jest w czasie urlopu ... A jesli chodzi o to co Emilka napisała ;) to owszem w pracy nie musza wiedziec ale jak w zusie sprawdza to moze byc kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu o wychowawczy jesli ci sie nalezy to skladasz wniosek w mopsie... bo wtedy i rodzicielski ci sie nalezy a wychowawczy jest niejako dodatkiem do rodzicielskiego... a skoro spelniasz warunki na wychowawczy to spelniasz tez warunki do tzw. drugiego becikowego ktory tez jest dodatkiem do rodzicielskiego... dochod na osobe zeby ci sie cos nalezalo to 504 zl i twoja pensja sie nie liczy (jest to tzw. dochod utracony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas chyba nie ma mopsu - becikowy zalatwialam w urzedzie miasta ale co to jest rodzinny?? Nie przysługuje on przypadkiem kazdemu - jakies 12-20 zł chyba to mój mąż bedzie brał a drugie becikowe mi nie przysługuje bo tam chyba jeszcze wliczają moją pensje ... Jesli chodzi o wychowawczy zasiłek to bedzie mi przysługiwał bo mój maz zarabia mniej niz 502 zł na osobe ( mam nadzieje ze liczą netto a nie brutto :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej, lena mi z rak nie schodzi, nie wiem, co jej siwe stalo. wyslalam wam zdjecie olgi w nowym frycu i moj nr gg. piniu, dzieki za instalke. wieczorem sprobuje zalozyc skype. aniu, ja bym sie bala kombinowac z tymi 2 dni opieki. w razie jakiejs kontroli mozesz miec problemy. niewarto. miniu, liczy sie dochod netto. do zasilku rodzinnego tez 948 zl teraz chyba zasilek wynosi). a bedzuecie miec zasilek wychowawczy? twoj maz musialby ok. 1500 netto zarabniac. teraz to rzadko kto tyle zarabia tzn. facet, wiec kobierty siedza na bezplatnych wychowawczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-ni,nie ja nie chcę kombinować :)byłam tylko ciekawa czy mężowi przysługuja te 2 dni opieki,lae chyba MINIA ma rację,że jak siedzę w domu to się opiekuję dzieckiem. MINIU- u pracodawcy skaładasz prośbę o urlop wychowawczy jest taki wniosek na googlach,gdzieś go widziałam ,muszę go poszukać,ale najpierw możesz wykorzystać zaległy urlop(jeżeli taki jeszcze masz)i obecny(mnie wyszło 18 dni ,bo to jakoś proporcjonalnie się liczy do dnia porodu?cos mi kadrowa tłumaczyła) i dopiero wtedy wychowawczy,ale musisz 2 tyg.wcześniej złożyć o niego wniosek. Mnie się macierzyński konczy 25.08 potem idę na 3 dni zaległego,nastepnie na 18 dni nowego i dopiero na wych. Biorę na 3lata tak jak mozna max.najwyzej potem będę pisała o skrócenie. Ja tez nie mam dziecka z kim zostawic. U nas też się w mopsie składa wniosek,żeby był on płatny,przez 2 lata po 400zł.plus zasiłek rodzinny jakieś 48 zł. Tez sie niestety na to nie łapiemy ,przkraczamy to 504zł na osobę:( Bez sensu to jest dlatego,że mąż ma stałą pensję(wtedy łapalibysmy się)ale w to wchodzą jeszcze premię,nadg,i ich to nie interesuj,że raz ma te premie ,raz nie. Liczy się pełny miesiąc przepracowany,u Nas to był akurat listopad,bo wtedy Szymek zaczął pracę w nowej firmie. Pokickane to jest jak nie wiem co!!!! nam brakło jakieś 15 zł.żebysmy mogli dostać ta kasę plus 1000zł.oprócz becikowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×