Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość popierająca na maxa

Ale jazda!

Polecane posty

Gość popierająca na maxa

http://www.parkujesz-zdrapujesz.org/ Co myślicie o takich akcjach? Ja popieram! Oczyma wyobraźni już widzę miny kierowców chamów,którzy myślą,że wszystko im wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popierająca na maxa
Fajne jest to,że naklejki nie da się zerwać za jednym zamachem :D Niech się pomęczą,niech zużyją czas,którego było im szkoda na szukanie miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze mi ktos w skrócie
przynajmniej pwoiedziec jak to zamowic i ile kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
Jedna nalejka kosztuje 1,50 zł. Pod linkiem,który podałam wyżej znajdziesz sposób zamawiania. I ogólnie- UWAŻAJCIE GDZIE PARKUJECIE :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a co jeżeli tam parkuje niepełnosprawny w nieoznakowanym aucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
Myrevin,ile osób udało Ci się przekonać w kulturalnej pogawędce do zmiany miejsca? Da się zliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
neurosa1 niepełnosprawny żeby móc zaparkować na takim miejscu musi mieć oznakowanie,to akcja uświadamiająca obowiązki i zakazy wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
"Warunkiem uprawniającym do korzystania z oznakowanego miejsca jest umieszczenie w samochodzie karty parkingowej osoby niepełnosprawnej.Karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego w sposób umożliwiający jej odczytanie.Jak wskazuje nazwa tego dokumentu – karta jest przypisana do osoby a nie do samochodu. Osoba niepełnosprawna powinna taka kartę mieć przy sobie bez względu na to czyim samochodem podróżuje i umieścić ją w opisany wyżej sposób.Karta niemal nic nie waży, jest mała i nie sprawia najmniejszego kłopotu w przenoszeniu jej za każdym razem przy zmianie samochodu. Pozwoli uniknąć nie tylko nalepki informującej o złym zaparkowaniu, ale przede wszystkim mandatu bądź innych konsekwencji określonych prawem. " Ten tekst można znaleźć na stronie akcji,do której link podałam wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no to zapytam tak - a jeżeli ktoś tylko podwozi niepełnosprawnego, np. do sklepu grzecznościowo - to też musi mieć nalepkę na aucie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedna tylko uwaga, kazda naklejka na przedniej szybie jest uciazliwa dla kierowcy. To, ze kierowca nie siedzi na miejscu pasazera, nie znaczy, ze nie [patrzy w bok. Kazde zaklejanie szyby niesie konsekwencje utraty pola widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry pomysł! :) neurosa1 ---> z tego co napisano wyżej wynika, że trzeba mieć kartę wrzuconą w aucie za szybę, nie naklejoną na karoserii, a więc mozna ją wrzucić do każdego auta :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech taki kierowca sie spieszy (nie popieram parkowania na niedozwolonych miejscach, sama nigdy nie parkuje), niech nie ma czasu oderwac tej naklejki i niech kogos przejedzie - kolejny niepelnosprawny, niech sam sobie cos zrobi - kolejny niepelnosprawny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** ***
nikt nie każe trzymać karty parkingowej na szybie w czasie jazdy, należy ja tam umieścić po zaparkowaniu...ło laboga jak ja mogę nosić w portfelu kartę miejska to niepełnosprawnemu nic się nie stanie jak będzie nosil parkingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przypomnę jeszcze że jest to oczywiste łamanie prawa. Dziwne że nie zajęła się tym jeszcze prokuratura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
neurosa1 niepełnosprawny niczego nie musi naklejać na samochód osoby sprawnej,która go tylko podwozi! Wystarczy położyć na podszybiu kartę parkingową :) ciupaska, o to chodzi,że kierowca,który oszczędził sobie czas,bo nie szukał innego miejsca,będzie musiał zdzierać przez jakiś czas naklejkę zanim odjędzie,lub dostanie mandat za jazdę z takim ograniczeniem widoczności!Podobnie by dostał za jazdę z np.nieodśnieżoną należycie szybą Jaki miałoby sens,naklejanie,gdyby nie było uciążliwe dla chama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
Myrevin,pewnie zajmowali się tymi,którzy bezprawnie zajmują miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a tam, czepiacie sie :D zresztą z tego co widzę ludzie respektują ten przepis, więc nie jest to chyba aż taki problem... a ile pożytku z naklejki? - niech płacą mandat za złe parkowanie to ich czegoś nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
Już samo propagowanie akcji może część zniechęcić do zajmowania miejsc które im się nie należą. Czy często pod hipermarketami stoi straż miejska gotowa do wlepienia mandatu? Nie. Za to może się pojawić społecznik :) Niech się boją :D Niech nie kuszą losu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda tylko, kiedy trafi na osobe, ktora zrobila to jedyny raz, bo nie miala innego wyjscia (nie wiem, jechala po np swoje dziecko, ktore zaslablo i nie miala ani czasu ani glowy myslec gdzie parkuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
Ja za każdym razem kiedy jestem na pakingu pod hipermarketem,widzę ludzi mających w duupsku,oznaczenia. Ochrona sklepu też ma w duupsku ten fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram na maxa
ciupaska, a może to jest miejsce dla osoby niepełnosprawnej jadącej po swoje dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neurosa1 ---> zależy gdzie, w marketach w godzinach dużego ruchu notorycznie są miejsca pozajmowane. Akurat zwracam na to uwage, bo znajoma jest niepełnosprawna i często się skarży na takich bubków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrevin zanim zaczniesz krytyk
(jak zawsze zreszta :O ) moze poczytasz o prawie i naklejkach na tej stronie podanej przez autorke ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobojcie tylko przejsc na ulicy w niedozwolonym miejscu :P kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamien. swoja droga, jak ktos parkuje w niedozwolonych miejscach, to i tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** ** ***
zgadzam się z popieram na maxa w centrach handlowych czy marketach to prawdziwa plaga...a zwykle miejsca jak są nawet wolne to są za wąskie dla osoby na wózku...a co do osoby której zdarzyło się to jeden raz....cóż straż miejska nie słucha takich wyjaśnień to czemu społecznicy mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×