Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zawstydzona 24

Proszę pomóżcie krępujący problem w 6mc-wyskoczyła mi jakaś boląca kulka przy..

Polecane posty

Gość zawstydzona 24

Przy odbycie. Zaczeło boleć popołudniu jak siedziałam, podczas kąpieli wyczułam jakby wystajacy guzek, który boli. Próbowałam dojrzeć lusterkiem - tak jakby wyszłedł taki różowiutki kawałek (?). Czy to są hemoroidy?? Skąd się nagle wzieły? Jestem w 6 miesiącu ciaży czy to ma jakiś wpływ na dziecko, co powinnam z tym zrobić, da się to wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdsagda
to są hemoroidy, czesto wystepują podczas ciązy..nie martw sie znikną..ale idz do lekarza po leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona 24
No to pięknie :( Szukam własnie informacji i zastanawia mnie dlaczego nie mialam krwawień /albo nie zauważyłam/ ostatnio w nocy zdarzały mi się pojdyńcze ostre biegunki nie wiem skąd się brały, jem normalnie tzn. nic nowego itp nie jadłam w ciągu dnia. Strasznie "tam" bolało" i szczypało :( A na codzień zaparcia odkąd biorę witaminy (3mc) Do jakiego lekarza z tym iść, do ginekologa idę za tydzień - jak do tego czasu będzie bolało to czym można złagodzić te nieprzyjemne bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie po porodzie
pomógł Posterisan w czopkach i masci, ale nie jestem pewna, czy w ciąży można go stosować? naprawdę rewelacja trzeba by przeczytać ulotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie po porodzie
Jestem w 38. tygodniu ciąży i wczoraj w czasie pobytu w toalecie wyszły mi straszne hemoroidy. Zastosowałam czopki i maść, ale to na razie niewiele pomogło i wszystko nadal boli. Czy przy porodzie też mogą wyjść hemoroidy? Co z tym robić? Fot. Agata Jakubowska / AG Naturalna pomoc żeby uniknąć częstych zaparć w ciąży, szykuj sobie co wieczór napój z 6-8 suszonych fig lub śliwek, zalanych ciepłą wodą. Rano zaraz po wstaniu wypijaj go na czczo, a owoce zjadaj. Żylaki odbytu, czyli hemoroidy, są częstą dolegliwością pod koniec ciąży. Ich przyczyną jest zastój żylny w miednicy spowodowany uciskiem powiększonej macicy na naczynia. Może Pani bezpiecznie stosować czopki i kremy (Posterisan, ProctoGlyvenol, Hemorol), które mają działanie przeciw-zapalne i przeciwświądowe. Dodatkowo można przyjmować leki uszczelniające naczynia krwionośne, np. Cyclo3 Fort. Warto też zadbać o dietę bogatą w błonnik (polecam pieczywo gruboziarniste, świeże warzywa, owoce) i nie dopuszczać do zaparć. Przy porodzie na skutek parcia hemoroidy mogą się, niestety, powiększyć. Leczenie po porodzie jest takie samo jak w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znikną chyba
mój został, ale jest malutki, jestem kilka lat po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawstydzona 24
Miałam nadzieję, ze mi się to nie przytrafi, wiem że powinnam to pokazać lekarzowi ale okropnie się krępuję :( Mam ciemną skórę wokół odbytu i niestety też włoski. Wiem co sobie teraz pomyślicie ale tak jest i wstydzę sie tego miejsca nawet przed partnerem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×