Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anettttte

jak powiedziec teściowej ze nie chce jej syna?

Polecane posty

Gość Anettttte

Chcę zerwac z chłopakiem i nie wiem jak o tym powiedziec jego matce i babci. Obie mnie lubią,często zapraszają na kawe czy obiad do siebie.Jego babcia traktuje mnie jak wnuczkę. Jak mam powiedziec,że odchodzę? Dodam,że jestem z nim półtora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamijka
A musisz im mówić? Przecież to sprawa między wami. Ale jeśli już, to normalnie: Proszę pani, nie układa mi się z pani synem, dlatego postanowiłam od niego odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapowiedz sie na rozmowę do nich i najnormalniej w świecie powiedz, że rozminęliscie się troszkę w swoich oczekiwaniach, nioe wyszło wam, ale zawsze będziesz mile wspominać jego i jego najbliższych. Ps. Mam nadzieję, że najpierw swojego faceta uprzedzisz o tym, że odchodzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co ma go uprzedzać? :P Jej o to chodzi - boi sie jemu to powiedziec, wiec powie babci i liczy na to, ze babcia mu to przekaze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettttte
No tak,ale jak to powiedziec tak najłagodniej. Odchodzę z jego winy ale nie chcę żeby miały do mnie żal. One myślały,że niedługo będzie ślub!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **kasia**
Anettttte musisz zakonczyc ten wasz związek skoro nie jest on dobry. życie masz sobie ułożyc z facetem a nie jego rodziną:) zerwanie z chłopakiem nie oznacza zerwanie znajomości z jego rodziną jeżeli faktycznie wasze stosunki są oki jest jeszcze jedno wyjście.po zerwaniu z chłopakiem możesz powiedzieć jego rodzinie co było nie tak ...jeżeli to dobrzy ludzie to powinni zrozumieć życze powodzenia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamijka
Zawsze to jakieś ryzyko z tym mówieniem rodzinie; nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie obróci się to wyznanie przeciwko autorce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettttte
Mój facet wogóle jest niezaradny i nie moge na niego liczyc. Mamy po 26lat. A on ma tylko kilka miesiecy stażu pracy! Nie ma potrzeby pracowac bo zawsze finansowo pomagały mu dwie babcie i mama a od ółtora roku i ja. Mam już tego dośc. Nie widzę życia u boku takiej osoby. Jakbym straciła prace,czy zachorowała to z czego ja bym żyła. On do pracy nie pójdzie bo dla niego pracy nie ma! A to za daleko,a to za mało płacą a to nie chce pracowac na zmiany itd. Rozmawiałam z jego rodziną na ten temat,żaliłam się ale jak to babcia i mama-żałują chłopaka,że nie może znależc pracy! A on wogóle nie szuka! A ja mam dośc pracowania na niego. Ja chodzę do pracy a on gra sobie na komputerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamijka
O, Anette, to nic nie mów mamie i babci, bo będzie kiepściutko. ty prawdopodobnie wyjdziesz na "złą kobietę", która nie rozumie synka i wnuczka. Nie wdawaj się w żadne szczegóły, a ja na twoim miejscu powiedziałabym "teściowej" i babci jakiś czas po rozstaniu. O ile w ogóle bym mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettttte
A teraz jak powiem,że odchodzę to już będzie całkiem tragedia. "biedny"chłopak,nie dośc że pracy nie ma to ja niedobra dziewczyna go zostawiam. I co on biedny zrobi? Kto mu ugotuje,kto kupi jedzenie. Znowu cały ciężar spadnie na dwie babcie i jego mame. Kurczę,mi też go szkoda ale przecież nie mogę byc z nim z litości. Nie mogę układac sobie życia z kimś kto jest tak nieodpowiedzialny. Tylko czy jego rodzina to zrozumie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz sie liczyc z tym
ze im sie to nie spodoba, bo nie patrza na sprawe obiektywnie. Moga pomyslec, ze zalezy Ci na bogatym kolesiu, ze lecisz na kase, moze tak byc... Ale nie musi. Najlepiej powiedz poprostu, ze wam sie nie uklada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ** ** ** ** ** ** ** *** ***
ja powiem tak...nie ty jesteś od informowania mamy i babci faceta, to on powinien im o tym powiedzieć...wyrozumiałości się od nich żadnej nie spodziewaj, Twój będzie cierpiał, a matka czy babka nie potrafią przejść obojętnie nad krzywdą dziecka/wnuka...co to jego winy to one jej nie zobaczą, bo jakby widziały że z chłopakiem jest źle to by go zmobilizowały do życia, a nie chołubiły i pomagały. zerwij i z niczego się nikomu (z wyjątkiem chłopaka) nie tłumacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamijka
Twoje odejścieto będzie dla niego kolejna wymówka, żeby nie szukać pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i trudno
skonczy pod mostem jak wiekszosc nierobow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie popieram
wpisu o 11:37 Anette, najlepsze i najuczciwsze są najprostrze rozwiązania. Powiedz chłopakowi, że obawiasz się przyszłości z nim, juz teraz nie widzisz w nim chęci do działania i do pracy. Pożegnaj się telefonicznie z teściową, wyjaśnij, że rozstałaś się z jej synem, a dzwonisz do nich, bo bardzo je polubiłaś. I by za wszystko podziękować. Jak poproszą o wyjaśnienia, powiesz to co nam. Zrozumieją. Jakoś jestem o tym przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettttte
Dziękuję za wszystkie rady! Tak zrobię,powiem otwarcie i bez owijania w bawełne. Wątpie czy mnie zrozumią i jestem pewna że wszyscy będą mieli do mnie żal-i babcie i jego mama i on sam. No ale trudno. Ja sobie jakoś poradzę. Zostawie mu wszystkie rzeczy które kupiłam do jego mieszkania. Mam nadzieję,że znajdzie sobie W KOŃCU pracę bo naprawdę może kiepsko skończyc. Jego babcie i mama nie będą wiecznie żyły. No chyba,że znajdzie kolejną dziewczynę-taką jak ja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamijka
A podejrzewam, że znajdzie i to pewnie młodszą. Sama byłam z takim typem faceta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle nie wdawałabym się w dyskusję z jego mamą i babcią!!!! Ale jak już musiałabym, to bym powiedziała, że odchodzę bo szukam męża z jajami, i że nie mam zamiaru go utrzymywać, i tyle!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makijaja dobrze powiedziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anettttte
Mimo wszystko mam trochę wyrzuty sumienia. No cóż taka już jestem-naiwna,wrażliwa i baaardzo mało asertywna:( Chciałabym,żeby już było po wszystkim. Nie jestem twarda ale dam radę. Jeszcze raz dziękuję za rady. Zrobię to w niedzielę bo już naprawdę zdecydowałam się by tego dłużej nie ciągnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GracjaSpacja
Coz, ja uwazam ze nie ma potrzeby oznajmiac rozstania calej rodzinie chlopaka, a juz tym bardziej tlumaczyc sie przed owa rodzina. Skoro jednak czujesz taka potrzebe, odradzalabym absolutna szczerosc wobec mamy i babci. One i tak beda doszukiwac sie winy w tobie, skoro od lat nie potrafia dostrzec wad swego syna i wnuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie popieram
Anette, ależ zrozumieją przecież, co do nich mówisz. Nie znaczy to jednak, że nie będzie im przykro, to oczywiste, że będzie. A za okazane uczucie ze strony babci warto podziękować. Nie jest to częste, tak ciepłe podejście do przyszłej synowej. O tym można poczytać na topiku o "kretyńskim zachowaniu teściów ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja pe
powiedz,że już go nie kochasz i jego rodzinie to samo. nie mogą cię zmusic żebys z nim była jeśli ty sama tego nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość famme fatalle
Ty nic nie mów. zostaw go i tyle. niech on się tłumaczy swojej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×