Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

soko81

Jak przyczepic dziecku smoczek ???

Polecane posty

Witam czy macie jakis pomysł jak można dla 4 tyg dziecka przyczepic smoczek ? Synek co 10 minut wypluwa go i trzeba biec i mu go wkladac bo zaczyna plakac od razu. Może jakaś tasiemka lub gumeczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są od tego specjalne łańcuszki...znjadziesz w każdym sklepie z rzeczami dla dzieci...koszt to ok 6-8 zł:)Z jednej strony przyczepiasz do smoczka a z drugiej do ubranka klipsem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale to nie zapobiegnie wypluwaniu...chodzi mi dokładnie czy mozna takiemu małemu dziecku przyczepic smoczek w ten sposób aby go nie wypluwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizys
po co na sile przyzwyczajacie dziecko do smoczka? potem tylko problemy z odstawieniem, próhnica i krzywy zgryz. Ciesz sie ze maly nie chce smoka. Czasem jak widze dwulatka, albo jeszcze starszego ze smoczkiem to mi sie niedobrze robi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam rozumiec ze ty chcesz
przyczepic dziecku smoczka do ust ??? NO COMENT ... Kup SUPER GLU i posmaruj wargi dziecku i wloz smoczka ... dziecko napewno go nie wypluje ... ironia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały chce smoka, jest nerwowy, nerwowa go ciaga i tylko to go uspokaja, jednak tak go smokcze gwałtownie i nerwowo że bardzo często mu wypada, a gwoździkami to przybij sobie móżdżek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mózg całe szczęście na miejscu i raczej bym jeść dziecku spróbowała dać a nie pchać smoka. Sama przeanalizuj o co zapytałać! Jak przyczepic smoka dziecku do buzi, No przecież to jakas paranoja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam z Zuzia tak samo - co 2 minuty biegalam podac smoka.. nie byla glodna, ma poprostu tak ogromnapotrzebe ssania.. a jaki masz smoczekZ? bote silikonowe proste nie utrzymuja sie w buzi i latwo wypadaja.. w buzi same trzymaja sie te splaszczone z jednej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany jakie wszystkie mądre są :O Jest prosty sposób - połóż małego na boczku, przykryj kołderką w ten sposób, żeby z jednej strony przylegał do smoczka, jeśli mały pociągnie za mocno i smoczek wypadnie, to kołderka będzie go trzymała i nie wypadnie do końca, a mały zassie z powrotem. Spróbuj może kupić smoczek dla starszych dzieci z dłuższą gumką, teraz te smoczki robią krótkie i nały pewno nie może go utrzymać, jeśli mocno ssie. Mój robił tak samo i szlag mnie trafiał, jak co 10 sekund musiałam mu tego smoczka wkładać. Problem skończył się, jak w wieku 2-3 m-cy odkrył, że własny paluszek jest przyjemniejszy do ssania i nie wypada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no super
rada, jak dziecko zacznie ssać palec to gorsze zło od smoka, trudniej odzwyczaić. Smoka zawsze można zabrać a palca to tak nie za bardzo:P Mialam kolezanke w szkole to jak kończyliśmy podstawówke ona jeszcze ssała kciuka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam
tak samo co chwila podaj smoka, ale w koncu samo sie unormowalo, zycze wytrwalosci w podawaniiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj w internecie, że nawet przez lekarzy jest zalecane aby dziecko ssało kciuka, naturalny samouspakajacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no super - guzik prawda moja córka ssała smoka namiętnie do 2 lat - i ssała go bez przerwy a spróbowałabyś zabrać -wrzask był taki że sąsiedzi przylatywali. I oczywiście w nocy musiała mieć w łóżku kilka - bo jak wyleciał to macała za następnym i jak znalazła, to sobie włożyła i zasnęła, a jeśli nie znalazła, to cały dom na nogi podnosiła :O Nie wspomnę o tym, że smoczek był ciągany po dywanie, wkładany w różne dziwne miejsca a potem do buzi - fuj! Co chwilę latałam i wyparzałam. A dzieci, które ssą paluszek, przeważnie używają go tylko do zaśnięcia. Nie łażą cały dzień z palcem w buzi, bo trudno bawić się jedną ręką :D Paluszek się nie gubi, nic się do niego nie przykleja i nie trzeba go wyparzać :D:D:D A jak się smoczka ssie, to 2 ręce są wolne... Mój mały ma 2,5 roku i do dziś zasypia z paluszkiem, ale tylko zasypia, jak zaśnie to wyjmuje i przez całą noc śpi bez. I uwierz mi, większość dzieci z wadą zgryzu to dzieci które ssały smoka - bo przeważnie ssą go bezustannie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no super
no to jak ty wierzysz we wszystkie wypowiedzi w internecie to gratulacje!! Lekarze zalecają ssanie kciuka?!! To może zapytaj nie przez internet ale osobiście jakiegokolwiek ortodontę i logopede jak to jest z tym kciukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej soko jak maluszek pluje smokiem mozesz mu go przytrzymac pieluszka- tylko tak zeby nie zatkac noska... mozesz tez zamoczyc smoczek w roztworze glukozy i wtedy nie bedzie plul i szybko zasnie ( zaraz mnie tu zjada ze to zeby psuje ale tak robiły pielegniarki na oddziale noworodków) widzialam tez ze pielegniarki wkladaly kciiuki dzieciom do buzi zeby sobie ssały jak jakas mama nie miala smoczka... u takiego maluszka smialo mozna bo ma silny odruch ssania, potem trzeba juz unikac smoczkow zeby dziecko sie nie przyzwyczailo... to tez wszystko zalezy od dziecka moja jak byla malenka to durdala smoka caly czas a teraz wogole go nie chce, zasypia bez smoczka przytulona do misia albo do pieluszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaMani- z tym kciukiem i paluszkami próbowałam, ale on chyba jest za malutki bo nawet jak trafie jego paluszkiem do buzki zaraz go\"gubi\" i nie moze trafic z powrotem do buzi, spróbuję z pieluszka;) i glukozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz
przyczepic dziecku smoczek super glu, ale po co lepiej wsadz knebel!!!!!!!!!!!nie bedzie wylo!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz
o obywatelka obronczyni sie znalazła co to za pytanie jak przyczepic dziecku smoczek, nierozumiem jak mozna wpasc na cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mozesz
idz sie przewietrz, widac ze nie mialas doczynienia z dzidzia ktora chce ssac!!!!!!!!!!!wiec sie nie wypowiadaj jak nie wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włóż
wiadro na glowe nie bedzie ryczał, lub jak wyzej zaknebluj mu buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokola12
dziewczyny, na wypadajacy w nocy smoczek ( ale nie tlykow nocy wogole jak maluch wypluwa smoka i nie potrafi go odnalezc) polecam przytulanke pomagajaca odnalezc smoczek, jest na allegro. Ja sobie taka kupilam i mojej andzi to pomoglo, mala wnocy odnajdowala przytulankei sama juz wkladala sobie smoka do buzia- ja nie musialam wstawac dzieki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaniaa
http://lullalove.com/togo/ obczaj sobie to :) To są takie zawieszki - zaczepki, my tego używamy nie tylko do smoczka ale do mocowania kocyka na wietrze albo wypadającego miśka:) No i pewnie wkrótce do doczepiania rękawiczek. Ładnie trzyma a wzorki są śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak dziecko uleje i nie bedzie w stanie wypluc smoka i sie zakrztusi? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję posmarować kropelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha chyba padne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i odgrzebałaś temat z 2007 roku, żeby napisać, że "chyba padniesz"...? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×